Jump to content

Recommended Posts

Dalas ima dosta igrača koji ne znaju šta će s loptom, drugačija situacija od recimo Lejkersa gde svako zna da iskreira sebi neki šut, teže se dolazi do lopte, nije tu samo Bron faktor.

 

Kada se doda da je došao na to sve i Klej Tompson kojem je u ovoj fazi karijere najbolje da samo ćoškari za tricu sa što manje štete po svoju ekipu, onda je sasvim jasno, zašto je još jedan stabilan plej važan.

 

100% su mu obećali dobru minutažu plus što se vraća na mesto uspeha, je l'. Luka i Irving neće da zapinju da igraju baš svaku čuvajući se od povreda, posebno Kajriša.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dracarys said:

Dalas ima dosta igrača koji ne znaju šta će s loptom, drugačija situacija od recimo Lejkersa gde svako zna da iskreira sebi neki šut, teže se dolazi do lopte, nije tu samo Bron faktor.

 

Kada se doda da je došao na to sve i Klej Tompson kojem je u ovoj fazi karijere najbolje da samo ćoškari za tricu sa što manje štete po svoju ekipu, onda je sasvim jasno, zašto je još jedan stabilan plej važan.

 

100% su mu obećali dobru minutažu plus što se vraća na mesto uspeha, je l'. Luka i Irving neće da zapinju da igraju baš svaku čuvajući se od povreda, posebno Kajriša.

Zato su i ispali u 1 rundu pored toliko off-the-dribble kreatora sa loptom.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dracarys said:

Kad smo već pomenuli Trenta, on je ubod prelaznog roka u odnosu pare-kvalitet.

 

Ja sam mislio da će on lagano negde da uzima 10-12 miliona po sezoni.

Nikako mi nije jasno kako nije završio u Nuggetsima posle odlaska KCP-a.

Link to comment
Share on other sites

Dolazak Vestbruka u Denver na prvu mi je bio precudan, ali kad razmislim kada bi se stavio u ulogu Brusa Brauna iz sampionske sezone to mozda i ne bi bilo toliko lose? Ako mu ego dozvoli naravno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Apsurdne kolicine novca za TV prava NBA lige sledecih 11 godina.

Generalno u sportu to ide u totalno pogresan pravac.

 

Eh sad. To je samo logicni sled vec postavljenog postulata - da je profesionalna kosarka a narocito NBA primarno vrsta zabave. 

 

To sto ima vise para nego ranije znaci da je samo profitabilnija vrsta zabave nego ranije. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Horium said:

 

Eh sad. To je samo logicni sled vec postavljenog postulata - da je profesionalna kosarka a narocito NBA primarno vrsta zabave. 

 

To sto ima vise para nego ranije znaci da je samo profitabilnija vrsta zabave nego ranije. 


Uopste mi nije problem ko koliko para ima, samo mislim da je to lose za sport kao sport.

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2024 at 8:46 AM, Darko said:

Nikako mi nije jasno kako nije završio u Nuggetsima posle odlaska KCP-a.

čitao sam na nekom raptor forumu da je tražio oko 20 mil. rapsi nudili oko 12 plus, on o'čo...e sad, možda je mogao neki trejd poeltl plus trent jr za portera jt...tu su negde sa primanjima...trent ceni dsa će ovde u milvokiju imati prostora za šut i da će onda zabosti dobar ugovor sledeće sezone...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budžak said:

čitao sam na nekom raptor forumu da je tražio oko 20 mil. rapsi nudili oko 12 plus, on o'čo...e sad, možda je mogao neki trejd poeltl plus trent jr za portera jt...tu su negde sa primanjima...trent ceni dsa će ovde u milvokiju imati prostora za šut i da će onda zabosti dobar ugovor sledeće sezone...

Da, ali je potpisao za minimalac što su Nuggetsi mogli da priušte. A tamo bi imao još više prostora za šut i verovatno bolji ugovor za posle. Ne znam, nema mi smisla. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Darko said:

Da, ali je potpisao za minimalac što su Nuggetsi mogli da priušte. A tamo bi imao još više prostora za šut i verovatno bolji ugovor za posle. Ne znam, nema mi smisla. 

igrao s lilardom, verovatno je samo do toga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uticaj Dejma je tu ključan.

 

Nema smisla da bi imao više prostora u Baksima, nego u Nagetsima kojima je baš i potreban prototip beka GTJ. U Nagetsima bi sigurno zaslužio taj veliki ugovor, jer Jokić čini igrače boljim, nego što jesu. Braun i KCP ne zaslužuju pare koje su dobili i zaista ja ne znam šta oni gledaju tamo, košarku sigurno ne. Šteta što on i ljudi oko njega nisu mnogo bistri, ovaj potez mi je na nivou Demarkusa Kazinsa kada nije bio zadovoljan ugovorom koji mu nude Pelikani, pa je uvređen potpisao za Voriorse za samo 5 milki da se "osveti" ligi. Kasnije ga povrede još više raznele, pa je završio karijeru mnogo ranije.

