Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

20 hours ago, Sharp said:

Filip Barna iz Spartaka prešao u FMP. S obzirom da je momak iz Subotice moram priznati da mi nije previše jasan njegov potez osim ako ovo zapravo nije potpis za Zvezdu s FMP-om kao usputnom stanicom. 

Ja se sjecam nekih prica za njega nakon osvajanja, fazon lokalni momak, kapiten kluba, ne ide on nidje, para se ima, dobili se jaci ugovori, dovodili se neki igraci zanimljivi jos u maju/junu, da sad tip koji je projektovan za nekog nosioca ekipe ode u FMP...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čuo od njemu jako bliskih ljudi, a posle tekme protiv Vojvodine u NS, da je bio na razgovoru u Zvezdi. Takođe je rečeno da će ukoliko se Spartak plasira u ABA1 ostati tamo, a ako ne otići u FMP (verovatno kao neka pozajmica iz Zvezde, šta li već).

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uvrnuto said:

Ja sam čuo od njemu jako bliskih ljudi, a posle tekme protiv Vojvodine u NS, da je bio na razgovoru u Zvezdi. Takođe je rečeno da će ukoliko se Spartak plasira u ABA1 ostati tamo, a ako ne otići u FMP (verovatno kao neka pozajmica iz Zvezde, šta li već).

 

Da me ne shvate ljudi pogresno, ali sta taj ima da ponudi Zvezdi?

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 3:48 PM, MarioKempes said:

Naravno da ne treba, niko razuman ne misli da će Voša (npr) biti jača od Budućnosti ili Olimpije, ali bi mogla nekad da bude konkurentna svim ostalim ABA timovima. No, to nije ni bitno.

 

Ništa, onda nek se plsairaju u ABA i budu konkurentni.

 

 

On 8/10/2024 at 3:48 PM, MarioKempes said:

Moj cilj je prosperitet srpske košarke (objasniću jednom prilikom šta pod tim podrazumevam). Normalno je da nas dvojica potpuno različito gledamo na stvari jer su nam i ciljevi potpuno različiti. 

Ako je tvoj cilj (samo navodim primer, ne kažem da je tako) da Partizan ima što više jakih utakmica u sezoni - onda je trenutna ABA definitivno bolji izbor i tako će biti u dogledno vreme, nema potrebe da diskutujemo dalje. Ako ti je cilj neki drugi - onda možemo da razmenimo mišljenja i argumente šta je bolje za naše ciljeve.

 

Eto reći ćeš mi na šta misliš. Meni nije jasno šta bi to moglo da bude. Priča o razvoju košarke i slično je bajka poput te od tog Žalgirisovog, ne verujem da neko stariji od 10 godina može da veruje da će se to nekad desiti. 

 

 

 

On 8/10/2024 at 3:48 PM, MarioKempes said:

Napominjem da jedinstvena nacionalna liga ne isključuje neko drugo dogovorno takmičenje (što može biti i regionalna liga tipa sadašnje ABA), ako postoji interes za to. Jedino što, po mom mišljenju, nacionalna liga (korektno organizovana i stabilna) ima prioritet. Posebno u ovom trenutku, kada ABA ne donosi prohodnost u evropska takmičenja koja zanimaju naše klubove.

 

Isključuje naravno, Raspored je i ovako prenatrpan, nema tu mesta za 5 kola više godišnje, a ne za još jednu ligu. Čak i uz ne znam kakva smanjenja iste. Samo je pitanje sezone kada će se EL proširiti i još više natrpati kalendar.

 

I baš mi nije jasno ovo potencijaranje "korektno organizovana i stabilna". Ok, KLS je trenutno najgore takmičenje na svetu po organizaciji, ali to može da se promeni sa par sposobnih ljudi. Samo ne vidim kako će "dobro organizovana" liga doprineti kvalitetu iste. Ako smatram da neki klub, recimo Vršac, nema kvalitet, neće puno pomoći saznanje da su im plate redovne.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kažem ti, sve polazi od cilja.

Nacionalna liga je takmičenje koje u svim zemljama (i košarkaški razvijenim i nerazvijenim) ima najveći značaj, uz evropska takmičenja. Od toga i mi treba da krenemo. Takvi smo kakvi smo, imamo Zvezdu i Partizan koji su veliki i moćni, 4-5 klubova koji su relativno solidni i još toliko da popune broj. 

