Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, zvezdsusrcu said:

Sferopulos, Gidra, Teo (kad je frka da uleti, a opet toliko mu je stalo, da je zasluzio jednu odlicnu Eutoleague sa nama, a ova, na zalost nije ta), Jago, Bolomboj, Hanga, Neda, Mitar (iako veceras igrao kao da nikad loptu nije pipnuo), Lazic. Ostale rasterati i lepo odraditi doselekciju. Neki su zasluzili vise, neki manje, ali ako opet budemo menjali brdo igraca, nista uraditi necemo.

To je to ... sve ide u tom pravcu.

Još ako dođe do promene u foteljama, sve pet.:thumbsup:

  • Like 23
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Ledej se ni sa jednim nasim igracem nije pozdravio pre utakmice na centru terena dok su se svi ostali pozdravljali. Obicno smece.

 

Da ne bude samo lose o komsijama... PJ ozbiljan smeker pored toga sto je igracina. I on je imao zestoke duele sa protivnickim igracima ali se nakon svakog pozdravio sa istima. Na poluvremenu je pogodjen od strane navijaca, nisam siguran cime, ali je smekerski to pokupio i bacio lagano nazad u publiku.

  • Like 35
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno mislim da ne postoji niti jedan istinski Cigan, koji nije krenuo opet da se lozi veceras i da uzima digitrone u ruke 😌

 

Mi smo njih veceras pregazili, izvinite, ali meni je takav dojam. 

 

Toliko su bili nemocni, da su bukvalno na tucu onog, zaista specificnog coveka, vec u prvom poluvremenu pokusavali da se vrate u mec.

 

Bilo je ovde momenata, kada smo mogli da odemo i preko 20 u prvom. Pa su nam se malo priblizili u trecoj, pocetak cetvrte, Hanga bam +19.

 

I malo zatim, smo zaista izgledali bez energije i bez ideje sta i kako dalje.

 

Sudjenje, pojma nemam kakvo je bilo, vidim da su sutnuli brdo bacanja, ali su brzo ostali bez Dozera.

 

Ne treba smetnuti sa uma, da su oni potpuno kompletni, u dobroj formi i da su veceras dali sve od sebe.

 

Mi zaista mozemo mnogo vise na poziciji Tea i Nede. Imam osecaj da smo ih skrpili za veceras, posebno Tea. Pa mali Top Boze zdravlja. I ta 4ka ako vec nece, eto samo sa Tobijem da se ne pokusava nista vise.

 

Sto se mene licno tice, ja zaista verujem da ova ekipa moze da izvuce ABA liga plejoff, nekako mi je sklopljena vise za turmir, nego za EL maraton.

 

I moram veceras posebno istaci Bolomboja, Hangu, Rokasa i Jaga, alal vera momci!

 

Bravo Zvezdo!!!

 

 

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

I opet treba napomenuti gospodsko ponasanje nasih igraca od prvog do poslednjeg minuta, uz pratnju protivnickih igraca do tunela. Uz to nisu pevali pogrdne pesme tako da svaka cast momci na ponasanju

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

Bukvalno mislim da ne postoji niti jedan istinski Cigan, koji nije krenuo opet da se lozi veceras i da uzima digitrone u ruke 😌

 

Mi smo njih veceras pregazili, izvinite, ali meni je takav dojam. 

 

Toliko su bili nemocni, da su bukvalno na tucu onog, zaista specificnog coveka, vec u prvom poluvremenu pokusavali da se vrate u mec.

 

Bilo je ovde momenata, kada smo mogli da odemo i preko 20 u prvom. Pa su nam se malo priblizili u trecoj, pocetak cetvrte, Hanga bam +19.

 

I malo zatim, smo zaista izgledali bez energije i bez ideje sta i kako dalje.

 

Sudjenje, pojma nemam kakvo je bilo, vidim da su sutnuli brdo bacanja, ali su brzo ostali bez Dozera.

 

Ne treba smetnuti sa uma, da su oni potpuno kompletni, u dobroj formi i da su veceras dali sve od sebe.

 

Mi zaista mozemo mnogo vise na poziciji Tea i Nede. Imam osecaj da smo ih skrpili za veceras, posebno Tea. Pa mali Top Boze zdravlja. I ta 4ka ako vec nece, eto samo sa Tobijem da se ne pokusava nista vise.

