Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Pisac koji veliča skauting dostignuća Baskonije i koji navodno zna šta 12 hiljada sezonaca želi u aktuelnom trenutku, je nekako zaboravio da uz tekst napomene da:

 

- CZ nema el licencu zbog čega teško može da potpisuje prosperitetne strane mlade igrače na 3 godine i da ih čeka već mora da traži instant kvalitet i dokazane evroligaške vedete koji mogu da joj donesu rezultat odmah u prvoj sezoni, što je opet veliki rizik sam po sebi, još jednom dokazano,

- CZ nije privatan, već narodni klub koji ne može dozvoliti sebi da u timu nema nijednog domaćeg igrača, već ima obavezu da razigrava i afirmiše igrače za domaću reprezentaciju,

- Baskonia nema nestrpljive i nekulturne navijače koji zvižde igračima i napušavaju ih čim promaše tri vezane trojke, što je skandal koji će tek imati posledica na dolaske (naročito mladih igrača), koji misle da je neuspeh ako klub ne ode na final four, i koji neće da gledaju svoj tim i spale sezonsku posle par vezanih poraza,

- Baskoniji niko ne odseca glavu što ne osvaja trofeje u domaćim okvirima jer ispred sebe ima Real i Barsu,

- Ništa ne može biti tako grozno ako nakon ove ili sledeće sezone dobijemo Teodosića kao menadžera ili trenera u klubu koji će imati snagu, autoritet i odrešene ruke da vodi sportski sektor ka novim uspesima i trofejima u budućnosti. Čovek je održao reč, došao da pomogne i vidi se da to radi sa ogromnom željom, zalaganjem na parketu i karakterom, što je samo po sebi za respekt i možda najjači utisak sezone.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 16
  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

Post kao da ga je roboticar diktirao i sve je to super mozda bi i poverovali u sve ovo kao sto smo verovali zadnjih 10+ godina samo ga je zajebao nas bata blizanac, pa nam je otvorio oci i pokazao kako moze kad imas kompetentne ljude u sportskom sektoru.

  • Like 23
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju je ispalo bolje po nas sto Partizanu ide dobro u EL, jer bi mi navijaci jos uvek prastali Covicu sto smo kanta za punjenje u istoj toj EL i verovali bi da bolje ne moze. Pobeda protiv Albe nam nista ne donosi, samo ce zamazati oci kao pobeda protiv 3 i po igraca Efesa. Bolje je da izgubio od Albe, jer ce to mozda mozda mozda pokrenuti neku lavinu protiv coravog monstruma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mikel said:

CZ nije privatan, već narodni klub koji ne može dozvoliti sebi da u timu nema nijednog domaćeg igrača, već ima obavezu da razigrava i afirmiše igrače za domaću reprezentaciju,

Uff brate mili,ovo ‘narodni’ kad čujem sve mi je jasno,sinonim za javasluk i muljanje na high level nivou,vidjeno više puta…

Za reprezentaciju se slažem,Ruduljica,Kuzmic,Lazarevic,Ilić,Davidovac kad se kod nas razigraju donose nam i olimpijsko zlato.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mikel said:

Pisac koji veliča skauting dostignuća Baskonije i koji navodno zna šta 12 hiljada sezonaca želi u aktuelnom trenutku, je nekako zaboravio da uz tekst napomene da:

 

- CZ nema el licencu zbog čega teško može da potpisuje prosperitetne strane mlade igrače na 3 godine i da ih čeka već mora da traži instant kvalitet i dokazane evroligaške vedete koji mogu da joj donesu rezultat odmah u prvoj sezoni, što je opet veliki rizik sam po sebi, još jednom dokazano,

- CZ nije privatan, već narodni klub koji ne može dozvoliti sebi da u timu nema nijednog domaćeg igrača, već ima obavezu da razigrava i afirmiše igrače za domaću reprezentaciju,

- Baskonia nema nestrpljive i nekulturne navijače koji zvižde igračima i napušavaju ih čim promaše tri vezane trojke, što je skandal koji će tek imati posledica na dolaske (naročito mladih igrača), koji misle da je neuspeh ako klub ne ode na final four, i koji neće da gledaju svoj tim i spale sezonsku posle par vezanih poraza,

- Baskoniji niko ne odseca glavu što ne osvaja trofeje u domaćim okvirima jer ispred sebe ima Real i Barsu,

- Ništa ne može biti tako grozno ako nakon ove ili sledeće sezone dobijemo Teodosića kao menadžera ili trenera u klubu koji će imati snagu, autoritet i odrešene ruke da vodi sportski sektor ka novim uspesima i trofejima u budućnosti. Čovek je održao reč, došao da pomogne i vidi se da to radi sa ogromnom željom, zalaganjem na parketu i karakterom, što je samo po sebi za respekt i možda najjači utisak sezone.