Šta dobijamo (srpska košarka), a šta gubimo eventualnim izlaskom iz ovakve ABA i igranjem neke domaće od npr. 12 klubova?

Dobijamo:

- Zve i Par imaju rasterećeniji kalendar, 12 utakmica manje, više vremena i pažnje za EL

- mogućnost da manji klubovi koji uđu u ligu ugoste naše najbolje i odmeravaju se s njima, da postanu atraktivnija sredina za igrače

- da publika u tim gradovima napuni sale i ima priliku da gleda naše najbolje timove, čak i neke reprezentativce

- da domaći igrači imaju motiv više da ostanu u zemlji igraju protiv najboljih

- da mladi igrači na prelasku iz juniora u seniore imaju mogućnost da igraju protiv boljih i pokušaju da napreduju, a ne da nestaju sa mape

Gubimo:

- Zve i Par gube 3-4 neizvesnije utakmice, prevashodno Podgorica i Ljubljana. Po meni, to i nije gubitak, naprotiv, dovoljno jakih utakmica imaju u EL

- ovih 4-5 solidnih klubova gube mogućnost da igraju protiv 4-5 koji su jači od "novih" protivnika

To je iz mog ugla, a možda je i pogrešno.

ABA u ovom obliku je imala smisla dok je davala prohodnost u Evropu (to je najvažnije, davalo je takmičarski značaj), dok je bio drugačiji sistem EL pa naši uglavnom završavali na pola sezone u grupama, kao i dok je bilo bar 4-5 relativno ravnopravnih klubova u ligi (ABA). Trenutno mi deluje kao nepotrebna za Zve i Par.

A ne branim da klubovi kojima odgovara i kojima treba jačih utakmica nastave da je igraju, u nekom odgovarajućem formatu, vrv skraćenom. Čak mislim da je to i poželjno za Megu, FMP, Borac...

Koji je tvoj cilj?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2024 at 7:39 AM, Juan Pablo Montoya said:

 

Da me ne shvate ljudi pogresno, ali sta taj ima da ponudi Zvezdi?

 

Trenutno, a pogotovo u EL, verovatno ništa, ali pozdravljam ovakav potez, čiji god da je. To bi išlo u prilog onoj nadi da malo osvežimo domaću osnovu, da pokušamo "da zavrtimo novi krug".

 

Mislio sam da ćemo ga u ABA 1 gledati u Spartaku (jer, lokalni heroj, daju se jači ugovori, i slično), ali možda i bolje što će to biti sredina van lokalne, u FMP-u, gde će verujem imati lepu ulogu, pa da ga vidimo na delu u jačoj ligi, van Subotice.

 

U principu, nije klinac, 24 su mu, ali otkako je nabacio i šut spolja (41% za tri u ABA 2 prošle sezone, na solidnom uzorku), postao je ofanzivno mnogo ozbiljniji igrač i poprilično napredovao u poslednjih godinu/dve. Zanimljiv mi je jer po gabaritima (igra 3/2 sa 201cm) i atleticizmu (dosta dobar u tranziciji, imao lepih kucanja) ne bi zaostajao ni u Evroligi, a nije operisan ni od tapkanja lopte. Borac je, energičan, i deluje kao dobar karakter.

Ako ga šut bude služio kao u Aba 2, i ako to što je pokazao tamo prenese i na prvu abu, mogli bi za godinu/dve dobiti jeftiniju domaću opciju za rotaciju. Svakako low risk koji verovatno nije high reward, ali može biti reward.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Udoka Azubuike novi centar Budućnosti zvanicno 

 

Ozbiljno, ozbiljno pojacanje za Buducnost. Kapiram da bi u El bio dobar a kamoli za nivo Evrokupa i Aba lige. Jedno vreme je bio zelja i u Zvezdi.

