Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Yago nije loš košarkaš niti je bezobrazan već jednostavno ima preozbiljne fizičke limite. Njegov prodor je siguran put u promašaj ili izgubljenu loptu i generalno sem dalekometnih šuteva za 3 i povremenog energy boosta nema mno šta da nam ponudi. Sumnjam da bi se naigrao da je Top zdrav ali ovako nam je neophodan.

 

Meni je čudno da Gilespi nije ulazio u 2. poluvremenu, nakon dobre defanzivne role u 1. Imao je Bolomboy dosta kriznih momenata u oba smjera, čini mi se i vidno umoran na kraju.

 

Bez Nedovića smo najebali već protiv Baskonije tako da se nadam da nije ništa ozbiljno sa njim. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da je sve optimalno Yago bi bio treci plej koji bi imao 10-15 minuta, A u takvoj minutazi bi njegova energija dosta dosla do izrazaja. I gledajuci taj kontekst on igra jos i ok. Jasno je da ima fizicke limite koji ga sprecavaju ali ne plasi se. Zaglavice na ulaz i nece se plasiti da krene(ako mu to jedino preostane) bolje i to nego da se krije. Ali opet to pljuvanje po defaultu po njemu jer zezne...

 

Gledajuci siri kontekst on je i dobar. Protiv Asvela je pokidao. Protiv komsija je bio ok. Imao je i protiv Fenera dobre momente u 4Q kad je povezao Tobija + poeni. I sad podbacio protiv Armanija i odmah pljuvacina? Kao da je upitanju prvi plej a ne jebeni treci plej kod nas. Da je Topic ok ne bi mu ni mane ovoliko dolazile do izrazaja(ne bi igrao duge stintove).

Edited by Don Dusko
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Čočo said:

A poltron je što? Pa on je možda jedini dobar potez Nebojše u ovih 10 godina. Dečko svaku paru zaradi. I godinama unazad je konstantan. Ne odskače ali i ne pada. Radi šta se od njega traži. Pravi primer kapitena. Svaka ekipa da ga poželi. 


Ti ili stvarno ne razumeš, ili se praviš da ne razumeš. Niko ne osporava njegovo zalaganje na terenu. Poltron - zaštitnik FC3, najveće prevare Nebojše. Možda si se kasnije registrovao na forum, pa nisi dobro ispratio tadašnja dešavanja. Ja to ne mogu da zaboravim, niti pretnje Lakiju. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Он је само пројектован трећи плеј као што је Давидовац пројектована друга четворка. У реалности је Давидовац прва четворка, а Јаго други плеј. Са здравим Топићем и појачањем на 4 онда би ствари дошле на своје место.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Eto, ne treba nam mnogo da napravimo konačno plan i sistem na duže staze. Ostaviti Sferopulosa, produžite Rokasa, Bolomboja i Hangu, dovedite beka i četvorku. Dajte Teodosiću ugovor i za narednu godinu i eto osnove. Uz Nedovića, Lazića, Mitrovića, Yaga i sa još par pojačanja mi ćemo sledeće godine da budemo konkurentni u svim takmičenjima. Ujedno pozdraviti se sa Dedom, Lazarevićem i Daliborom. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg onda imamo ozbiljan sukob na relaciji Janis Covic, ovaj prvi zapeo za pojacanja Covic kaze ne moze, bas steta...

A nikako da shvatite da je trziste katastrofa i da je jako tesko dovesi igraca koji pravi razliku, i da tu toliko toga mora da se poklopi da bi se ostvarilo...

Posle onakve pobede sinoc prvi upisi daj pojacanja msm ono...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sferopulos jednostavno cedi suvu drenovinu. Mi smo od ekipe koja je pre početka sezone najavljivala borbu za visok plasman spali na ekipu koja mora da igra na apsolutnom energetskom maksimumu da bismo dobili bilo koga u EL, bili to Asvel ili desetkovani Armani. Naš trener po meni radi vrhunski posao sa onim što ima na raspolaganju. Gleda uvek da izabere manje zlo, mi smo toliko tanki da moraju da se istrpe neke ekstremno jalove petorke, neki jako loši šutevi i sve ostalo samo da intenzitet ne bi padao. Ipak, u ekipi se zna ko će uzeti te loše šuteve, a ne da ih uzima Simonović kao dok je bio ovde. Zato moramo imati veći prag tolerancije za greške koje prave igrači koji nešto mogu i da urade sa tom loptom. 