 

Nemoj druže molim te,takvu rapsodiju od reči,rečenica i teksta,samim tim i poenta koja opravdava i abolira od odgovornosti za razna sranja ove uprave čitam i slušam 

iz sezone u sezonu.Toliko je već gadljiva ta priča da svaki put kad je slušam ili čitam ispred mene lebdi lik Čovića kako namešta naočare dok spinuje i prikriva svoju i nesposobnost

svojih saradnika,tj. klimača glavom.

Da rezimiramo,svi su krivi i sve utiče na to da sklopimo sa nikad većim budžetom jedan frankeštajn roster sa mnogo nelogičnosti,rupetima na pozicijama koje nas izbacuju direktno

iz konkurencije za bilo kakav iskorak u EL.

JBg navijači su krivi i licenca EL za Raduljice,Kuzmiće,Davidovce,Simonoviće za koje u zbiru tresneš preko 2. mil. eur.

Navijači i licenca su krivi što imaš buljuk igrača a u suštini nemaš komletiran roster.

Svi smo mi krivi samo nije jadni Čova,bezobazni Dozet i izgubljeni Bagzi.

 

Hau jes no!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za reprezentaciju je bilo dovoljno da damo šansu Iliću i Topiću, i jedna Barsa je u jednom trenutku razvijala samo dva domaća igrača. Zvali su se Juan Carlos Navarro i Pau Gasol.

 

Ti domaći koji igraju kod nas, ta domaća osnova, može da igra samo u nekom trećem pozivu reprezentacije. 

1 minute ago, Mikel said:

Robotičar ti je doneo 20+ trofeja sa sve nekopetentnim ljudima u sektoru nezahvalniče jedan.

 

Tako je. A njegov sin dve evrolige.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zadnji vezni said:

 

Najžalije mi je Bolomboja, Mitrovića i Teodosića.

Nekako se uvek zaboravlja Lazić, protiv Valensije nas je vratio u igru u 3/4 odbranom i iznuđenim slobodnim bacanjima. Kako on i Bolomboj izađu iz igre naša odbrana nestaje a posledično staje i napad.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nele said:

Post kao da ga je roboticar diktirao i sve je to super mozda bi i poverovali u sve ovo kao sto smo verovali zadnjih 10+ godina samo ga je zajebao nas bata blizanac, pa nam je otvorio oci i pokazao kako moze kad imas kompetentne ljude u sportskom sektoru.

Aman ljudi dokle vise o komsijama. Garantovani visegodisnji budzet i to konkurentan na EL nivou, toliko konkurentan da produzujes ugovor najboljem beku u Evropi kojeg zeli Barsa mi NIKADA nismo imali za sve ove godine. Od momenta kada je Obradovic dosao u Partizan bilo je jasno sta sledi i nije bila problem ni Bursa, ni poraz u Aba finalu, ni 0 trofeja. I nema veze, nemam nista protiv, ali kako smo mi to za poredjenje sa njima? Krpljenje budzeta iz godine u godinu i odlazak nosioca igre svakog leta je nesto sa cime smo se susretali i sto je bila realnost koju smo svi prihvatali. Sad se odjednom pravimo slepi i glupavi i zaboravljamo da smo i ovog leta promenili 10 igraca, da su nam najbolji igraci otisli i da je morao citav remont da se pravi. Kao i proslog leta, kao i onog tamo, i tako deset godina unazad. Da smo zadrzali Kalinica, Holinsa, Kampaca i Petruseva za ovu sezonu i dodali im Tea, Bolomboja, Gedraitisa tek onda bi bili za poredjenje za komsijama.

 

I ne, to ne znaci da treba da imamo Kuzmica, Ilica i Simonovica. Ne znaci da je dobro sto nemamo cetvorku, sto su nam nosioci igre matori i istroseni igraci. Nije dobro, nije dobro i nije dobro. Covicev rad od 0 do 10 preko ovog leta je za ocenu 0. Ali ne poredite nas vise sa projektom preko puta.

  • Like 2
  • Thanks 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mikel said:

@Nele 

Robotičar ti je doneo 20+ trofeja sa sve nekopetentnim ljudima u sektoru nezahvalniče jedan.

Ima li nekog ovde da se pozabavi ovim uvredama, ničim izazvanim?

Doneo.Tačno.

Svaka čast na tome i čestitke.

Iz godine u godinu pravi propuste,i sranja razne vrste od mešanja u roster do drugih sranja znamo kojih (Topić,Kampaco)itd itd

10 godina obitava u EL nije u stanju da napravi bilo kakav iskorak.Uvek fali to nešto malo.za to malo trebaju stručni ljudi,modernih shvatanja

dobrog sagledavanja tržišta,skautinga.Ali ego je jači od svega,sujeta takođe.Zato se menjaju treneri kao traci,dok domaća osnova dominira.

