Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

2 hours ago, СтелаРоса said:

Yago, Teo, Smart, Gedraitis, Mitrovic, Ilic i Bolomboj po meni treba da budu projektovani u 12 za narednu sezonu. Lazic moze biti prvi igrac van klupe, a za 14. igraca nemam problem da to bude Lazarevic. 

 

Ilic bode oci, ali decko ulazi u trecu godinu ugovora i gotovo da stagnira jer se ne radi planski sa njim. On se cak bolje pokazao kada je nenadano dobijao sansu u EL nego kada smo ga na silu forsirali u Aba ligi sa rezervnim petorkama. Nije igrac koji uzima loptu u ruke, nego zavisi od tima, treba da igra sa najboljima na terenu. Jedan 3/4 igrac, jedna prva cetvorka i Mitrovic kao 4/5, pa tek onda Ilic kao 12. igrac otprilike, ali treba da bude u sastavu i koristi svaki minut. Sto se tice Smarta pokazao je kroz meceve u Aba ligi da ima potencijal i  nakon perioda adaptacije bi trebalo da nam pruzi jos vise pogotovo sa jasno definisanom ulogom. Nije skup igrac i moze vise da nam donese nego odnese.  

 

Nedovic igra solidno cele sezone, ali nazalost zbog povreda i velikog pritiska navijaca na njega mislim da je najbolje da se razidjemo. Naravno, mozda i najvaznije, treba nam drugaciji profil beka na ovakav roster. 

 

1: ????, Yago, Teo

2: ????, Smart

3: Gedraitis

3/4: ????

4: ????, Ilic

4/5: Mitrovic

5: Bolomboj, ????

 

+ Lazic, Lazarevic

Deda moze umesto svih upitnika.

Od oviih sme da ostane Bolomboj, Teo i Rokas. Sve preko toga ce biti deja vu, sve isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Zasto? Mogao je on po povratku iz Nba da izabere Zvezdu a ne Fener pa bi se oprostio sa par utakmica ako nista.

Zao mi je sto se uopste dogodila ova epizoda u Zvezdi

Covic ga je iskoristio na njemu svojstven nacin i onda ga provukao kroz blato govoreci da ga je zeleo Dusko

 

Ko zna kako bi prao ruke da Teo nema ovakvu sezonu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo, vezano za ovu pricu sa Brankom, da neko nadje nas procenat pobedama u derbijima sa i bez Lazica u ekipi.

Zivo me interesuje jer mi je subjektivni osecaj da smo vecito delovali metiljavo bez njega u ekipi, narocito do ove sezone

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nenadd said:

Bilo bi lepo, vezano za ovu pricu sa Brankom, da neko nadje nas procenat pobedama u derbijima sa i bez Lazica u ekipi.

Zivo me interesuje jer mi je subjektivni osecaj da smo vecito delovali metiljavo bez njega u ekipi, narocito do ove sezone

Тај податак не знам, али које је лак за пронаћи је ове сезоне са Лазићем у екипи 8-11 без њега 3-9. 

Он значи, а поготово значи у оваквој екипи која је неспособна да игра одбрану.

Са друге стране да мислим да је и време за пензију и да га замени неко млађи и здравији на крају ове сезоне.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Nauči prvo šta znači izraz empty stats pa mi onda repliciraj...

 

Ima nekoliko razlicitih definicija. 

 

Jedna kaze da su to igraci koji daju po 30 poena ali sa 30% iz igre te dzabe toliko poena jer ti procenti suta iz igre imaju negativan uticaj na ekipu. Ni Nedovic ni Mitrovic to nisu. Imaju dobre procente obojica.

 

Druga definicija kaze da x igrac ima super brojke ali u uzasnom timu. Sta znam, za mene je uzasan tim neko ko ne moze nikog da pobedi i ko gubi po 20-30 razlike. Sta znam to bio neki Detroit sto je izgubio 28 utakmica za redom pa po toj definiciji Kaningem bi bio taj igrac. Krka recimo iz Aba lige ili eventualno Alba iz Evrolige pa odande neki najbolji igrac po toj definiciji mada nemaju nikog ko daje 20 i slicno. Zvezda je odigrala konkurentno skoro sve meceve, niko nas nije natrpao 30 razlike, mozda smo tipa 2 puta izgubili oko 20 za 31 kolo. Imamo pozitivnu kos razliku sto je i dokaz u prilog tome bez da gledamo sve rezultate pojedinacno. Utakmice smo uglavnom gubili u poslednjoj cetvrtini, neretko u poslednjim minutima. Te ne mogu ni Nedovica ni Mitrovica staviti u tu kategoriju iz te perspektive.