 

Sto se mene licno tice, ja zaista verujem da ova ekipa moze da izvuce ABA liga plejoff, nekako mi je sklopljena vise za turmir, nego za EL maraton.

 

I moram veceras posebno istaci Bolomboja, Hangu, Rokasa i Jaga, alal vera momci!

 

Bravo Zvezdo!!!

 

 

Da. Ložimo se na ABA ligu, KLS i KRK. EL smo završili u Berlinu. 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mile1 said:

I opet treba napomenuti gospodsko ponasanje nasih igraca od prvog do poslednjeg minuta, uz pratnju protivnickih igraca do tunela. Uz to nisu pevali pogrdne pesme tako da svaka cast momci na ponasanju

Ali su konacno i pokazali malo zube za razliku od prethodnih utakmica gde su se pravili fini dok nas pesnice u glavu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo sada crtica iz Arene...

 

Poseta ocekivano slabija, bilo je dovoljno puno da bude glasno ali bilo je i praznih mesta. Jos jednom - Delije Dileje - mrs bre vise sa tim bojkotom ABA lige. Licemerje a la Covic. 

 

Navijanje, uz standardni "folklor" zbog koga zazalim sto sam dosao na derbi, a onda kad vidis sta se desava nekako ti je to i najmanje strasno. 

 

Ukratko cu o nasem timu - TIM. Kako nekada zalicimo na tim u pravom smislu te reci. Mislim da Teo na tom polju mnogo znaci. Svi prosto izgledaju bolje s njim. Vise se zna ko sta radi. Ne bih nikog posebno da izdvajam, Bolomboj, rodjendanko, fantastican! Kako mi je u pocetku sezone delovao nekako nezgrapan, pogubljen, a sada je neverovatan sa agilnoscu koju pokazuje. 13 skokova, od toga 5 ofanzivnih u tekmi gde sutiramo 61% za 2p i 40% za 3p! Ostatak tima svega 3 skoka u napadu. Jago - lud covek 🙂 koju on brzinu ima u nogama - on i FC3 kao Brzi Gonzales i onaj njegov debeli rodjak 🙂 Hanga, Gidra - stranci koje pozelis da imas u ekipi koji svojom energijom, a pre svega i ponasanjem, bas lepo nose nas dres. 

 

I kako je sve mnogo lakse kad se otvori tekma kako treba. 

 

A otvaranje tekme je bilo takvo da su sudije dopustile prilicno ostru igru, a onda taj kriterijum nisu zadrzale konstantnim, vec kako je kad bilo. Mnoge stvari sam video na terenu, gde je nama sa tribina bilo jasno sta se desilo a sudijama nije jer dosude pogresno pa onda idu da gledaju. Uz to, mnoge situacije sam ispratio i u prenosu koji sam imao na telefonu. Ja ne mogu da verujem da sudija ispod kosa, sudi aut za Partizan, gde Hanga ide na loptu posle odbitka sa otvorenim dlanom ka gore (da je uhvati) a lopta se ocigledno odbija od nekoga okomito na dole, gde je jedan od igraca Partizana isao sa dve ruke od gore na loptu. Pa jebemmusunce sta je taj sudija imao iz Fizike u osnovnoj skoli? Srecom, pogledali pa preinacili odluku. 

 

Sudjenje je generalno bilo lose. Lose jer nisu drzali kriterijum, jer su podlegli pritisku sa klupe, pravili su greske na obe strane ali pre svega su napravili gresku jer nisu kontrolisali utakmicu i dozvoljavali su svasta Zeljku i celoj klupi bez ikakvih upozorenja i sankcija. Tek jednom su dosudili tehnicku Zeljku, ali zato su Sferu dosudili istu na prvu zalbu. 

 

Od sudijskih gresaka na samoj igri, sudjeni su neki prestrogi faulovi Zvezdinim igracima, za sta recimo na pocetku utakmice nije sudjeno Partizanu. Bilo je gresaka na obe strane, recimo nije sudjen faul nad Smailagicem kad mu je ukradena lopta, mislim da je Lazic bio, krenuo sekiricom, zakacio ga je i po glavi i po ruci. S druge strane, slicno to nisu dosudili nad Hangom. I jos gomila situacija... ali ajde, sve to nekako moze da se desi, da ne vidis, ali neke druge stvari mi nisu jasne.

