Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Just now, MilošVB said:

@uini

 

Vidiš li Šabaza nekako kod Željka? 

 

e sad, kod željka

šta to uopšte znači? željko ovih godina u partizanu bira drugačijeg "lead guarda", da se poslužim phil jacksonovim izrazom za beka koji dominantno vodi loptu, pošto željku u njegovoj logici nije neophodan pravi plej.

 

vidim svakog dobrog igrača kod željka, za mnoge sam se iznenadio što ih je tražio i uloge koju im je namenio, uključujući i puntera

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

dorsey je bek, SG, što znači da bi podela minuta išla PG_teo/yago, SG_nedović, dorsey, nebitno ko je starter

pojma nemam da li nam to treba

Računam da bi se do tad i Hanga trebao vratiti i pomoći u prenosu i organizaciji,još dodatnih opcija..Ne znam,neke promjene moramo napraviti jer ovaj roster ne može puno bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišljam, koliko su nama veći budžeti ogolili sve mane i pokazali koliko smo nedovoljno veliki klub za EL okvire.


Dok smo bili Radonjina Zvezda, domaća osnova, par stranaca, sve to ne previše skupo ali i očekivanja ne previše visoka jer je Partizan u govnima zvanim 4-6 mesta u ABA, realno Ćokijevo je bilo da navuče navijače na nekog Kalinu, na Lojda, na Lorenca i ostale zvezde koje su igrale za nas, da uvalja sezonske i u decembru proglasi ABA priortietom. I da se Partizan nije podigao isto bi bilo i sada. Posebno nakon što je EL šutnula Ruse. Ulazak Partizana na veliku scenu donosi obavezu Ćokiju da meri patku i van aba brloga i na masTna ulaganja kod komšija on čini isto, bez da je na bilo koji način pripremio klub za to, kako organizaciono tako i sportski u smislu da to (sem njega) ima ko da podrži. Jbg, Limar iz Prislonice je godinama zidao (uz svu pomoć države) strukturu kluba, organizaciju i kadar, trpeo da se Ćoki iživljava nad njim, da mu u PO 2019. cela hala viče "Silov'o te Čović, Ostojaa, Ostojaaaa" a da on sedi, guta knedle i čeka.


Za to vreme doktor robotike je mislio da će biti dovoljno da Zvezda ostane ista ona koja je do tada 6-7 godina gazdovala regionom i da će dolazak para sa neba koji se desio biti dovoljan za iskorak. 

 

Gle čuda, neko ko je 50 godina u košarci je glup ko 50 kuraca i pare nisu bile dovoljne. 

 

I sada mu ne bio u koži. Bude li nastavio sa blamiranjem, česme će se zavrnuti do kraja. Limar će ga dodatno našamarati i mislim da Ćoki trči počasni krug i da ima još do kraja sezone. 

  • Like 29
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@NMX, kapiram šta hoćeš da kažeš i slažem se, mada je i radonjina mađija deo tog olakšanog domaćeg rivalstva, kao uostalom i vujoševićeva;

međutim, što se tiče evrolige, nisu se samo zvezda i partizan pojačali, već i generalno konkurencija. ranije si imao 5-6-7 jakih ekipa, 2-3 dobre koje se nadaju da upadnu u plejof i polovinu+ koja zavisi od nekog čuda da bi izgledala pristojno. 

 

danas od 18 ekipa imaš 16 koje pretenduju na plejof, to je kao kada bi u aba imao 5 ekipa koje mogu da pobede u plejofu i još 6 koje mogu svakoga da dobiju u jednoj tekmi.

u takvom kontekstu današnjoj zvezdi i partizanu ne bi bilo zagarantovano finale, a i borbu za plejof bi morali ozbiljno da shvate.