 

Buducnost ima bukvalno duplo bolji tim od Cedevite a nekako su do juce isli u isti rang Buducnost i Cedevita. Sada Cedevita sa ovim rosterom nema jaci tim ni od Dubaia i Spartaka i tu su u tom nekom 3. tieru ako bih to mogli tako nazvati. Svakako drago mi je da ovakva pojacanja dolaze u Aba ligu koja je ce biti znacajno jaca nego prethodne sezone, prevashodno zbog Dubaia i Spartaka ali i nekoliko ostalih timova su vec sad jaci nego prethodne sezone, no to je samo papir... Ukoliko Zvezda ili Partizan urade nesto u El a Buducnost ili Cedevita u Evrokupu, (pa i Igokea i Fmp u Fibinoj Ls mogu da doprinesu ako prodju grupe recimo), Aba pretenduje da postane jaca i od francuske i italijanske, u rangu sa grckom (prevashodno zbog Olija i Panate dok je po meni jaci ostatak lige iz Aba lige) lige dok su samo spanska i turska izdvajaju kao ubedljivo najbolje.  Svakako to ce se sve tek potvrditi ili se nece potvrditi krajem ove sezone u zavisnosti sta urade abaligasi u Evropi, a one tamo ocekujem i Dubai i Spartak u evropskim takmicenjima.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@realno *w @Barkley#34 @SteveFrancis#3 posto ne zalazim na vasu temu ako vas ne mrzi, neki kratak recap na ovaj vas tim

@PorodicneVrijednosti jesi i ti navijac Partizana? Sad se sjetih pa ako imas vremena napisi koju

Ovaj spisak nadjoh na netu:

 

 

Vanja Marinkovic Iffe Lundberg Frank Ntilikina Arijan Lakic Mario Nakic Balša Koprivica Aleksa Dimitrijevic Aleksej Pokusevski Sterling Brown Isiaha Mike Carlik Jones Brandon Davies Tyrique Jones Isaac Bonga Mitar Bosnjakovic Duanne Washington Jr.

 

Nema sto. Vjerujem da je pažljivo odabran i da je Zoc ovaj totalni rebilding uradio sa jasnim planom i namjerama. Strasna ekipa, tj igraci koji bi trebalo da budu nosioci. Zavisice od dosta faktora. 

Link to comment
Share on other sites

 

1)     Carlik Jones,

1/2)  Iffe Lundberg, Duanne Washington Jr., Frank Ntilikina, Arijan Lakic

2/3) Vanja Marinkovic, Sterling Brown

3)     Isaac Bonga, Mario Nakic, Mitar Bosnjakovic

3/4) Aleksej Pokusevski

4)     Isiaha Mike 

4/5) Tyrique Jones, Aleksa Dimitrijevic

5)     Brandon Davies, Balsa Koprivica

 

Ovih 12 boldovanih je prvi tim. Eventualno jos jedan PF/C kombo moze da izbaci Balsu iz prvih 12. 

 

Najvise ocekujem od Carlik-a, mislim da ce od njega zavisiti ostatak tima, da ne kazem sezona. Ako bude promasaj kao Shabaz kod nas, onda ne bih bio u Zeljkovoj kozi... Ali nece.

 

Ntilikina mu je odlicna kontrateza, komplementaran igrac, pre svega defanzivac i on ce imati neku mirniju Aleksinu ulogu.

 

Zatim su mi najveca ocekivanja od Vanje, sazreo, sada mora da se pokaze kao lider. 

 

Najzahvalniji igrac za imati u timu ce biti Bonga - taj ce ostaviti sve na terenu. 

 

Sa Davis-om ne bi trebalo da bude greske, preiskusan je, imace i Balsa od koga da uci. 

 

Mike/Pokusevski na 4 mi je nekako tanko, i ako se nesto bude dovodilo bice na poziciji 4. 

 

Brown mi je malo iznenadjenje - pre svega sto je on sa Albom potpisao 2-godisnji ugovor cini mi se i posle dobre sezone odlazi iz kluba, mozda je imao neki izlaz. Inace je lik totalna "kapisla" - pokacio se sa policijom u USA jer je parkirao preko 2 mesta za invalide, tejzovali ga i uhapsili pa ih je onda dobio na sudu, i to onako, finu jednu godisnju platu za evropske uslove. A jednom je upao u neku tucu gde su mu unakazili lice... a onda je i kao predstavnik lige isao na prijem kod Pape da razgovaraju o drustvenim nepravdama 🙂 deluje da je Kaboklo premija za njega. Videcemo. 

