Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, pachupa said:

Никад нисам био за "етаблирана"скупа појачања,па ни за Шабаза,

 

sto kazu nasi stari na infernetu, quote or gtfo ( :

 

ja jos nisam sreo ili procitao zvezdasa koji nije bio za napiera

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gilespiju srediti koncentraciju i tacno mu naci ulogu u kojoj moze da maksimalno doprinese timu. Moze se on lepo iskoristiti na obe strane parketa, pre svega za hvatanje skokova, pravljenje blokova i preuzimanja u defanzivi. 

Da ga napravimo da nema prevelike oscilacije u tom periodu dok je na terenu i bicemo super sa njim. Sto se tice poenterskog ucinka, dovoljna su nam njegova kucanja iz otvaranja i ofanzivnih skokova. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Realno retko ko je ocekivao 3-1 skor u poslednje 4 tekme

I to je poraz od Asvela najvise prihvatljiv bar za mene... msm Fener, Partizan, Armani, mnogo su mi ogavniji timovi i treneri a i igraci od celog Asvela, tako da je ovako jos sladje... 😉😁

 

Sto se pojacanja tice ne znam dokle vise prozivke na racun Covica, Dozeta itd

Ocigledno Sveropulos ne forsira po svaku cenu pricu o novom igracu, a i sam je nekoliko puta rekao da ce dovesti iskljucivo igraca koji pravi razliku, a i sami znate da u ovom trenutku su vrlo male sanse da se nadje takav igrac...

 

Kada bi barem Top za kup bio spreman i da nas zaobicu povrede vise...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

sto kazu nasi stari na infernetu, quote or gtfo ( :

 

ja jos nisam sreo ili procitao zvezdasa koji nije bio za napiera

Za Nejpira može da se ne bude sad, ili u novembru, možda i oktobru po neko. Leta 2023. - nemoguće je da budeš nezadovoljan njegovim dolaskom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

 

Kako ko pise, pa samo stranicu pre imas upis:

 

 

Samo izgleda da to vazi samo za Crvenu zvezdu i samo se ona pita, Fener, Partizan ili Armani zapravo igraju punom snagom, ali ih je unistila energija nasih igraca koji su pre meca popili Red Bull (ili sta je vec uslo u njih).

 

Da, bilo je besa, sahrana i plakanja jer su svi pricali o tome da je Crvena zvezda odigrala lose i izgubila mec u 4/4. Zasto onda ne moze da se napise da je Fenerbahce odigrao katastrofalno jer su izgubili sa 30 razlike ili da je Maccabi igrao uzasno jer su bez publike gubili 15 razlike veci deo meca?

 

Ja cu ti reci zasto, zato sto klub i u pobedi i u porazu sluzi samo sebicnim potrebama navijaca koji zele da se osecaju dobro ili da na nekom iskale bes. Uopste se ne razmislja, ne uporedjuju se rezultati, ne uci se iz proslosti, uvek je svaka nerealna pobeda realna jer je lakse tako da se prati kosarka.

Bravo, nasao si jedan post gde neko blago nagovestava takvu mogucnost, a 150 drugih gde niko to nije pomenuo ignorises, i pravis pricu od tog posta kao da je generalno misljenje.

 

Maccabi igra celu sezonu bez publike pa je razbio neke jake ekipe, ti pricas kao da je samo protiv nas bio bez publike. 
 

Fenerbahce u Beogradu jeste odigrao kafastrofalno i bili su oslabljeni, pa sta? Bili su u istom tom sastavu i protiv Partizana pa su izgubili nesto jedva u istoj toj sali 5 dana ranije.
I mi smo sada ostali bez projektovanog lidera ekipe pa sta? Je l treba neko da nas sazaljeva zbog toga? Asvel trebao da nas pusti? 
 

Ti lagano izjavis da je, pazi sad 6/9 nasih pobeda nezasluzeno/srecno/poklonjeno/pusteno/sta god.

