Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

22 hours ago, fasper said:

SLAVICU DAN KAD NEMANJA NEDOVIC ODE IZ ZVEZDE! To ce da bude moj drugi rodjendan. Pogledajte samo na kraju kako covek dize ruke i slavi a stotinke su delile Nanelija da posle ofanzivnog skoka pogodi za pobedu. Nemoj slucajno Nemanja da zagradis kos i igras odbranu, to ti je ispod casti.

Derbi1.thumb.jpg.bb0c0fecfc12b73f8a2b4648e18f7eaf.jpg

 

Za koga da zagradi kos? Ko je jos gradio kos na 0.8 sekundi od ostalih igraca? 3 igraca su bila bliza Naneliju i lopti. 

 

Derbi2.thumb.jpg.f63b27fd2b004d2cdeaac8bbe87bd008.jpg

 

Na 0.5s se raduje jer je Avramovic promasio a igraci KKP su na vise od metar od lopte.

 

 

 

Derbi3.thumb.jpg.5e5a506151d0c878446351a752038b58.jpg

Naneli tek hvata loptu kad je isteklo vreme a Hanga i Jago nastavljaju da se krecu ispod kosa ali jbga kriv je Nedovic sto se na drugoj strani terena raduje.

 

Svasta mu se moze zameriti na ovom mecu ali ovo svakako ne.

  • Like 29
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Iako prvi mislim da je sezona u Evroligi izgubljena, aj mi da smognemo snage i probamo nekako da dođemo do tri pobede na domaćem terenu, iako su protivnici sve samo ne naivni.
Nakon toga je sledeći meč u Evroligi početkom marta ako se ne varam, i to protiv Bajerna u gostima, što ako ne bude nekih novih povreda, a nadam se da neće, znači da ćemo konačno biti kompletni. Sa ta tri trijumfa na domaćem terenu dolazimo do skora 12-14, što je opet dosta loše za neku borbu za top10, ali je svakako skor koji daje nadu da možemo makar da se umešamo u borbu za doigravanje.

Gotovo izvesno je prvo mesto u ABA ligi obezbeđeno, a sve i da kiksnemo negde, u velikoj meri sam ubeđen da ni Partizan neće dobiti svaki meč do kraja. Sve ovo znači da se u ovom trenutku fokus treba okrenuti ka Evroligi, a u ABA ligi razigravati Smarta i Gilespija, i davati šansu Tobiju, Iliću i Lazareviću, uz njih i Topiću, kome svaki minut na ovom nivou znači puno.

Ako kojim slučajem dobijemo naredna tri meča u Evroligi, gostujemo kod Bajerna i Monaka, i mislim da od ta dva gostovanja jedno vrlo lako možemo da dobijemo, a posle toga opet sledi serija od tri vezana meča u Evroligi na domaćem terenu, i to Makabi, Panatinaikos i Virtus. Nema sad tu nekog izgovora, ako želemo da se umešamo u borbu za top10, Arena do kraja sezone ne sme da padne.

Ako kojim slučajem pred poslednja tri kola uđemo sa skorom recimo 15-16, prvi naredni meč je kod Reala u Madridu. Znam, pomislićete svi da tamo nema šta da se traži, međutim, vrlo lako se može desiti da Madriđani već tada imaju obezbeđenu prvu poziciju pred plej-of, pa im taj meč osim prestiža i ne znači baš puno.
Poslednja dva duela, pogađate, Olimpijakos nam stiže u Arenu, i gostujemo kod Efesa, koji je u poslednje vreme odigrao nekoliko vrhunkih mečeva u Evroligi.

Kažem, prvi ne verujem, ali dok teoretske šanse postoje, vredi se boriti i puniti Arenu. Ekipa je sinoć pre svega pokazala zube u derbiju, nije ćutala na provokacije Ledeja, iako je Sferopulos sa čijim sam radom prezadovoljan do sada, prosto morao da bolje vodi poslednju četvrtinu, jer smo bespotrebno udvajali Kaminskog.
Do kraja imamo sedam mečeva na domaćem terenu u Evroligi, i zaista, nije fraza, potrebno je svih sedam pobeda. Možda iz ovog ugla gledano deluje da je to poprlično nerealno, pogotovu što protivnici nisu naivni, a i kada jesu, pokazali smo da te mečeve ne znamo da dobijemo. Na strani igramo protiv Bajerna, Monaka, Reala i Efesa, i nekog bi mu to morali da dobijemo, kad smo već mogli da dobijemo Fener i Armani na strani. Sve pobede na domaćem terenu i jedna na strani, dovodi nas do skora 17-17, a to bi po nekim projekcijama moglo da bude i dovoljno za deseto mesto.