 

Ostalo sto nisam pomenuo - tako-tako... videcemo da li ce neko od ovih mladih da dobije sansu. Nakic i Lakic zapravo i nisu toliko mladi (24), i iskreno, njihovo dovodjenje ne razumem. Bosnjakovic bi morao biti bolji od Tristana, ne mozete 2x na istu kartu da pogresite. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

@realno *w @Barkley#34 @SteveFrancis#3 posto ne zalazim na vasu temu ako vas ne mrzi, neki kratak recap na ovaj vas tim

@PorodicneVrijednosti jesi i ti navijac Partizana? Sad se sjetih pa ako imas vremena napisi koju

 

Ljubav je rezervisana iskljucivo za Celik pa onda jos Real i Lakerse. Partizan mi je dosta drag i to iskljucivo KK al se ne bih mogao nazvati navijacem KKP kao neki drugi ovdje. 

Sto se rostera tice, pola igraca ni nemam pojma ko su tako da slabo sta pametno mogu reci. Drago mi je samo da se nije islo na dovodjenje jakih ali isluzenih imena sem donekle Daviesa no vidjet cemo na sta ce to na kraju liciti. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kooineeperk said:

Mike/Pokusevski na 4 mi je nekako tanko, i ako se nesto bude dovodilo bice na poziciji 4.

 

Mislim da ce Bonga igrati i na 4 barem deo minutaze, ako ne i sve minute dok ne dodje jos jedna cetvorka, posto si ga stavio kao cistu trojku a ne 3/4 sto on i jeste. Kapiram sve u zavisnosti kako se Pokusevski pokaze na pripremama. Ukoliko se vidi da ne moze, kapiram da ce Bonga i Majk pokrivati tu poziciju za sada. Braun i Marinkovic na 3, Vasington i Lundberg na 2 i Dzouns i Nilikina na 1. U smislu primarnijih pozicija, a nije iskljuceno da ce neki manji deo minuta igrati na drugim pozicijama. Tipa Lundberg na 1, Vanja/Braun na 2 i slicno. No videcemo. E da, i Tajrik Dzouns svakako cista petica tesko da on u bilo kojoj kombinaciji moze na 4 posto vidim da si ga stavio 4/5, nije ni 5/4. Sve i da se proba u nekim specijalima sa 2 centra da se igra, jedino Dejvis tu moze da siri zbog suta, dok je Dzouns vise roler, lob meta, pretnja u ofanzivnom skoku itd. I Bosnjakovic mu dodje neki 2/3 prema onom sto sam video. Sa ostatkom teksta se slazem u vecini, samo jos da dodam oko Nakica i Lakica da je Partizan morao da dovede bar 5 domacih, sto su i uradili. Zbog kupa i Kls-a. Doveli su najbolje domace koje su mogli i to je cela filozofija oko tih igraca.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Brat od Korneta said:

samo jos da dodam oko Nakica i Lakica da je Partizan morao da dovede bar 5 domacih, sto su i uradili. Zbog kupa i Kls-a. Doveli su najbolje domace koje su mogli i to je cela filozofija oko tih igraca.

 

Ako su ovo "najbolji domaci koje su mogli" onda zatvaraj radnju... Jasno je da Kup i KLS nisu uopste bitni, pa ni ABA ako se pokazu dobro u EL i, kao sto je danas najavljeno, dobiju trogodisnju licencu za EL. 

 

Dakle, nisu oni doveli "najbolje domace koje su mogli" vec su doveli cisto da se ima dovoljan broj domacih a jeftinih igraca. 

 

$ Andjusic/Trifunovic/Jaramaz > $ Nakic/Lakic/Bosnjakovic

 

I ponavljam - ja to ne razumem (Lakic/Nakic) - bolje da su u sastav stavili jos nekog iz omladinske skole poput Dimitrijevica. Ili jos nekog poput Bosnjakovic-a - to bih razumeo. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ako su ovo "najbolji domaci koje su mogli" onda zatvaraj radnju... Jasno je da Kup i KLS nisu uopste bitni, pa ni ABA ako se pokazu dobro u EL i, kao sto je danas najavljeno, dobiju trogodisnju licencu za EL. 

 

Dakle, nisu oni doveli "najbolje domace koje su mogli" vec su doveli cisto da se ima dovoljan broj domacih a jeftinih igraca. 

 

$ Andjusic/Trifunovic/Jaramaz > $ Nakic/Lakic/Bosnjakovic

 

I ponavljam - ja to ne razumem (Lakic/Nakic) - bolje da su u sastav stavili jos nekog iz omladinske skole poput Dimitrijevica. Ili jos nekog poput Bosnjakovic-a - to bih razumeo. 

