Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

20 minutes ago, DejoLazaKalina said:

Ja ne znam tkad je ovaj forum prestao da bude objektivan ali zaista vise nije. 

 

Prvo, nesportska je bila kao kuca. Ono je u rukometu iskljucenje. Decko se baca i rukama udara u glavu coveka, niti je isao na loptu niti je pokret izgledao kosarkaski i nebitno je da l je prvi ili poslednji minut. Ne znam odakle ta mantra ,,to se ne svira'', mogu da zamislim Čovića ili Vučića kako izgovaraju to na Pinku. Jeste mi smo krivi al TO SE NE SVIRA SAAD. 

 

Drugo, gazenja nije bilo i to se jasno vidi, covek je bio na prstima pivot noge, sve je bilo cisto. 

 

Trece, Čović ce da jaše i treba da jaše dokle god se puni hala. 

Kad hala bude prazna, al bukvalno da ne dodje ni 1 navijac, tad ce nesto da se promeni. Ne razumem tu logiku, ako te neko deset puta zajebe, zasto ides i dalje?! Te price podrska klubu bla bla. Druze, ako se dogovorimo za bleju, potrosim 3 sata zivota na tebe a ti mi das 3 sata stresova, gluposti i bezobrazula i tako 10 sezona puta ko zna koliko utakmica a publike ima, naravno da ce i dalje da jase. 

A vi se saamo sazaljevajte na ,,tim'' i milionere na terenu, jadni, treba im podrska nisu oni krivi sto ne znaju. 

Je l žali neko vas? Ne bih rekao. 

Sve se slažem. Nadam se da su samo vruće glave i da ne postoje ljudi koji ozbiljno veruju da EL namešta utakmice između 13og i 16og tima od kojih ni jedan neće do Plejina prismrdeti.

 

To "Ne svira se" nam dugo i uspešno dolazi glave u fudbalu a evo sad je prešlo i na košarku. Nije mi bila jasna logika ni prvi put kad sam čuo (onaj nesrećni kup i Lendejl) a sada još manje. Najbolje da u zadnjem minutu se ništa ne svira. Sigurno bi bilo zabavnije za sve...

 

Faul nesportski kao vrata a fak ju referi što nije video gaženje za koje posle 30+ snimaka se ne zna da li je bilo iako deluje da ipak nije. I onda mali ABA preview sa gadjanjem taman posle razgovora a pre saopštenja iz EL...

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paxxx said:

Sve se slažem. Nadam se da su samo vruće glave i da ne postoje ljudi koji ozbiljno veruju da EL namešta utakmice između 13og i 16og tima od kojih ni jedan neće do Plejina prismrdeti.

 

To "Ne svira se" nam dugo i uspešno dolazi glave u fudbalu a evo sad je prešlo i na košarku. Nije mi bila jasna logika ni prvi put kad sam čuo (onaj nesrećni kup i Lendejl) a sada još manje. Najbolje da u zadnjem minutu se ništa ne svira. Sigurno bi bilo zabavnije za sve...

 

Faul nesportski kao vrata a fak ju referi što nije video gaženje za koje posle 30+ snimaka se ne zna da li je bilo iako deluje da ipak nije. I onda mali ABA preview sa gadjanjem taman posle razgovora a pre saopštenja iz EL...

Pa mantra je da u poslednjem minutu treba pustiti sve ako nam ide na ruku a ako ne, onda nema mesta slobodnom sudijskom uverenju jer su pravila jasna nezavisno od minuta. Citao sam to posle utakmice a ja se jedino secam neke velike greske kad su sudije previdele Miroticevu nogu u autu. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Кад чујем аргумент за коју плату игра одма ми није добро. Знаш ли да Асвел има једног играча исто плаћеног ко Недовић и једног играча 50% скупљег од Недовића? Знаш ли да у целој Евролиги има 40ак играча ако не и више који су плаћени или тог ранга или више, па онда ако рачунаш како би требали играти по томе ко је колико плаћен израчунај где би требали да се налазимо онда на табели ако нам најскупљи играч није у 40 најплаћенијих


Ја не знам јеси ли ти уопште прочитао мој упис!? Све му се у каријери поклопило да видимо најзрелију сезону од њега. Плата је само једна ставка која би требало да обезбиједи да Недовић вуче екипу а да није било Јага синоћ, били бисмо рутинирани. Синоћ 4 ТО све кад се ломило и све живе лопте у руке противнику. Е вала бар без тога може.

