Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

12 minutes ago, quentin said:

A nekad je bila priča (poslije onih Bugara) da samo ex-yu timovi dolaze u obzir. Mada, ako Dubai uđe, sve je moguće...

 

Ako sam ja dobro razumeo celu Dubai priču, oni bi se bazirali u Beogradu i tu bi igrali sve svoje utakmice kao domaćini, kao neki privremeni ex-yu klub.

 

U suštini KK Beograd na vodi.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, quentin said:

 

Prvi put čujem da je Kluž u kombinaciji. Oni su dobri, bili bi među prva četiri sigurno, možda čak i komotno treći.

A nekad je bila priča (poslije onih Bugara) da samo ex-yu timovi dolaze u obzir. Mada, ako Dubai uđe, sve je moguće... 

Pa Kluž je jos davno zvanično podnio zahtjev. Mislim da mu je liga postavila neke uslove finansijske nesto vjerovatno tipa da pokriju sve putne troskove do tamo i smještaj....oni su finansijski dobri tako da vjerujem da bi prihvatili sve uslove. Trziste rumunije je ogromno sa ekonomskog gledišta...a vidjecemo sto je u glavi naših klubova...zato sam i napisao mnogo je tacaka na dnevnom redu,mnogo zelja  

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

U januaru se spominjao Kluz.

 

Bila je neka prica da su se raspitivali o mogucnostima ulaska. Direktor kluba je nas covek, Branko Cuic, iz Zrenjanina, koji je u Kluzu proveo gotovo celu svoju igracku karijeru. On je i doveo Duska Vujosevica tamo a potom i mnoge ex-yu igrace i one koji su igrali ovde. Brajs Dzones je sada tamo a bio u Borcu/FMPu pa otisao u Francusku, Adam Mokoka koji je iz Mege otisao u Chicago Bulls-e, Stipanovic iz Cedevite presao tamo, D. J. Seeley koji je bio u Buducnosti/Kragujevca... bili su Bircevic, Gordic... edit: Rasic je tamo valjda zavrsio karijeru.

 

Dobra sportska prica. Oni kad bi usli to bi bilo bolje nego onomad klubovi iz Madjarske i Bugarske. 

 

 

3 hours ago, Smrtokapa said:

U suštini KK Beograd na vodi.

Ahahaha bukvalno mogu logo BW da stave na dres. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Smrtokapa said:

 

Ako sam ja dobro razumeo celu Dubai priču, oni bi se bazirali u Beogradu i tu bi igrali sve svoje utakmice kao domaćini, kao neki privremeni ex-yu klub.

 

U suštini KK Beograd na vodi.

Taman da revoltirani Oskar sve državne pare blizanaca rokne u Dubai Waterfront. Biće mnogo zahvalniji a reklama svetska, a naše basket tenzije svedene na nulu. 

 

spacer.png

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Kakva prevara je ovaj mali Turcin iz Mege. 

Ova tekma je najgori cripple fight u ovoj jadnoj ABA ligi ove sezone. Ne zna se ko je gori. Kakve odluke u zavrsnici, sacuvaj Boze. Bas uzasno losa kosarka.

 

Očito nisi gledao Krka - Mornar. :lol_2:

 

Tri levela ispod ovog. Mogle bi dvije ekipe ispasti iz ABA1 nakon dugo vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Kakva prevara je ovaj mali Turcin iz Mege. 

Ova tekma je najgori cripple fight u ovoj jadnoj ABA ligi ove sezone. Ne zna se ko je gori. Kakve odluke u zavrsnici, sacuvaj Boze. Bas uzasno losa kosarka.

 

Ali ona sekvenca kada na +3 za Megu i 20ak sekundi do kraja Jelavić baca alej-up Plavšiću sa pola terena, a zapravo slučajno pogađa koš (trojku), i Plavšić koji u tom momentu dira mrežicu/obruč - koš se poništava 😂

 

No, svaka čast Megi. Nikada mlađi tim nisu imali, a evo ih na šestom mestu, sa pobedom manje od Zadra, i boljim rasporedom do kraja od njih.

 

Đurišić u dobrim procentima šutira za tri u poslednjih nekoliko utakmica, neka tako i završi sezonu.

 

Miljenović je poor man's Avramović. Mislim da uopšte ne bi bio loša opcija za nekog comba 1/2 sa klupe i na višem nivou od Mege. Donosi energiju, ima karakter, ume da bude baš opasan u tranziciji, a nije operisan ni od šuta ni od kreacije (kako za sebe tako i za druge). Dobio je i veću minutažu i veću slobodu odlaskom Topića, i iskoristio je to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo tačno, da nude 1.5 miliona po sezoni celoj ligi, onda ne samo što treba da prolongiraju, već treba i da odbiju. 

 

Tim likovima je 1.5 miliona evra kao meni recimo 1500 dinara. Zaista smešna ponuda, čak uvreda. Ako pak postoji neki načelni usmeni dogovor Evrolige sa Zvezdom i Partizanom da proguraju ovu odluku a zauzvrat dobiju A licencu, onda opet ne vidim interes drugih klubova u tome.

