Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Za mene je sezona 4!

Odlicna Aba sezona, metla u finalu. U Evroligi smo mogli biti puno bolji, jedino sto ce se pamtiti 31 razlike feneru, f4 ekipi i pobeda u Milanu protiv Armanija.

Za odlazak Covica nisam, jedini koji ima petlju da se suprostavi protivnickoj strani, niste svesni sta bi nam radili i na terenu i van njega da njega nema.. a za odlazak Bagzija i Dozeta sam apsolutno za, da dodju strucniji ljudi... 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Petar1995 said:

Za mene je sezona 4!

Odlicna Aba sezona, metla u finalu. U Evroligi smo mogli biti puno bolji, jedino sto ce se pamtiti 31 razlike feneru, f4 ekipi i pobeda u Milanu protiv Armanija.

Za odlazak Covica nisam, jedini koji ima petlju da se suprostavi protivnickoj strani, niste svesni sta bi nam radili i na terenu i van njega da njega nema.. a za odlazak Bagzija i Dozeta sam apsolutno za, da dodju strucniji ljudi... 

https://imgflip.com/i/8qr0h1

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Ako se osvoji KLS,mogu dati peticu kao ocenu.

 

Čovićevo mešanje u sportski deo,dva najplaćenija pojačanja su bili težak krš i plus prebacivanje odgovornosti na bivšeg trenera.

 

U EL smo bili na kraju teška

kanta,iako smo hvatali neki momentum zimus,ali bedna sportska politika nam skratila krila,i još na kraju masovne povrede bekovske linije gde smo imali samo Jaga zdravog.

 

Kao što je Mile napisao,čista desetka ako Nebojša ode i povede svoje poltrone koji samo klimaju glavom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za mene dvojka postoji kao poklon ali kao ocena ne postoji, il neces uraditi nista ili mozes da sednes i naucis za trojku. Zato ovoj sezoni dajem neku mrsavu trojcicu i to sa debelim minusom. Prijala je ova metla (slatko mi bre kad ih pobedimo iako sa komsijama uvek korektno i u granicama sporta), lepo je osvojiti kup, ali cela sezona je vise licila na rialiti; ne znas ko ce izaci, ko ce kad uci, ko ce se s kim posvadjati, sta ce Veliki Teca da saopsti... 

 

Mora bre da se izadje iz Tecinih opanaka i da se postavimo kao jedan velegradski klub, a mislim da Drcela ima potencijala za tako nesto. Zato iduce sezone hastag #samodrcno i da se napadne taj plejof EL, inace lekciju necemo nauciti a da poklanjam dvojku Teci ne pada mi na pamet! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pošto je slavlje u toku 😄 da bacim preporuku za stranicu na kojoj možete uzeti nekom originalan poklon, ili možda sebi kako biste pamtili ovu sezonu (xexe)

 

https://www.instagram.com/p/C6t8lPCLD9q/

https://www.instagram.com/p/C5QwCuPoouw/

 

Ako bacite pogled na stranicu, videćete da ima još dizajna postera za KKCZ tako da možete birati. Isto tako imaju mogućnost izrade po narudžbini (ja sam to odabrala i naplatili su mi tipa 300 dinara više). 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Pošto je slavlje u toku 😄 da bacim preporuku za stranicu na kojoj možete uzeti nekom originalan poklon, ili možda sebi kako biste pamtili ovu sezonu (xexe)

 

https://www.instagram.com/p/C6t8lPCLD9q/

https://www.instagram.com/p/C5QwCuPoouw/

 

Ako bacite pogled na stranicu, videćete da ima još dizajna postera za KKCZ tako da možete birati. Isto tako imaju mogućnost izrade po narudžbini (ja sam to odabrala i naplatili su mi tipa 300 dinara više). 

Dante ili Aleksa?