 

Jedino sto se slazem oko Nedovica je da ga slabo ima kada se lomi utakmica na kraju i da daje manje u vaznijim utakmicama ili da vise poena daje slabijim ekipama a da ga ponekad nema protiv jacih, mada to znamo oduvek, a sto se tice Mitrovica ni tu se ne bi slozio. On svoje sto radi radi podjednako bilo u 1. ili 4. cetvrtini.

 

Inace jedan dobar tekst od skoro sa dobrim argumentima i pitanjima na konto empty stats price:

 

https://medium.com/sportsraid/the-idea-of-empty-stats-is-a-myth-77a9df449b80

 

2 hours ago, Guru said:

2. najveći indeks po minuti posle Luke Dončića, 2. najbolji skakač po minuti posle Tomasa Robinsona, u top 6 skorera po minuti među centrima... Nema šta - zver i dabl-dabl mašina, mučeni Kajl Hajns jedva imao 8 poena i 4 skoka prosek za 22 minuta u igri.

 

Ne moze se osporiti napadacki Stimac tada (kasnije zavrsio kod Zeljka u Feneru izmedju Efesa i nas u poslednjem mandatu) kao sto ne moze ni Mitrovic sada. S tim da ih ne bi uporedjivao jer je Mitrovic puno bolji defanzivno. Hajns je vrhunski defanzivac ali biti vrhunski defanzivac ne znaci biti sveukupno ne znam koliko bolji igrac od nekoga ko je bolji od tebe u napadu. Napad je neretko i vazniji i mnogo vise se placaju igraci koji postizu koseve od defanzivaca. Gilespi, Lazic i Lazarevic su u par najmanje placenih igraca kod nas a radi se o dobrim defanzivicima. Tako je i kod drugih uglavnom ukoliko imaju one way igrace samo dobre defanzvce i lose napdace. Lazic je vrlo dobar defanzivac, Nedovic uzasan, ali je Nedovic puno bolji igrac od Lazica. Hajns iz najboljih dana je svakako bolji igrac od Mitrovica ili od Stimca iz najboljih dana ali ne bih zanemarivao ni Stimca napadacki tada ni Luku Mitrovica sada pa da je to neka vanvremenska razlika jer su pored poena i skokovi itekako vazni i asistencije itd. Sve to ulazi u neke poene i dodatno napdacku produkciju.

 

Mitrovica treba posmatrati kroz match up cetvorke sa kojima se generalno dobro nosio i mahom parirao i u poenima i u skokovima, to sto neki daju vise poena i slicno je uglavnom posledica sto su igrali po 30 minuta dok Mitrovic verovatno ne moze toliko da igra na visokom nivou te zato i nije krem da le krem cetvorki u vidu Monekea, Mirotica, Sengelije, Pitersa, Mitoglua, Ibake (koji igra sve jedan minut na cetvorci ove sezone posto vidim da to nisi ispratio), Hejs Dejvisa, Jabuselea, Ledeja i mozda bi jos Smitsa dodao tu a vec u da kazemo 2nd tier bi stavio Mitrovica. 

 

2 hours ago, Guru said:

Kao što sam napisao - sajz nije problem na 4, nego su problem noge, odbrana šuta i closeout situacija. To u odbrani, o napadu ću dole.

 

Pa ne brane se closeout situacije 20 minuta tokom njegovog minuta sve vreme. Mozda bude par takvih situacija. Saberi mu sve neodbranjeno i odbranjeno i produkciju u napadu i shvatices da itekamo ima pozitivan uticaj na ekipu. Naravno da ima mana koje niko ne spori i dosta toga stoji sto si napisao, ali kao sto rekoh, itekako sam vidjao da je sasvim pristojno branio 1 na 1 cetvorke koje su igrale ledjima kao i da je korektno ispracivao bekove. Bolomboj ima jos sporije noge od Mitrovica i ne mali broj puta sam video kako su ga resavali bekovi. Bolomboj je svakako bolji defanzivac, sto zbog cvrstine, zastite reketa, skocniji je itd. ali sada pricam zbog rada nogu i preuzimanju bekova.