Da se ne ponavljam, kod mene je samo jedna dobra partija Zvezde dovoljna da uzmem digitrone u ruke. Što se konkretno sutrašnjeg meča tiče, mislim da neigranjem Dejvisa imamo veliku prednost pod obručima, i to bi morali da iskoristimo, a konačno se nadam da će Luka Mitrović odigrati jedan dobar duel, nakon nekoliko u kojima mi je bio neprepoznatljiv.

Vidimo se u Areni sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Tehnička Leduje je preinačena u nesportsku, nije ostala tehnička.

A mogla je komotna da ostane ta tehnicka. Ona je pokazana Teodosicu i Leday za pickaranje. Namerna je bila za faul Leday na Nedovicu. Dve situacije koje nemaju vezu jednu sa drugom, iako su se vremenski blizu dogodile. Jedno je faul iz kontakta, a drugo je trash talk. Na kraju je Teo dobio tehnicku za trash talk, a Leday nista.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Систем те лаже said:

Видело се у хали, у последњој четвртини, да је Тео тражио помоћ лекара. 

 

Jeste.
Poslednjih par minuta je vidno sepao, pogotovo uz klupu dok je cekao izmene odbrana/napad.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, božija noga said:

A EL uzela njegove poteze protiv Žalgirisa na video

Kazem prave se englezi.

Elem neki starus videh:

Avramovic se krsti da pogodi bacanje, ja se krstim da promasi,  nije ni Bogu lako😆

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drakon1 said:

A mogla je komotna da ostane ta tehnicka. Ona je pokazana Teodosicu i Leday za pickaranje. Namerna je bila za faul Leday na Nedovicu. Dve situacije koje nemaju vezu jednu sa drugom, iako su se vremenski blizu dogodile. Jedno je faul iz kontakta, a drugo je trash talk. Na kraju je Teo dobio tehnicku za trash talk, a Leday nista.


iz tog razloga sam i pitao. 
evidentno je pokazana tehnicka i njemu, i Teu. 
Posle gledanja snimka, dosudjen je nesportski faul. 
E sto je obrisana tehnicka… ostaje nejasno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, The_Big_S said:

Vise je interesting sto kada pogledas bilo koji portal ista vest, ali od reci do reci 😂 Kako Nova iz pouzdanih izvora saznaje, pa Blic, B92, Novosti, Kutir, Informer svi imaju potpuno isti tekst.

Inace Teo se zalio na povredu jos u 3/4 i mislio sam da po gestikulacijama nece vise ni ulaziti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Vise je interesting sto kada pogledas bilo koji portal ista vest, ali od reci do reci 😂 Kako Nova iz pouzdanih izvora saznaje, pa Blic, B92, Novosti, Kutir, Informer svi imaju potpuno isti tekst.

Inace Teo se zalio na povredu jos u 3/4 i mislio sam da po gestikulacijama nece vise ni ulaziti.

Ako je skočni zglob u pitanju moguće da se povredio posle faula Avramovića dok smo izvodili aut, da li ga je nagazio ili su se sapleli ali se sećam da je Teo poskočio tad

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Урош19 said:

Ako je skočni zglob u pitanju moguće da se povredio posle faula Avramovića dok smo izvodili aut, da li ga je nagazio ili su se sapleli ali se sećam da je Teo poskočio tad

Ne znam, nisam video od reklama, ali je delovalo bas bolno. Ceo medicinski tim je bio oko njega.

Link to comment
Share on other sites

Situacija sa Topicem je takva da se jos ne zna da li je izbegao nož i svi u klubu su stava da je ova sezona za njega završena. Sto ne znaci da ako sve bude ok, nece odigrati neke utakmice do juna, ali strogo kontrolisano. Kobtrolni magnet je krajem ove sedmice ili pocetkom sledece.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

moguce za topa ovo...mesec dana od povrede moze tek na magnetnoj da se vidi sta i kako jer otok ometa precizno davanje slike magnetne....doduse meni je kod preloma lakta doktor rekao da mora odmah operacija, dosao drugi doktor specijalista na banjici i kao kakva operacija i za 3 nedelje sve bilo okej, srasla normalno kost...ali da kod mekih tkiva minimum mesec dana treba 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...