 

U prevodu, jasno reći NE Arapima, pa nek traže negde drugo da umetnu svoj bakšiš od 1500 dinara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Tesko je rijecima dovoljno opisati koliko su nesposobni ovi ljudi da i ovakav zicer uspjevaju da nekako zajebu 😄 

Čini se da sve secikese nisu podmirene, pa mora još malo da se doda. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Čini se da sve secikese nisu podmirene, pa mora još malo da se doda. :classic_smile:

Meni je ova cifra blago receno sumnjiva i vise djeluje kao neka vrsta izgovora od tih ljudi zasto to je nedovoljno jer im je zinula guzica kad su vidjeli koje pare idu EL ekipama ne uzimajuci u obzir gap koji postoji izmedju takmicenja kao sto su ABA liga i EL. Sve i da je tacno to, 100k eura da svaki tim dobije na bazi kurca, zaista ne vidim da ijednom timu neko te pare nudi u fazonu "no strings attached" ali znajuci ove regionalne "biznismene" najveci dio para bi bio podjeljen u skladu sa plasmanu, "po zaslugama" dok ovi mrceni Splitovi, Mornar, Krke, Cibone i slicni bi bili srecni da i 20k zakuce od toga. Da ne pricamo da bi sve troskove putovanja svih timova u ligi placao bas taj Dubai umjesto kao do sada sto je placala liga iz para koje je dobila kroz TV prava i sponzorstva, a da bi se taj novac mogao sad drugacije preusmjeriti.

Ljudi imaju jedinstvenu priliku, bukvalno zicer serviran i namjesten, da ucine uslugu ovima koje ce koliko sjutra EL prihvatiti. Koji ce vjerovatno biti name partner takmicenja i sigurno sa tim steci veliki uticaj u takmicenju, da im ovom prilikom ucinis uslugu kako bi ti se kasnije vratilo da ti pomognu da osiguras tu dugorocnu licencu u EL jer si im prakticno otvorio vrata takmicenja u Evropi, ako su iole ljudi ovi iz EL. Bice im zapamceno to da su pomogli da se to takmicenje podigne na veci nivo i shodno lakse ce biti obezbjediti tu dugorocnu licencu. A o tome se non stop mlati i lobira na milion nekih nacina, a sad ti se ukaze prilika za tako nesto i ti pravis problem oko tog entry fee koji je ionako simbolican jer su ambicije klubova u ABA, navodno dosta vece od tih par stotina eura godisnje sto bi dobili.

Svo vrijeme se smara kako je takmicenje dosadno, kako nema zanimljivog meca i timovi bez ambicija, konacno ih usere da neko odje dodje da se takmici sa zapravo konkurentnom ekipom koju bi mozda dosli da vide ljudi koji inace dolaze samo kad im gostuju ovi veci timovi, jos ti daju pare da ucestvuju i lokalni politicki poltroni i sibicari ti vele malo je to druze, whats in it for me 😄 Najjace je sto ce da misle da su oni nesto nekog tu zajebali jer ovi nece naci nikog drugog pa su im oni jedina opcija i da bez njih nece ih ni EL uzet jer su i oni alergicni na pare odjednom postali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MrTwister said:

Da ne pricamo da bi sve troskove putovanja svih timova u ligi placao bas taj Dubai

Nisam pratio detaljno ali mi je negde naletelo da bi Arapi ostalima plaćali samo troškove kad igraju sa Dubajiem, kao i to da bi to bilo pokriveno upravo iz tih 1,5M evra. 

 

Ako te dobro razumem, ti kažeš da bi plaćali i troškove puta kad npr. igraju Krka-Zadar i povrh toga bi pljusnuli još 1,5 milki da se raspodeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisam pratio detaljno ali mi je negde naletelo da bi Arapi ostalima plaćali samo troškove kad igraju sa Dubajiem, kao i to da bi to bilo pokriveno upravo iz tih 1,5M evra. 

 

Ako te dobro razumem, ti kažeš da bi plaćali i troškove puta kad npr. igraju Krka-Zadar i povrh toga bi pljusnuli još 1,5 milki da se raspodeli.

Tako je. Ne samo troskove puta do tamo no generalno ovo sve sto se da za troskove puta i smjestaja za ostatak lige. Mislim da je i Aco to pomenuo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam Dubai u Aba. Pa kad dođe plejof madness pa ih ubacimo u atmosfericu Dejvida Linča. Saznaćemo i imena svih luks hotela i privatnih vila gde su opštili svi šeici i sinovi Dubaija sa Šavijom, Banijom i Šolajom. Arhivator spreman na jedan, uvek udara repom. Mučenici ni svesni nisu šta ih čeka. Niko im neće doći u pomoć. 

 

 

Spoiler

spacer.png

 

Edited by Molina23
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedino uspeo da nadjem i procitam ovaj deo oko 1.5 miliona evra godisnje. Ako neko ima da je negde procitao da placaju sve troskove lige za sve klubove, bio bih zahvalan da prosledi link. 

 

Sto se tice "velike prilike za region", ja je nesto ne vidim, ali dozvoljavam pravo drugima da misle drugacije. Kad je toliko velika prilika, sto je ne uzese Spanci, Nemci, Francuzi, Turci? Ne, nego aj u ABA ligu...

 

Ja te Arape ne bih, a cak nije ni do para. Jednostavno mi je odvratno njih da gledam ovde. Misljenja sam da su nosioci unistavanja sporta jer sve misle da moze da se kupi.

 

Alternativno, ako ipak klubovi izglasaju, naravno da ih podrzavam da ih oderu, a ne da dobijaju sicu za to. 5 miliona svakom klubu svake godine i moze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...