 

2 hours ago, Guru said:

Luka se koristio u napadu mahom kao roll man - gde je ispodprosečan finišer, zbog čega nam je ubedljivo najbolji finišer iz rolla i moćna lob meta (Bolomboj) često bio van linije za tri poena - gde je pak on ispodprosečan. U normalnoj ekipi bi Bolomboj igrao sa streč četvorkom što bi otežalo pomoć na rolu, te ne bi dolazli u situacije da Mitrovićev čuvar bampuje Bolomboja ostavljajući ovog potpuno samog na šutu znajući da nije pretnja. Iz ove druge varijante smo dobili par dobrih lob pasova za Bolomboja (dok nismo pročitani) i neuporedivo više poseda u kojima nam je napad vezan u čvor jer je Mitrović primio loptu na 6 metara od koša i ne zna šta će sa njom. 

 

Ti si istekao negativne stvari ali itekako ima pozitivnih, po meni vise nego negativnih. Itekako je dobro sakriven Mitrovic u napadu, gde se igra double pick and roll ili double drag gde su i Mitrovic i Bolomboj u uzastopnim blokadama visoko i slicno. To sto si napisao da je Mitrovic primao loptu i ne zna sta ce s njom na 6 metara od kosa i ne bih rekao da se bas previse puta desavalo. Mada to je u neku ruku i normalni jer niko nema game plan da 40 mimuta zna sta radi u svakom trenutku u napadu. Uostalom to se desavalo cak i bekovima i Nejpiru cesto kad vrati pas Teu na primer, evo i Smart je poceo da vraca loptu kad mu daju da igra 1 na 1 i slicno. Primetio sam bar 5 takvih situacija u poslednjih par utakmica. Desava se.

 

2 hours ago, Guru said:

Pravdati u 2024. godini igranje sa "četvorkom" koja ne predstavlja apsolutno nikakvu pretnju van reketa može samo potpuna košarkaška neznalica, ili tendenciozni spiner.

 

Ovo bi se moglo pisati tebi kad si pisao o Teodosicu pre pocetka sezone ali ne bih isao toliko daleko. Nekako je suvise licno, a i bezveze. Nikad ne spinujem, pisem kako mislim.

 

Luka Mitrovic ne predstavlja pretnju van reketa ali sa pozicije 4 postize 9.5 poena uz 60% za 2, uz 2.2 ofanzivna skoka i 1.7 asistencije to je vrlo dobra napadacka produkcija i dosta je korisniji od dosta spot up cetvorki sveukupno gledajuci i pritom naravno ne mislim na indeks korisnosti.

 

Daum iz Efesa je iste visine i slicne konsitucije kao Luka Mitrovic, igrao je isto minuta i postizao isti broj poena ali je ozbiljna je pretnja spolja sa 41% za 3. Daum je evidentno puno losiji po svoj tim od Mitrovica ko je gledao obojicu razumece bez da ista napisem, ali kratko cu. Covek je znacajno inferoriniji u skoku od Davidovca recimo (koji ima skok vise od njega po mecu) kamoli od Mitrovica a defanzivno je gori od Stimca recimo, kad si njega vec spomenuo. Loptu jedva da ume da doda i ima negativan asist/TO dok Mitrovic ima pozitivan. Takodje je Mitrovicu pozitivan uticaj sa faulovima a njemu izrazito negativan a nije igrac poput Lazica koju izmedju ostalog i sluzi da udje da napravi faulove.

 

Dauma sam naveo kao primer, a rekao bih da ima pozitivniji uticaj na ekipu od Maneka, Sorkina, Sestinu  Huanca, Smajlagica i zapravo gotovo sve bek ap cetvorke da ih ne nabrajam koje su pretnja sutem spolja a trebalo bi ih racunati u taj neki 2nd ili 3rd tier cetvorki ali imaju manje pozitivniji uticaj na igru svog tima nego Luka Mitrovic. Stojim pri tome da je Mitrovic odlicna bek ap opcija na 4, cak u par najbolljih ako uzmemo da gledamo sve bek ap cetvorke a rekoh da nije za startera ako planiramo plej of. Pod uslovom da igra sa Bolombojem u paketu kao i do sad ili da se dovede jos jedan centar sa sutem ali svakako bolji defanzivno od Tobija.

