Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Screenshot-20231104-232913-com-instagram

Uh kako bi bilo dobro da se sutra Neda vrati na parket. Da vidimo kako će kod novog trenera da izgleda i koja će mu uloga biti. Da vidimo kako će rotacije i napad na spoljnim pozicijama da izgleda sa njim u timu. Čini mi se da je kroz svoju trenersku karijeru Sferopulos baš voleo igrače kao što je Neda. Imam osećaj da može kod njega da procveta. Jedva čekam utakmicu sutra. 😍

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Vise ne mogu da pohvatam kad si ironican kad nisi 🙂Aj pradedovac je nekako i smesno i nema nista pogrdno u tome, ali Muka zvuci ruzno i pritom je bezveze jer se radi o sasvim dobrom kosarkasu, koji ima svoje vrline i mane, kao i svi drugi igraci. Pritom je tu maltene ceo zivot, ex kapiten i jedan jako dobar momak ali i ponovicu, sasvim dobar kosarkas za klub naseg ranga i pritom nije ni u 7 najplacenijih igraca a igra kao da je najplaceniji.

 

Ja ne znam dal ima navijaca na svetu nekog kluba da ovoliko doslovno vredjaju svoje igrace. Kod komsija maks sto moze da se procita: "Ne mogu da gledam vise ovog Andjusica/Trifunovica.." a kod nas Luka je Muka, Neda je stakleni ili kumara, Teo je Orasanin, Kuz drvo itd.

 

Mogu da razumem ono u hali tokom utakmice neki igrac nekog iznervira pa ga opsuje u trenutku ili sta vec ali odma nakon toga se raduje kad da kos sto sam vidjao x puta, ali da ljudi hladne glave ovde i kad nisu utakmice u kontinuitetu nazivaju igrace Zvezde pogrdnim nadimcima koji em nisu doveli sami sebe tu em se bore i igraju u skladu sa svojim mogucnostima. Zaista specifican fenomen u kome nema nista pozitivno i nema dodirnih tacaka sa argumentovanom kritikom nekog igraca.

 

 

 

Nije bas tako, na jednom drugom forumu cesto padaju teske reci pa  je tako sredinom prosle godine Obradovic bio teran i prozivan da je izlapeo, suprostavljene su strane ali od mentaliteta ne moze da se pobegne.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nunilo said:

 

Nije bas tako, na jednom drugom forumu cesto padaju teske reci pa  je tako sredinom prosle godine Obradovic bio teran i prozivan da je izlapeo, suprostavljene su strane ali od mentaliteta ne moze da se pobegne.

 

Ja sam konkretno uporedio situaciju ovde, ima svega sigurno i na drugim forumima kamoli na drustvenim mrezama. Za trenere jeste takav mentalitet i kod njih i kod nas tu nema sta, osim sto Zeljko sad kod njih ima jako puno kredita, opravdano. I Radonja je kod nas zasluzio jako puno kredita pa... Samo kad se setim sta se sve pisalo o Radonjicu ovde tokom pretprosle sezone... Opet ne pricam o kritici vodjenja utakmica vec konkretno su se beskonacno ponavljale teze o njegovoj limitiranosti na dosta negativan nacin, da je tvrdoglav kao mazga, mazgizam apropo radonjizma, da gleda usko kao konj itd. Kada bi trazio sad verovatno bi nasao na desetine i desetine takvih upisa kojih je bilo neprekidno od pocetka prelaznog roka sve do nekog poslednjeg poraza u sezoni.

 

Ali ipak jos nisam video da oni svoje igrace nazivaju pogrdnim nadimcima ili vredjaju/polu vredjaju ili jednostavno teraju iz kluba i to u kontinuitetu tipa cele sezone i to nekoliko igraca u nasem slucaju 4-5 igraca i to su mahom domaci igraci rekao bih. Od Kuzmica i Lazarevica preko Davidovca i Dobrica sve do Nedovica, Tea i Mitrovica koji su vrlo dobri igraci dokazani u El sa svoje pozicije.