Dosegao je svoj plafon,vreme ga je pretrčalo,pregazilo,a oni što treba da mu skrenu pažnju su smao podguzne muve njegove.

 

Stoga,nekad u životu treba znati kad stati i povući se.On je dosegao tu tačku.Hvala za sve i uživaj u penziji.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mikel said:

@Nele 

Robotičar ti je doneo 20+ trofeja sa sve nekopetentnim ljudima u sektoru nezahvalniče jedan.

Ima li nekog ovde da se pozabavi ovim uvredama, ničim izazvanim?

Lako je bilo biti baja protiv EC Buducnosti, Cedevite i protiv Partizana sa velikanom ove igre kakav je Adin Vrabac sad je fora biti baja.

 

Nadji jednu uvredu u mom postu i ja cu  da se samobanujem ne treba ti moderacija. Jebiga kad pokusas da ljudima uvredis inteligenciju moras da ocekujes da ti neko i odgovori.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Pa dobro eto, nemamo novca, Partizan ima. Još jedan razlog više da veliki stručnjak košarke ode. Nije obezbedio budžet. Sve vreme se liže sa vlašću i nema para, to je nesposoban čovek onda.

Jel imamo u zvezdaskom svetu ime poput Obradovica koje ce nam garantovati novac? Jer Partizan nema novac tako sto ga je zaradio kroz transfere, marketing i sponzore, nego jer se predsedniku drzave svidja da u grani sporta ima ime poput Obradovica u svojoj zemlji.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa 20+ trofeja je jednako smešno kao i kad Terza mađija izađe sa dominacijom u domaćoj ligi...majko mila... ako nekome te titule u tramvaj ligi nešto znače, evo ja ne želim nikome da stajem na žulj, ali ono... svaka čast ako nekog to radi.

Just now, СтелаРоса said:

Jel imamo u zvezdaskom svetu ime poput Obradovica koje ce nam garantovati novac? Jer Partizan nema novac tako sto ga je zaradio kroz transfere, marketing i sponzore, nego jer se predsedniku drzave svidja da u grani sporta ima ime poput Obradovica u svojoj zemlji.

 

Ma dobro. Nek bude tako, nemam nameru da ti menjam mišljenje. Mi smo jadni, nemamo pare, Partizan ima kolko oćeš i to je bar najlakše, svi mirni, jebiga, mrze nas, nije naša greška, ne daju nam zlobnici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Part

1 minute ago, СтелаРоса said:

Jel imamo u zvezdaskom svetu ime poput Obradovica koje ce nam garantovati novac? Jer Partizan nema novac tako sto ga je zaradio kroz transfere, marketing i sponzore, nego jer se predsedniku drzave svidja da u grani sporta ima ime poput Obradovica u svojoj zemlji.

Prestanimo da s . zavaravamo, i prosle i ove godine , KKP i mi imamo slican budzet, +-10%, osnovna razlika je u nacinu na koji je isti potrosen

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

Aman ljudi dokle vise o komsijama. Garantovani visegodisnji budzet i to konkurentan na EL nivou, toliko konkurentan da produzujes ugovor najboljem beku u Evropi kojeg zeli Barsa mi NIKADA nismo imali za sve ove godine. Od momenta kada je Obradovic dosao u Partizan bilo je jasno sta sledi i nije bila problem ni Bursa, ni poraz u Aba finalu, ni 0 trofeja. I nema veze, nemam nista protiv, ali kako smo mi to za poredjenje sa njima? Krpljenje budzeta iz godine u godinu i odlazak nosioca igre svakog leta je nesto sa cime smo se susretali i sto je bila realnost koju smo svi prihvatali. Sad se odjednom pravimo slepi i glupavi i zaboravljamo da smo i ovog leta promenili 10 igraca, da su nam najbolji igraci otisli i da je morao citav remont da se pravi. Kao i proslog leta, kao i onog tamo, i tako deset godina unazad. Da smo zadrzali Kalinica, Holinsa, Kampaca i Petruseva za ovu sezonu i dodali im Tea, Bolomboja, Gedraitisa tek onda bi bili za poredjenje za komsijama.

 

I ne, to ne znaci da treba da imamo Kuzmica, Ilica i Simonovica. Ne znaci da je dobro sto nemamo cetvorku, sto su nam nosioci igre matori i istroseni igraci. Nije dobro, nije dobro i nije dobro. Covicev rad od 0 do 10 preko ovog leta je za ocenu 0. Ali ne poredite nas vise sa projektom preko puta.