П.С. Сферо је несхватљиво клупирао Смарта када га је напокон кренуло.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jutro.

Ni da me takne.

Više puta sam rekao i ponovio juče pre utakmice. Mi smo sezonu u EL završili letos nakaradnom selekcijom a zvanično završili porazom u Berlinu. Nisu nam sudije krive zbog toga. Utakmica sinoć je jedna od onih kada kreneš da gubiš poverenje u trenera. Bez obzira na selekciju tima ne sme da dozvoliš da ti ekipa onako izgleda na terenu u odbrani. Naročito ako važiš za trenera koji potencira i kome je na prvom mestu odbrana. Previše izgubljenih bitnih utakmica u kojima smo primali oko 90 poena i to su sve porazi trenera. Hvala Bogu sad mi ostaje nerviranje u 4, eventualno 5 utakmica sa Partizanom do kraja sezone. Okej brojka za period od 4,5 meseci. A i vama bih preporučio da se ne nervirate jer sve je ovo očekivano i normlano dok nam klub jaše Nebojša Čović. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rezultati i pozicija na tabeli precizno oslikavaju realnu sliku. Sezona u EL izgubljena zbog epskog raspada Nejpira i nesposobnosti da se cele sezone dovedu dvojka i cetvorka EL nivoa. To je malo sanirano sa Smartom ali nedovoljno za neki preokret. Da je sve islo po planu nasa prva petorka bi izgledala Nejpir, EL dvojka, Gidra, EL Cetvorka, Bolomboj. Druga petorka Teo, Neda, Hanga, Deda, Tobi. To bi vec bio sastav koji bi se bez problema plasirao u top 8. Ovako smo bezveze polupali pare u nedorecen roster. Nesposobnost na svim nivoima u klubu, lose planiranje, lose odluke. Teranje Duska, posle toga sanacija sa besmislenim potpisima Gilespija i Smarta itd. Ako uzmemo aba uzmemo to ce biti samo zato sto i KKP ima svoje probleme koje lose hendluju. Mnogo bitnije je pozvati upravu na odgovornost, najuriti nesposobne i nestrucne i promenu sastava za sledecu sezoni zapoceti odatle a tek onda formirati roster. Ovo je svakako najgori rezultat kluba od 2011 s obzirom na sredstva koja su ulozena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vodio druga Rusa na utakmicu i dobro se podsetio zašto me hala neće skoro videti. Kada dodjes klasično skretanje pažnje ljudima da sede na tvoje mesto i tako je moralo manje više pola sektora jer niko ne proverava da li ljudi ulaze na sektor levo ili desno. Ostavljeno poštenom sprskom narodu da neće varati i znamo kako se to završava. 
 

Drugo, majmuni sve vreme skaču i stoje ispred mesta za invalide i ti ljudi ništa nisu mogli da vide. Toliko obezbedjenja a niko da skrene pažnju ili da se postara o tim stvarima. 
 

Treće, ljudi stoje sve vreme utakmice. Koja je poenta dvorane i stolica ako ćeš sve vreme da stojiš? Kako možeš da ispratiš akcije, izmene, semafor ako moraš da stojiš i glavom juriš delove terena da vidiš šta se dešava. Jasno da je na našim utakmicama stadionska atmosfera i da većina stoji iz navike i potrebe da sa svakom sumnjivom situacijom nešto maše i urliče. 
 