 

Sto se tice poslednjeg pasusa da ne kvoutujem i to jer mi je ionako predugacak upis a zamoljen sam da pisem krace pa sam morao jos ovaj, to je uglavnom tacno ali to ne moze da anulira vrlo dobru produkciju napdacki. Igraci koji dobro napadaju close out ce svejedno doci do svojih poena iz tih situacija i protiv puno boljih defanzivaca, a normalno je da se kasni na sut kada je protivnik napravio visak. Seti se samo Petruseva a ne secam se ni da je Bentil nesto vau u tome u odnosu na Mitrovica. Mislim da precenjujes malo taj segment da je bas toliko vazan jer je 1 na 1 odbrana direktna stvar a mi posto igramo switch i slicno pa tu kasne neke rotacije ili protivnik jednostavno je kvalitetan da pravi visak pa kruzi lopta po meni je normalno da se kasni na neki sut. Pa to se desava i raznim bekovima redovno koji su neuporedivo brzi igraci od Mitrovica.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa taj Plavsic eventualno moze da dodje umesto Mitrovica na peticu, i da igra trecu peticu. Ne mogu da verujem i ne zelim da verujem da ce trojac centara da nam bude Bolomboy, Plavsic, Mitrovic.

 

Inace, solidno je odigrao Plavsic sezonu, ali sam ja uvek veoma rezervisan po pitanju igraca iz Mege da li mogu na visem nivou i pod pritiskom da doprinose.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Pa taj Plavsic eventualno moze da dodje umesto Mitrovica na peticu, i da igra trecu peticu. Ne mogu da verujem i ne zelim da verujem da ce trojac centara da nam bude Bolomboy, Plavsic, Mitrovic.

 

Inace, solidno je odigrao Plavsic sezonu, ali sam ja uvek veoma rezervisan po pitanju igraca iz Mege da li mogu na visem nivou i pod pritiskom da doprinose.

Samo tri petice, ih bre ... :classic_smile:

Vidiš da se Luka profilisao kao 4/5, biće tu još prostora.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ima nekoliko razlicitih definicija. 

 

Jedna kaze da su to igraci koji daju po 30 poena ali sa 30% iz igre te dzabe toliko poena jer ti procenti suta iz igre imaju negativan uticaj na ekipu. Ni Nedovic ni Mitrovic to nisu. Imaju dobre procente obojica.

 

A i ne daju 30 poena... ni 20... ni 15... a Mitrović ni 10. S tim što Nedović zapravo ima nešto što se može okarakterisati kao specijalan talenat na ovom nivou u vidu skoringa, dok Mitrović nema ni to. A nema ni neke spektakularne brojke - jer 9.5 poena i 5.0 skokova to nisu. A nema ni pozitivan uticaj na našu igru. Tako da je on u stvari empty stats igrač koji čak nema ni neke impresivne statse.

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Druga definicija kaze da x igrac ima super brojke ali u uzasnom timu. Sta znam, za mene je uzasan tim neko ko ne moze nikog da pobedi i ko gubi po 20-30 razlike. Sta znam to bio neki Detroit sto je izgubio 28 utakmica za redom pa po toj definiciji Kaningem bi bio taj igrac. Krka recimo iz Aba lige ili eventualno Alba iz Evrolige pa odande neki najbolji igrac po toj definiciji mada nemaju nikog ko daje 20 i slicno. Zvezda je odigrala konkurentno skoro sve meceve, niko nas nije natrpao 30 razlike, mozda smo tipa 2 puta izgubili oko 20 za 31 kolo. Imamo pozitivnu kos razliku sto je i dokaz u prilog tome bez da gledamo sve rezultate pojedinacno. Utakmice smo uglavnom gubili u poslednjoj cetvrtini, neretko u poslednjim minutima. Te ne mogu ni Nedovica ni Mitrovica staviti u tu kategoriju iz te perspektive.

 

Skor 11-20 i 16. mesto u takmičenju u kome učestvuje 18 ekipa. Da, to je užasan tim i statistika ostvarena u takvom timu nije relevantna u projekcijama koju ulogu igrač može da iznese u ekipi koja je zapravo konkurentna u borbi za plejof. I najgore ekipe će imati vodećeg strelca/skakača/asistenta, jer jbg - neko i tu mora da igra i popuni neke kolone. 

