Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Voleo bih da nas Split dobije u poslednjem kolu i udje u playoff. Bolje sa njima odigrati seriju nego sa SC-om koji nema 7 navijaca.

Zaista je sramno da niko ne ispada iz lige, teska glupost. Pritom ekipe iz ABA2 cele sezone igraju misleci da ce biti 2 mesta (baraz za drugog) za ulazak i sada se to menja.

Link to comment
Share on other sites

Đurišić na poslednjih 10 utakmica:  18.9 poena, 3.3 skoka, 4.1 asistencija, 1.2 ukradene, 51.2% iz igre, 40.5% za tri, 78.7% sa slobodnih bacanja, indeks 20.0. Mega skor 7-3 (sedam uzastopnih pobeda). 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Don Dusko said:

Dobili smernice od bracale Nebojse.

 

Bas tako, kao sto je Covic skretao paznju na sudjenje sa uzasno loseg prelaznog roka, tako sad i Buducnost. Kao sto je i Covic uveo svoj 2. tim u ABA ligu, tako i Bokan. Kao sto je ni Crvena zvezda ne uspeva da odigra jednu dobru sezonu u EL, tako se i Buducnost blamira stepenicu nize.

 

Ova sezona ce ostati upamcena samo kao jos jedan promasaj u nizu Buducnosti. Imali su na raspolaganju nikad veci budzet za dovodjenje igraca i oni to potrose na dva back up pleja i dva back up centra iz USA, na Freemana koji je zavrsio sa kosarkom, na veterana Mihailovica, veterana Paula i na sve to, umesto da se dovede konacno snajper na poziciju 4, oni dovedu 4-5 u vidu Makondoua. Prvo su pricali kako je Green trazio previse da bi ostao, ali je zato bilo novca da se dovedu stranci koji ce da budu na klupi.

 

Ako je Bourg mogao da prodje do finala EC, mogla je i Buducnost. Samo, za to je bilo potrebno normalnije dovoditi igrace, uloziti u 2-3 ubice u prvoj petorci i imati kakav - takav kontinuitet. Oni ako ce ovako i dalje da igraju EC, neka lepo ustede novac, predju u FIBA LS i prestanu da obmanjuju javnost kako imaju bilo kakve sampionske ili evroligaske ambicije. Bukvalno sve sto rade u poslednje 3 sezone je da izvrgavaju sopstven klub ruglu u ocima svakoga ko imalo prati evropsku i reginalnu kosarku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baron23 said:

Ne mogu da se setim da li sam gledao raznovrsnijeg i kompletnijrg defanzivca od Maloveca u ABA ligi u ovim godinama.

 

Dečko je već sada top3 defanzivca lige.

 

 

To sam i ja primetio u prvom delu sezone, dok sam imao više vremena da gledam. 

Međutim u napadu nema ni jedan atribut za koji bi mogao da kažeš da je igrač za neki viši nivo.

Iz ove perspektive deluje da ako dobaci do Lazarević nivoa biće odličan.

 

 

Da dodam, iako nema veze sa Aba, najbolji defanzivac kojeg sam gledao ove sezone je Kordinije iz Virtusa. Čini mi se da mu na perimetru nijedan bek ne može ništa. 

 

 

 

 

 

Sad kad @Guru izbaci neke statse i poklopi hahahaha

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

Đurišić na poslednjih 10 utakmica:  18.9 poena, 3.3 skoka, 4.1 asistencija, 1.2 ukradene, 51.2% iz igre, 40.5% za tri, 78.7% sa slobodnih bacanja, indeks 20.0. Mega skor 7-3 (sedam uzastopnih pobeda). 

Ovo me je stvarno prijatno iznenadilo, drago mi je da to čujem. Dugo vremena se očekivalo od njega da napravi iskorak, mislio sam da će ostati večiti talenat. 

Link to comment
Share on other sites

Ova odluka bez ispadanja je stvarno sramotna. Ok, prosirenje lige, ali ne sme poslednji da bude siguran nikada ni po koju cenu. Mogli su bar da stave da poseldnji igra baraz sa drugim iz ABA 2, ali kako god jasno staviti do znanja da poslednje mesto nosi negativne konsekvence sa sobom a ne ovako. Zaista ubijaju ligu iz godine u godinu 🤮

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Ova odluka bez ispadanja je stvarno sramotna. Ok, prosirenje lige, ali ne sme poslednji da bude siguran nikada ni po koju cenu. Mogli su bar da stave da poseldnji igra baraz sa drugim iz ABA 2, ali kako god jasno staviti do znanja da poslednje mesto nosi negativne konsekvence sa sobom a ne ovako. Zaista ubijaju ligu iz godine u godinu 🤮

Verujem da bi ovo stavili, ali 99% je da će dva srpska tima igrati finale Aba 2 i onda dolaziš u verovatnoću da će možda 7 srpskih timova igrati Aba sledeće sezone. To nikako nije smelo da se desi i onda su našli naravno Solomonsko rešenje da niko ne ispada, Srbija najverovatnije dobija šesto mesto, ulazi Dubai i to je to. Da po rezultatima ispadaju Fmp ili Borac doneli bi drugačiju odluku i igrao bi se baraž. Jbg takva liga, rešenja se donose u hodu, mada kada vidiš da to isto radi i EL onda jbg šta očekivati od ovih iz Abe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Trigger said:

Verujem da bi ovo stavili, ali 99% je da će dva srpska tima igrati finale Aba 2 i onda dolaziš u verovatnoću da će možda 7 srpskih timova igrati Aba sledeće sezone. To nikako nije smelo da se desi i onda su našli naravno Solomonsko rešenje da niko ne ispada, Srbija najverovatnije dobija šesto mesto, ulazi Dubai i to je to. Da po rezultatima ispadaju Fmp ili Borac doneli bi drugačiju odluku i igrao bi se baraž. Jbg takva liga, rešenja se donose u hodu, mada kada vidiš da to isto radi i EL onda jbg šta očekivati od ovih iz Abe.

 

Pa bila je priča, da bi poslednji trebao da igra sa najboljim klubom van Srbije, ako bi 1. i 2. bili srpski klubovi. Znači Širokim. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Trigger said:

Verujem da bi ovo stavili, ali 99% je da će dva srpska tima igrati finale Aba 2 i onda dolaziš u verovatnoću da će možda 7 srpskih timova igrati Aba sledeće sezone. To nikako nije smelo da se desi i onda su našli naravno Solomonsko rešenje da niko ne ispada, Srbija najverovatnije dobija šesto mesto, ulazi Dubai i to je to. Da po rezultatima ispadaju Fmp ili Borac doneli bi drugačiju odluku i igrao bi se baraž. Jbg takva liga, rešenja se donose u hodu, mada kada vidiš da to isto radi i EL onda jbg šta očekivati od ovih iz Abe.

To se vec desilo jedne sezone, kad je Zlatibor osvojio ABA2, ali nije mogao direktno da udje u prvu ligu jer je bilo vec 5 srpskih klubova. Onda su igrali baraz sa Borcem.

Ovde je trebalo da bude da ulaze Dubai + finalisti ABA2, a ako su oba finalista iz Srbije onda prvak + sledeci najbolji tim van Srbije da igra baraz sa 13. ekipom iz ABA lige, a porazeni finalista iz Srbije da igra sa FMP-om jer su oni najgore plasirani tim iz Srbije. Sad kad ovo pisem ne bi me cudilo da je Covic umesao prste ovde jer su nase ekipe iz ABA2 poprilicno dobre ove sezone i bio bi to zajeban posao sa FMP u barazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

To se vec desilo jedne sezone, kad je Zlatibor osvojio ABA2, ali nije mogao direktno da udje u prvu ligu jer je bilo vec 5 srpskih klubova. Onda su igrali baraz sa Borcem.

Ovde je trebalo da bude da ulaze Dubai + finalisti ABA2, a ako su oba finalista iz Srbije onda prvak + sledeci najbolji tim van Srbije da igra baraz sa 13. ekipom iz ABA lige, a porazeni finalista iz Srbije da igra sa FMP-om jer su oni najgore plasirani tim iz Srbije. Sad kad ovo pisem ne bi me cudilo da je Covic umesao prste ovde jer su nase ekipe iz ABA2 poprilicno dobre ove sezone i bio bi to zajeban posao sa FMP u barazu.

Slažem se, najverovatnije je Čović umešao prstiće kada je video da će FMP da bude najlošije plasiran srpski tim i da provejava priča o baražu i to u ovom slučaju najverovatnije sa Spartakom ili Vojvodinom koji su po mom mišljenju kvalitetniji od nekolicine aba ligaša pa i od tog FMP-a. E onda je verovatno rekao može Dubai, ali... Čak me ne bi čudilo da je to bio jedan od uslova da pristane da odleprša iz Zvezde na kraju sezone. U fazonu može Drčela, ali FMP ostaje tu gde jeste. I onda dobiješ sprdnju da iz lige niko ne ispada, a Leon Štukelj i braća iz Mornara trljaju ruke. Svima lepo, daj taj Dubai. A pretpostavljam da će ABA ligu sledeće sezone igrati Voša, što bi bilo i lepo u smislu Novi Sad, Spens i tako to, mada će tu malo i politika i još po neko da poguraju ako bude trebalo. U svakom slučaju eventualno finale Spartak i Vojvodina u Aba 2 može da bude jako zanimljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima i Zlatibor tu lepe sanse. U svakom slucaju, 16 ekipa je previse.

 

Sto se tice odluke, izgleda da su FMP, Zadar, Cedevita, Cibona, Krka i Mornar glasali za predlog Krke i Mornara da niko ne ispada. Najobicnija sprnja je evropska klupska kosarka. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, zemljoradnik said:

Može li Zadar preko KKB u 4 ?

Tanke su sanse za to... 

 

U poslednjih 10 godina su dobili Buducnost 4 puta i to samo kod kuce. Mislim da su ih poslednji put pobedili u Podgorici pre skoro 20 godina.

