Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 hours ago, ScepanScekicSto said:

Rekao sam da se sprdate sa EL… zaista ovo sto vi radite je smesno…

 

ja ne znam da li Covic ili ko god misli da to neko ne vidi…

 

pa jebeni Asvel i Alba muce protivnike, o Zalgirisu da ne govorim

Evo gledam i ove tvoje ništa više ne muče protivnike od nas,Albe ili Asvela iako se borite za drugi trofej u novijoj Žeksovoj eri.

A nije da se ne trude momci.,,😉

 

Edited by Zadnji vezni
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zadnji vezni said:

Evo gledam i ove tvoje ništa više ne muče protivnike od nas,Albe ili Asvela iako se borite za drugi trofej u novijoj Žeksovoj eri.

A nije da se ne trude momci.,,😉

 


Da se ne lažemo, hteli bismo mi da mučimo ovako protivnike kao komšije u EL ali ko nam je kriv što već par meseci igramo rekreativo košarku. Da se igra još koje kolo i Asvel bi nas preskočio na tabeli. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne bi. Ali nebitno.


Prejaki smo mi za Asvel ali desi se neka sitna povreda, mučnina, izastanak i eto ti belaja. Šbbkbb. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Vec vidim da se salju kao clanovi rostera Vujcin, domar, mali Kostic i teta Vesna put Stambola u poslednjem kolu.

 

...Zbog dnevno političke situacije i opasnosti od teroristickih akata,  preporučuje se nasim gradjanima,  sportskim ekipama da ne putuju u Tursku i zemlje u okruženju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je jadan klub kojim rukovodi Čović, vidi se iz činjenice da smo mi digli ruke od EL još posle Barselone, a nakon toga smo imali tri poraza kod kuće i poraz od Bajerna u gostima, dakle uz povoljan raspored smo mogli da bar budemo u igri do kraja i da igramo takmičarske utakmice. Umesto toga služimo za podsmeh.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jeste da su nas povrede Tea i Topića dosta poremetile, ali sada kad se sve sabere i oduzme mislim da smo mi prerano odustali od Evrolige...

 

Dakle pored svih brljotina tokom leta i u doselekciji, mi bi da smo dobili recimo Žalgiris i Baskoniju kući, kao i jednu od tri na strani od Asvela, Albe i Bajerna, lagano bi bili i dalje u ozbiljnoj igri za plej-of. Dosta dobrih prilika je propušteno i mislim čak da bi imali sličan skor i sa Duškom.

 

Kada se sve sabere i oduzme rekao bih da je glavna stvar koja je sjebala ekipu to što Nejpir i Tobi nisu opravdali očekivanja, čini mi se da je i sam Duško u taj duo imao najveća moguća očekivanja.

 

Za kraj, možda nisam realan, ali usudiću se da kažem da bi izborili top10 da Topić i Teo nisu bili povređeni. Jebiga, sezona u Evropi za nauk, ko zna koja zaredom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se uopste ne stresiram.

 

Jasno je sta se radi od onog derbija u Januaru i povrede Topica. Tada je bukvalno sve krenulo nizbrdo. Taj januar nas je unistio. 

 

Do Bozica, Teo je propustio svega 2 ABA utakmice i NI JEDNU utakmicu u EL. Bez Topica da zameni Sabaza, sa onim porazima od Asvela, Baskonije i Albe, Teo je stavljen na postedu... Sto da ga lomimo kad je EL izgubljena vec tada? Igrao je samo bitne ABA utakmice (gostovanje Cedeviti, protiv Partizana, gostovanje Buducnosti i protiv Mege i propustio je ostalih 6 utakmica koje su odigrane) a u EL je igrao samo pojedine kod kuce, da se odrzi neka forma. I naravno igrao je da se uzme Kup u februaru. Teo se cuva za PO ABA. 

 

Sa Topicem se iz istog razloga ne zuri, trebace za PO ABA. Jos je i Jago najebao, pa koji god plej da bude u sastavu znacilo bi da treba da igra barem 25-30min sto ili ne mogu (Jago) ili ne bi bilo dobro po njih (Teo, Top). Pa se krpimo i imamo neki alibi kad izgubimo.