 

što bi rekao poznati partizanovac koji možda ima a možda nema mural, 

 

81z-ALCGpKL._UF1000,1000_QL80_.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@NMX Не бих рекао да трчи почасни круг. Ко ће  устати и рећи да Тео, Топ, Бјелица и Калина нису оно што Звездаши хоће? Слажем се да је то карта на коју Човић иде, да би купио још годину две у седлу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

@NMX, kapiram šta hoćeš da kažeš i slažem se, mada je i radonjina mađija deo tog olakšanog domaćeg rivalstva, kao uostalom i vujoševićeva;

 

Ih, posebno ovo ne sporim. Radonjina mađija je bila 2014-2015, posle je išao autopilot sa manje ili više korekcija glavog pilota. 

3 minutes ago, uini said:

međutim, što se tiče evrolige, nisu se samo zvezda i partizan pojačali, već i generalno konkurencija

 

Ni ovo ne sporim. Nego samo kažem kako su pare legle nekome ko je organizovao klub a kako nama koji smo ostavili klub kao one man show.

 

3 minutes ago, suptil said:

@NMX Не бих рекао да трчи почасни круг. Ко ће  устати и рећи да Тео, Топ, Бјелица и Калина нису оно што Звездаши хоће? Слажем се да је то карта на коју Човић иде, да би купио још годину две у седлу.

 

To više neće prolaziti. Tj. ne sumnjam da će Ćoki to probati ali proći neće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pilif88 said:

dok do promene dodje mi cemo se svesti na EK nivo

 

mene bas zanima sta razmisljaju ljudi koji su dali ogromne para kada vide ovo....

 

Sta mislis kad je Ostoja dosao? Kad im je islo super? Da, igrali su Ligu Sampiona tada, kosarkasku. Tako da EK nivo i nije strasan 😄  

 

To je je modus operandi (gotovo) svakog politicara i bizMismena - prvo upropasti nesto, pa onda dodji kao spasioc. Sto nize nesto padne vece su sanse da ce se napraviti neki "pomak" i pricati kako nam je "nikad bolje" i "setite se gde smo bili". Niko tu ne zna da potegne dodatno kad stvari idu dobro. Takav je i Covic. Samo u muljatorskim uslovima, u blatu, mogu da igraju svoju igru, za bolje nisu. 

 

Na to smo osudjeni u ovoj drzavi vec decenijama. A oni koji mogu nesto ili cute (dobro im je, da ne talasaju bas u ova vremena), ili vec odavno mirisu cvece ali od dole, ili se suncaju na suncu tudjeg neba. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim FMP nema problem sa doselekcijom na doselekciju. Ako se možda neko pitao gde su i gde idu pare. Lepo se peru pare za odlazak i povratak u FMP. A slamarica godinama sve veća i veća. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, No name said:

Nedovic nas najefikasniji igrač (14 poena) samo 18 minuta sinoc, prvih 13 minuta drugog poluvremena nije igrao.

Da se razumemo ne igra on nesto narocito, ali je sposoban da probije ,  pogodi ...malo vremena za njega. 

Davidovac 27 minuta. Stvarno ne razumem toliko drzanje njega u igri, i sta dobijamo sa njim.

Ekipa defanzivno ne moze da odgovori zadatku. Bekovi ne igraju odbranu, lako ih probijaju na prvom koraku, a sta tek reci za unutrasnju liniju. 

 

Pricali smo pre ove mini turneje po Španiji da bi nam jedna pobeda igrala ulogu. Prvu sansu smo propustili protiv slabijeg tima.  Sutra zahuhtala Baskonija , ja ne vidim nacin da dobijemo.

Nedovic je ocajno poceo sa izgubljenim loptama i promasajima. Onda i nesportska kasnije. Jeste dao neke koseve kad smo stizali, ali nije delovao kao neko ko je on fire i ko bi garantovano doneo prevagu u delu utakmice kad je sedeo na klupi.

 

Davidovac se ne moze porediti sa Nedovicem, jer niti ima njegovu poziciju niti ulogu. On je bio na 3 i vise 4 i tu je sticajem okolnosti nasa nuznost. Nedovic na tim pozicijama nema sta da trazi.