Četvrto, to sa navijačima Žalgirisa je takav fijasko. Ladno su smestili ljude na mesta gde su ljudi kupovali sezonske. Meni da se to desilo ne bi dao ni dinar više ovom seljačkom klubu. Za dobacivanje mislim da ne mogu Litvanci mnogo da se žale. Bio sam sa drugom 2014. u Vilnjusu kada smo igrali protiv Ritasa i sličan doček smo doživeli.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Petar1995 said:

Evo pise mozzart da su Teo i Lazic uputni za kup Koraca 🙃

Ne znam koliko će se Teo zadržati u zvezdi i kakvi su mu planovi, pudlica reče da će završiti karijeru kod nas, ali i pored zaista velikog zalaganja,većeg nego u ranijim klubovima, kad pogledaš da je proveo 4 godine u Virtusu a u VOLJENI klub došao na kraju karijere pravi neki truo osećaj.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, СтелаРоса said:

Nema sanse da su sudije mogle da budu sigurne u svoju odluku, kao sto vidimo ni mi nismo sigurni da li je cepao iako imamo ponovljen snimak i zamrznutu sliku. Sustina je da sve takve odluke u kljucnim trenucima nikada ne sude za nas. Jos su pre toga svirale nesportsku kojom su skoro pa odlucile pobednika i onda ovde kada imaju priliku da tu odluku na neki jacin kompenzuju jer se hala vec zapalila zbog sudjenja oni nastavljaju protiv nas. Mi smo valjda jedini klub u celoj evroligi koji nema domacinsko sudjenje.

 

Da rezimiram, sudije je trebalo da kompenzuju nesportsku (koja je bila) gaženjem linije (koje verovatno nije bilo)? Jer se "hala zapalila", pa da ne bi imali neprijatna iskustva u vidu vređanja, gađanja predmetima i drmanja tunela, najbolje je da uvek sude onako kako publici odgovara...

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, da, hajdemo vecno da se posipamo pepelom. Da li nas je Javor protiv Olimpijakosa one godine pokrao apsolutno namerno? Ma  da ne pricamo o tome jer je kreten doveo Milka Bjelicu. 

Da li su nas isto tako pokrali kada je Mirotic gazio liniju? Ma nije valjda bitno.

Sada iz opravdanog  besa prema Covicu i bagri oko njega treba da se kaze da je sinoc bilo sve u redu. Kaze onaj njihov Evans da navijaci ne postuju kosarku. Dok valjda Javor i kompanija je izuzetno postuju.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Sinoć dosta toga nije u redu, ali ništa od toga se nije desilo u zadnja dva minuta. A dosta toga je počelo daleko pre utakmice.

 

Ono što je vrlo jasno je da je Duško bolji trener od Sfera. Čisto glava za glavu, Duško ne bi bio 16ti danas kao što ni Sfero ne bi dovukao Baskoniju do mesta na kom se nalaze. Još ako se doda ono čega odavno nema a to je kontinuitet+ činjenica da je u nekoj većoj meri dovodio pojačanja jasno je šta je moralo da se desi da bi on otišao. Sasvim je jasno iz njegovih i Čovićevih izjava da je do smene dovela svlačionica. A kada se u timskim sportovima tako nešto desi, najčešće budu i takvi rezultati...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Мџе said:

Ja sam vodio druga Rusa na utakmicu i dobro se podsetio zašto me hala neće skoro videti. Kada dodjes klasično skretanje pažnje ljudima da sede na tvoje mesto i tako je moralo manje više pola sektora jer niko ne proverava da li ljudi ulaze na sektor levo ili desno. Ostavljeno poštenom sprskom narodu da neće varati i znamo kako se to završava. 
 

Drugo, majmuni sve vreme skaču i stoje ispred mesta za invalide i ti ljudi ništa nisu mogli da vide. Toliko obezbedjenja a niko da skrene pažnju ili da se postara o tim stvarima. 
 