 

Ovo o koš razlici bolje da ne komentarišem, posebno u kontekstu ovog sistema takmičenja sa 34 kola, ako se ne varam 7 ili 8 nedelja sa duplim kolima... Tabela je na kraju jedino merilo, a tu stojimo tako kako stojimo.

 

44 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ne moze se osporiti napadacki Stimac tada (kasnije zavrsio kod Zeljka u Feneru izmedju Efesa i nas u poslednjem mandatu) kao sto ne moze ni Mitrovic sada. S tim da ih ne bi uporedjivao jer je Mitrovic puno bolji defanzivno.

 

Sa kakvim samopouzdanjem si napisao ovo, kao da se radi o Nikoli Vujčiču iz 2003., a ne Vladimiru Štimcu iz 2018. i Luki Mitroviću iz 2024. :lol_2: Čuj ne može se osporiti napadački Štimac tada, kao što ne može ni Mitrović sada - naravno da se mogu osporiti, jer kao što sam iznad napisao - niti se radi o nekim specijalnim napadačkim talentima, niti o igračima koji imaju neke spektakularne brojke, a pritom igraju/su igrali za gubitničke timove. 

 

55 minutes ago, Brat od Korneta said:

Hajns je vrhunski defanzivac ali biti vrhunski defanzivac ne znaci biti sveukupno ne znam koliko bolji igrac od nekoga ko je bolji od tebe u napadu.

 

57 minutes ago, Brat od Korneta said:

Hajns iz najboljih dana je svakako bolji igrac od Mitrovica ili od Stimca iz najboljih dana ali ne bih zanemarivao ni Stimca napadacki tada ni Luku Mitrovica sada pa da je to neka vanvremenska razlika jer su pored poena i skokovi itekako vazni i asistencije itd. Sve to ulazi u neke poene i dodatno napdacku produkciju.

 

sq49BM.gif

 

 

Naravno da je vanvremenska razlika između prajm Kajl Hajnsa s jedne i Vladimira Štimca i Luke Mitrovića sa druge strane, mnogo bolje bi bilo da si ovaj deo jednostavno preskočio, nego što si u svom stilu pokušao nešto da objasniš i dokažeš. Pick your battles.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Napad je neretko i vazniji i mnogo vise se placaju igraci koji postizu koseve od defanzivaca.

 

Zapravo se najviše plaćaju igrači koji postižu koševe, al' oni koji na toj strani prave razliku i oko kojih može da ti se vrti igra... A Luka Mitrović to svakako nije ni sada, niti je ikada bio. 

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Mitrovica treba posmatrati kroz match up cetvorke sa kojima se generalno dobro nosio i mahom parirao i u poenima i u skokovima, to sto neki daju vise poena i slicno je uglavnom posledica sto su igrali po 30 minuta dok Mitrovic verovatno ne moze toliko da igra na visokom nivou te zato i nije krem da le krem cetvorki u vidu Monekea, Mirotica, Sengelije, Pitersa, Mitoglua, Ibake (koji igra sve jedan minut na cetvorci ove sezone posto vidim da to nisi ispratio), Hejs Dejvisa, Jabuselea, Ledeja i mozda bi jos Smitsa dodao tu a vec u da kazemo 2nd tier bi stavio Mitrovica. 

 

Mitrovića uopšte ne treba posmatrati kao četvorku. Osim ako tokom leta potpuno ne rekonstruiše svoj šut, što se znajući njegov mentalitet neće desiti.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Pa ne brane se closeout situacije 20 minuta tokom njegovog minuta sve vreme. Mozda bude par takvih situacija. Saberi mu sve neodbranjeno i odbranjeno i produkciju u napadu i shvatices da itekamo ima pozitivan uticaj na ekipu. Naravno da ima mana koje niko ne spori i dosta toga stoji sto si napisao, ali kao sto rekoh, itekako sam vidjao da je sasvim pristojno branio 1 na 1 cetvorke koje su igrale ledjima kao i da je korektno ispracivao bekove. Bolomboj ima jos sporije noge od Mitrovica i ne mali broj puta sam video kako su ga resavali bekovi. Bolomboj je svakako bolji defanzivac, sto zbog cvrstine, zastite reketa, skocniji je itd. ali sada pricam zbog rada nogu i preuzimanju bekova.

 

Ne brane se samo closeout situacije 20 minuta, al' se još manje brane četvorke koje 1 na 1 napadaju leđima. Najčešće se naravno brani p&r i sve ono što proizilazi iz njega, a tu je Mitrović vrlo loš bilo da igra peticu ili četvorku. 