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

Pošto je slavlje u toku 😄 da bacim preporuku za stranicu na kojoj možete uzeti nekom originalan poklon, ili možda sebi kako biste pamtili ovu sezonu (xexe)

 

https://www.instagram.com/p/C6t8lPCLD9q/

https://www.instagram.com/p/C5QwCuPoouw/

 

Ako bacite pogled na stranicu, videćete da ima još dizajna postera za KKCZ tako da možete birati. Isto tako imaju mogućnost izrade po narudžbini (ja sam to odabrala i naplatili su mi tipa 300 dinara više). 

Odlicni su,vec sam porucivao od njih,sve moze da se odradi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Petar1995 said:

Za mene je sezona 4!

Odlicna Aba sezona, metla u finalu. U Evroligi smo mogli biti puno bolji, jedino sto ce se pamtiti 31 razlike feneru, f4 ekipi i pobeda u Milanu protiv Armanija.

Za odlazak Covica nisam, jedini koji ima petlju da se suprostavi protivnickoj strani, niste svesni sta bi nam radili i na terenu i van njega da njega nema.. a za odlazak Bagzija i Dozeta sam apsolutno za, da dodju strucniji ljudi... 

 

Pamti se i -45 u Turskoj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Petar1995 said:

Da smo tada dobili, ovde bi bila kuka i motika. Svakako smo trebali manjom razlikom da izgubimo..

Ja bi to pamtio,a za tih 45 me baš zaboli..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brat od Korneta said:

Izvinjavam se na nesto duzem upisu, nadam se da ce biti razumevanja jer sam utrosio preko 3 sata za ovo a moze sve da se pogleda za 10ak minuta (znam da ako nesto citaju ljudi u celosti to su cisti kosarkaski upisi te se nadam da ne smeta). Iz 2. i 3. meca cu da skratim a iz prvog cisto da se viri siri kontekst da je mec dobro spremljen i da je bilo sijaset akcija, a cak sam 10ak izostavio jer bi bilo bas predugacko.

 

Kako je Janis pometlao Zeljka? Part 1:

 

Utakmicu zapocinjemo akcijom gde Lazic istrcava iz bloka i prima loptu, igra urucenje sa Jagom koji igra igra short roll sa Bolombojem iz cega dobijamo Lazica samog na 45 ili Giedraitisa koji utrcava baseline cut, s tim da je Bolomboj video da Panter stize Giedraitisa pa je zakasnio nekih pola sekunde sa dodavanjem koje je bilo lose i nismo dobili nista iz toga. Ali odma se zna plan B ako to ne prodje ide odma p&r jer je Partizan igra switch u poslednjih 10 sekundi, Bolomboju ostaje da resi Pantera ali mu je otezao da primi loptu, Kaminski stize i nije uspeo da pogodi ovaj otezani zicer: 

  Reveal hidden contents

ezgif-5-60f4ea6a63.gif

 

Ponovo isti ulazak u napad s tim da Lazic ovaj put izlazi sa suprotne strane i ne igra urucenje sa Jagom vec na drugoj strani dodaje Giedraitisu koji igra pop sa Bolombojem on dodaje Jagu s kojim igra pick na empty side jer je ocekivano da Partizan preuzima sve u poslednjih 10 sekundi i dolazi u missmatch sa Douzerom na postu iz cega je iznudio 2 slobodna bacanja:

  Reveal hidden contents

ezgif-4-3aa87cf90f.gif

 

Posto Partizan ne preuzima na pocetku napada, nakon 2 napada gde smo ih navikli na sporiji pozicioni napad sa vise kretnji jedno iznenadjenje, minijatura za Giedraitisa za sut u ranoj fazi napada koji je promasio. Ovo pokazuje Janisov IQ, ovo je radio i Dusko. Navikavas ih na spori pozicioni napad oni se onda laganije pozicionariju u odbrani, pogledajte koliko je Naneli lagan ili Kaminski koji se drzi game plana da ne preuzimaju u pocetku kada sam treba instiktivno da donese odluku da preuzme jer Naneli ovo ne moze da isprati. U nastavu dolazimo od ofanzivnog skoka, igra se top p&r koji Jago resava uspesno prodorom i euro stepom:

  Reveal hidden contents

ezgif-4-b0f9bc4988.gif

 

Jedan sjajan napad sa puno kretnji koji nazalost nismo uspeli da materalizujemo kosem, ali je sve dobro odradjeno. Ideja je da ponovo Bolomboj napadne missmatch posto znamo da ce Partizan preuzeti poslednjih 10 sekundi. Isti ulazak u napad kao u prethodnom i blok Bolomboja za Giedraitisa s tim da on ide u ghost screen, zatim Bolomboj ide u ghost screen i pravi blok za Lazica na drugoj strani dok Bolomboj pravi blok za Giedraitisa koji mu dodaje za povoljan missmatch iz cega na kraju dobijamo Lazica samog koji promasuje otvoren sut:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-7e29e6cc93.gif

 

Lepa akcija iz koje pravimo visak za sut koji Giedraitis ponovo promasuje. Janis zna da Giedraitis je jedan od retkih igraca u ovom rosteru koji ako otvori dobro sutem utakmicu da moze da se zapali u sutu, a i logicnije je da sutira na pocetku vise dok se jos nije potrosio u odbrani posto je dobio dosta teskih defanzivnih zadataka. Tako slicno je i Dusko otvarao onih par utakmica na pocetku sezone da Giedraitis sutira. Dakle 5 odlicno spremljenih napada a igraci su ti od kojih se ocekuje da pogode kad su sami, pogotovo oni koji vaze za dobre spot up sutere i tako spletom okolnosti umesto da vodimo u utakmicu ulazimo sa 4-9 i napadom za Partizan. Dakle Jago poziva akciju iz koje iz slipa Bolomboja (nakon ovih situacija na ovom mecu moze se reci da je Bolomboj potcenjen kao dodavac jer je bas dosta uspesno dodavao sto sa posta sto iz rolla) pravimo visak za otvoren sut koji promasujemo:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-7a32b58876.gif

 

BLOB (iliti ceoni aut) gde je ideja dosta logicna da se dodje do situacije da Nedovic kao najbrzi igrac na prvom koraku napadne u sredinu da odbrana mora da skupi a Jago da ostane malo sire na 8 metara sto on inace pogadja u dobrim procentima ali smo ponovo promasili jos jedan sut:

  Reveal hidden contents

ezgif-7-5a5a5795c2-1.gif

 

Jedan double stagger, prvi za Giedraitisa zatim drugi za Nedovica koji treba da igra pick na empty sa Mitrovicem ali Partizan ovo dobro brani i Panter iskusno zadrzava Mitrovica rukom i to ne prolazi a plan B je da se odma siri teren i da Jago napada Douzera iz cega smo dobili 2 bacanja:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-32506e08a8-1.gif

 

 

SLOB (iliti bocni aut). Jos jedan smislen napad, gde Mitrovic pravi blok da ga preuzmu i da se pozicionira za missmatch dole, fokus njihove odbrane ide na to, da bi Ledej (ili bilo koji igrac da se tu nadje) morao da pomogne dok Davidovac kao dobar spot up suter ostaje sam u korneru a za to vreme Topic probija visokog lako uz ceonu liniju i salje mu dobar pas(u drugom poluvremenu smo imali jos jednom identicnu akciju da ne kacim 2 puta isto samo je Nedovic bio u korneru), konacno pogodjen otvoren sut:

  Reveal hidden contents

ezgif-3-ec9441ada6.gif

 

Nakon sto su ih Teo i Mitrovic resili u tranziciji iz ranog pika sto je ipak IQ njih dvojice sto i nije neka posebna zamisao trenera, Smit trazi preuzimanje, sve se odma prepoznaje i dodaje se Mitrovicu za missmatch dole, Smajlagic pomaze, savrsen protok lopte iz koje Nedovic promasuje jos jednu otvorenu trojku:

