Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Овде има играча и од 200+ хиљада евра по сезони, најавили су велике амбиције, видећемо колико су одржива прича.

Edited by MV91
Link to comment
Share on other sites

U ABA2 je promenjen sistem takmicenja i bice dve ekipe vise nego prosle sezone.
 

Quote

Promenjen je sistem takmičenja u ABA2 ligi koja će u narednoj sezoni imati 16 klubova, podeljenih u četiri grupe.
 

Po dve najbolje plasirane ekipe nastaviće takmičenje u TOP 8 fazi na način da će biti podeljene u dve grupe sa po četiri ekipe koje će igrati svako sa svakim, a po dve najbolje otići će u polufinale plej-ofa.

Polufinale i finale igraće se u dve dobijene utakmice po sistemu 1-1-1.

Meni se ovo svidja jer ce svi igrati na svom terenu umesto u bablu, koji je verovatno jeftinija opcija za sve, ali gubi se draz. Od nasih klubova Vrsac bi trebalo da igra umesto Spartaka. Pominje se i Radnicki KG, ali Vrsac je zasluzio rezultatima u prosloj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Smajlija, on je u sezoni za nama trebao da napravi iskorak i da bude najbolji Partizanov visoki. Mislim, ne kazem da je to bio plan, ali je toliko dobro zavrsio pretproslu sezonu, da sam licno bio u fazonu - sad ili nikad. Cak mi je bas krivo bilo sto je povredjen, jer bi nam znacio u reprezentaciji tad. No, decko je odigrao sezonu ispod svakog nivoa. I dok mi je za Avramovica misljenje da ga je Zeljko dobrano kocio tim vaspitnim merama i metodama, Smajlagic je na terenu bivao i vise nego sto je zasluzivao. Nestvarno na sta je licio. 

 

Jebe ga IQ, generalno deluje da nije u stanju da bude koncentrisan duze od minut na terenu. U odbrani je kriminal, u svim drugim segmentima i dobar, plus je paljevina, ali ako ga atmosfera u Partizanu nije podigla za stepenik vise, stvarno ne znam gde ce vise od toga moci da se lozi. Sve ovo u cemu je dobar je teorija, jer nema decko k od kontinuiteta i bas mi je utisak da je u ove tri godine doslovno igrao po automatizmu - jedna dobra, dve lose. S tim da je ove poslednje sezone bila svaka losa. 

 

Svakako mi deluje da je blizi tome da za dve godine igra EC nego da od njega bude legit starter za KKP. Tesko da ce neko da ga tolerise i ceka kao sto je Zeljko to radio, plus on nije vise ni toliko mlad igrac, pa da se neki treneri ili klubovi tese time da "samo sto nije" proigrao. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2024 at 12:26 PM, Del Piero said:

U ABA2 je promenjen sistem takmicenja i bice dve ekipe vise nego prosle sezone.
 

Meni se ovo svidja jer ce svi igrati na svom terenu umesto u bablu, koji je verovatno jeftinija opcija za sve, ali gubi se draz. Od nasih klubova Vrsac bi trebalo da igra umesto Spartaka. Pominje se i Radnicki KG, ali Vrsac je zasluzio rezultatima u prosloj sezoni.

Problem ce biti da se vide te ekipe jer ti Arenasport sigurno nece slati ekipe i kamere da idu u neko Kumanovo ili Tivat no ce to lokalno da isprati a ostali nek se snalaze kako znaju i umiju 😄 

A ujedno povratak Dusana Dubljevica i njegovih timeouta u ABA kosarku bi bila nekako steta da se propusti 😄 

Link to comment
Share on other sites

Bilans do sada napravljenih promena u timovima ABA lige:

 

Crvena zvezda:

 

Teodosic, Dos Santos

Canaan, Nedovic

Kalinic, Giedraitis, Lazic

Daum, Davidovac

Bolomboy, Mitrovic, Plavsic

 

Ovde vec ima 12 igraca u sastavu, sa tim da postoje spekulacije da Dos Santos odlazi i da ga zamenjuje neki drugi igrac. Po meni fale jos prvi plej i treci plej, cetvorka bi znacila i preveliku guzvu na pozicijama 3, 4 i 5.

 

 

Partizan:

 

Ntilikina, Avramovic

Lundberg, Marinkovic

Ponitka

 

Koprivica

 

Nece u Partizanu ostati skoro nijedan bitan igrac iz prosle sezone. Ostaje da se vidi da li ce novi ugovor potpisati Nunnally, Ponitka i Smith i to je to, mislim da cak i Avramovic odlazi (pogotovo ako Smith ostane, nema mesta za obojicu u sastavu).

