Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, drakon1 said:

Konkretno u kojim situacijama ("propisno pogurani" podrazumeva mislim plural)?

 

ne mogu da se setim nicega konkretno izvan faula bolmara nad teodosicem u clutch timeu [nije videlo faula, na vodjenju] ali i ja sam generalno imao utisak ultra domacinskog sudjenja sve vreme, tj celu tekmu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drakon1 said:

Konkretno u kojim situacijama ("propisno pogurani" podrazumeva mislim plural)?

 

Pre svega, pišem na osnovu utiska iz hale, bez gledanja snimka. 

Mislim da je Italijan odmah ušao u utakmicu sa pogrešnom odlukom protiv Bajerna - silazna putanja Bolomboja i time propisno iznervirao Lasa, a tokom utakmice je samo dodavao. 

 

Onaj high five na Teoovom šutu za tri sam dosta puta viđao da se ne sudi.

 

Očigledan faul nad Bongom u kontri u 4/4 nakon čega su izgubili loptu.

 

Faul Bolmara nad Teom na nerešenom rezultatu minut do kraja - totalno van kriterijuma.

 

Generalno nulta protekcija njihovim bekovima u prodorima, bilo je tu svačega.

 

Žmurenje na Teovu "agresivnu" odbranu rukama.

 

Deluje mi kao da su imali preveliki respect prema Teu, a da je Laso ostao nešto dužan Perezu iz ACB-a. Sve ovo zajedno nije ništa specijalno, slično suđenje kao što su prošle godine imali Armani i Žalgiris kao domaćini protiv nas ili kao što je KKP imao dosta puta prošle sezone zbog Željka. Ali kako sam tad ludeo zbog toga, osetio sam potrebu da sada istaknem, pogotovo zato što se ne događa često.

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mrk said:

I Partizan je ove sezone trenirao u Zemunu i u Hali sportova(za ovo nisam siguran ali mi se cini da sam video na nekom klipu). Meni se cini da je ovde akcenat vise na mladjim selekcijama, koje iz ne znam kog razloga treniraju u Areni. Naravno, nije propustio priliku da spomene placanje Arene i poreza, prosto na guzicu bi progovorio.

 

Smešno je da seniori kao domaćini ne treniraju u hali u kojoj treba da igraju zbog toga što drugi klub trenira u njoj pred gostovanje. Grad je ostavio da se klubovi džentlmenski dogovore oko deljenja termina, ali oni to očito nisu u stanju.

 

Što se mlađih kategorija tiče, oni treniraju u maloj Areni, odnosno terenima ispod južnog ulaza u Arenu, ne u velikoj dvorani. Usled rušenja terena na Čukaričkoj padini, Zvezdi je obećan određen broj termina u toj sali ali ni on za sada nije ispoštovan.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Manu said:

 

Pre svega, pišem na osnovu utiska iz hale, bez gledanja snimka. 

Mislim da je Italijan odmah ušao u utakmicu sa pogrešnom odlukom protiv Bajerna - silazna putanja Bolomboja i time propisno iznervirao Lasa, a tokom utakmice je samo dodavao. 

 

Onaj high five na Teoovom šutu za tri sam dosta puta viđao da se ne sudi.

 

Očigledan faul nad Bongom u kontri u 4/4 nakon čega su izgubili loptu.

 

Faul Bolmara nad Teom na nerešenom rezultatu minut do kraja - totalno van kriterijuma.

 

Generalno nulta protekcija njihovim bekovima u prodorima, bilo je tu svačega.

 

Žmurenje na Teovu "agresivnu" odbranu rukama.

 

Deluje mi kao da su imali preveliki respect prema Teu, a da je Laso ostao nešto dužan Perezu iz ACB-a. Sve ovo zajedno nije ništa specijalno, slično suđenje kao što su prošle godine imali Armani i Žalgiris kao domaćini protiv nas ili kao što je KKP imao dosta puta prošle sezone zbog Željka. Ali kako sam tad ludeo zbog toga, osetio sam potrebu da sada istaknem, pogotovo zato što se ne događa često.

Portugalac (Silva) je to odsudio. Ja nisam mogao da dobro vidim na onoj kocki u Areni, ali mislim da nije sudjena solazna putanja nego diranje table dok je lopta imala sansu da ide u kos. Taj dodir mislim da je bio posle rampe u produzetku (dodir donjeg dela table). Ako je bila silazna putanja, onda nje nije bilo po meni. Ali gledali su i doneli takvu odluku.

 

EDIT: Pogresio sam. Mislio sam na nas goal tending. Ovo Bolombojevo u odbrani su aminovali Silva i Perez. Italijan je bio pod kosem. On te situacije ne bi smeo da gleda. Ali, bio je no call i Perez je bio taj koji je pokazivao Lassu i svima u dvorani valjda da je odluka da ne priznaju kos ok.