  Reveal hidden contents

ezgif-3-257ff90d08.gif

 

Partizan pocinje da preuzima u ranoj fazi napada, Sferopulos singalizira (sto se ne vidi na snimku ali sam zapazio live) sta da igramo i igramo ovaj horns ulazak u napad iz cega Teo i Bolomboj igraju pick on double gde se uspesno pozicionira dole i posto smo bili u bonusu dobijamo 2 penala iz ovoga:

  Reveal hidden contents

ezgif-1-c081b0739b.gif

 

Sledeci pozicioni napad, ponovo horns ulazak (vidi se kako Jago signalizira) koji ide u Orlando, Giedraitis urucenje za Tea iz cega ubrzo pravimo visak i Lazic pogadja tek trecu otvorenu trojku dok smo pre toga jedno 7 cistih otvorenih suteva promasili:

  Reveal hidden contents

ezgif-4-1cd42bf187-1.gif

 

Jos jedna akcija iz koje smo dobili cist otvoren sut koji smo promasili. Zipper into p&r, ovaj zipper ulazak u napad Bolomboja pa ide fake hand off i ide se u pnr sa Teom da iznudi missmatch, oni pomazu, cista pozicija, jos jedan promasaj:

  Reveal hidden contents

ezgif-7-023828d024-1.gif

 

SLOB, orlando action. Orlando akcija DHO (driblanje u urucenje) into pnr, dakle urucenje pa se ide u pik, s tim da Nedovic ovde maestralno ulazi u sredinu i ide odma na prodor:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-62d1406437.gif

 

Jos jedna rutinska akcija gde olako dolazimo do otvorenog suta koji promasujemo(mada smo dosli do ofanzivnog skoka i kasnije poena):

  Reveal hidden contents

ezgif-5-4d128ab990.gif

 

BLOB. Jedna minijatura curl Nedovica i lagana 2 poena u 1. gifu i u 2. horns ulazak u napad gde Nedovic lako resava Pantera 1 na 1:

  Reveal hidden contents

ezgif-5-40e7547fe6.gif

 

ezgif-5-40d3852b63.gif

 

Ovo je nesto najgenijalnije na ovom mecu, u hali je naizgled delovalo kao obicna izolacija koju Jago poziva za sebe i da je sve ispalo spontano ali nije. Obratite paznju na tajming kada Bolomboj izlazi da napravi blokadu nad Douzerom za Davidovca da bi posle napao Kaminskog (mada su oni tu odma preuzeli pa Bolomboj nije morao ni da pravi blok), kao i koliko je Nedovic lagan u cosku i odmara jer zna kakva akcija sledi i da nema tu posla za njega, kao i jedno pola sekunde pre suta Davidovca Rokas krece na ofanzivni skok sto je i najveca potvrda svega toga jer nije uobicajeno da Davidovac sutira ovako. Dakle Jago poziva izolaciju, Giedraitis tamo satro vice da se teren rasiri da bi njihova odbrana bila manje fokusirana jer Jago igra 1 na 1, Davidovac prima loptu iz drugog plana kada kao izolacija nije prosla i lagano ide na 45 i sve deluje kao da ce da se organizuje novi napad a on bam trojka:

  Reveal hidden contents

ezgif-5-386bc245fc.gif

 

Ovde imamo fake orlando action, odnosno gde ide sve iz te akcije jedino se ne odigra p&r jer svaka odbrana prepoznaje Orlando i oni tu pravovremeno preuzimaju ali mi idemo odma brzo prebacivanje lopte do Rokasa koji ukoliko ostane sam sutira ukoliko ne kao sada napada close out, iz cega je iznudio bacanja:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-5bf10496aa-1.gif

 