 

Nisi ozbiljan sagovornik, treba mi rec koja opisuje salty ali na kub za tebe

Edited by bosMan_jr
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, goldberg said:

 

Isto tako je i Fenerbahce preferivao da se izivi na Maccabiju koji im je blizu na tabeli umesto da se kolju sa Crvenom zvezdom kada su im ovi pravili seriju. Isto vazi i za Armani koji je ovaj mec odigrao potpuno bez energije.

 

To sto je Crvena zvezda najsrecniji klub po rasporedu jer su jedno 6 meceva dobili protiv ekipa koje nisu preferirale da se mnogo znoje u tom trenutku je stvar srece. Prosle sezone je Zalgiris imao barem 4-5 takvih pobeda, u ovakvom sistemu takmicenja, to se nazalost desava. Ono sto se takodje desava je da se od takvih rutinskih pobeda pravi atmosfera kao da je ekipa spremna da udje u seriju pobeda i kao da je to realan odnos snaga u ovom trenutku.

 

Isto se desavalo i prosle sezone sa Partizanom kada su dobijali kod kuce Olympiacos i Real sa po 15+ razlike i isto se govorilo da je to realan odnos snaga u tom trenutku, da je ZOC upalio masinu koja sve melje. Ispostavilo se da to bas i nije tacno, tako ce biti i sada.


Kako si ti naporan covek jebem mu misa

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Bravo, nasao si jedan post gde neko blago nagovestava takvu mogucnost, a 150 drugih gde niko to nije pomenuo ignorisea, i pravis pricu od tog posta kao da je generalno misljenje.

 

Vase dve teorije se svode na isto, na nemogucnost da racionalno razmisljate (iako to mozete, vecina ovde su veoma inteligentni ljudi) kada je klub za koji navijate u pitanju.

 

1 minute ago, bosMan_jr said:

1. Maccabi igra celu sezonu bez publike pa je razbio neke jake ekipe, ti pricas kao da je samo protiv nas bio bez publike.
 

2. Femerbahce u Beogradu jeste odigrao kafastrofalno i bili su oslabljeni, pa sta? Bili su u istom tom sastavu i protiv Partizana pa su izgubili nesto jedva u istoj toj sali 5 dana ranije.
I mi smo sada ostali bez projektovanog lidera ekipe pa sta? Je l treba neko da nas sazaljeva zbog toga? Asvel trebao da nas pusti? 
 

3. Ti lagano izjavis da je, pazi sad 6/9 nasih pobeda nezasluzeno/srecno/poklonjeno/pusteno/sta god.

 

1. Uopste nisi ukapirao sta sam hteo da kazem sa Maccabijem - nisu imali protivnicku publiku protiv sebe, kao sto si napisao razbili su neke jake ekipe i onda ih ekipa koja nema nijednu pobedu u gostima rutnira kao da je u pitanju random gostovanje u ABA ligi.

 

2. Zato sto su protiv Partizana odigrali neuporedivo bolje. To je logican zakljucak ako mislis da su KKP i KKCZ slicne ekipe po kvalitetu, ali ako ti je Fenerbahce + 20 razlike od pre par dana merilo, onda da, Crvena zvezda je tada igrala kao Boston.

 

3. Nije pusteno, nije poklonjeno i nije nezasluzeno, ali jeste srecno. Kao sto je i Cedevita srecno dobila Crvenu zvezdu i vodila 20 razlike u tom mecu u ABA ligi. To ne znaci da su se oni ispod stola dogovorili sa Covicem nego su iskoristili duplo kolo i cinjenicu da je Crvena zvezda taj mec igrala kao da je Split gostovao u Ljubljani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ni tebi lako , covece. Pod uslovom da ne trolujes ovde mesecima sve redom, ozbiljno stavi prst na celo i preispitaj sve svoje upise i nacine razmisljanja i u vezi zivota i sporta. 

 

Vise nisi ni smesan. 