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Ti si istekao negativne stvari ali itekako ima pozitivnih, po meni vise nego negativnih. Itekako je dobro sakriven Mitrovic u napadu, gde se igra double pick and roll ili double drag gde su i Mitrovic i Bolomboj u uzastopnim blokadama visoko i slicno. To sto si napisao da je Mitrovic primao loptu i ne zna sta ce s njom na 6 metara od kosa i ne bih rekao da se bas previse puta desavalo. Mada to je u neku ruku i normalni jer niko nema game plan da 40 mimuta zna sta radi u svakom trenutku u napadu. Uostalom to se desavalo cak i bekovima i Nejpiru cesto kad vrati pas Teu na primer, evo i Smart je poceo da vraca loptu kad mu daju da igra 1 na 1 i slicno. Primetio sam bar 5 takvih situacija u poslednjih par utakmica. Desava se.

 

Koje su to pozitivne stvari u napadu koje se dobijaju time što ti četvorku igra neko ko nije apsolutno nikakva pretnja van reketa? Još kažeš da ih ima više nego negativnih...

 

Čudi me da se onda više ekipa nije opredelilo za tu genijalnu strategiju, pitam se zašto.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Luka Mitrovic ne predstavlja pretnju van reketa ali sa pozicije 4 postize 9.5 poena uz 60% za 2, uz 2.2 ofanzivna skoka i 1.7 asistencije to je vrlo dobra napadacka produkcija i dosta je korisniji od dosta spot up cetvorki sveukupno gledajuci i pritom naravno ne mislim na indeks korisnosti.


Opet - to je bazična individualna statistika (i to ne naročito impresivna) u ekipi u koja je 3. najgora u takmičenju sa 35.5% pobeda. To nije nikakav pokazatelj sveukupne korisnosti, niti dokaz pozitivnog uticaja na ekipu. 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

A nema ni neke spektakularne brojke - jer 9.5 poena i 5.0 skokova to nisu.

 

Nisu spektakularne ali su iznad proseka cetvorki.

 

18 timova puta 2 cetvorke u svakom (ima ih i vise al racunamo sa najvecom minutazom po 2 iz svakog tima) to je 36 cetvorki. Mitrovic je 13. skorer i 10. skakac. Prosek je 18, dakle iznad proseka u oba segmenta, cak se moze reci da granicno spada u prvu trecinu cetvorki po poenima i skokovima. Ako mu uracunamo i ofanzivne skokove i asistencije cvrsto ide u top10 po napadackoj produkciji. Nije u top10 cetvorki svakako, ali po onome o cemu pricamo brojke su na mestu i iznad proseka, desile su se u 2. najjacoj kosarskoj ligi na svetu, u realnom vremenu, mahom u egal utakmicama, protiv najcesce skupljih igraca od njega.

 

Po meni tu nema nikakvih empty statsa jer smo skoro sve meceve igrali egal i njegov doprinos je bio ogroman u vecini tih meceva koje ili smo dobijali (svaki 3.) ili gubili mahom par koseva razlike, a razlog tome nije bio Luka Mitrovic sigurno, koji je naprotiv u mnogome doprinosio da udjemo u egal zavrsnice a ucestali razlozi za poraze su nam bili neretko bedni procenti za 3 poena (u kojima Luka ne ucestvuje) i po meni jedan od kljucnih sto nemamo nekog beka clutchera.

 

22 minutes ago, Guru said:

A nema ni pozitivan uticaj na našu igru. Tako da je on u stvari empty stats igrač koji čak nema ni neke impresivne statse.

 

Ma realno Luka je prasina od igraca, jedva da se vidi da postoji na terenu...

 

25 minutes ago, Guru said:

niti se radi o nekim specijalnim napadačkim talentima, niti o igračima koji imaju neke spektakularne brojke, a pritom igraju/su igrali za gubitničke timove.

 

Pa to niko ne spori, ali ti nipodastavas njihove ucinke koji nisu mali a cuvali su ih igraci koji  koji su mahom znacajno skuplji od obojice.

 

27 minutes ago, Guru said:

Zapravo se najviše plaćaju igrači koji postižu koševe, al' oni koji na toj strani prave razliku i oko kojih može da ti se vrti igra... A Luka Mitrović to svakako nije ni sada, niti je ikada bio. 

