Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

13 minutes ago, Kankkunen said:

Ne bih rekao, bili su na samom vrhu liste ... Jago je imao konkurenta u Šortsu, al je ipak prevagnuo.

Tu se istruka pitala, bez obzira na neke koji su bili skeptični.

Pa taj neki bi trebalo da ceni niske igrače na pozciji 1.

Link to comment
Share on other sites

Arena studio gde Djurovic Zvezdinog centra zove Kaboklo, gde Tomasevic i Jakovljevic hvale Zvezdine srpske igrace, a posebno Davidovca i Luku ciji ucinak mogu i ja da imam, zaista blamantno.

 

Ne znam sta izigravate ljudi, svi mi volimo domace igrace, ali oni nisu za ovaj nivo kosarke. Luka ponekad moze, kao treci centar. Davidovac nikako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Elem,

 

Davidovac u zadnjoj odbrani je Janisov brainfart, molim te nemoj vise, decko je spor i pogubljen.

 

Smart decko dokazano spor igrac, sada se to jasno pokazalo, on ce biti nikakva pomoc. Spor pa se zabije u defanzivce. Ima dobar raspon ruku pa mozda bude dobar na skoku ili strani pomoci. Ali 1-1 uzasno spor.

 

Generalno lepa vest za srpsku kosarku, ako Zvezda osvoji aba imacemo opet dva tima u Evroligi. Win Win situacija.

Gde piše, ne postoje nikakve garancije za to.

To što pričaju neki činivnici EL ... mačku o rep.

Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2024 at 9:40 PM, Čočo said:

I da, još jedna stvar. Posle one situacije iz svlačionice nakon meča u Berlinu, reakcija ekipe će biti sigurno. Plus igramo pred svojom publikom. Očekujem da će svi naši da budu,, agresivni" i da ,, grizu" u odbrani. Bitno je samo kako će Sferopulos da pripremi meč i da li će uspeti da ublaži neverovatan napadački potencijal Partizana. Možda dobijemo opet neko lepo iznenađenje od Sferopulosa. Sutra smo u neku ruku i mi kompletni (4ku nemamo pa nemamo) i imam osećaj da dobijamo. 

Nije da nisam očekivao ovo i nadao se. Ovako se diže samopouzdanje ekipe. Samo da nas zaobiđu više povrede. 💪

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Unknown said:

Davidovac je postao igrac koji moze nesto da pogodi iz spot apa i da nesto odbrani na postu. Onaj ulaz mu je bio takav da se ne vidja ni na basketu u kraju, a gubljenja koja ima u preuzimanju su smehotres. Danas se jos gore pogubio nego protiv Albe, 5 sekundi nije znao gde je.

 

davidovac je odigrao vrhunsku tekmu u prvom poluvremenu, nije dovoljno prozivati ga na svaka tri upisa kada odigra lose, nego mora i kada igra dobro.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, zvezdale said:

Neverovatno je da Zeljko na konferenciji opravdava ponasanje Leday-a.

I onda se pitamo svi kako ga neko ne smiri, da li ne moze da se utice na njega..

Ne bi me cudilo da Zek ovo radi i po direktivi.

 

Mislim da je preterivanje da se radi po direktivi, ali svakako prolazi kao indirektno odobravanje. Ne samo njegovi potezi, vec svi nesportski potezi (na primer 7 srednjih prstiju su pokazivali 6 igraca kkp za ove 2ipo sezone od kad je Zeljko tu i njegov kum pomocnik trenera kao 7. njihov) a pre toga to nije bio slucaj nijednom jos od 2015. Da nije malo mnogo?

 

Zeljko ima takav autoritet da im na primer kaze u svom stilu "*ebacu vam majku bude li se ko ponasao nesportski, bilo kako gestikulirao ka navijacima" i slicno, siguran sam da nikom ne bi palo na pamet da to radi, bilo sta, nesportski, pritom ne mislim na nesportske faulove. Ovako imaju ociglednu dozvolu za takve ili slicne ispade. Ne direktnu dozvolu u smislu "radite to" vec na precutkivanje sto je znak odbravanja.