 

Nece se ni Jago forsirati da se vrati za Derbi kod kuce i Split u gostima (realno, Derbi kod kuce uz malo igre Teodosica ce se lako dobiti). Ako bas zagusti, odigrace protiv Splita sa maskom. Verovano mu je maska i neizbezna za preostale utakmice.

 

Stakleni Nedovic tu i tamo propusta po neku utakmicu tokom citave sezone. Tako ce biti sve do PO ABA, mozda cak i do polufinala.

 

Do te mere se ide s tom "stednjom" da smo cak i Smarta stavili na postedu i ubacili Lazica i Lazarevica u sastav za utakmicu sa Megom. Jedino se Bolomboj ne stedi nesto posebno, barem ne u EL, dok u ABA ima nesto manju minutazu. Dok se minuti daju Ilicu, cak i u EL, pa se cuvaju ostali visoki. Mogao bi i Gilespi mnogo vise da se gurne u vatru ali tu je i Tobi koji ima prednost (mozda nam je manji hendikep da se nesto desi Tobiju nego Gilespiju). 

 

Edit: Eh da, i TT - tek njega sto cuvamo. Bio bi bas debakl da ga sad upotrebimo kad nam nista nece znaciti i da onda nastane neki problem sa njim i nemamo cetvorku njegovog kalibra za PO ABA.

 

Dakle, sve je to jedan "damage control" i pokusaj da se najvise izvuce iz tima kad bude najpotrebnije u borbi za trofej i narednu sezonu u EL. 

 

Nije opravdanje, samo kazem sta se ocigledno desava. Znam da bi svi mi da se borimo bas svaku utakmicu, ali ne ide to tako... Nema opravdanja za ovakvu sezonu. Samo mislim da se mnogi u klubu plase da moze biti jos gora pa se ovo radi... A kada bi bila gora leteli bi itekako naglavacke. 

 

 

Edit: Tako da... nista mi se ova sezona ne svidja ali cu konacni sud dati nakon finalne bitke 🙂 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brajan Danston said:

Jeste da su nas povrede Tea i Topića dosta poremetile, ali sada kad se sve sabere i oduzme mislim da smo mi prerano odustali od Evrolige...

 

Dakle pored svih brljotina tokom leta i u doselekciji, mi bi da smo dobili recimo Žalgiris i Baskoniju kući, kao i jednu od tri na strani od Asvela, Albe i Bajerna, lagano bi bili i dalje u ozbiljnoj igri za plej-of. Dosta dobrih prilika je propušteno i mislim čak da bi imali sličan skor i sa Duškom.

 

Kada se sve sabere i oduzme rekao bih da je glavna stvar koja je sjebala ekipu to što Nejpir i Tobi nisu opravdali očekivanja, čini mi se da je i sam Duško u taj duo imao najveća moguća očekivanja.

 

Za kraj, možda nisam realan, ali usudiću se da kažem da bi izborili top10 da Topić i Teo nisu bili povređeni. Jebiga, sezona u Evropi za nauk, ko zna koja zaredom. 

Za racunice oko ostanka u igri do kraja da smo dobili barem tesno izgubljene utakmice kod kuce (a bilo ih je sijaset tokom cele sezone i nemamo bez razloga pored samo 11 pobeda koš razliku +3) se slazem.

 

Oko Duška ne. On je izgubio ekipu i ostavljao utisak da ne moze da zaustavi loš hod ekipe, a to je bio utisak koji se nastavio iz prethodne sezone. I kako vidimo, i u Baskoniji je bio dobar pocetni efekt nakon njegovog dolaska, a sad su u seriji poraza. Tipičan trener šok terapije koja posle odredjenog vremena vise ne daje rezultate. To govorim kao neko kome je Dusko pozitivan lik.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Do Bozica, Teo je propustio svega 2 ABA utakmice i NI JEDNU utakmicu u EL. Bez Topica da zameni Sabaza, sa onim porazima od Asvela, Baskonije i Albe, Teo je stavljen na postedu... Sto da ga lomimo kad je EL izgubljena vec tada? Igrao je samo bitne ABA utakmice (gostovanje Cedeviti, protiv Partizana, gostovanje Buducnosti i protiv Mege i propustio je ostalih 6 utakmica koje su odigrane) a u EL je igrao samo pojedine kod kuce, da se odrzi neka forma. I naravno igrao je da se uzme Kup u februaru. Teo se cuva za PO ABA.