 

Mi smo ocajna ekipa. Na trenutke imamo bljeskove, ali sve je to nekonstantno, neatleticno, beskrvno. Uvek zavisimo da li je protivnik na svom nivou. Ako jeste, nemamo u gostima sta da trazimo. Ako nije, imamo sansu koju ne koristimo. Pobediti ne mozemo, jedino sta nam ostaje je da kozmeticki popravljamo rezultat da bi poraz izgledao podnosljivije.

 

Valensija je protivnik koji ako ponovi igru iz 2. poluvremena u Beograd ne treba ni da dolazi jer ce biti unakazeni ako mi budemo recimo ponovili igru protiv Turaka. Sinoc su nam se u 2. poluvremenu nudili sa gomilom promasaja, ali mi smo tezili da po svaku cenu budemo jos gori. Malo bolja ekipa bi to juce bez problema iskoristila i utakmicu prelomila u svoju korist. Mi jednostavno nemamo kvalitet za to i mnogo treba da se poslozi da mi jednu takvu utakmicu dobijemo.

 

Komsije igraju snazniju, smisleniju kosarku, iako uglavnom zive od suta koji ih vec 2. sezonu solidno sluzi. Oni sinoc protiv ovakvog protivnika ne bi ni dosli u situaciju da jure -16, a prelomili bi ih bez muke da su trebali.

6 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Poraz kao poraz ali mi mnogo tesko pada kako smo izgledali u prvom poluvremenu - bas sam smoren jos uvek.

Na svim utakmicama koje gubimo u EL mi izgledamo ocajno barem jednu cetvrtinu. Tu zaostanemo -10 minimalno i onda krece pohod na smanjivanje razlike. Na kraju ne bude -20 nego nekih -5 i onda kao treba da budemo zadovoljni. Zamazivanje očiju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Nešto razmišljam, koliko su nama veći budžeti ogolili sve mane i pokazali koliko smo nedovoljno veliki klub za EL okvire.


Dok smo bili Radonjina Zvezda, domaća osnova, par stranaca, sve to ne previše skupo ali i očekivanja ne previše visoka jer je Partizan u govnima zvanim 4-6 mesta u ABA, realno Ćokijevo je bilo da navuče navijače na nekog Kalinu, na Lojda, na Lorenca i ostale zvezde koje su igrale za nas, da uvalja sezonske i u decembru proglasi ABA priortietom. I da se Partizan nije podigao isto bi bilo i sada. Posebno nakon što je EL šutnula Ruse. Ulazak Partizana na veliku scenu donosi obavezu Ćokiju da meri patku i van aba brloga i na masTna ulaganja kod komšija on čini isto, bez da je na bilo koji način pripremio klub za to, kako organizaciono tako i sportski u smislu da to (sem njega) ima ko da podrži. Jbg, Limar iz Prislonice je godinama zidao (uz svu pomoć države) strukturu kluba, organizaciju i kadar, trpeo da se Ćoki iživljava nad njim, da mu u PO 2019. cela hala viče "Silov'o te Čović, Ostojaa, Ostojaaaa" a da on sedi, guta knedle i čeka.


Za to vreme doktor robotike je mislio da će biti dovoljno da Zvezda ostane ista ona koja je do tada 6-7 godina gazdovala regionom i da će dolazak para sa neba koji se desio biti dovoljan za iskorak. 

 

Gle čuda, neko ko je 50 godina u košarci je glup ko 50 kuraca i pare nisu bile dovoljne. 

 

I sada mu ne bio u koži. Bude li nastavio sa blamiranjem, česme će se zavrnuti do kraja. Limar će ga dodatno našamarati i mislim da Ćoki trči počasni krug i da ima još do kraja sezone. 

Isto ovo se dogodilo 2011 samo tada Vujosevic nije shvatio na vreme da njegova prica vise ne prolazi al mi je cudno da je Covic popusio isti svoj fazon.