 

 

 

 

Pa pokusali su Lucica i Milutinova, nisu uspeli. Kad pogledas nemas koje bolje opcije. Mogli su neke iskusnije ali ovi mladi imaju potencijal i odlucili su se na taj legitiman koncept, kao sto je to bio slucaj i do sada.

 

Kup i Kls nisu bitni u odnosu na Evroligu i Aba ligu ali naravno da su bitni iako oni ponavljaju da nisu. Pogledaj samo euforiju oko kupa svake godine. Od navijaca (oba kluba) preko borbe na terenu i utakmica ogromnog intenziteta iskljucivanja trenera (nasih) i pretnje (njihovog), pritisak na sudjenje sa obe strane, kao da se igra finale Aba lige, nema razlike. Sve to govori u prilog. Oseca se to uvek. Zeljko nikad nervozniji u kupu bio sto govori i njegov govor tela a i konferencije posle. Da mu je nevazno ne bi se tako ponasao nego bi kulirao a ima i takve momente. Kad bi osvojio kup verovatno bi rekao da mu je to najdrazi kup u karijeri, kao sto je rekao za Aba ligu da mu je to najdrazi trofej u karijeri i najveci trenerski uspeh, pa mu opet nije bila bitna Aba naredne sezone i navodno je vazna samo Evroliga. Nadam se da i ti ne nasedas na te price koje sluze da se opravda kod svojih navijaca koji mu u velikoj vecini veruju na svaku izgovorenu rec iako se neke evidentno kose sa samim sobom sta je izgovarao sve. Dakle kup im je itekako bitan i treneru i upravi i navijacima, a Kls im je stvarno najmanje bitan i najradije ga ne bi igrali ali valjda moraju. Zanemarimo Kls, u kupu postoji pravilo o broju stranaca i prosto moras da imas 5-6 domacih kao sto ce oni imati i sada i svake prehodne sezone do sada i od kad je tu Zeljko a i pre toga. Shvatas li da se kup desava u toku sezone, vec se unapred pravi plan za to, drugacije se tempira forma pred kup, drugaciji treninzi, drugaciji je oporavak kad se igra dan za danom itd. Sve su to ozbiljne stvari i naravno da su svesni toga u Partizanu i naravno da imaju domace igrace i naravno da zele da osvoje kup i igrali bi ga i da nije Vucic na vlasti (posto valjda kls moraju zbog toga da igraju) kao sto su ga igrali i uvek ranije i uvek jako proslavljali kad god su ga osvojili. Bas velika euforija kod navijaca Partizana je bila kad je Trinkijeri osvojio kup, od tada im je i uprava malo poletela, tako da to sto pricaju oni u javnosti da im nije vazno, pusti ti to.

 

Sto se tice trogodisnje licence, rekli su da ce pokusati, kao sto pokusava i Zvezda. Verovatno cemo je dobiti narednog leta oba kluba. Ali i tada ce igrati Partizan kup i imati domace igrace i za 2 ili 3 sezone, sve dok bude bilo na snazi pravilo o broju stranaca u tom takmicenju.

 

Sto ze tice ovog poredjenja 3 vs 3 domaca igraca, da, ali je i Marinkovic skuplji od Avramovica recimo. Mada to nije toliko ni bitno jer su pokusali da dovedu Militinova i Lucica tako da nije primarna ideja domace a jeftino, vec su imali plan A i plan B. Objektivno moraju da imaju 5-6 domacih, bilo skupih ili jeftinih i kad vec nisu uspeli ove doveli su mladje i perspektivne, najbolje koje su mogli da dovedu. Isto vazi i za sve ostale u timu, ponavljam, doveli su najbolje koje su mogli da dovedu. Isti je slucaj i sa Zvezdom i sa ostalim timovima. Svako dovodi najbolje sto moze i veoma je prosto. Niko nema neogranicen budzet i slicno niti ima nekog velikog izbora.