 

Partizanu gotovo non-stop u takvim situacijama, ceo strucni stab izlazi van prostora klupe, cak ulaze u teren. Karaicic, non-stop je u prici sa sudijama. Sta ima on da prica sa sudijama ako ne vodi tim (npr. da Zeljko sedi na klupi, ili da Zeljko nije u utakmici)? Zasto sudije prekrivaju usta kada pricaju sa njim? Cak i Zimonjic (kondicioni) izlazi iz onog prostora za klupu (ispred reklama, prostor za trenera koji vodi ekipu). Bukvalno sam u jednom momentu, a nije bio time-out, video 6 clanova strucnog staba koji su u prostoru za trenera a neki i u samom terenu. Ne pricam o onim momentima kada sudije gledaju snimak pa trener drzi "standing timeout". Pricam na reakcije strucnog staba na odluke sudija i desavanja na terenu. Ja koliko znam to je zabranjeno, samo jedan trener moze da izadje iz prostora klupe u deo za trenere do samog terena. Ostali dok je igra u toku moraju da sede, ako nije u toku moraju biti u zoni klupe. 

 

I ni jednom sudije da pokazu strucnom stabu da se vrati u svoj deo. Ni jednom. Dosudili Zeljku tehnicku i to nakon propustenih prilika da mu dosude istu za fizicki kontakt sa sudijom (hvatanje za ruku) i izderavanje na sudiju (cak mu sudija okrece ledja jer se igra nastavlja a on staje ispred njega i nastavlja da mu se dere u facu). 

 

OK, sve ono, velicina trenera i tako to, ima kredit Zeljko, i treba da ima, ali bas toliko to da povlaci da i kondicioni moze da se raspravlja sa sudijom, to mi nije normalno. 

 

Gledam Sfera, popizdeo je jednom kad je video da igraci stoje a ne sede. 

 

Pa onda da igrac koji je dobio 5. licnu (PJ) moze onako da reaguje, da bukvalno ide od sudije do sudije i raspravlja se. Pomenuo je neko Avramovicevo sutiranje reklama (to nisam video uzivo). Pa onda ono glumatanje Ledeja na iskljucujucu, da se nesto duri i da sedne na reklamu, da moraju svi da ga mole da izadje sa terena... Zasto se to dozvoljava? 

 

Zatim, najmanje 2 puta sam video da sudije, Pukl, na dranje Zeljka, idu da gledaju snimak. Jednom je Zeljko krenuo da zatrazi challenge (u onom periodu 2min do kraja), a Pukl dok se Zeljko zalece i pokazuje "kvadrat" (iliti pravougaonik, ekran), nejasno da li trazi challenge ili trazi od sudija da gledaju, Pukl pokazuje prstom u sebe i u fazonu "ja cu da pogledam, ne treba challenge". 

 

Sudije su generalno usrale derbi. 

 

Ledej - evo ne znam, bicu presrecan kad taj mentol ode iz Partizana, da ga ne gledam vise osim mozda 2x godisnje. Hej, Gidra sutira za 3p, Ledej ni blizu, zalece se na njega, i kad je Gidra vec sutnuo a da Ledej nije ni blizu za skok i pokusaj blokade, nonsalatno mu checkira jetru, onako u prolazu. 

 

 

Sta nas ceka u finalu ABA lige ako dodje do derbija, ne smem ni da zamislim. 

 

 

Eh da, ja sam svoje #UpravaNapolje odradio, a vi kako hocete. "Covicu odlazi" i varijacije na temu, mnogo dobro leze uz "Crvena Zvezda le" melodiju.  

 

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Kad dodje stani pani, najvise treba da se oslanjamo na Yaga, Bolomboja, Rokasa i mozda Hangu. Deluju da mnogo bolje reaguju kad naidju na tvrdo od Nede i Tea.

Jago mozda ima 175, ali...

Dame nek ne otvaraju spojler

Spoiler

Murica mu nije ispod 25

 

3 minutes ago, K.Dot said:

Preleteo sam malo preko komšijskog topika, toplo bih preporučio svima, da svako za sebe stekne utisak sa kakvim ljudima se ovde deli ovaj virtuelni prostor. 