Takodje mi je zanimljivo da ON ne reaguje pred izbore a narucito posto smo ispusili i u fudbalu. 🤔

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borky said:

Isto ovo se dogodilo 2011 samo tada Vujosevic nije shvatio na vreme da njegova prica vise ne prolazi al mi je cudno da je Covic popusio isti svoj fazon.

 

Pa i jedan i drugi su sujetne budaletine, slepo zaljubljene u sopstvene uspehe bez da sagledaju realnu i širu sliku okolnosti koje su dovele do uspeha kao i to da su se iste te okolnosti promenile. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Pa i jedan i drugi su sujetne budaletine, slepo zaljubljene u sopstvene uspehe bez da sagledaju realnu i širu sliku okolnosti koje su dovele do uspeha kao i to da su se iste te okolnosti promenile. 

Apsolutno a svi znamo kako je Vujosevic svoje tv minute koristio i kako je zavrsio. Jbt kao da zivimo dan mrmota 😆

Link to comment
Share on other sites

Ma Čović je manipulator i debelokožac. Kako god da Zvezda prođe, on će napraviti turneju po televizijama i prodati neku priču koju će navijački mediokriteti (takvih je 90 posto) u slast progutati. 

A Vučić sumnjam da je trenutno nešto zainteresovan da se miješa u naš KK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

Vidim FMP nema problem sa doselekcijom na doselekciju. Ako se možda neko pitao gde su i gde idu pare. Lepo se peru pare za odlazak i povratak u FMP. A slamarica godinama sve veća i veća. 

Da li je Fmp vise uopste nasa filijala? Koliko nasih klinaca je otislo tamo prethodnih par godina? Koliko smo mi uzeli njihovih igraca u istom tom periodu? Ranije je uvek bilo 3-4 igraca koja se spremaju za Zvezdu. Ako nista drugo, makar ih uzmemo na pripremama i probamo. Toga vise nema. I ako nam je drzava glavni finansijer, a jeste, jel neko stvarno veruje da bi Covic smeo jedan dinar od tog novca da potrosi na svoj Fmp?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima , godinama citam ovaj topik al ne pamtim da se ovoliko islo iz krajnosti u krajnost pa se sad prozivaju svi redom od trenera do svakog pojedinca.

 

Jedini koji treba da se pljuju jeste uprava , mnogo se malo prica o tome da smo mi prosle sezone na skoru 8-7 i neverovatnom momentumu posle pobede u Pireju protiv najbolje ekipe u el u tom momentu doveli najvece pojacanje u istoriji kluba koje nije moglo da igra 3 meseca iskljucivo zbog njihove nesposobnosti i onda nakon svega toga ovo leto gde od pocetka jula znas da ti je neophodan igrac na 4 pominju se Sengelija Mirotic i ostali evo 5 meseci nakon toga nas i dalje ubedjuju da trener ne zeli pojacanje. Ovo je skandalozno 

neko MORA da odgovara za ove poteze u sezoni gde imamo nikad veci budzet jednostavno nema opravdanja.

 

 

1: Nejpir, Jago

1/2: Teo

2:Nedovic

2/3: Hanga, Lazic

3: Gidraitis, Davidovac

4: POJACANJE, Mitrovic

5: Bolomboj, Tobi , Simonovic (u 12 u zavisnosti od protivnika umesto nekog iz spoljne linije)

 

Ovo je velo respektabilan tim i ne moze me niko ubediti da Janis ne zeli pojacanje na 4 on je uspeo Mitru da nadje kvaku na 4 skroz je nautralisao njegovu inferiornost u skoku i odbrani na 5 i lakse mu je da igra na niskom postu protiv cetvorki ali bez suta on ne moze da nam bude prva opcija na toj poziciji.

 

U evroligi nije toliko strasna situacija koliko se predstavlja ja bi svakako pre duplog kola odmah potpisao 1-1 ali smo sebi nabili ogroman pritisak onim uzasnim prvim poluvremenom od juce a sutra igramo protiv tima u najboljoj formi i trenera koji je skautirao sve nase igrace.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...