Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Dok se igrala kosarka bili smo dominantni, aposlutno smo ih oducili od lopte i na tome mora da se skine kapa Sferopulosu i igracima.

Pisano je vec, generalno smo los mecap za njih, to se videlo i u onim derbijima kada smo bili osakaceni a opet jedva gubili.

O svemu ostalom ste vec sve rekli, da ne zatrpavam temu.

 

Cini mi se da je to sto je Kaminski penicilin za nasu odbranu preuzimanjem jedino sto ga drzi u Partizanu.

Da mu nije tog pregleda igre i citanja kretnji, odleprsao bi on odavno.

Nema mnogo ekipa u EL koji brane na isti nacin kao mi, narocito u tom intenzitetu i vremenu.

Olaksavajuca okolnost po nas je sto sa njim u igri oni rizikuju odbranu od pika, sto smo mi bogato eksploatisali prosli put sa Teom i Bockom/Fredijem.

Sinoc je igra bila toliko ispresecana a i kad nije bila Obradovic je vrsio te izmene odbrana-napad pa je kompenzovao koliko je mogao.

I pored toga, njegovi igraci moraju da riljaju na preko 100% ne bi li pozatvarali sve u odbrani narocito sa Frenkom unutra, kada toga nema, a sudjenje je iole normalno, mi idemo na plus 20 i tako je to ove sezone.

Na Grku je da vidi kako ce da resi Frenka i udvajajnje na njemu, vremena za tu pripremu svakako ima.

A kako stvari stoje, mi cemo verovatno opet imati nekog lufta pred finale sa njima, samo ne u toj meri kao prosle godine, bar je tako odluceno lani.

 

Hanga, Bolomboj, Gidra. Tri vrhunska coveka, dvojica dokazanih sampiona i jedan koji ce u to izrasti ove godine.

Ozbiljnost uprave, ko god u njoj sedi, ogledace se u tome hoce li zadrzati njih trojicu i dogodine.

To pre svega vazi za Hangu i Gidru, ciji bi ostanak morao da bude laksi posao.

Bolomboj je centar, a takvi su uvek trazena roba, bukvalno nema tima u EL koji ne bi imao mesta za njega u 12.

Iskreno mislim da se Barcokas ujeo za onu stvar nakon sto ga je pustio letos.

S tim u vezi, teska srca moram da priznam da je njegov ostanak u rangu naucne fantastike.

Covic bi morao po prvi put da pokaze da je na nivou Partizanove uprave i da mu, u najbrzem roku, da ponudu koja se ne odbija, ili da kao u slucaju Panter, saceka najvecu konkurentsku ponudu i nadvisi je.

Koliko je tako nesto realno, svi vec znamo.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dzakala said:

I samo jos jednu stvar, na konto pisanja Tegeltije vezano za Lideja.

 

Jedno je imati muda i uci muski u utakmicu, drugo je biti kvaran, i na xy utakmica nevezano za protivnika raditi stvare koje veze sa sportom nemaju.Da li to radi namerno, da li izgubi kompas u zaru borbe ne zanima me, ali to sto on radi, nema mnogo veze sa sportom(ne onim kojim se on bavi)

Highlight njega mi je onaj faul nad nekim kosarkasem Madrese u prijateljsmoj utakmici, dalje od toga ne treba ici da bi se procenilo da se ne radi o fajteru vec o jednom djubretu koje se bavi sportom.

Najjače je to kad oni kazu ,pa "nate" i branko lazic?! Sta Branko Lazic? Gestikulirao, provocirao, pokazivo srednjake? Tukao se? 

Kad ne znaš za sta da se uhvatiš, onda po difoltu nate branko lazić...

Momak igra cvrstu kosarku, u kost sto bi se reklo. Negde mu prodje vise negde manje, ali to mu je stil igre. Daje čvrstinu timu.  ali se momak ne služi prljavim stvarima. 

 

Kao kada bi mi kukali na Vesu Petrovica. Momak je igrao agresivno, cvrsto, davao cvrstinu i borbenost timu, i oni ga velicaju. Sa pravom, jer je bio fajter.  A ovamo kad ne znas sta ces udri po Lazicu.

