Jump to content

Recommended Posts

@SteveFrancis#3 Vogel mora da uradi sa KD ono sto je uradio sa Lebronom. Minutaza mora da bude manja od ovih 36 minuta a naravno da mu za to trebaju Booker i Beal. 

Ipak ono sa cim ja imam problem jeste raspored tih minuta. Ja sa KD ne bih igrao 12 minuta 1/4 i 3/4 pa onda po pola 4/4 vec upravo onako kako se Lebron koristi. Prvih 6-7 minuta 1/4, odmor pa sa rezervama 2/4 i onda Booker ulazi, KD izadje na 2-3 minuta i udje svez u poslednja 3-4 min 2/4 i 4/4.

Nije vise onaj od 27-30 godina ali je i dalje elitni igrac i treba da se koristi dozirano. Protiv Lejkersa je jedva stojao na nogama poslednjih 5 minuta.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@SteveFrancis#3 Vogel mora da uradi sa KD ono sto je uradio sa Lebronom. Minutaza mora da bude manja od ovih 36 minuta a naravno da mu za to trebaju Booker i Beal. 

Ipak ono sa cim ja imam problem jeste raspored tih minuta. Ja sa KD ne bih igrao 12 minuta 1/4 i 3/4 pa onda po pola 4/4 vec upravo onako kako se Lebron koristi. Prvih 6-7 minuta 1/4, odmor pa sa rezervama 2/4 i onda Booker ulazi, KD izadje na 2-3 minuta i udje svez u poslednja 3-4 min 2/4 i 4/4.

Nije vise onaj od 27-30 godina ali je i dalje elitni igrac i treba da se koristi dozirano. Protiv Lejkersa je jedva stojao na nogama poslednjih 5 minuta.

 

Nije to tako jednostavno. Durant mu treba na parketu i kao strasilo da tako kazem, siguran sam da razumes na sta mislim. Bron to nije bio niti je morao da bude jer je on pri izlasku na parket donosio taman ono sto Durant nema, tj. tacno onoliko za koliko je i bolji od njega citave karijere - ekstra kreaciju kroz involviranje svih preostalih saigraca koji sa njim dele te minute.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

@stoudemire

 

Ne znam da li bi ta ekipa bila bolja i imala vece sanse, ali uopste nije bilo rocket science skontati da je Durant krenuo u siguran strmopizd koji u svakom slucaju bio due zbog jebebnih godina i povreda koje su iza njega. 

 

Ajde sto smo kao neuigrani sad i fale nam 2 igraca, nego cemo izgledati jos gore jedan solidan period kada se vrate (ako Beal uoopste i kroci na teren u skorije vreme) dok se stvari ne posloze. Ne zelim da kenjam po Vogelu, covek nije neznalica, ali za ovu ekipu treba alhemicar plus da nas sve vile ovog sveta pronosaju bez povreda sve do same zavrsnice doigravanja. 

 

Radi Ishbia dobre stvari, ovaj dil za TV prenose, stabilizacija u vidu zakopavanja Sarverovih ratnih sekira sa bivsim igtacima, ring of honor ulasci za Nasha (i njegov povratak sa porodicom u PHX), Matrixa i STATa... Medjutim, ovi potezi koji se ticu izgradnje rostera mislim da su duboko pogresni. Kapiram da zeli uspeh sto pre, zelim ga i ja, ali ovo su bas onako na brzinu i na boze pomozi potezi, pa kao valjda ce nas usere, na papiru su to dobri igraci, trener bivsi sampion...

 

Niti sam fan trejda za Duranta, niti za Beala, niti izbora Vogela, niti pustanja Paynea, niti trejda Aytona u PTB... Ne mogu da navedem jedan potez novog menadzmenta koji mi je po volji ili makar da ga drzim neutralnim za ubuduce. Booker je jedini preostali igrac iz ekipe koja je igrala finale. Jedini. Let that sink in.

 

ne znam ni ja da li bi ta ekipa bila bolja i imala veće šanse ali bi sigurno meni bila prijemčivija za navijati. prema ovom timu još uvek nemam neku emotivnu konekciju, osim bookera i purpurnih dresova.

 

ishbia deluje kao dobar lik ali hoće sve i hoće sad, što nije nikako loše ali kod građenja tima ume da bude vrlo rizično. podseća me malo na ballmera iz clippersa po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može neko ukratko i pobliže o ovom in-season turniru? Šta, neke tekme se računaju kao za taj turnir a neke ne i onda u zavisnosti od tekmi koje se računaju se igra završnica turnira?

 

sve sto treba da znas o turniru, je da se igra za dodatnu lovu; dakle, xy tekmi koje im donose jos shkea ako ih dobiju. mislio sam da ne moze besmislenije od play-ina ali evo nas.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel može neko ukratko i pobliže o ovom in-season turniru? Šta, neke tekme se računaju kao za taj turnir a neke ne i onda u zavisnosti od tekmi koje se računaju se igra završnica turnira?