Treće, ljudi stoje sve vreme utakmice. Koja je poenta dvorane i stolica ako ćeš sve vreme da stojiš? Kako možeš da ispratiš akcije, izmene, semafor ako moraš da stojiš i glavom juriš delove terena da vidiš šta se dešava. Jasno da je na našim utakmicama stadionska atmosfera i da većina stoji iz navike i potrebe da sa svakom sumnjivom situacijom nešto maše i urliče. 
 

Četvrto, to sa navijačima Žalgirisa je takav fijasko. Ladno su smestili ljude na mesta gde su ljudi kupovali sezonske. Meni da se to desilo ne bi dao ni dinar više ovom seljačkom klubu. Za dobacivanje mislim da ne mogu Litvanci mnogo da se žale. Bio sam sa drugom 2014. u Vilnjusu kada smo igrali protiv Ritasa i sličan doček smo doživeli.


Ma da, sta bre oni imaju da se bune. Pre dve godine pola sektora tih hrabrih "huligana" se zalece na 5 zvezdasa i naravno stadose na 5m od njih u Kaunasu 😄 Ipak smo se u dobroj meri obrukali i mi ovaj put, uz sve sto si napisao i u interakciji sa gostima iz Kaunasa. Jer im je data neka vrsta paznje.


Meni su nasi dragi gosti i sportski prijatelji iz Litvanije delovali kao sindikalski izlet na Frusku Goru. Onako debeljuckasti, sa brkovima, rumeni, sa onim "hej hej hej" nemastovitim tapkanjem, svi stereotipno obuceni u iste majice, pa onaj penzionersko americki fazon koji uvek imaju da nakon kosa bacaju koske svima oko sebe 😄 Ne treba reci da su debili ali se dobrano trude da to budu 😄. Klasicno litvanski, vidjeno 100 puta na raznim turnirima reprezentacije Litvanije do sada. Opet po ko zna koji put potvrda da su njihovi navijaci nemastoviti do zla djavola. Perfektni navijaci za dosadan igracki tonus Zalgirisa. Jos kad na domacim tekmama otpevaju onu himnu gde ne mogu ni melodiju da ubodu 😄 Ali da, dosta ljudima je to ovde "cool" i "super" sto me takodje ne cudi kada citam upise tih ljudi.

Ipak, uspeli smo da se obrukamo cak ispred njih majmunisanjem na kraju i posle utakmice (predmeti, tunel, nekim prozivanjem). Bezveze se plasilo ta grupica gostujucih navijaca - prilicno bizarno i jadno s nase strane. Zvizdi ok, kuliraj ostatak vremena ok, sve ostalo daje nepotrebno na znacaju.

Mene inace izuzetno smara to skandiranje o NATO paktu. Em se daje previse paznje tim likovima koji bi ginuli za neki rivalitet sa zvezdom i koji su u nezdravoj meri  opereceni generalno Srbima (vidi pod internet i social media), em mi jednostavno smisla nema, hvata me glavobolja koliko je debilno 😄 Ali ajde, to smo mi, sto bi se reklo.

Na kraju krajeva senku na sve baca prekid. I trebaju da nas kazne posle predmeta na terenu. Tuzno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

 

Da rezimiram, sudije je trebalo da kompenzuju nesportsku (koja je bila) gaženjem linije (koje verovatno nije bilo)? Jer se "hala zapalila", pa da ne bi imali neprijatna iskustva u vidu vređanja, gađanja predmetima i drmanja tunela, najbolje je da uvek sude onako kako publici odgovara...

Ne nego ne mora se svaki put 50-50 situacija suditi u korist Zvezdinog protivnika. Ne zelim dalje da razglabam o ovome pogotovo ne sa navijacem kluba koji je u istoj toj ligi od strane istih tih sudija poguran vec deset puta za dve sezone.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Ne nego ne mora se svaki put 50-50 situacija suditi u korist Zvezdinog protivnika. Ne zelim dalje da razglabam o ovome pogotovo ne sa navijacem kluba koji je u istoj toj ligi od strane istih tih sudija poguran vec deset puta za dve sezone.