Ovo se ne vidja tako cesto zato je ovoliko Smajlagic ispao. Dakle obicna postavka za spain pick and roll gde ih navodimo da lagano prepoznaju i malo se opuste i onda Mitrovic odma ide u slip i dobijamo 2+1:

  Reveal hidden contents

ezgif-6-8ad2ae9deb-1.gif

 

Sad imamo kombinaciju prethodna dva gifa vec u sledecem pozicionom napadu. Orlando gde Mitrovic slipuje iz cega smo iznudili bacanja jer smo bili u bonusu:

  Reveal hidden contents

spacer.png

 

Ono sto se najvise izdvajalo a nece se videti bas u svim gifovima to je da Nedovic dok je u igri napada Pantera 1 na 1, Jago Douzera jos cesce i to je realno bilo iznenadjenje (Jago je tipa 10 puta isao na ulaz tokom ovog meca sto nije nikad do sad tokom jednog meca i sto je ocigledan deo plana iz kog smo dobili cak 15 poena racunajuci cisto za 2 i bacanja ), da se cesto spustalo za Bolomboja dole iz cega su skupljali na njemu i mi smo pravili visak a on odlicno dodavao, najcesca akcija je bila orlando koju smo odigrali cak 6 puta tokom meca ali sa vise razlicitih varijanti. Bilo je jos dosta pozicionih i smislenih napada iz nekih smo poentirali iz nekih ne, uspesne tranzicije i polukontri ali da ne bude previse iako je mozda i ovo.. Zanimljivost je i da smo iz fast break situacija postigli 12 poena dok je Partizan 0. Glavni utisak je da se u bas svakom napadu znalo koja je ideja i i plan B ako inicijalna ideja ne prodje. Bukvalno nema sekund praznog hoda u bilo kom napadu i svako zna svoju ulogu. Dobro je Sfero spremio 1. mec, 2. mec u narednim danima...

Milina je citati ovo brate, pogotovo nama koji mislimo da znamo nesto, a tek kada nam sazvaces, vidimo koliko je to znanje minimalno i povrsno! Svaka cast!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zvezdu u EL sam gledao sporadicno, pa i u ABA, tako da moja ocena poprilicno nije relevantna.

Ali.... od 1 do 10, ne bih isao dalje od 4.

- Za pocetak nije napravljen nikakav foundation i build osnova za narednu sezonu(e). A to je na kraju dana najbitnije. Nema mladih igraca, ni Topica nije iskoricen, niti ce ostati u Zvezdi (to nije samo krivica kluba, ali je deo cele price)
- Roster je frankestajn. I ma koliko da je izvuceno maksimum iz njega, to ne opravdava tu suludu selekciju i sastavljanje tima. Uzasan tim
- Bilo je nepristojnog valjanja u blatu, sto je naravno vec uobicajena stvar (da ne kazem da se podrazumeva). Ove godine je mozda bilo i vise nego sto se ocekivalo. Naravno to se odnosi na Covica pre svega
- Tim je izgledao mrtvo u EL, i cela EL sezona je meh i nikakva
- Osvajanje ABA lige, a i kupa, preko Partizana, moze da ucini da se JEDVA dobaci do 4 (od 10). Da nije 3-0 u finalu, i 6-0 u poslednjim mecevima, mozda bi bila i 3/10. Ali Partizan je zaista los tim, igraju uzasnu kosarku, njihova timska odbrana je primer onih bezdusnih i neorganizovanih ekipa ( i to onih koji nisu ni u prva 2 tier-a po budzetu u Evropi) koje su KKCZ i KKP dobijali redovito u EL rutinski. Sve ono sto su DV i Radonjic rutinirali.
- jedna od retkih simpaticnih stvari za ovu sezonu je to sto je Teo osvojio titulu sa Zvezdom, i to tako sto je bio na neki svoj nacin saviour. Sto i govori o tome koliko sezona nije dobra, ali ajde ako je neko spasavao i davao joj smisla, kakvog takvog, neka je to Teo