Ostajem pri stavu da svakim novim propustenim pojacanjem Partizan ima manje sansi da ponovi cak i ovakvu sezonu, zna se koji igraci vrede na trzistu i sve vise njih ovih dana nalazi nove klubove.

 

 

Buducnost:

 

Ferrell, Wright

Sulaimon, Magee

Slavkovic, Jovanovic

Tanaskovic

Kamenjas

 

Izgleda da nista od Rivera, nista ni od Shurne koji se bio pominjao kao moguce pojacanje. Svakako da je pohvalno sto ce vise od pola ekipe biti isto, ali fali neki kapitalac na bilo kojoj poziciji da da malo smisla ovim ulaganjima, odnosno nadu da je moguc bolji rezultat od 1/4 finala EC i 1/2 finala ABA lige. Po meni, morala bi se dovesti cetvorka koji siri reket, jak prvi centar i mozda jos neko krilo, ali kako vreme prolazi sve vise se Podgoricanima smese novi Brandon Paul i Marvin Jones.

 

 

Cedevita Olimpija:

 

Nikolic

Blazic, Lemar, Glas

Stewart, Radovic

 

Geben

 

Zaista bi bilo sjajno kada bi novi trener Cedevite konacno uspeo da napravi nesto sa ovom ekipom i opet probudi hajp da je moguc napad na najvise ciljeve u ABA ligi i EC. Prosto je svake sezone isto, u EC blamaza za blamazom, u ABA ligi tu neko 4. mesto sa gomilom poraza od dosta jeftinijih ekipa u gostima. Kako se prica, izgleda da ce i Jaka da ode, a morace ovde da dodje kompletna prva petorka, prva meta bi morao da bude Prepelic, a ne bi bilo lose ni da Tobey malo poseti Ljubljanu kad vec igra za Sloveniju.

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2024 at 2:55 PM, Smrtokapa said:

Jedan Đoković na čelu kluba a vi očekujete da tu ima zaposlenih za koje će da se plaćaju porezi i doprinosi?

 

Može da se posluje uspešno i bez toga, evo npr. kao firma pod brojem 10 na ovom spisku:

 

6LpInrj.png

 

Digresija.

Ne mogu a da ne primjetim na ovoj tabeli da Telekom ima 7000 radnika više od Telenora a prihod veći za 16 mil EUR ili nekih 20%. Stari podaci ali bez obzira, zapadaju za oko..

Link to comment
Share on other sites

Igraće samo ABA ligu sledeće sezone i shodno tome sastaviti tim. Glavne igrače tek treba da dovedu. Dangubić i Radošević su igrači sa velikim iskustvom i predstavljaju sasvim korektan izbor za igrače rotacije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovi što vode Dubai malo su okrenuli ono Čovićevo kako ima takve igrače da im ne treba trener.

Oni misle da je Golemac takav trener da mu ne trebaju igrači.

Još nikoga nisu potpisali, iako se povezuju s nekim imenima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Zanimljiv izbor bekova, dva preslikana igrača, s tim što je Klemen ipak bolji od Anđušića.


Morali su tako da bi se dopali zahtevnoj kosarkaskoj publici u UAE. 

Link to comment
Share on other sites

Jedino je Andjusic suter tu. Prepelic je los suter, vec 2 sezone ima ispod 30% u Evropi. Ali je zato puno promenio nacin igre i postao odlican kreator za druge, bas puno razigrava sto nije tako cesto za dvojke. Abass verujem da ce biti vrhunsko pojacanje s obzirom na takmicenje koje se igra i dace defanzivni balans, mada videcemo koga ce jos da dovedu. Iz Dubaia su izjavili da je budzet 4m e sad ako je to ukupan a 2-3m ide na plate to nece biti bolje od Buducnosti i Cedevite al ako je 4m na plate velike su sanse da sastave kvalitetniji tim od Cedevite a mozda i od Buducnosti mada sumnjam jer Buducnost radi odlican posao, zadrzali par kljucnih igraca i doveli ubicu Rasida. Kad kazem ubicu mislim za nivo Evrokupa i Aba lige, ali verujem da glat moze biti i bek ap u delu evroligaskih timova. Odlicno pojacanje. Buducnost fakticki vec ima tim i imace odredjeni kontinuitet fali im jedna cetvorka da deli minute sa Tanaskovicem i jedna petica da deli minute sa Kamenjasem.