 

Dobro, Blazersi kvalitetom i jesu za Euroleague takmičenje, ali ni tu ne bismo imali neku sudijsku protekciju. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ove godine ni mi nj Partizan nismo imali gore domacinako sudjenje...ovo veceras je stvarno sramota, dovoljno smo sposobni da sami sebe useremo...nije im trebalo ono...sto se tice stajnja oke ako je neko nepokretan itd, bzvz, ali recimo ja stojim zbog nervoze, ne mogu da sedim pa nzm

Link to comment
Share on other sites

Možda i ne bi bilo loše još malo da potonemo u EL, a i da ne osvojimo ništa ove sezone, pa da sledeće sezone vidimo od čega smo napravljeni i šta uopšte hoćemo. Dali eurokup, dali KLŠ, šta god.. ali da se zna šta hoćemo i šta radimo da ispunimo te ciljeve. Ovako, klub je obesmišljen do bola, plivamo u nekom vakuumu, i navijači to osećaju sve više i više. Doduše neki nikad.

Brdo 30 i nešto godišnjaka i sklonih povredama, umoru, ovo ostalo Ilići, Lazarevići, počeli i sa Kuzmićem.. a ima i jedan kome se ne igra za trofeje.. pa kome nije jasno bilo da u drugom delu sezone padamo na dno..? Nego krivi su nam Šabaz i Tobi.. how yes no.

A i svaka čast ovima što se hvataju za sudije, posle svega čime nas je gazda počastio poslednjih _____ sezona. Samo da su sudije kako treba, bili bismo na fajnalforu.

I da, mislim, da Teo nije došao tu prevashodno da igra za Zvezdu (mada kad igra, igra iznad očekivanja), nego možda zbog stvari, koje će da uslede nakon toga. Možda grešim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brate unistile su nas sudije sinoc...nema veze idemo dalje, imamo 3 trofeja u opticaju, za el ne brinem...nema leba od toga, igramo je da bi doveli top igrace i uzeli abu i neke novce, to je sve na zalost

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Piksi said:

Možda i ne bi bilo loše još malo da potonemo u EL, a i da ne osvojimo ništa ove sezone, pa da sledeće sezone vidimo od čega smo napravljeni i šta uopšte hoćemo. Dali eurokup, dali KLŠ, šta god.. ali da se zna šta hoćemo i šta radimo da ispunimo te ciljeve. Ovako, klub je obesmišljen do bola, plivamo u nekom vakuumu, i navijači to osećaju sve više i više. Doduše neki nikad.

Brdo 30 i nešto godišnjaka i sklonih povredama, umoru, ovo ostalo Ilići, Lazarevići, počeli i sa Kuzmićem.. a ima i jedan kome se ne igra za trofeje.. pa kome nije jasno bilo da u drugom delu sezone padamo na dno..? Nego krivi su nam Šabaz i Tobi.. how yes no.

A i svaka čast ovima što se hvataju za sudije, posle svega čime nas je gazda počastio poslednjih _____ sezona. Samo da su sudije kako treba, bili bismo na fajnalforu.

I da, mislim, da Teo nije došao tu prevashodno da igra za Zvezdu (mada kad igra, igra iznad očekivanja), nego možda zbog stvari, koje će da uslede nakon toga. Možda grešim.

Nece nikada biti bolje dok god se politika mesa u sport, a publika cuti. Mi smo kao navijaci podbacili posto punimo halu samo u Evroligi. A ni na tim mecevima nismo u stanju da uputimo jaku poruku. Svi su nezadovoljni Covicem ali niko ne sme da mu skandira, zasto? Ne da 200 ljudi iz kopa? Kako da ne. 
 

Sledece sezone nema sta da gledamo sta zelimo i hocemo jer ce to neko drugi da gleda i bira. Sprema se jos gora ekipa od Coviceve da udje u klub. Dobice  kintu i dovoditi dobre igrace, a mi cemo naravno to da prihvatimo jer dajte nam top8 po cenu svega. Neka Vucic licno obuce dres i debituje za klub, samo nam konacno dajte top8 jer to je vrednije od svega. 
 