 

Zeljko itetako ima daleko najveci autoritet i ima tu prednost da mu se ekipa ponasa i sportskije u teoriji (dok kod nas Sferopulos na primer tesko da bi mogao obuzda tipa Tea, Lazica ili Hangu lupam) ali u praksi oni se ponasaju neuporedivo gore (cak se nasi bukvalno besprekorno ponasaju ovih par sezona bili domaci ili strani, jedino ono Kalina sto je uzvratio i to kad se zavrsilo sve i manje vise to je sve) i to se jednostavno siri po inerciji "s kim si takav si". 

 

Razumem i da mu je tesko kad gubi i da je veliki Partizanovac i da je u teskom emotivnom stanju pogotovo kada se izgubi od Zvezde pa onda cesto na konferencijama prica neke nebulozne stvari, sve to razumem, ali da mu se generalno (manje vise u skoro svakom derbiju) tim ponasa od blaze (sto je bio slucaj veceras) do izrazito nesportski neretko i po nekoliko igraca, za mene je jedno veliko razocarenje u ljudskom smislu, posto sam ga ranije gotivio i kao licnost, ne samo kao dokazano vrhunskog trenera. Mislio sam da je Fenerbahce 2017. bio izuzetak pa sam mu tad delimicno i oprostio ali prosto on ne prestaje da probija dno sa svojim izjavama i sa dopustanjem tima (ne naravno svih igraca ali svake sezone po nekoliko njih a prethodne je to islo na vise od pola tima sa pokazivanjem srednjih prstiju, pevanjem pogrdnih pesama, inciranju tuca i ostalog) da se ponasaju kako se ponasaju.

 

Nikoga ne mrzim, pa ni Zeljka, prosto ga zalim, toliko uspesan covek koji ima potporu zbog rezultata da bude i najveci sportsmen i dzek, a on sve suprotno iz derbija u derbi iz sezone u sezonu probija dno.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djurava said:

Pravi primer svega vidjenog veceras je tehnicka Grku na ociglednu duplu Avramovica

Da jbt, ovo sam i ja primetio. Isto neka cista flopovanja na obe strane svirani faulovi i onda zlocin na Bolomboju i verovatan faul na Dedi nikom nista. Elem, bio sam frapiran da je Najveci Srbin dobio tehnicku danas

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

davidovac je odigrao vrhunsku tekmu u prvom poluvremenu, nije dovoljno prozivati ga na svaka tri upisa kada odigra lose, nego mora i kada igra dobro.

Kao u nekom matrixu da smo, copy-paste.

 

Imamo nekoliko kolega forumasa koji idu Davidovac, Davidovac pa x10 Covic, Luka, Davidovac...

Ubise, smorise

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Nigde nije pisalo ni do sad. 

Bio je ugovor EL - ABA ... toga više nema.

Klubovi (vlasnici) odlučuju o svim bitnim pitanjima u vezi EL ... kao što je slučaj Dubai.

Sve je to na dugom štapu, ništa se još ne zna, pa ni sam format za narednu sezonu.

 

Link to comment
Share on other sites

I Bolomboj je nama dao energiju, ali odbranom, autoritativnim skokom, zverskim prikucavanjima, sve muski ali pre svega sportski.

Dakle postoje i drugi nacini da se podigne elan ekipi od prljavih udaraca protivnika u rebra i aplauza na sekirice.

 

  • Like 27
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Bio je ugovor EL - ABA ... toga više nema.

Klubovi (vlasnici) odlučuju o svim bitnim pitanjima u vezi EL ... kao što je slučaj Dubai.

Sve je to na dugom štapu, ništa se još ne zna, pa ni sam format za narednu sezonu.

 

 

Jasno ti je na sta mislim. 