 

To niko nije ni rekao da treba da se vrti igra oko njega. Cak nije ni bio planiran ni za starnu cetvorku (Bjelica) ni za startnog centra (Tobi) a mozemo dodati planirane pre svih Sabaza zatim Tea i Nedovica pa i Giedraitisa (u smislu da ima vecu ulogu od Mitrovica) kao verovatno omiljenog Duskovog igraca po stilu igre. Tako da tim nije sastavljen da bi se igra vrtela oko Mitrovica a to se desilo zbog niza faktora i nepredvidjenih okolnosti.

 

Konstantno dodajes stvari koje niko nije rekao.

 

31 minutes ago, Guru said:

Mitrovića uopšte ne treba posmatrati kao četvorku. Osim ako tokom leta potpuno ne rekonstruiše svoj šut, što se znajući njegov mentalitet neće desiti.

 

Ako cele sezone igra cetvorku treba ga posmatrati kao cetvorku. Ako i sledece sezone bude igrao na toj poziciji to ce biti potvrda o svemu o cemu pisem a ako se bude vratio na 5 mozemo konstatovati da je on kombo visoki 5/4 ili 4/5 kako god. Ako ga ti ne vidis kao cetvorku a Sferopulosu cele sezone igra iskljucivo i samo na toj poziciji, skloniji sam da verujem dokazanom dobrom evroligaskom treneru da moze i kao cetvorka da se posmatra a ne iskljucivo kao petica jer je tako rekao Guru.

 

35 minutes ago, Guru said:

Koje su to pozitivne stvari u napadu koje se dobijaju time što ti četvorku igra neko ko nije apsolutno nikakva pretnja van reketa? Još kažeš da ih ima više nego negativnih...

 

U nasem slucaju, lakse dolazi do poena u napadu i ofanzivnih skokova a svega toga ukupno nije tako malo, to bi bilo onako sustinski a ima i defanzivno svojih prednosti o kojima sam vec pisao.

 

Nisam siguran da si dolazio i koliko u halu ove sezone i sam znas da je drugacije nego preko TV-a, mnogo toga je moglo da se vidi golim okom i uzivo da je Mitrovic cesto donosio prednost i u velikoj meri odrzavao nas u zivotu da budemo egal u xy utakmici. Najzrelija sezona ubedljivo, pogotovo sto nije bilo toliko inferiornosti defanzivno kao ranije, cak je cesto bilo i veoma pristojne odbrane, a to je posledica sto je na 4.

 

Moze biti da gresim i da ce se vratiti na 5, ali po meni je dosta korisniji na 4 sveukupno gledajuci i tandem on i Bolomboj je vrlo dobro funkcionisso i u odbrani i u napadu.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nick_theking said:

Svaka tebi čast Guru što imaš živaca za sve ovo. Ovo je kao da mi neko kaže osoba X ima 10 poena i 4 skoka(super statistika) a on to zaradio na -15 u garbidž tajmu, eto koliko je ta statistika merodavna.

 

Zvezda je skoro sve meceve igrala egal ili do poslednje cetvrtine ili do poslednjih minuta, ponekad se gubilo i u poslednjim minutima. Luka Mitrovic je u mnogome zasluzan za konkurentnost u tim mecevima a ponajmanje je zasluzan sto smo gubili meceve jer bekovi trebaju da resavaju utakmice a ne visoki igraci.

 

Nema nikakvog garbidz tajma. Mitrovic je svoje brojke zaradio u stvarnim utakmicama Evrolige koja je 2. najjaca kosarkaska liga na svetu, stvarno smo vecinu meceva igrali egal, stvarno imamo pozitivnu kos razliku (sto naravno nije nikakvo opravdanje za lose 16. mesto) i stvarno su ga cuvali igraci koji su od malo do puno skuplji od njega.

 

Iz cistog inata se potiskuju objektivne okolnosti. Stvari su uvek sive a ne crno-bele a to kako vi posmatrate stvari se zasniva na emocijama gde negativno potiskuje pozitivni i namece se za objektivnost.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nick_theking said:

Svaka tebi čast Guru što imaš živaca za sve ovo. Ovo je kao da mi neko kaže osoba X ima 10 poena i 4 skoka(super statistika) a on to zaradio na -15 u garbidž tajmu, eto koliko je ta statistika merodavna.