Ja zelim u klubu ljude koji mogu od govana da naprave pitu, a ne obrnuto. Strucne, sposobne, vredne. Koji ce i sa manjim i sa vecim sredstvima kvalitetno da rade, u EC ili u EL. Da vidim nesto sto donosi benefit na duze staze, a ne da nam drzava na silu i vestacki placa instant kvalitet. Da kao klub iz kosarkaski talentovane sredine svake godine promovisemo nove mlade igrace. Naravno to necu dobiti, jer takvi ljudi i takvi planovi ne prolaze ovde.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Clash said:

 

 

Tebi bar nije dosadno kad Mitrovic lose odigra, bas ga detaljno pratis i seciras.

Vidim da veceras samo o njemu pises, lepo je to kad je neko tako istrajan.

A ne, treba da se pravim da ne primećujem očigledne stvari zato što je Mitrović tebi simpatičan.

 

Evo ti još jedan podatak koji pokazuje njegovu ulogu u rezultatima u EL:

 

Mitrović ne igra učinak 2:1, 

Mitrović igra do 15 minuta učinak 4:3

Mitrović igra preko 15 minuta 4:12.

 

Slučajnost.

 

 

8 hours ago, Cavani said:

Momak pise 10 negativnih postova o Davidovcu, pa 10 postova o Mitrovicu i tako u krug, a kvalitet postova jako los.

 

Još nisi preboleo što si ispao smešan pre par meseci pa malčice stalkuješ? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TB Told said:

A ne, treba da se pravim da ne primećujem očigledne stvari zato što je Mitrović tebi simpatičan.

 

Ne, nego svako od nas treba da štancuje jedne te iste postove bar 3x na svakoj strani.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DejoLazaKalina said:

Ja ne znam tkad je ovaj forum prestao da bude objektivan ali zaista vise nije. 

 

Prvo, nesportska je bila kao kuca. Ono je u rukometu iskljucenje. Decko se baca i rukama udara u glavu coveka, niti je isao na loptu niti je pokret izgledao kosarkaski i nebitno je da l je prvi ili poslednji minut. Ne znam odakle ta mantra ,,to se ne svira'', mogu da zamislim Čovića ili Vučića kako izgovaraju to na Pinku. Jeste mi smo krivi al TO SE NE SVIRA SAAD. 

 

Drugo, gazenja nije bilo i to se jasno vidi, covek je bio na prstima pivot noge, sve je bilo cisto. 

 

Trece, Čović ce da jaše i treba da jaše dokle god se puni hala. 

Kad hala bude prazna, al bukvalno da ne dodje ni 1 navijac, tad ce nesto da se promeni. Ne razumem tu logiku, ako te neko deset puta zajebe, zasto ides i dalje?! Te price podrska klubu bla bla. Druze, ako se dogovorimo za bleju, potrosim 3 sata zivota na tebe a ti mi das 3 sata stresova, gluposti i bezobrazula i tako 10 sezona puta ko zna koliko utakmica a publike ima, naravno da ce i dalje da jase. 

A vi se saamo sazaljevajte na ,,tim'' i milionere na terenu, jadni, treba im podrska nisu oni krivi sto ne znaju. 

Je l žali neko vas? Ne bih rekao. 

Sada si vec malo bezobrazan. Zbog mrznje prema upravi kluba navodis navodis gluposti. Gazenje linije je bilo, plus je pomerio tu nogu. Sto se tice namerne Jaga, mozemo reci da je po pravilima, ali proslogodisnjim. Ove godine to ne sude, jer ako je igrac pokusao da dodje do lopte to vise ne sude kao namernu. Isto se dogodilo Jagu na ulazu, kada ga je igrac udario po glavi, a nije bio ni blizu lopte, ali je kao pokusao da blokira sut. Umesto 2+1 i lopta sa strane, dobio je samo 2+1.  

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...