  • Like 31
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inače do juče smo bili na dve pobede od 10og mesta. Danas smo na dve pobede od 7og mesta. Ali i na dve pobede od 16og mesta. Stvari se menjaju jako brzo. Do kraja ima još 13 kola. Svašta je ovde moguće i ništa nije neizvodljivo. Samo ne sa trenutnim rosterom. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Eto, ne treba nam mnogo da napravimo konačno plan i sistem na duže staze. Ostaviti Sferopulosa, produžite Rokasa, Bolomboja i Hangu, dovedite beka i četvorku. Dajte Teodosiću ugovor i za narednu godinu i eto osnove. Uz Nedovića, Lazića, Mitrovića, Yaga i sa još par pojačanja mi ćemo sledeće godine da budemo konkurentni u svim takmičenjima. Ujedno pozdraviti se sa Dedom, Lazarevićem i Daliborom. 

Davidovac, Lazarevic i Ilic imaju višegodišnji ugovor i neće tek tako da idu. A iskreno rečeno ne znam ni sto bi morali da idu, taman da imaju ulogu 13. do 15. igrača. Moraš da imaš i igrace u rosteru koji nece praviti probleme ako duze vreme budu van protokola.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milko Miller said:

Davidovac, Lazarevic i Ilic imaju višegodišnji ugovor i neće tek tako da idu. A iskreno rečeno ne znam ni sto bi morali da idu, taman da imaju ulogu 13. do 15. igrača. Moraš da imaš i igrace u rosteru koji nece praviti probleme ako duze vreme budu van protokola.

Kad kažem idu mislim da budu iza koša. Samo ne u 12.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stefi88 said:

Jbg onda imamo ozbiljan sukob na relaciji Janis Covic, ovaj prvi zapeo za pojacanja Covic kaze ne moze, bas steta...

A nikako da shvatite da je trziste katastrofa i da je jako tesko dovesi igraca koji pravi razliku, i da tu toliko toga mora da se poklopi da bi se ostvarilo...

Posle onakve pobede sinoc prvi upisi daj pojacanja msm ono...

 

 

Mani se, glupo je vise, sinoc se povredili Nedovic i Tobi, ti pricas o nekoj hemiji u timu. Koliko jos igraca treba da se povredi da bi Covicevi simpatizeri rekli da treba pojacanja?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ови што се добро показују имају уговоре на годину,Роко и Бомби...Хвала Арманију и на синоћној представи и наравно за Шабаза...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Čvarkov said:

FB-IMG-1705052231753.jpg

 

Boki (umro sam kad je neko napisao ovde taj nadimak :D) juče u poslednjoj četvrtini odradio odbojkaški trening. Zaličio na Vilfreda Leona.

 

Čestitke komšije!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jago je igrac koji mi je najtezi za gledanje, momak je fizicki inferioran, takticki neobucen, tehnicki tu i tamo. Oni pokusaji ulaza su jezivi, lik ne skace u vis na drugom korak, vec u dalj, a to se bukvalno uci na prvom treningu. 

Opet sa druge strane, sto se tice zelje i energije nema mu se sta zameriti. Mlad je, ima 24 godine i mogucnost da napreduje. Nadam se da u klubu ima ko da radi sa njim jer je potpisan na 3 godine. Najmanje je on kriv sto se nalazi u situacii u kakvoj se nalazi ( da bude 1.plej). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:

 

Boki (umro sam kad je neko napisao ovde taj nadimak :D) juče u poslednjoj četvrtini odradio odbojkaški trening. Zaličio na Vilfreda Leona.

 

Čestitke komšije!