 

I za poslednji pasus, mislim da nije bolje iz prostog razloga sto Nakic i Lakic dokazano mogu dobro da igraju Aba ligu i da se fizicki nose sa igracima iz iste (za sta su i dovedeni da igraju i Aba ligu osim kupa/kls-a, dok da su potpisali jos nekog juniora i dali mu sansu tesko da bi ti mogli i protiv Krke i Mornara da ne da prave razliku nego da vise donose nego sto odnose sa sve 4 neka dobra saigraca seniora. Nemaju ni koga vise tu iz juniora. Drezgic je otisao na koledz jer je tako hteo, a Majstorovic je jedini tu koji vredi. Videcemo i dal Bosnjakovic moze da igra Aba ligu da pravi neku razliku protiv bilo koga, to je dosta upitno sve. Moze da se desi i 4-5 povreda u isto vreme u El (desavalo se Efes, Virtus, Valensija, Zvezda, Armani itd.) pa ce neki Nakic i Lakic mozda prinudno dobiti neke minute u El i sigurno da je manje steta sa njima nego neki junior da je tu, pre svega fizicki, a pogotovo zato sto ti 06 nisu talenti ranga Topica na svojim pozicijama.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nemaju ni koga vise tu iz juniora. Drezgic je otisao na koledz jer je tako hteo, a Majstorovic je jedini tu koji vredi. Videcemo i dal Bosnjakovic moze da igra Aba ligu da pravi neku razliku protiv bilo koga, to je dosta upitno sve.

 

Dimitrijević ??

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kup i KLS nisu bitni ako napraviš dobar rezultat u EL i osvojiš ABA ligu, u suprotnom su bitni bar kao neka utešna nagrada.

 

Btw, gde staviste Tyrique Jonesa na 4/5 kad on ne zna drugačije da poentira nego neposredno ispod koša? Veća je šansa da zakuca sa slobodnog bacanja nego da poentira van reketa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Btw, gde staviste Tyrique Jonesa na 4/5 kad on ne zna drugačije da poentira nego neposredno ispod koša? Veća je šansa da zakuca sa slobodnog bacanja nego da poentira van reketa.

Ja sam ga racunao kao 5 i backup na 4 ali mi bilo glupo da pisem posebno 4/5 a onda 5/4. 

Kao i mladi Dimitrijevic.

 

Isto tako nisam pisao 1/2 i 2/1 vec sve stavio pod 1/2. 

 

Jasno je da Partizanu nedostaje neka cetvorka, ili kombo koji primarno igra 4. Pokusevski je vise krilo nego krilni centar. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Nakic u 12. Ocekuju od njega dosta u KKP. Koprivica tesko pored Dejvisa i Dzounsa, zapravo me cudi i sto je ostao. 

 

Cenim vako:

 

Karlik, Lundberg

Braun, Duan, Nilikina

Marinkovic, Bonga, Nakic

Pokusevski, Majk

Dejvis, Tajris

 

S tim da cenim da ce Bonga da se proba i na PF, i da ce Nilikina da igra sve od 1 do 3. 

 

Lakic i Koprivica tu da sparinguju na treninzima. Bosnjakovic i Dimitrijevic ce moguce u KLS na pozajmicu neku, da treniraju sa Zeljkom, a tamo igraju, sto im je verovatno i najbolja opcija.

 

Zanimljiva ekipica, atletski mocna, svi mogu da pokriju vise pozicija, ali realno bez nekog superstara, i sa dosta upitnika. Ako se poklopi da neki igraci odigraju sezone zivota, bukvalno Partizan moze i do F4, ali ako bude u skladu sa onim sto su do sad pokazivali, meni ovo deluje slabije nego prosle godine, tako da tu je neka projekcija oko 10. mesta. Ako nista, bar ce kolege grobari svezi da udju u novu sezonu, bas svi oko mene su u fazonu da jedva cekaju pocetak, jer dosta igraca im je nepoznato i ujedno i zanimljivo.

 

Meni ovaj Duan i Tajris deluju da imaju najveci plafon, drugom sam se potajno nadao u Zvezdi. Karlik isto, ako bude igrao kao na OI, bice to opasno pojacanje za KKP. Braun mi je average skorer na EL nivou, Nilikina i Bonga meh, u smislu toga da su sljakeri i da ne vidim da ce vecu razliku da naprave, Poku i Majk su mi bas upitnici, ali bice zanimljivo ovog prvog videti u takmicarskoj kosarci. Vanja tu mora mnogo konstantnije od onog sto je pokazivao na OI, ali zahvalan je on meni igrac. Dejvis mi je tu najprovereniji igrac, utisak je mozda da jedan takav fali i spolja jebem li ga, mada tu vrv gledaju Brauna.

 

Neki Lucic bi ovde bas uneo Partizanstinu, i automatski unapredio ekipicu u svakom (ponajvise DNK smislu) i bas me cudi da nije bio attack na njega ovog leta. A koliko znam, nije. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...