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Jago u 1/4 u par navrata brani Nanelija. Nije mismatch, tako se postavio. Naneli je cvrst igrac, ima size, igra 3/4. Partizan u sastavu Kaminski, Ledej, Naneli, Panter, PJ. Mi sa Bolombojem, Mitrovicem, Gidrom, Lazicem i Jagom. Nije mi jasno zasto Jago tada ne cuva Pantera a Lazic Nanelija? Nismo nesto kaznjeni preko Jaga od strane Nanelija ali mi nije delovalo ok, u situaciji kada imas jedino njega za pleja, i rovitog Tea, Jago je mogao fino da se napuni faulovima tu, kao sto i jeste u jednom momentu. Bilo je pomaganja Jagu, udvajanjem Nanelija, ali to otvara neke druge rupe onda. 

Evo crtice sa utakmice. U nekom trenutku Sfero vice da se zamene Jago i Lazic. Lazic krece ka Jagu i ovaj ga otkaci i kaze da nece. U tom trenutku krece napad Partizana i Jago ostaje na Naneliju, a Lazic na Panteru. Sferopulus je poludeo u tom trenutku 🙂

Edited by VISOKOLETAC
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Evo crtice sa utakmice. U nekom trenutku Sfero vice da se zamene Jago i Lazic. Lazic krece ka Jagu i ovaj ga otkaci i kaze da nece. U tom trenutku krece napad Partizana i Jago ostaje na Naneliju, a Lazic na Panteru. Sferopulus je poludeo u tom trenutku 🙂

To je taj momenat, bas sam gledao i ka klupi i ka igracima, kao da im nije bilo jasno sta im Sfer govori, a fokusirao sam se posle na teren pa nisam video tu reakciju Sfera. Ali bilo je momenata i posle da se nisu zamenili mada mislim da je usao Hanga umesto Lazica cak, ne secam se bas, morao bih da pogledam. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, TB Told said:

Da, to sam i ja prokometarisao na uživo temi da nisam video da je nesportska pokazana pre razgovora Obradović - Pukl.

Aj sto nije pokazana, nego nije ni razmatrana ta opcija. Ako gospodin misli da je nesportska moze da trazi celendz, ali za njega izgleda vaze malo drugacija pravila pa su zajebali Sferopulosa da trazi isti. Slag na tortu je sto ono videlo nesportske nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fedor said:

I niko ko kaze da navija za Zvezdu, a moze da smisli Ledeja u stvari uopste ne navija za Zvezdu vec kao navija, isto kao sto svako kome Ledej nije najveci car na svetu uopste ne treba sebe da smatra navijacem Partizana. Svi mi znamo da bi ako je uslov da nas klub bude sampion i ispred ovog drugog da svi igraci suparnika slome noge aposlutno iz sveg srca zeleli da se to desi i radovali se kao mala deca kad se to desi, pa boga mu poljubim da je uslov da Partizan bude sampion i ispred Zvezda da moja rodjena majka slomi noge, licno bi joj polomio obe. 

 Sa komsijskog topika, pre par minuta ... auuuu, pa sta onda ima da se nadje po bespucima interneta

  • Ha-ha 7
  • Tuzno 5
  • WOW 10
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Čočo said:

Smailagić: Krene Yago u napad a Jaramaz i ja sami u odbrani. 

Ulje na platnu. ❤️

 

 

Kako gotivna slika i kako su gotivni ovi juznoamerikanci kod nas. Tacno idemo zajedno k'o kavijar i krem sir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Иначе, Доужеров пети фаул над Боломбојем је била такође и њихова 5. тимска, а ми смо изводили лопту са стране.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wayne said:

Иначе, Доужеров пети фаул над Боломбојем је била такође и њихова 5. тимска, а ми смо изводили лопту са стране.

 

Nije. Pošto se ovdje radi o pravilima, moram reagirati. Tehnička greška igrača u EL (ABA se igra po istim pravilima) ne ulazi u bonus ekipe (po FIBA pravilima da). Netko iz tv arene je na grafiku krivo unio tu tehničku u bonus i zato je nastala konfuzija. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sharp said:

 

Nije. Pošto se ovdje radi o pravilima, moram reagirati. Tehnička greška igrača u EL (ABA se igra po istim pravilima) ne ulazi u bonus ekipe (po FIBA pravilima da). Netko iz tv arene je na grafiku krivo unio tu tehničku u bonus i zato je nastala konfuzija. 

8:45 до краја 3. четвртине- 1. тимска Пантера.

8:30- 2. Тимска Доужера у нападу

6:58- 3. Тимска Доужера над Јагом

6:49- 4. Тимска Јарамаза над Јагом

И после тога иде тај пети фаул.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wayne said:

8:45 до краја 3. четвртине- 1. тимска Пантера.