 

Kao sto Darko Plavsic na neki nacin botuje za domace igrace u ovom slucaju mu to dodje neka anti propaganda domacih igraca, nemam pravu rec da objasnim, ali razumecemo se. Za mene je igrac Zvezde=igrac Zvezde a ne domaci igrac Zvezde ili strani igrac Zvezde. Moze da mi se ne svidja kako neko igra da kritikujem neciju igru ali da ga nazivam pogrdnim nadimcima... Meni je to kao kada bi nekog clana svoje porodice nazvao nekim pogrdnim nadimcima. A kazemo da je Zvezda zivot, deo porodice i slicno. Ako nekom nije i ako bi napisao jasno da ne voli ovaj klub i naziva tako igrace onda bi to razumeo. Ipak posto to niko za sebe nije rekao i racunam da svi koji ovde pisemo svaki dan i interesujemo se za desavanja u klubu na dnevnom nivou racunam da pratimo to sa istim emocijama, ali izgleda da to nije slucaj ili mozda gresim ali nemam objasnjenja a nisam siguran da bi bilo ko ista pozitivno izvukao ili rekao jedan jedini razuman argument zbog cega treba nazivati igraca kluba za koji navijas/volis nekim pogrdnim nadimkom. Pritom ne mislim na nadimke poput pradjeda ili kamiondzije ali i to mi je bezveze. 

 

Kritika same igre necije i to naravno da treba da postoji za svakog bio on domaci ili strani igrac, ali mi ne pricamo o tome, vec o neumesnim nadimcima (najblaze receno) igracima kluba za koji navijamo i koji se bore za nas klub u skladu sa svojim mogucnostima. Na racun uprave/trenera treba da ide kritika ako se nekom ne svidja sto je neki igrac potpisan jer se nijedan igrac nije samodoveo a kad je vec tu, ne vidim nijedan jedini razlog za ovim sto se radi o cemu pisem poslednjih par upisa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mille plateaux said:

Kapiram da smo i Raduljicu trebali da oslovljavamo sa “proslavljeni dugogodisnji reprezentativac Srbije” a ne “kamiondzija, je  l’ da?

Uzgred, Kuz naravno da je drvo, jer s onom motorikom i produkcijom pokreta ruku profesionalni igrac odavno nije, pa svidjalo se to nekom ili ne. 
 

 

Cemu uopste potreba da se bilo koji igrac oslovljava nekako a narocito na negativan nacin, uzimajuci u obzir da navijas za taj klub?

Kuzmic je Kuz, Nedovic je Neda, Teo je Teo, Davidovac je Deda, Lazic je Laza... To su njihovi nadimci.  Eventualno neki smesan nadimak pradedovac ili pradjed sto nije ni blizu isto kao baba Luka. Nije isto kad napises Kuzmic hvata loptu kao da ima drvene ruke ili Kuzmic je drvo. Barem meni nije.

 

Kuzmic jeste profesionalni kosarkas i dalje, kao i svi drugi igraci koji igraju kosarku profesionalno i to nece promeniti ako neko napise da on nije odavno profesionalni kosarkas. Profesionalni kosarkasi su svi koji se bave kosarkom u profesionalnim ligama, nisu profesionalni kosarkasi samo top El kvalitet. Pogledaj malo kog su ranga kvaliteta 13. 14. i 15. igraci vecine El klubova. Neki imaju i u 12 znacajno manje kvalitetnije igrace od Kuzmica.

 

Raduljica je sraman potez dovodjenja, on nema mesta ni za bek ap centra u bilo kom Evrokup timu, ali to ne znaci ni da on nije profesionalni kosarkas. Trenutno u Grckoj ligi koja je respektabilna evropska liga ima 13.8 poena, 4.4 skoka, 2.2 asistencije uz 64% iz igre, to ne menja da je njegov potez uzasno dovodjenje i da je ubedljivo najgori igrac kog smo doveli u poslednjih par sezona ali to takodje ne menja da je on profesionalni kosarkas jer evo vidis doprinosi u profesionalnoj Grckoj prvoj ligi. Da li je defanzivno prelos, naravno, sa druge strane imas neke dobre defanzivne atletske centre koji malo sta mogu da ponude u napadu osim recimo da su lob meta i slicno i igraju Grcke, Aba i druge lige i kostaju verovatno slicno kao neki Raduljica Marusi jer su i defanzivni skok, zastita reketa i preuzimanje bekova na ceni. Uostalom nije se ni on samodoveo u kkcz te ne vidim potrebu ni njega vredjati, aj taj njegov nadimak i nije toliko pogrdan ali muka-baba-kumara-stakleni svakako jesu pritom se radi o kosarkasima koji itekako imaju doprinos na evroligaskom nivou za razliku od Raduljice koji nije mogao imati nikakav doprinos ni u cemu.