U klubu koji vodi Čović, u realnosti ne. I Žalgiris i Efes su tada bili iza nas, a sada se bore za ulazak u plej in. Efes ima više nego realne šanse za to.

Da nisam navijač Zvezde, već posmatrać sa strane, smatrao bih da je više nego pravedno da klub koji odluči da tankuje EL zbog ABA ostane bez trofeja i ne igra EL sledeće sezone.

Teodosić je prošle godine odigrao 10 utakmica regularnog dela sezone u italijanskom prvenstvu, a kod nas igra u Ljubljani posle duplog kola i povredi se ili igra protiv Budućnosti, a ne igra par dana kasnije protiv Žalgirisa.

 

Link to comment
Share on other sites

Treba reci i da Efes i Zalgiris imaju licencu i nemaju briga hoce li i dogodine igrati u EL.

Sve dok je tako ni ta EL ne moze da zamera previse sto se fokus pomera i na Aba kao jedinu prohodnost za EL za klubove bez licence. Jbg, ako hoce drugacije neka daju licencu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Treba reci i da Efes i Zalgiris imaju licencu i nemaju briga hoce li i dogodine igrati u EL.

Sve dok je tako ni ta EL ne moze da zamera previse sto se fokus pomera i na Aba kao jedinu prohodnost za EL za klubove bez licence. Jbg, ako hoce drugacije neka daju licencu.

Bravo za komentar. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Treba reci i da Efes i Zalgiris imaju licencu i nemaju briga hoce li i dogodine igrati u EL.

Sve dok je tako ni ta EL ne moze da zamera previse sto se fokus pomera i na Aba kao jedinu prohodnost za EL za klubove bez licence. Jbg, ako hoce drugacije neka daju licencu.

 

Evroliga nije liga u koju se ulazi na konto rezultata, tako da ja kontam da njima sevaju jajaca za to na cemu je nas fokus. Bitno je da ucesnik ima skup roster kako bi mogla da se popularizuje liga i zaradjuje od reklame.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Evroliga nije liga u koju se ulazi na konto rezultata, tako da ja kontam da njima sevaju jajaca za to na cemu je nas fokus. Bitno je da ucesnik ima skup roster kako bi mogla da se popularizuje liga i zaradjuje od reklame.

Pobednik Abe je isao u EL zadnje dve godine direktno, porazeni u finalu je cekao milost u vidu wild card-a. Ove godine zbog Dubaia moze biti samo gore.

Ako hoce neko da nas poredi sa Efesom i Zalgirisom, prvo trebamo da budemo u istom polozaju. Trenutno nismo, ni blizu.

Zasto nismo, to je pitanje za one koji odlucuju. 

 

Edited by Cavani
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eto, Deda je valjda dovede i placen za ovakve situacije, da igra pleja kada zafali. Neka i Despota osposobe preko leta za ovakvu ulogu. Jbt, šta smo docekali, sta nam je mrcina  napravila od kluba. Čića dolazi kao kec na deset u ovaj brlog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cavani said:

Pobednik Abe je isao u EL zadnje dve godine direktno, porazeni u finalu je cekao milost u vidu wild card-a. Ove godine zbog Dubaia moze biti samo gore.

Ako hoce neko da nas poredi sa Efesom i Zalgirisom, prvo trebamo da budemo u istom polozaju. Trenutno nismo, ni blizu.

Zasto nismo, to je pitanje za one koji odlucuju. 

 

 

Pa da, to ti i kazem, ako nemas A licencu onda si na milost i nemilost Evrolige.

 

Tacno je da je pobednik isao ali to nije nikakva garancija, vise puta su izjavljivali da je wild card nesto sto oni po svojim nekim nahodjenjima dodeljuju, tako da moze da se desi vrlo lako da ne ide niko iz aba regiona. Na to sam mislio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...