8:30- 2. Тимска Доужера у нападу

6:58- 3. Тимска Доужера над Јагом

6:49- 4. Тимска Јарамаза над Јагом

И после тога иде тај пети фаул.

 

 

Ovo nije bio faul već izbijena lopta u aut. 

Provjeri službeni play by play. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sharp said:

 

Može, ali se piše kao bench da. 

Tu nije bila tehnicka. SUdije su ostale nema na sve i svasta sto su im uputili od Dozijera pa do Karaicica i Obradovica.

Obradovic je tek kasnije dobio tehnicku.  

Da je tu svirana tehnicka posle direktne C tehnicke Obradovic bi izleteo napolje.

Edited by pilif88
Link to comment
Share on other sites

Posle prospavane noci i jos jednom odgledane utakmice imam samo jedno pitanje. Hoce li braco vise ta cetvorka?

Ono sto je sinoc odigrao Luka je bilo tuzno gledati. Ako je ikako moguce bio je gori cak i od Davidovca. Skidali su mu skokove sa glave, faulovi u napadu, promasena oba bacanja, ne moze ledjima da ugura beka pod obruc i uz sve to standardno napusavanje sa sudijama za bukvalno sve. Generalno ima bas luzerski mentlitet i to se prenosi i na tim. Dajte aman ljudi tu cetvorku da se pobijemo do kraja sa „gospodinom" Zelimirom. Sad bih pristao i na Bentila.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pilif88 said:

Tu nije bila tehnicka. SUdije su ostale nema na sve i svasta sto su im uputili od Dozijera pa do Karaicica i Obradovica.

Obradovic je tek kasnije dobio tehnicku.  

Da je tu svirana tehnicka posle direktne C tehnicke Obradovic bi izleteo napolje.

 

Ne bi. Jedna bench i jedna coach tehnička nisu isključenje. Ili dvije coach ili kombinacija jedna coach + dvije bench treba da trener ide van. 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sharp said:

 

Ne bi. Jedna bench i jedna coach tehnička nisu isključenje. Ili dvije coach ili kombinacija jedna coach + dvije bench treba da trener ide van. 

 

Hvala na objasnjenu. 

 

Imam jos jedno pitanje 🙂

Koliko ima pravo trener da trazi Challangea u ABA ligi. 

Sinoc su celu 4u cetvrtinu gledali na zahtev Obradovica, sve sto se zalio oni su gledali iako Obradovic nije trazio nijedan challange zvanicno (koliko sam video)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pilif88 said:

 

Hvala na objasnjenu. 

 

Imam jos jedno pitanje 🙂

Koliko ima pravo trener da trazi Challangea u ABA ligi. 

Sinoc su celu 4u cetvrtinu gledali na zahtev Obradovica, sve sto se zalio oni su gledali iako Obradovic nije trazio nijedan challange zvanicno (koliko sam video)

 

Ima pravo na dva, oni mu ostaju u slučaju da pogodi. 

 

S tim da većina situacija koje su sudije gledale su bile usled pritiska i nesigurnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto da najtrofejniji EL trener uživa rispekt sudija pre i nakon tekme oni su to izvitoperili do nivoa hendikepa za sve ispod njega pa bio mu sa druge strane i najveći gospodin...ima da ga duva.

Pukl...top EL sudija krije rukom komunikaciju sa Žocom?
Čega se stidiš brkati...?









Link to comment
Share on other sites

Treba i meni jedno pojašnjenje, izvinjavam se ako je već pitano, nisam stigao sve da pročitam.

 

U jednom momentu je bio napad Partizana i Hanga izbije loptu i baci se sa Ledejem na pod, uleti i Bolomboj i sudija prekine meč. Izgledalo je kao klasična mrtva lopta. Epilog situacije je bila lopta sa strane za Partizan.


Meni nije jasno, ako je mrtva, onda treba podbacivanje, a ako je faul, onda 2 slobodna za Partizan. Ako neko ima ideju o kojoj situaciji pričam i zna šta se desilo...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moram da istaknem koliko volim Gidrin karakter i pristup.

 

Hladan kao špricer, miran, staložen, vrlo disciplinovan sa košarkaškim fundamentima (kao i manje više svi Litvanci), a kada krene igra "u meso", zna da uzvrati i da pokaže zube; ne da na sebe.

 

Kao i svi drugi, ima bolje i lošije utakmice i periode, ali njegova pojava na terenu uliva poverenje i dobar je "fit" za gotovo svaki roster. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...