 

Sto se tice Kuzmica, on jeste po meni visak jer jednostavno imamo puno centara, on jeste jedan od najlosijih centara u ligi, ali ne samo da je i dalje profesionalni kosarkas vec i dalje i to na nivou Evrolige je dobar u odbrani pika i dalje dobro gradi pri defanzivnom skoku dal svom ili pri box out varijantama za krila ili bekove, i dalje postavlja najpravilnije i najkvalitetnije blokove u p&r ili off screen blokove sto puno olaksava igru bekovima (pogledaj Sabazovu igru protiv Asvela sa Kuzmicem na terenu ili protiv Asvela na pripremama imas na yt) ili kad cisti popularnu livadu bekovima za pologanje a to je jedan vazan segment za centra za koji vecina navijaca i ne obraca paznju ili jednostavno nisu svesni vaznosti tih stvari. Protiv Asvela, koji je jedini mec koji je igrao u El, je za 12 minuta imao 4 skoka, 4 asistencije i 1 blokadu i nije izgubio nijednu loptu ali i uradio jos puno dobrih stvari koje se ne vide u statistici. On je itekako doprineo pobedi evroligaskog tima a ti pises da 'nije profesionalni kosarkas svidelo se to nekom ili ne'... Asvel nije Crnokosa vec legit El ekipa evo dobili su Zalgiris (pre toga odigrali egal do samog kraja sa Virtusom pa i Efesom do pred kraj) i kapiram da ce doci do 10ak pobeda sto je maltene da dobijes svaki treci mec. Imaju De Koloa, Lija, Frenk Dzeksona, Luvavua, Lajtija, Skota, Lovernja i Fala. Skoro svi su dvocifreni napadacki trenutno. Sve su to igraci koji mogu da doprinesu na El nivou. Dosta skuplji sastav nego Radonjina Zvezda iz 21/22 sezone na primer a oba budzeta tih timova su dostupni javno. Dakle nije Kuzmic doprineo igri protiv Cibone (a i tu kad bi igrao za neki Borac protiv Cibone i to se zove profesionalni kosarkas) nego protiv legit El ekipe koja ima dokazane El kvalitetne centre poput Fala ili Lovernja.

 

Zavrsio bi pricu o nadimcima, valjalo bi promisliti kako se oslovljavaju nasi igraci. Ako se nastavi ovako, svakako se necu vise nadovezivati sigurno i pisati na tu temu, a svakome na cast.

 

 

 

P.s.

Izvinjavam se administraciji na kolicini i duzini upisa od danas, necu vise replicirati na odgovore povodom ove teme jer sam rekao i previse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Placebo Lone star said:

Dobio sam relativno pouzdan info da ako se Petrusev vrati u Evropu da ide u Olimpijakos.

 

iza milutinova (falla) na c, iza petersa i papanikolaua na pf; otprilike ima par el timova koji bi bili losija odluka u smislu minutaze, ako i toliko.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Top 27 poena, 10 asistencija, 6 skokova, 41 indeks u pobedi Mege...

Nazalost, mislim da vec sledece sezone ide u NBA, siguran sam da ce biti draftovan, u najboljem slucaju ce ostati jos godinu dana u Evropi. Napravice Misko hajp, bivsi klub Nikole Jokica, plej od 2 metra, MVP Evropskog prvenstva, ovakve brojke...Koliko god se nama to ne svidjalo, za njegovu buducnost je odlazak u Megu ubedljivo najbolji moguci potez. Nadam se samo da cemo dobiti bar godinu dana njega u nasem dresu.

Edited by Mirage93
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...