Problem je sto kao posledica ispraznih prethodnih sezona, pre svega sa pravljenjem igraca, dosli smo do toga da ni u narednim sezonama nema ko da se vrati u Zvezdu i da ima tu ulogu domaceg igraca koji podize tim. Mozda to bude Dobric, Guduric, Kalina... ali to je to. Pritom bice dobro ako se jedan od njih vrati. A cak i da se vrati, pitanje kada, sa kojom ulogom i koliko ce dati smisla. I za Kalinu i za Dobrica sam poprilicno siguran da ukoliko se vrate morace da imaju ulogu koja prevazilazi domen optimalnih rola za njih... ako klub zeli nesto vise. Ali nema alternative.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, prirodno je da imamo različite kriterijume i viđenje sezone.

 

Meni lično najlepši je osećaj bio dok su Teo i mali Top igrali zajedno i po tome ću pamtiti ovu sezonu. Sa žaljenjem zbog povreda Topa. Takođe, nakon svega što smo prošli sa Nedom u prvom mandatu drago mi je da smo i ovo zajedno prošli.

 

A nešto ozbiljnije košarkaški gledano od ljudi u klubu nije bilo realno očekivati. To je već u avgustu selekcijom tima postalo jasno. Nadam se da će Sferopulos ostati i uspeti nešto da stvori uprkos nadređenima.

 

Srećno igračima i stručnom štabu u borbi za preostali trofej. Svaki trofej je bitan.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sve što bi trebalo znati o finalnoj seriji plej ofa Aba lige izrekao je komentator hrvatske Arene sport koji je, iako je blago inklinirao Partizanu, prenoseći treću utakmicu jasno izrekao da je Crvena zvezda potpuno zasluženo pobedila jer je bila bolja, a da su narativi o suđenju i zakulisnim igrama van terena potpuno bespredmetni.

 

I on je pomenuo neverovatnu seriju od šest uzastopnih pobeda KKCZ nad KKP kao vid stejtmenta koji odbacuje svako bulažnjenje o slučajnosti, koincidenciji, sudijima, siru i krompiru, bakračima, džedajima i koralima u Crvenom moru...

 

Jedino sa čime to zapravo koincidira jeste činjenica koju smo ovde pomenuli onog istog dana kada je Sferopulos stigao u KKCZ, a po kojoj je Sfero jedan od retkih trenera u Evropi koji sa Obradovićem ima konkurentan H2H i koji, kao takav, može u konačnici biti dobro rešenje kada se budu delili domaći trofeji.

 

Jer, svakome ko je to tada hteo, iako se samo moja malenkost odlučla na taj korak i objavila te brojeve na ovom mestu, mogao je da kroz arhivu Evrolige za petnaestak minuta bude kristalno načisto sa podatkom da su ta dva trenera u međusobnim duelima - vrat do vrata... I da su mahom izjednačeni, te da je Obradović do tog momenta imao možda tek jednu pobedu viška...

 

Što je tada značilo, a pogotovo sada znači, da Sfero ima Željkov broj u džepu, kao nekakav dobitni loz koji će biti izvučen kao kec iz rukava kada tome dođe vreme.

 

I to vreme je vaistinu došlo, pa je ono što je Sfero učinio Obradoviću za nešto manje od pola godine, i to sa timom koji nije selektirao niti vodio na početku sezone - čista antologija. Jer, nisam siguran da bi ga Sfero šest puta zaredom dobio ni u tabliću, jahanju magaraca unatraške ili brzom jedenju hamburgera, ali ga je zato šest puta zaredom pobedio u nečemu za šta se s ratzlogom smatra da je Želimir najbolji na Starom kontinentu

 

Zato je logično da će posle takve implozije Obradović zaigrati na kartu nebitnosti trofeja i bitnosti osvajanja jedanaestoga mesta u EL, jer je bespredmetno da će prstom pokazati na sebe kao na nekoga ko je izgubio šest puta uzastopno od istog tima, istog trenera i istih igrača. I kao na nekoga ko je, posledično, shodno porazima od KKCZ za tri godine uzeo samo jedan trofej, ako ne računamo Zlatnu rukavicu koju su osvajali Naneli i Panter, što je maltene uvredljivo ako se uzme u obzir višemilionska suma koju je u tom periodu namakao na kasi KKP.