Takmičenje se sastoji iz dva dela:

 

1. Grupna faza

Timovi su već nasumično podeljeno u šest grupa po pet ekipa u sklopu konferencije kojoj pripadaju. Svaki klub odigraće po četiri utakmice u grupi (dve kod kuće, dve u gostima). Ovi susreti odigraće se tokom "turnirskih noći", koje su zakazane svakog utorka i petka počevši od 3.novembra, a zaključno sa 28. novembrom.

 

2.Nokaut faza

Osam timova obezbediće plasman u ovu fazu. Po jedan najbolji iz svake grupe i dva najbolja drugoplasirana. Nokaut runda kreće od četvrtfinala, sa tim da se igra samo jedna utakmica, što će dodatno doneti još uzbuđenja.

Svih 67 utakmica koje će biti odigrane u sklopu NBA kupa računaće se timovima u učinak na kraju regularnog dela sezone, osim finalne.

 

NBA liga je u avgustu objavila da su timovi žrebom podeljeni u sledeće grupe:

 

Zapad A: Memfis Grizlisi, Finiks Sansi, Los Anđeles Lejkersi, Juta Džez i Portland Trejlblejzers

 

Zapad B: Denver Nagetsi, Los Anđeles Klipersi, Nju Orleans Pelikansi, Dalas Maveriksi, Hjuston Roketsi

 

Zapad C: Sakarmento Kingsi, Golden Stejt Voriorsi, Minesota Timbervulvsi, Oklahoma Siti Tanderi i San Antonio Sparsi

 

Istok A: Filadelfija Seventisiksersi, Atlanta Hoksi, Klivlend Kavalirsi, Detroit Pistonsi, Indijana Pejsersi

 

Istok B: Milvoki Baksi, Njujork Niksi, Majami Hit, Vašington Vizardsi, Šarlot Hornetsi

 

Istok C: Boston Seltiksi, Brukin Netsi, Toronto Reptorsi, Čikago Bulsi, Orlando Medžik.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

league fucked. jedva čekam da vidim duel protiv mede koji se loži na konje, nikole jokića

 

 

 

 

Ubijaće ga konjušar dok god ne nabaci bar još dvadesetak kila, kao i Holmgrena što je prije neki dan. 

Jednostavno jedan od velikih Jokićevih kvaliteta je i taj što vjerovatno najbolje u ligi koristi svoju snagu, kilažu i gabarit, a Wemby (još) nije šuter koji će ga ne znam koliko kazniti zato što je mobilniji od njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

 

Ubijaće ga konjušar dok god ne nabaci bar još dvadesetak kila, kao i Holmgrena što je prije neki dan. 

Jednostavno jedan od velikih Jokićevih kvaliteta je i taj što vjerovatno najbolje u ligi koristi svoju snagu, kilažu i gabarit, a Wemby (još) nije šuter koji će ga ne znam koliko kazniti zato što je mobilniji od njega. 

 

videcemo, nije wembanayama = chetka holmgren

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Radalek said:

Wembanyama ne mora da nesto preterano napreduje sem fizicki i bice DPOY kandidat dok god igra. Sunsi ne smeju da pridju kosu kad je on u blizini. Nema tu blokada jer nema potrebe, samo njegovo prisustvo menja celu dimenziju protivnickog napada. Keldon Johnson i Sochan imaju slobodu da budu jako agresivni na perimetru i Spursi ce u buducnosti imati neverovatnu timsku odbranu zahvaljujuci svemu. To vec sad izgleda dobro a tim je bar 4-5 godina daleko od pocetka nekog vrhunca.

Lepa analiza ali izneću i jedno nepopularno mišljenje ovde a to je da su neki milijarderi sigurno stavili masne pare na Sanse po principu "niko ne gubi dva puta za redom kod kuće od ove nejači" i da zato imamo pobedu Spursa. Nemam šta da dodam na tu temu sa ljudima koji veruju da je današnji sport, uključujući i NBA, izuzet od uticaja velikih sveckih kladionica na rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Radalek said:

Wembanyama ne mora da nesto preterano napreduje sem fizicki i bice DPOY kandidat dok god igra. Sunsi ne smeju da pridju kosu kad je on u blizini. Nema tu blokada jer nema potrebe, samo njegovo prisustvo menja celu dimenziju protivnickog napada. Keldon Johnson i Sochan imaju slobodu da budu jako agresivni na perimetru i Spursi ce u buducnosti imati neverovatnu timsku odbranu zahvaljujuci svemu. To vec sad izgleda dobro a tim je bar 4-5 godina daleko od pocetka nekog vrhunca.

 

nesto slicno kao sa gobertom ili embiidom.

 

u svakom slucaju ocekivao sam bar malo bolju odbranu spursa do sada. cak i ako su toliko mladi i neiskusni vecinom...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...