Just now, Cavani said:

I Bolomboj je nama dao energiju, ali odbranom, autoritativnim skokom, zverskim prikucavanjima, sve muski ali pre svega sportski.

Dakle postoje i drugi nacini da se podigne elan ekipi od prljavih udaraca protivnika u rebra i aplauza na sekirice.

 

 

Energija bez pokusaja sakacenja protivnika. Rispekt.

 

Ja ne znam sta se ceka sa ugovorom. Ako ne budemo igrali Evroligu, nek ide, ali majku mu Bozju vise...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbte oni kukaju na Kaminskog, zele da ga Silbuju, a on nas satre covek.

Zatvoris Kabolka, ispliva Kaminski, zatvoris Douzera ispliva Naneli, zapravo su toliko popunjeni da im ne igraju Smit, Andjusc, Tristan, Koprivica, Ponitka!

Ja ne znam kako smo uspeli da savladamo 2 x i zamalo 3x ekipu sa takvim rosterom.

Pohvale Janisu i momcima. 

  • Like 31
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Ja ne znam sta se ceka sa ugovorom. Ako ne budemo igrali Evroligu, nek ide, ali majku mu Bozju vise...

U kafani se priča da sve ide u dobrom pravcu, svi su optimistični po tom pitanju.

  • Like 8
  • Love 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Sferopulos, Gidra, Teo (kad je frka da uleti, a opet toliko mu je stalo, da je zasluzio jednu odlicnu Eutoleague sa nama, a ova, na zalost nije ta), Jago, Bolomboj, Hanga, Neda, Mitar (iako veceras igrao kao da nikad loptu nije pipnuo), Lazic. Ostale rasterati i lepo odraditi doselekciju. Neki su zasluzili vise, neki manje, ali ako opet budemo menjali brdo igraca, nista uraditi necemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Wayne said:

Али како комшије скиче на судије, невероватно...

Није одрађен посао до краја, разумијем их... Узмеш паре а не одрадиш посао... Багра су те судије... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Jbte oni kukaju na Kaminskog, zele da ga Silbuju, a on nas satre covek.

Zatvoris Kabolka, ispliva Kaminski, zatvoris Douzera ispliva Naneli, zapravo su toliko popunjeni da im ne igraju Smit, Andjusc, Tristan, Koprivica, Ponitka!

Ja ne znam kako smo uspeli da savladamo 2 x i zamalo 3x ekipu sa takvim rosterom.

Pohvale Janisu i momcima. 

 

Ovo.

 

Iza klupe: poslednje pojacanje, Andjusic i najveci talenat koga imaju. 

 

Popunjeni su i jaki da imaju sve da ponude (kada su zdravi). A nasa klupa, uprkos cirka 20 igraca u opticaju,bas tanka.

 

Tim pre, pobeda dobija na znacaju. Samo razmisljam da u nekim serijama sa njima, ova njihova popunjenost bas moze da dodje do izrazaja.

 

I zbog svega toga jos jednom svaka cast momcima.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni said:

Jbte oni kukaju na Kaminskog, zele da ga Silbuju, a on nas satre covek.

Zatvoris Kabolka, ispliva Kaminski, zatvoris Douzera ispliva Naneli, zapravo su toliko popunjeni da im ne igraju Smit, Andjusc, Tristan, Koprivica, Ponitka!

Ja ne znam kako smo uspeli da savladamo 2 x i zamalo 3x ekipu sa takvim rosterom.

Pohvale Janisu i momcima. 

Samo im nedostaje Majkl Džordan 😁

Šalu na stranu, mnogo bitna pobeda, i pored velikog broja grešaka,što individualnih što taktičkih, i pored očajnog suđenja, mislim da su se momci ujedinili i učvrstili hemiju ovom pobedom. Dobro je da to može i bez udaranja u rebra, pesnica u stomak, skičanja, vrištanja, glumljenja cirkuzanata i pokazivanja srednjaka.

Pobedio je sport.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...