 

Znaci treba da dobiju u jednoj sezoni i jednu u gostima i jednu kod kuce sto se nije nikada desilo. 

 

Buducnost deluje dosta dobro fokusirana na PO da bi dopustila takvu blamazu u cetvrfinalu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zemljoradnik said:

Flashscore izbacio raspored za 1. QF. A na ABA sajtu ništa....:Hail:

Kako nema, tamo vec od sinoc stoji raspored. Tad sam i gledao.

 

Buducnost-Zadar 12.04/18.04 i 26.04

 

Mega-CedOli 14.4/19.04 i 27.04

 

Partizan-Igokea 15.04/20.4 i 26.04

 

CZ-SC Derbi 14.04/21.04 i 25.04 

 

 

Polufinala na rasporedu 03.05/09.05 i 13.05 a finale 19.05/21.05/24.05/26.05 i 29.05

Link to comment
Share on other sites

Zapravo na sajtu ABA lige stoji da Zvezda može da odigra prvu utakmicu u periodu 14.04 - 17.04, a Partizan 15.04 - 18.04.

 

Drugu utakmicu Zvezda igra u periodu 21.04 - 24.04, a KKP u periodu 20.04 - 23.04.

 

Potencijalnu treću Zvezda igra u periodu 25.04 - 28.04, a KKP u periodu 26.04 - 29.04.

 

Očigledno su predviđene korekcije shodno mogućem Partizanovom učešću u plejinu plus u odnosu na zauzetost hale u BG-u i u Podgorici (SC i Budućnost) za treninge i utakmice.

 

Ne vidim stvarno dramu zbog dan, dva gore-dole.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pendulum said:

Ne vidim stvarno dramu zbog dan, dva gore-dole.

 

Nema drame samo pitam koja je logika jer mi je nelogicno 2 dana razlike nepotrebno.

 

Sad videh da stoji na sajtu tako kako si napisao nego sam se vodio ovim Mikijevim i tacnim datumima.

 

Pretpostavljam da ce doci do promena, kao i da se nece cekati izmedjh cetvrtfinala i polufinala 14 dana jer to nema nigde verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Čović smatra da Beograd treba da ima dva evroligaša.

– Moramo da se borimo za našu poziciju. Zašto Beograd ne bi mogao da ima dva evroligaša, a Atina može. Zašto bismo patili što naši zapadni susedi ne razumeju, neće i ne žele da razvijaju košarku. Slažem se, Cibona je veliko ime. I Olimpija je veliko ime, bez dodatka Cedevita. Oni su nekad bili evroligaši, neka sad ulože, neka se angažuju oko toga. Beograd ima dva evroligaša i mislim da mnogo doprinosimo – i Zvezda i Partizan. I ne vidim razlog da se stalno svađamo. Uvek smo gurnuti u sudar Zvezde i Partizana. ABA liga treba da bude kreirana onako kako se dogovore ta dva kluba, pa nek je zovu velikosrpskom ABA ligom i nek joj precrtavaju znak! Ako smo velikosprski, nemojte da igrate sa nama. Nemojte da se bavite nama, pustite nas, mi smo zaostali, primitivni i šta sve već. E, sad će da se ’upale’ oni, koji se bave nekim drugim disciplinama koje nisu olimpijske – to je nacionalizam, šovinizam… Mislim na ove sa novom disciplinom autošoviniste., završio je predsednik Crvene zvezde.

Prozvao me Čoks :cigar:

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/180874/kosarka/zvezda/Covic-zasto-beograd-ne-bi-mogao-da-ima-dva-evroligasa-a-atina-moze-zasto-bismo-patili-sto-nasi-zapadni-susedi-ne-razumeju-nece-i-ne-zele-da-razvijaju-kosarku

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Drug Crni said:

Prozvao me Čoks :cigar:

Pa kaze: :lala2:

 

Tej san laco trgovci

Tej san laco trgovci
Najtomico mrskavoj
Temerav, temerav, temerav

 

Tej san laco pevaci
Tej san laco pevaci
Najsamlaco sviraci
Temerav, temerav, temerav

 

Tej san laco sviraci
tej san laco sviraci
Najsamlaco pevaci
Temerav, temerav, temerav

 

Cuco kontras simadi
Cuco kontras simadi
Dastamodji montabi
Temerav, temerav, temerav

 

Cuco beges podumom
Cuco beges podumom
Tajmang mandje je rumo
Temerav, temerav, temerav

 

50+ godina star snimak

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

 

  

8 hours ago, božija noga said:

 

 

 Kakav tajming za objavu, pred tekmu sa komsijama. Zoki radi svoj posao revnosno 🙂 

 

Zajebancije bez, srecno mu bilo ali mislim da to nece biti mnogo srecan brak. Mada, iz Zadra na moru, u Valensiju na moru, bez nekog posebnog pritiska rezultata, jos ako budu igrali EC pa ne igra protiv zverova - mozda cak i uspe... Svakako uzece neke pare, a krajnje vreme mu je, bas bi bilo steta da je propao kao prvi put. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...