 

Ostale odluke ne mogu da kazem, jer nisam gledao snimak. Bilo je i na Teo jedno-dva guranja u prodoru gde nista nisu svirnuli. U secanju mi je ostao onaj prodor u 2. poluvremenu kad ga odbrambeni igraci gura na 1. koraku, Teodosic ide dalje i ona spetlja nesto sa loptom koja ide u aut. Sudije su dozvoljavale relativno cvrsce kontakte, nama je to vise odgovaralo.

 

Perez se sa Lassom zaista srdacno pozdravio pre utakmice. Mislim da tu nema nekih starih racuna. Lasso je divljao na odluke druge dvojice (taj Goal Tending i neki faulovi koji su sudjeni Lassu pred nosom). Moze biti i da je to bilo ono cuveno sazaljenje sudija sa ekipom koja je u kanalu, pa su se neke odluke donosile u nasu korist. Ali, ne mislim da su bile ocite greske. A kriterijum je uvek tesko uzeti kao primer pristrasnog sudjenja.

 

Meni je palo na pamet ovako spontano povlacenje dresa na Gedraitisu na strani gde je bila nasa klupa u borbi za poziciju (mislim u 1. poluvremenu). Italijan na osnovnoj liniji se pravio da nije video. Sitnice. Ali, tacno je da su dozvolili jaku odbranu. Tu smo se bolje snasli.

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, drakon1 said:

Portugalac (Silva) je to odsudio. Ja nisam mogao da dobro vidim na onoj kocki u Areni, ali mislim da nije sudjena solazna putanja nego diranje table dok je lopta imala sansu da ide u kos. Taj dodir mislim da je bio posle rampe u produzetku (dodir donjeg dela table). Ako je bila silazna putanja, onda nje nije bilo po meni. Ali gledali su i doneli takvu odluku.

 

E bravo vidiš, bilo je i to na šta sam zaboravio. Meni to veze nije bilo sa silaznom. 

Ipak, situacija na koju sam ja mislio je bila pri početku utakmice - nedosuđena silazna putanja kada je Bolomboj pokupio loptu, mada evo Nele kaže da je bila ispod nivoa obruča, meni to tako nije delovalo.

 

U svakom slučaju, moja poenta je bila ono što sam napisao u poslednje dve rečenice posta koji si quote-ovao.

 

Edit: Izgleda da sam pomešao Italijana i Portugalca :lol_2:

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je delovalo da je bilo ispod obruca. 

Kada je Teo dobio 3 bacanja, vidi se na jednom snimku da je dobio po ruci pri izbacaju. 

 

Ako mislite na situaciju kada su gledali celendz, dirao je igrač Bayerna tablu .

 

Gledao sam samo Ip, I generalno smo imali dobro, odlicno sudjenje. Kao I na prosloj protiv KKPa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manu said:

 

Smešno je da seniori kao domaćini ne treniraju u hali u kojoj treba da igraju zbog toga što drugi klub trenira u njoj pred gostovanje. Grad je ostavio da se klubovi džentlmenski dogovore oko deljenja termina, ali oni to očito nisu u stanju.

 

Što se mlađih kategorija tiče, oni treniraju u maloj Areni, odnosno terenima ispod južnog ulaza u Arenu, ne u velikoj dvorani. Usled rušenja terena na Čukaričkoj padini, Zvezdi je obećan određen broj termina u toj sali ali ni on za sada nije ispoštovan.

Ako sam dobro shvatio Ostojin odgovor, KKP je dogovorio termine prije nego je KKCZ prešla u Arenu i ne pada im na pamet da nešto mijenjaju. A da mi ostajemo bez hala za klince jer Čović uleće u neki građevinski poduhvat.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mendez said:

Ako sam dobro shvatio Ostojin odgovor, KKP je dogovorio termine prije nego je KKCZ prešla u Arenu i ne pada im na pamet da nešto mijenjaju. A da mi ostajemo bez hala za klince jer Čović uleće u neki građevinski poduhvat.

 

Na osnovu onoga što ja znam, Čović je u ovom slučaju za divno čudo u pravu, dogovoreno je dosta ranije između klubova i grada da će se hala ravnopravno deliti ove sezone, a Partizan taj dogovor za sada kulira za šta možda i ima pravni osnov kroz taj višegodišnji zakup Arene, ali o tome već ne mogu da pričam pošto ne znam.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je delovalo da je bilo ispod obruca. 
Kada je Teo dobio 3 bacanja, vidi se na jednom snimku da je dobio po ruci pri izbacaju. 
 