 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, nije lako citati navijacku megalomaniju po internetu niti slusati komentatora kako prica da je Hanga odlicno reagovao u odbrani nakon sto mu je igrac Armanija dodao loptu u ruke.

 

Moji upisi i nacin razmisljanja su takvi kakvi su, vecinski upisi ovde su takvi da mozemo da zakljucimo da su svi rezultati manje - vise realni, dakle, KKCZ je trenutno bolja za 20 razlike od KKP. Ili to ili se dolazi do kontradiktornosti u zelji da se surfuje na pobedama i porazima.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja stvarno ne znam sta ti hoces da kazes, da treba da se napravi neka imaginarna tabela gde su svi rezultati bili realni prema snazi ekipa?
Zvezda nije bolja za +20 od Partizana, ali je pobedila ubedljivo, ne znam ni ko je rekao da jeste?

Da li je Lester bio bolji od Sitija i Liverpula 2016? Pa nije, ali je iskoristio sto su ovi igrali LS, ili su im neki igraci bili povredjeni, ili je Yaya toure jebo zenu Davidu Silvi pa su losije saradjivali ili su imali sreceili ne znam sta sedamnaesto. Ali pitanje je: koga boli kurac? Osvojili su titulu. I osvojili su je zasluzeno.

 

Nisi mi jasan, daj da damo Realu titulu odmah i da se rastanemo ako je tako kako ti kazes. 
 

 

 

ili mozda Buducnosti ili Cedeviti

 

he he

Edited by bosMan_jr
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Kakva mesarska partija Armanija. Baš su nas prebili i zbog toga me je pobeda mnogo draga. Znači skoro nijedno izlaženje iz blokova nije bilo a da te ne vuku. Bukvalno po tri sekunde kasni nam izlaženje iz svakog bloka.

Prednjačio je mesar Tonut. Čak su nam dva puta u drugom poluvremenu i Teodosić i Gidra dobili ozbiljne batine prilikom izlaska iz bloka o dotičnog. Teo je čak bio i pao a Gidra završio ćopajući par sekundi.

A tek u skoku, stalno neko skakanje na ledja kad je već bilo jasno da ne mogu do lopte.

Jasno je da nemaju ovako oslabljeni  kvaliteta ali ozbiljna mesarska partija, pa ako prodje. Mi smo sa druge strane baš bili spremni na tuču. I svaka čast Gidri, Bolomboju, Hangi, Teu, Laziću pa i Giletu koji su čvrstinom imali odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa ja stvarno ne znam sta ti hoces da kazes, da treba da se napravi neka imaginarna tabela gde su svi rezultati bili realni prema snazi ekipa?
Zvezda nije bolja za +20 od Partizana, ali je pobedila ubedljivo, ne znam ni ko je rekao da jeste?

Da li je Lester bio bolji od Sitija i Liverpula 2016? Pa nije, ali je iskoristio sto su ovi igrali LS, ili su im neki igraci bili povredjeni, ili je Yaya toure jebo zenu Davidu Silvi pa su losije saradjivali ili su imali sreceili ne znam sta sedamnaesto. Ali pitanje je: koga boli kurac? Osvojili su titulu. I osvojili su je zasluzeno.

 

Nisi mi jasan, daj da damo Realu titulu odmah i da se rastanemo ako je tako kako ti kazes. 
 

 

 

ili mozda Buducnosti ili Cedeviti

 

he he

 

Evo, odgovoricu ti jer si napisao post bez uvreda jer tako i moze da se razgovara.

 

Tabela je zapravo uglavnom u skladu sa onim sto su ekipe pokazale u toku sezone u gotovo svakom takmicenju. Na primer, Crvena zvezda realno ima losu sezonu i rezultat je ta 12. ili 13. pozicija. Alba i ASVEL su najslabiji i to se i vidi kada se pogleda tabela. Recimo, Efes je dosta kvalitetniji u odnosu na svoju poziciju na tabeli, ali povrede i losa forma su kao rezultat dale to 15. mesto na kojem su sada.