Tacno al onda dolazimo do kljucnog pitanja zasto je to tako? Jesmo mi to manjinsko glasacko telo ili je neko nesposoban da obezbedi tako nesto? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Terry said:

Ma dobro. Nek bude tako, nemam nameru da ti menjam mišljenje. Mi smo jadni, nemamo pare, Partizan ima kolko oćeš i to je bar najlakše, svi mirni, jebiga, mrze nas, nije naša greška, ne daju nam zlobnici.

Da li smo ikada imali garantovani visegodisnji budzet?


Da li smo u EC sezonama dovodili igrace sa F4 EL i Nba?

 

Da li nam je igranje EL zavisilo od osvajanja Aba lige?

 

Da li smo svake sezone bili u top5 najmanjih budzeta u EL?

 

Da li smo ikada zadrzali igraca koji je imao dobru sezonu?

 

Da li smo letos promenili 80% tima?

 

Da li su nam pretproslog leta otisli najbolji igraci?


Mi smo i u proslu sezonu usli sa jednim od najmanje placenih rostera u EL, nakon trofejne sezone, dok su komsije nakon debakla na svim frontovima kao nagradu dobili placeno ucesce u EL i gomilu top igraca. I to je za poredjenje? Mi smo u istoj situaciji kao oni?

 

Dobili smo novac tek u trecoj godini njihovog velikog projekta. Dok su oni produzavali najbolje igrace, zadrzavali kostur tima, mi smo promenili dvadeset igraca i sad kad smo konacno dobili nesto vise novca da ne moramo da dovodimo Adamse i Bentile, onda smo isti kao oni, ali eto ko nam kriv sto ne znamo?

 

7 minutes ago, Borky said:

Tacno al onda dolazimo do kljucnog pitanja zasto je to tako? Jesmo mi to manjinsko glasacko telo ili je neko nesposoban da obezbedi tako nesto? 

Zato sto Vucic nije lud da obezbedi tolike parustine Covicu. Kako bi to uticalo na crno belo glasacko telo? I tako su godinama u opasnom tripu kako je Zvezda drzavni bankomat, najbolje jos da nam je poceo dovoditi igrace sa F4 i Nba. Sa druge stranes imas Obradovica kao jedno od najvecih imena u evropskoj kosarci. Znas da hoce najbolji igraci sa njim da rade, da je uticajan u EL okvirima, da je dokazao godinama unazad da zna sta radi kako da napravi rezultat. Naravno da ces njemu da das taj novac.

Edited by СтелаРоса
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Priča o budžetima je istovetna onoj iz 2015. dok je milionski Markus Vilijams slao Vujoševića u istoriju sa 17 vezanih poena. Verovatno su i tada i sada budžeti blizanaca tu negde. Prošao rok trajanja i ćao đaci.

 

Druga stvar koja je urnebesna, u finalu aba lige 2022. godine Luka Mitrović, also known as Baba, je toliko nemoćan protiv Lesora, da je Radonjić primoran da izvodi petorke u kojima je Davidovac centar. Godinu dana kasnije, u tarantinovskom zapletu, klub na velika vrata vraća Davidovca, also known as Pradedovac, pa u nastalom ringišpilu Luka Mitrović igra četvorku jer se ovaj drugi raspada. Rekao bih do sada neviđena situacija u istoriji igre pod obručima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, СтелаРоса said:

 

 

I ne, to ne znaci da treba da imamo Kuzmica, Ilica i Simonovica. Ne znaci da je dobro sto nemamo cetvorku, sto su nam nosioci igre matori i istroseni igraci. Nije dobro, nije dobro i nije dobro. Covicev rad od 0 do 10 preko ovog leta je za ocenu 0. Ali ne poredite nas vise sa projektom preko puta.

Naravno da treba da se poredi, nevezano od visine budžeta. Partizan i ne samo Partizan, je primer kako se vrši smislena selekcija i dovode igrači koji su potrebni klubu. Kod nas će Čović da dovodi nepotrebne igrače zbog porekla (a možda i provizije), pa će onda da plaća ljigavog Plavšića da usmerava kritiku ka treneru i igračima (naravno stanim). Evo imali smo nikad veći budžet i završili tako što nemamo četvorku i imamo jednog beka. Kakve veze to ima sa eventualnom razlikom u visini budžeta?

49 minutes ago, Mikel said:

CZ nema el licencu zbog čega teško može da potpisuje prosperitetne strane mlade igrače na 3 godine i da ih čeka već mora da traži instant kvalitet i dokazane evroligaške vedete koji mogu da joj donesu rezultat odmah u prvoj sezoni, što je opet veliki rizik sam po sebi, još jednom dokazano,

Ali zato ima para da potpsuje domaće neprosperitetne i ne tako mlade igrače na dve i tri godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...