 

Ono što je zapravo sada njegov trenerski pečat, oličen u vidu nestanka Kaminskog, dezintegracije Pantera i nebitnosti Ledeja izazvanih propadanjem u bespuće Želimirovih ideja,  dovelo je zapravo do toga da Željkov  najveći rival, a to nije niko iz EL već mu stoji preko puta nosa, bude ove godine srećan, a ne nesrećan. I da zvezdaši zahvaljujući raspadu Obradovićevog trenerskog angažmana dožive nešto što je mnogo više od simbolike - da mali Topić, sin našega Milenka, podigne pobednički pehar, da Teodosić osvoji titulu u dresu Crvene zvezde i da Nedović svojim suzama prekali svoj emotivno najvažniji trofej.

 

A kad Nedović zaplače od sreće, zaplačemo i mi, stari zvezdaši, zajedno sa njim... Od neizmerne sreće i emocije prema klubu koja se godinama taloži do momenta kada je definitivno postala amalgam i vezivno tkivo naših života.

 

Hvala Obradoviću na tome...

 

Ali pošto ne bi bilo fer niti korektno da u ovom trenu zaobiđem doktora robotike iz Železnika, koga sam toliko puta pominjao u različitim kontekstima i u raznim situacijama, uz čestitke i njemu (jer bi nečestitanje u ovom trenutku od moje malenkosti bilo licemerno i neprikladno), napomenuo bih da je leta Gospodnjeg dvadeset i četvrte učinio upravo ono po čemu mi je dobro poznat - da bi spalio kravu, spaliće i štalu.

 

I tako je od KKP napravio zgarište i deponiju neispunjenih nada, očekivanja i želja, i to onda kada je to stiglo kao grom iz vedrrog neba.

.

I samim tim što mu se, sada već na svakodnevnom nivou, dobacuje - gde ti je EL, kad će uspeh u Evropi, što nas sramotiš kada izađemo van ovog našeg dvorišta i već nam je dosadno da budemo prvi samo u selu, dok u gradu ni da mrdnemo - zapravo mu se na taj način priznaje apsolutna dominacija u domaćim okvirima, koju su ostvarili oni retki koji u nekim nabrajanjima mogu da stanu na prste jedne ruke...

 

I neki od nas su sa tim fenomenom već poodavno sklopili mir - nema Evrope, ima dominacije na ovom našem regionalnom bunjištu. 

 

Zato, doktore, uživaj u svom sportskom životu koji je, izgleda, neuništiv. I zahvali se Svevišnjem što postoji Partizan. Jer, dok je njih, od kojih ciklično možeš da praviš zgarište tako što da bi spalio komšijsku kravu zapališ i štalu, tvoje postojanje na čelu KKCZ u očima nekih navijača - ima smisla.

    

Edited by Nek grmi jako
  • Like 26
  • Love 1
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Markoss said:

Smart, Gilespi i Tobi su odigrali svoje u Zvezdi. 

 

KLS ce od stranaca igrati: Jago, Gidraitis, Tompkins i Bolomboj. 

Sasvim ocekivana i razumna odluka. 

 

To sam i ocekivao:  

14 hours ago, Kooineeperk said:

Inace za KLS mogu samo 4 stranca, verovatno ce biti nesto ovako:

1) Yago, Teo

2) Nedovic, Kostic

3) Gidra, Lazic, Lazarevic

4) Deda, TT, Ilic

5) Bolomboj, Mitrovic

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...