 

Leicester se desio jednom u ko zna koliko godina i da, oni jesu tada igrali najbolje i dostigli vrhunac svojih mogucnosti. Imas i Radonjicevu sezonu 2016/17, tada je ekipa mlela u jednom periodu i to se videlo u svakom mecu. Tek su povrede prvog pleja i prvog centra uzrokovale da ta ekipa pocne da ubedljivo gubi neke meceve.

 

Sto se tice Reala, da, tacno je da sada deluje da ih niko ne moze zaustaviti, ali to ne znaci da u ce u aprilu ili maju to biti slucaj. Imao si favorite koji su gubili na F4, ali su to favoriti skoro uvek gubili (u jedno 95+% slucajeva) gubili u egal zavrsnicama, a ne da ih neki tim sa 7. mesta na tabeli odvali 15 razlike.

 

Sve sto hocu da kazem je da, ako se sastanu dve ekipe koje su pribliznog kvaliteta (a Fener, PAO, Monaco, CZ, Par, Oly, Maccabi, Efes, Armani jesu pribliznog kvaliteta) onda daj da gledamo mec u kojem obe ekipe odbijaju da izgube i svim silama zele da preokrenu 10 ili 15 razlike kao sto se to desilo u Istanbulu kada je KKP gostovao. Dalje, hajde da gledamo meceve u kojima je svaka pobeda u gostima pravi podvig, a ne da se prave serije od po 3 rutinske pobede nad jakim ekipama kao da su u pitanju Laktasi, Novo Mesto i Zagreb.

 

Kakve su bile reakcije kada je Crvena zvezda pukla 22 razlike u BG od istog ovog Armanija? Pa nisu sigurno ljudi pisali da je Armani zreo za NBA nego su se pljuvali igraci koji su se predali. E pa, to isto vazi i kada Crvena zvezda nabije nekog u gostima dvocifrenom razlikom.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno prvo poluvreme,drugo je bilo za zaborav.Realno,pobedila je manje losija ekipa.Nadam se da ce se Nedovic i Tobi ubrzo oporaviti,jer pocinjemo da licimo na pokretnu bolnicu.Pod hitno su nam potrebna 2 pojacanja,ali bih bio zadovoljan i sa jednim,s obzirom ko nam vodi klub.Lazarevicu,Jagu i Ilicu dati 30+ minuta protiv Borca.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga momenat kad se zapravo neko od clanova naseg strucnog staba krsti nakon promasaja igraca Milana... A u sledecem napadu, nakon pogodjene trojke, Teo pokazuje "game over" 😎

 

Stavio sam da krece tacno na tom momentu(9:07 na snimku)

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Gilespiju dekretom zabraniti onaj šut iz okreta. Do sada je imao nekoliko takvih pokušaja i još nijednom nije uspio da pogodi obruč. Ono je komplikovan šut i za dosta bolje igrače a ne za njega koji jedino može da dođe do poena kucanjem. 

Neko treba da mu kaze da ne mora on da zavrsava ako dobije loptu. Imam osecaj kao da misli da je zabranjeno vratiti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Dakle, kada Crvena zvezda izgubi od Asvela u duplom kolu, to je "ciljano", a kada Armani da samo 62 poena Crvenoj zvezdi bez prvog beka i jednog centra to je zato sto su igraci KKCZ plesali na terenu.

 

Bukvalno si izabrao da verujes u ono sto ti odgovara i sad se ponasas kao da je to istina iako je u pitanju teska kontradikcija.

Zvezda dobije Armani bez prvog beka, ijedne četvorke i drugog pleja, ali nam to nije zanimljivo za priču o minimiziranju zvezdine dobre igre koja je i dovela do pobede...

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke momcima prvenstveno i stručnom štabu što su iscedili iz sebe poslednje atome snage da pobedom završe ovu utakmicu i ovo duplo kolo.