@Guruima zivaca da se iz svog dobrovoljnog izgnanstva ukljuci samo kad treba da obrazlozi negativne strane Mitroviceve igre.

Inace Lukina statistika nije pravljena u garbidz tajmu, to je bar cinjenica koja je ocigledna.

Druga cinjenica( koju ja ponavljamnovde vec stoti put)je da je Luka planiran kao treca, 3, TRECA, Трећа, petica. 
Iza Tobija i Bolomboja. 
i onda ga stavilo da igra cetvorku koju nije igrao vec par godina. Jer nema suta, sto zna i on i treneri. Ali nije imao ko i onda ide ona prica vojnik kluba i to.

Tako da je to sto se uopste poredi sa EL cetvorkama dokaz da je nesto dobro uradio.

Ako se pogleda iz ove perspektive stvar dobija skroz drugaciju konotaciju a ovde imamo stav kao da smo doveli cetvorku u rangu da Mirotica pa ne isporucuje sta smo ocekivali.

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Zvezda je skoro sve meceve igrala egal ili do poslednje cetvrtine ili do poslednjih minuta, ponekad se gubilo i u poslednjim minutima. Luka Mitrovic je u mnogome zasluzan za konkurentnost u tim mecevima a ponajmanje je zasluzan sto smo gubili meceve jer bekovi trebaju da resavaju utakmice a ne visoki igraci.

 

Nema nikakvog garbidz tajma. Mitrovic je svoje brojke zaradio u stvarnim utakmicama Evrolige koja je 2. najjaca kosarkaska liga na svetu, stvarno smo vecinu meceva igrali egal, stvarno imamo pozitivnu kos razliku (sto naravno nije nikakvo opravdanje za lose 16. mesto) i stvarno su ga cuvali igraci koji su od malo do puno skuplji od njega.

 

Iz cistog inata se potiskuju objektivne okolnosti. Stvari su uvek sive a ne crno-bele a to kako vi posmatrate stvari se zasniva na emocijama gde negativno potiskuje pozitivni i namece se za objektivnost.

Ja nigde nisam pomenuo Luku već sam rekao osoba X i nigde nisam rekao da je Zvezda u pitanju već sam aludirao na to da statistika vara. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čočo said:

Screenshot-20240323-195339-com-instagram

Živ nam bio momak pa da te opet nekom prilikom vidimo u našem dresu. Makar i kao navijača pored terena. ❤️

 

Danas rodjendan proslavlja... 

 

Pročitati pre objavljivanja (ne ti, nego onaj ko vodi IG profil)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Clash said:

@Guruima zivaca da se iz svog dobrovoljnog izgnanstva ukljuci samo kad treba da obrazlozi negativne strane Mitroviceve igre.

Inace Lukina statistika nije pravljena u garbidz tajmu, to je bar cinjenica koja je ocigledna.

Druga cinjenica( koju ja ponavljamnovde vec stoti put)je da je Luka planiran kao treca, 3, TRECA, Трећа, petica. 
Iza Tobija i Bolomboja. 
i onda ga stavilo da igra cetvorku koju nije igrao vec par godina. Jer nema suta, sto zna i on i treneri. Ali nije imao ko i onda ide ona prica vojnik kluba i to.

Tako da je to sto se uopste poredi sa EL cetvorkama dokaz da je nesto dobro uradio.

Ako se pogleda iz ove perspektive stvar dobija skroz drugaciju konotaciju a ovde imamo stav kao da smo doveli cetvorku u rangu da Mirotica pa ne isporucuje sta smo ocekivali.

 

A kako je to Luka planiran kao treća opcija ako smo mi već imali tri centra? Da ipak nije naš dokor razmišljao da Luka i Deda bude dve četvorke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

@Guruima zivaca da se iz svog dobrovoljnog izgnanstva ukljuci samo kad treba da obrazlozi negativne strane Mitroviceve igre.

 

Dok ti uopšte nisi ekstra osetljiv na njega i vrlo retko se javljaš da ga prokomentarišeš.
 

Spoiler


Clash-5.png

 

 

Clash-6.png

 

Clash-13.png

 

Clash-3.png

 

 

Clash-1.png

 

Clash-2.png

 

Clash-8.png

 

Clash-9.png

Clash-11.png

 

Clash-12.png

 

Clash-14.png

 

Clash-15.png

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...