 

Cedevita ce imati boljeg trenera, ali dosta i menjati. Ostadose im samo Blazic i Stjuart od vaznijih igraca. Pojacanja za sada nista posebno cak bih rekao i tanko dosta.

 

Cibonu je napustio samo Aranitovic i tamo ne znas nikad do pocetka sezone kako ce izgledati, Split doveo Kapustu i ako zadrze par glavnih igraca deluje da bi mogli da imaju neki kontiuitet i bolju sezonu. Za Zadar se pricalo da ce da ih napusti Bozic i ide u Valensiju ali nema jos tu zvanicno nista. Doveli su Rebeca koji je bio jedan od najboljih igraca Aba 2 lige i vratio im se Gilbert koji je igrao neku azijsku ligu sampiona i tesko da se moze nazvati pojacanjem, pre je imao neku role player solidnu epizodu. Svakako verovato ce se igrati neki dobar basket u Zadru jer im ostaje isti trener i vecina igraca i kapiram da ce biti u borbi za plej of.

 

Borac za sada nijednu zvanicnu promenuo nije napravio. Deluje da ce i tamo biti odredjeni kontinuitet. Fmp zadrzao osovinu tima i deluje da ce biti bolji i kolko tolko konkurentni za fibinu ls al fali im jos dvojica dobrih igraca da bi imali tamo neke sanse jer su u jednoj od najtezih grupa. Mega menja osovinu ali oni uvek igraju konkurentnu kosarku i ocekuje se da ispliva par novih bisera. Dosta se od ocekuje od Markovica, Miljenovica, Jovica, Petrovica... Spartak ubedljivo najvece iznenadjenje, ozbiljna kosarka ce se igrati i doveli su ozbiljna pojacanja za nivou Aba lige. Neki vazni igraci su im otisli, neki ostali, ali generalno su daleko jaci nego tim iz Aba 2 lige koji je osvojio. Po budzetu deluje da ce biti 6. tim u ligi. Imaju i dosta dobrog trenera.

 

Sc derbiju dose im svi kljucni igraci. Videcemo koga ce dovesti al tipujem na borbu za opstanak. Licno ocekujem veliku ulogu za Davida Mirkovica, odlicnu sezonu i izlazak na draft narednog leta. Igokea za sada tanka pojacanja, promenili su trenera, zadrzace par glavnih igraca ali im odose Kondic i Nakic. Svakako kapiram bice oni u gornjem domu kao i uvek i ocekujem par dobrih pojacanja s obzirom da i ove godine ce igrati Fibinu ls. 

 

Mornar kao i Partizan, raspustio ceo tim a pojacanje tek slede. Slicno je i sa Krkom u kojoj je ostalo svega par igraca.

 

Zvezda i Partizan nema tu sta, borba za 1. mesto. Sve drugo bi bilo iznedjanje. Mada Dubai mozda ako se malo ozbiljnije pojaca bi mogao tu da vreba u nekoj konkurenciji za 2. mesto zato sto ce igrati samo 1. utakmicu nedeljno a imace dobar tim za uslove Aba lige. Ne bih otpisao ni Buducnost za neko 2. mesto, pa ni Cedevitu (mada videcemo kako ce da se pojacaju) ali ni Spartak. 

 

Sve u svemu naredne sezone se ocekuje dosta kvalitetnija Aba liga, sto kaze naslov za prethodnu sezonu nikad jaca Aba liga, ali ova put osetnije i zaista s obzirom na faktor Dubaia i Spartaka koji ce imati ozbiljne timove za nivo Aba lige, veoma pribliznog ranga Buducnosti i Cedevite, a pritom ce igrati 1. utakmicu nedeljno za razliku od njih, tako da ce naredne sezone biti osetna razlika u kvalitetu u odnosu na minulu sezonu i onu pre nje. Plus nekoliko timova ce imati kontiuitet trenera i vecine igraca a i ovih par sto su u rebildingu moguce je da naprave dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Meni je iznenadjenje Partizan jer sam cuo i da Naneli ide, Aleksa sigurno valjda ide i oni ce morati dovesti skoro 10 novih igraca. Nisam to očekivao od Obradovića. 

 

De skoro 10, ako im ostane samo Koprivica dovesce minimum 12 novih igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pero_Cameron said:

Duverioglu i Radosevic na korak od Dubaia.

Ne koristi više to tursko prezime, sad je ponovo Jordanac Ahmad Dwairi.

Pominje se i Aleksa Uskoković u vezi sa Dubaijem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...