Ako mislite na situaciju kada su gledali celendz, dirao je igrač Bayerna tablu .
 
Gledao sam samo Ip, I generalno smo imali dobro, odlicno sudjenje. Kao I na prosloj protiv KKPa.
Posle trojke Nikolić, Boltauzer, Hordov nam prosto neprijatno koliko dobro suđenje..
Ovaj Nikolić kao "najperspektivniji" naš sudija ne zna pravilo preko pola, pri tome je i bezobrazan i ostaje pri odluci posle konsultacija.
Važno da je dao tehničku Sferopulosu, koji je jedan od pristojnijih trenera, mislim da je on Duška isključio na kupu..
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Posle trojke Nikolić, Boltauzer, Hordov nam prosto neprijatno koliko dobro suđenje..
Ovaj Nikolić kao "najperspektivniji" naš sudija ne zna pravilo preko pola, pri tome je i bezobrazan i ostaje pri odluci posle konsultacija.
Važno da je dao tehničku Sferopulosu, koji je jedan od pristojnijih trenera, mislim da je on Duška isključio na kupu..

 

Pricam o EL. Ono u ABA ne zelim ni da komentarisem, jedna od brutalnijih "pljacki" na štetu Cz.

15 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nema veze, bilo je ispod plafona Arene xD
tS1X0nk.png

 

Delovalo, nisam napisao da sam siguran  ubedjen 100%... a I ja sam video drugi ugao kamere, verovatno on vara 😁

 

P.S: sudija je bio dobro postavljen, cist pregled I sl 😴

Edited by Fat Zadd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mister-no said:

Posle trojke Nikolić, Boltauzer, Hordov nam prosto neprijatno koliko dobro suđenje..
Ovaj Nikolić kao "najperspektivniji" naš sudija ne zna pravilo preko pola, pri tome je i bezobrazan i ostaje pri odluci posle konsultacija.
Važno da je dao tehničku Sferopulosu, koji je jedan od pristojnijih trenera, mislim da je on Duška isključio na kupu..

Retko odvratan sudija. Posle Milivoja i sadasnjeg whore attentiona komesara ABA, dobismo jos jednog koji lose sudi, al' je zato nadmen i bezobrazan.

 

Edit: znam da mnogi ne vole Iliju, ali je on pojam sudije za sve sudije u regionu. I odluke i ponasanje.

Edited by leki bg
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

@Dropkick Murphys, ne kapiram sta pokazuje ovaj screenshot? ako je lopta u silaznoj putanji, to svakako ne vidimo na slici.

Pokazuje da je lopta iznad obruca. A kako je Bolombojeva podlaktica skoro dodiruje obruc, onda ne pije vodu teza da lopta nije imala sansu da udje u kos tj. da je sut bio prekratak. Na videu se videlo da Bolomboj to skida u silazu.

 

Jedino sta moze jos da bude je da ugao vara i da lopta uopste nije isla prema kosu nego negde u nirvanu. Ali taj utisak se na videu ne vidi. Ergo, mislim da je greska u nasu korist.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2023 at 9:33 PM, jaka blazic said:

jago je ipak treci izbor, ali da je rizikovao vrlo lako je mogao da bude mec viner i da nam sa jos dve trojke bas kao sto ih je dao aleksa donese miran finis i laganu pobedu.

ali covek je tu tek par dana i lako je biti general posle bitke.

ali da se videlo da je u tekmi, pri sutu i napaljen videlo se. 

i potpuno ne odgovara avramu jer je dosadan u odbrani, ima nizak dribling pa probija presing manje vise lako i generalno mu ne odgovara na obe strane terena.

decku treb sloboda u igri, 20+ minuta i kad ima neko solidno sutersko vece kao juce ima da kida. njemu je veoma bitno da ulaze ti sutevi jer onda dobija i vise paznje a lako probija jer ima brz prvi korak i generalno je brz i doci ce i asistencije i saradnja sa centrima i laka probijanja prve linije.

decko moze da bude bomba, lajt verzija kampaca sa reako bih boljim sutem i naravno losijom odbranom. ali energetski bomba od igraca, fajter i ume da bude sjajan asistent.

bukvalno kad razmislim da je on igrao umesto tea dobio nam bar jednu tekmu sa 3 trojke sa 10 metara ono lagano.

svakako zasluzjue vise minuta i mnogo ozbiljniju ulogu.

i on i tobi.

 

nije kari, ali i te kako ume da pogodi sa 10 metara. i to u serijama. 

logicno je bilo da mu doda


 

 

:default_coffee:

 

evo sad je dodao i pljas, sa 9 metara dager.

ali ono lagano bi nam doneo pobedu u litvaniji ili u bolonji ili protiv komsija.

tek ce on da kida.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...