Videlo se od prvog minuta da se ušli u utakmicu sa mnogo više želje,energije nego protiv Asvela.Ušli su onako baš fokusirani našpanovani i rešeni

da pobede Milano.Pred kraj beše malo i gusto i spištena razlika na -5 ili -7 ali smo tu već bili vidno potrošeni bez pomoći Nemanje i Tobija,više ovog prvog,

koji bi prošili rotaciju i mislim da bi mirno priveli utakmicu kraju.Jedna za mene slatka pobeda na kraju krajeva i vrlo važna za priključak i borbu za PO ili PI.

Rokas i Joel su predvodili večeras ove momke do pobedesjajnim partijama na obe strane terena.Mislim da treba upregnuti sve sile i energiju da se momci 

zadrže i produže za sledeću sezonu.Od Rokasa smo se ovo i nadali i priželjkivali,ali Joekl igra mislim najbolju sezonu u karijeri.

Matori Hanga strpao u džep Šabaza a bogami i ostale Milaneze,dok ih je pomenuti Jeoel išamarao za sve pare.

Može se reći da je dobre minute imao i Gilespi koji je doprinosio u tih par minuta na obe strane terena i  dobro odmenio Joela dok je ovaj odmarao na klupi.

Takođe,zapaženiji nego inače je bio i Deda,naročito defanzivno gde je dobro zatvarao i imao dobre kretnje i par važnih skokova ,bio je prisutniji nego inače,rekao bih.

Na kraju sam namerno ostavio prostor za "matorog" i "slabašnog" Tea koji je silovao ali na kraju i presudio sa dve trojke.Mi nismo ni svesni koga gledamo i kakvu košarkašku

veličinu i magiju imamo prilike da gledamo u našem dresu i klubu.Onakve asistencije,spajanja sa košem,onakve magije se viđaju retko i privilegija je to pratiti i uživati.

Čoveka nisam gledao onako da se cima,gura,bori u defanzivi nikad.U reprezentaciji možda,ali rekao bih ne sa ovoliko žara,strasti koja je pristuna kod njega od prve utakmice.

Čovek je igreao rovit,ali je i večeras stegao zube i pokazao magiju.

Može se reći da dva najosporavanija pojačanja Teo i Joel u dosadašnjem delu sezone su prevazišli naša očekivanja i dobro nas šamaraju svojim igrama i demantuju nas.

 

Za kraj,nadam se da Nemanja nije teže povređen,jer ako on bude van stroja to bi bio baš udarac,pored povrede Topića na bekovskim pozoicijama bi bili baš desetkovani,

rotacija smanjena,potrošnja ovih zdravih povećana.

Još jednom čestitke momcima a sad na scenu treba da stupi uprava da prepozna momenat (iako je taj momenat odavno trebao biti prepoznat)

podrži ove momke,nagradi njihove napore i odricanja tako što će dovesti dva pojačanja i sa tim uvećali šanse za PO pojačavši roster,produbivši rotaciju jer stiže i

nešto povoljniji raspored i to bi valjalo iskoristiti.

 

Ako se to desi ili pak ne,bez obzira vikaću glasno Čoviću,Dozete,Bagzi...odlazite!

 

 

 

Edited by Zadnji vezni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro ciganijo moja!!! 

Dobro jutro svima a najvećem ciganu ovog jutra najviše. Sinonim uspeha, borbe, odanosti i ljubavi prema klubu. Neko ko daje celog sebe za ovaj sveti klub. Vojnik spreman da uvek i bez obzira na protivnika ostavi srce, kolena, rebra i sve što treba za pobedu i čast. Veliki među najvećima. 

Čast i privilegija je gledati te svih ovih godina kako igraš za tvoju Zvezdu koju najviše voliš. 

Srećan rođendan, kapitenu naš. ❤️

download.jpg

 

 

Edited by Čočo
  • Like 22
  • Love 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...