Moja malenkost

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pachupa said:

Ови што се добро показују имају уговоре на годину,Роко и Бомби...Хвала Арманију и на синоћној представи и наравно за Шабаза...

Meni je još teško proceniti koliko je realan ostanak Bolomboja i Rokasa. Svakako realnije od ostanka Kampaca i Luke prošle sezone ali neće biti lako. Rekao bih 50/50 Bolomboj i 40/60 Rokas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uvrnuto said:

 

Boki (umro sam kad je neko napisao ovde taj nadimak :D) juče u poslednjoj četvrtini odradio odbojkaški trening. Zaličio na Vilfreda Leona.

 

Čestitke komšije!

 

A meni ne daš moje nadimke. :mad:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

A poltron je što? Pa on je možda jedini dobar potez Nebojše u ovih 10 godina. Dečko svaku paru zaradi. I godinama unazad je konstantan. Ne odskače ali i ne pada. Radi šta se od njega traži. Pravi primer kapitena. Svaka ekipa da ga poželi. 

Branio je nepotizam sa Filipom, napadao navijace, sada je na listi podrske vladajucoj sekti. Imao je onaj strava post nakon koga je ocigledno brzo prevaspitan.

To mu je mrlja, a svakako na kosarkaskoj karijeri shodno talentu i borbenosti mu se nema sta zameriti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BB7 said:

 

Позициони напад са Јагом је немогуће играти. Његова немоћ да из пика направи предност је болна. Сваки напад са њим траје предуго. Немамо никакву предност. После Гедраитисове рампе, чак и ту транзицију која је његова снага, успе понекад и да успори и упропасти јер његова тактичка обученост је изузетно упитна. Уосталом, дете од 18 година лакше препознаје ситуације на терену од њега.

 

Јаго је лош играч, уз то изгледа и како једна изузетно безобразна личност на терену због свог пргавог понашања. Често се дешава на терену да одмахује рукама незадовољно, да бесно одлази и седа на клупу незадовољан што је играо само 3 или 4 минута у комаду. Често прави озбиљне грешке, где онда гестикулацијама показује да је неко други крив, а не он... а он по утакмици погреши бар 15 до 20 пута.

 

Погледајте други напад на утакмици, пола напада је распоређивао саиграче по терену, јер није на време рекао шта се игра. И то је стартни плејмејкер Евролигашке екипе.

 

Изузетно ми је иритантан играч, којег би склонио пре било кога. Чак и Симоновића. Једини разлог зашто је он ту јесте зато што нам у ротацији фале бекови, плус је Топић повређен и Ханга не може примарно да игра на јединици.

 

Јаго дос Сантос је један изузетно ограничен кошаркаш, и квалитетом и кошаркашким интелектом. Да нагласим, кошаркашки. Да не буде да вређам дечка, или било шта слично...

Jago je treci bek koji igrom slucaja i promasenin pojacanjima deli podjednako minutazu sa Teom. Ne treba zaboraviti da je on doveden kao treci plej, da je jedini u punoj snazi u bekovskoj liniji koji moze da izgura 30+minuta, da je igrac sa mudima i da nam je trenutno suvo zlato. Evo sledecu u Aba da nema njega morali bi opet da cedimo Tea dok ne lipse ili se povredi.

Do juce nam je Dzoni Ivanovic bio drugi plej, a sada ne valja Jago kao treci.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milko Miller said:

Meni je još teško proceniti koliko je realan ostanak Bolomboja i Rokasa. Svakako realnije od ostanka Kampaca i Luke prošle sezone ali neće biti lako. Rekao bih 50/50 Bolomboj i 40/60 Rokas. 

Нама тај Вилдоза кад погледаш ништа добро није донео,издао кад је било најпотребније,донео нам беспотребно ложење након везаних победа и онда блато.Плус што му је Пао набио цену сад.Што се ове двојице тиче,нису они ни у Цзв мало плаћени,Роко има и година,Џоел тешко може боље од овог.Ипак треба сачекати крај сезоне и видети шта ће нам донети и "планове"за следећу,сходно резултатима у овој.Оно што нам фали ових година јесте Континуитет и у играчима...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...