To su neki novi clanovi i Kupi, ostali su idalje kul momci.

Link to comment
Share on other sites

Nasi momci usli napaljeno, bukvalno smo ih pregazili, pogotovo prvo poluvreme gde smo mogli otici i sa vecom razlikom. 

Nista nam nisu mogli, a usli su u meč odmorniji, kompletni, posle EL pobede.

Konstantno smo kontrolisali meč, a na kraju je usledio pad, doduše i njima se opustila ruka kad su se vec predali.

 

Da je sa namerom ono uradio leedej govori i izjava avramovica gde mu se zahvaljuje.

 

Svako ko je realan vidi šta se radi, kakve se smicalice prave, i šta se pokušava. 

Koliko nasi kosarkasi imaju kontrole u sebi ja im se divim. Ono bi retko ko izdržao da im ne vrati duplom merom.

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, berti said:

Ne znam da li je bilo vec

 

 

Ovo se takodje videlo i sa tribina i pogledao sam na telefonu. A ako me secanje sluzi, sudije nisu ni htele da pogledaju. Gidra loptu pipnuo nije, zato se i najvise bunio, a da li je Luka, tesko je reci ali cini mi se da je i njemu falilo barem jedno 15ak cm do te lopte, tako da je cisto duplo vodjena pred ocima sudija. 

 

A toliko su raznih gluposti gledali i oterali tekmu na 2 i po sata. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moram ponosno sebe da potapšem po ramenu i lupim self-quote od letos:

 

On 7/17/2023 at 11:24 PM, Manu said:

Što se Yaga tiče, pratio sam ga dosta ove sezone i za mene je to nesumnjivo nivo talenta koji može da uspe u EL. Istina je da nije toliko eksplozivan niti snažan da pravi prednost na prodoru u pozicionom napadu što bi bilo očekivano od igrača sa takvim telom, ali na otvorenom terenu brzina dolazi do izražaja. Ipak, sposobnost kreiranja šuteva iz driblinga i domet su aspekti igre gde pravi ozbiljnu razliku. Veoma dobre odluke donosi sa loptom, odlično čita odbranu, uspeva da pronađe i rolera ali i ćoškove na visokom nivou. Ispod prosečan je defanzivac i to se mora reći, ne uspeva da visinu ni blizu nadomesti stvarima koje smo viđali kod Facua.

Kada god sam ga gledao igrao je sa ogromnim samopouzdanjem i to je ono što me zapravo i plaši, taj nivo samopouzdanja je jako teško zadržati u limitranoj minutaži, a bojim se da bez njega neće uspeti da pokaže kakav je igrač.

 

Meni ovaj potpis itekako ima smisla. Naša bekovska linija ima redom 32 (Napier), 36 (Teo) i 32 (Nedović) godine i takvu istoriju povreda da je još jedan sposoban ball-handler ovde bio potreban. Čak ću reći i da bi bilo malo čudo da ova trojica odigraju sezonu takvu da Yago na nekim utakmicama ne dobije ozbiljnu šansu, teško je očekivati takav best-case scenario.

 

Napredak u Dos Santosovoj karijeri je očigledan, nakon MVP-a u Brazilu, postao je i MVP nemačke lige u prvoj sezoni i siguran sam da bi negde dobio šansu u EL. Igrač sa kojim vredi rizikovati i drago mi je da je došao kod nas i to na 3 godine.

 

Disclaimer za kraj, sve ovo pod uslovom da je zaista odluka Milenka da Nikola odigra sezonu u Megi i da tu nismo mogli ništa da učinimo.

 

  • Like 26
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Јел има негде снимак где се види да ли је био фаул над Нанелијем за три бацања? Занима ме, а са трибина се чинило као да није било контакта. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A jel ima negde snimak koraka od Avramovica kada je Janis dobio Tehnicku?

Svaka cast za momke smo dobili na kraju, izmorila me ova tekma kao smena od 8h, ali ovako je i sladje... 💪🔴

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wayne said:

Јел има негде снимак где се види да ли је био фаул над Нанелијем за три бацања? Занима ме, а са трибина се чинило као да није било контакта. 

 

Nije bio faul ali jeste dupla u vodjenju lopte.

  • Like 8
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...