 

Inače me ne bi čudilo da u Baksima kreće sa klupe kao sixth man, jer će baš teško da dolazi do šuteva pored Janisa, Dejma i Midltona.

 

 

3 hours ago, Budžak said:

čitao sam na nekom raptor forumu da je tražio oko 20 mil. rapsi nudili oko 12 plus, on o'čo...e sad, možda je mogao neki trejd poeltl plus trent jr za portera jt...tu su negde sa primanjima...trent ceni dsa će ovde u milvokiju imati prostora za šut i da će onda zabosti dobar ugovor sledeće sezone...

Malo je to za MPJ plus što Poeltl kao back up bi bio teško preplaćen u Denveru, jer ne bi dobijao više od 10 minuta, a u plej ofu i manje.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Da, ali je potpisao za minimalac što su Nuggetsi mogli da priušte. A tamo bi imao još više prostora za šut i verovatno bolji ugovor za posle. Ne znam, nema mi smisla. 

 

trebali su nuggetsi dati tih saricevih pet miliona njemu. ali na kraju krajeva mozda ni to ne bi odlucilo jer je tax mle samo tih 2 miliona vise od minimalca. nuggetsi misle da im je vazniji treci-cetvrti visoki nego jos jedan bek.

 

sto se trenta tice, valjda ce preziveti ovu jednu sezonu na minimalcu. oubre je imao jos bolju sezonu od njega sa charlotteom i generalno je bolji igrac pa je opet mogao samo za minimalac da potpise u sixerse. da bi sada potpisao vec ozbiljniji ugovor nakon dobre sezone, isto i sa djj i sigurno jos ima primera...dakle ako pruzi bolje partije i ode daleko u playoffu mozda ce ubosti bolji ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Bez Brauna i KCPa iz sampionske sezone, tesko sta moze da opravi Nagece, a svakako ne Vestbruk. 

Pominjalo se ovde kako ga verovatno dovode da rastereti malo regularnu sezonu, s tim sto ima jos jedan klub koji ga je pre par sezona doveo sa istim planom... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2024 at 9:58 AM, Chaos Is Me said:

Ne mogu da razumem bilo koga ko želi dobro Nuggetsima a pozdravlja potpis Westbrooka. Nemojte da vas zavara težina njegovog imena i onoga što je nekad bio. Čak i isprani Reggie Jackson ima više smisla jer makar može povremeno da pogodi šut iz driblinga + lakše ga je zalepiti za klupu. Westbrook je smrt za spejsing a dosta minuta će igrati u petorkama sa Watsonom, rezervnim centrom i možda još jednim slabim šuterom. Strawtherov iskorak jedino može da otčepi taj tromb + više petorki sa Murrayem i Porterom. Denver je postao baš baš zavisan od Portera a to po meni nije dobra stvar. On je čak i u šampionskoj sezoni više bio neki luksuz na čiji učinak ni ne računaš kao nešto sigurno nego ako ga krene krene. Ne znam da li su ikako mogli do Tyusa Jonesa ili tako nekog igrača. Neće ni Jokićev prajm trajati večno. Mislim da sledi i bolna realnost za Brauna, jedno je kad se očekuje samo hustle na 15 minuta a drugo kad si član petorke i verovatno zadužen u odbrani uvek za najboljeg protivničkog beka.

Nagetsima je šut generalno problem, ali ne u smislu osoblja već u smislu stila igre, godinama su među ekipama koje uzimaju najmanje šuteva za tri. Vestbruk tu neće pomoći, ali nije zato ni doveden.

Jedan od ključeva će biti kako da povećaju broj šuteva za tri igračima koji su u stvari dobri u tome, MPJ i Mareju, pa i Jokiću Stroteru.

Vestbruk je tu zbog bolhendlinga i ulaza.

To je bila najveća boljka Nagetsa sve ove sezone, jer je Marej bio jedini igrač koji je bio uspešan u tome i BB u šampionskog sezoni. 

 

On 7/22/2024 at 11:26 PM, Chaos Is Me said:

Dinwiddie bi legao Nuggetsima mnogo bolje nego Mavsima.

Što je Dinvidi bolji od Rasa

On 7/26/2024 at 11:04 AM, Darko said:

Da, ali je potpisao za minimalac što su Nuggetsi mogli da priušte. A tamo bi imao još više prostora za šut i verovatno bolji ugovor za posle. Ne znam, nema mi smisla. 

Denveru u paru sa Marejem treba igrač koji je primarno defanzivac. Ako su spolja Džamal i MPJ onda je jako teško naći igrača koji je fit na sve to jer to mora biti neko ko je primarni defanzivac na spoljnim igračima, neko ko ima šut i bilo bi dobro da ima nešto prodora i bol hendlinga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...