Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, Bruda said:

Ja znam da je za nas zvezdaše košarka počela 2012 ali jbg i ono pre se računa.

 

Računa se u almanasima. A kad zapošljavaš nekog na odgovornu poziciju zapitaš se zašto potencijalni trener ima loš CV već deset godina.

 

Iz nekog razloga Radonjić ima bolju karijeru u poslednjih deset godina od Ivanovića. To je podatak koji nam je donosio dosta sreće, ako smem da primetim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam za tjeranje Duška ali nije da nema dobrih opcija na tržištu.

 

Ono sinoć jeste bilo za otkaz. Jebanje zdravog razuma sa mediokritetskom petorkom kad se lomi meč. Toliki budzet da bi mi Mitrović i Davidovac igrali završnicu. Teo i Neda u paketu ne bi sačuvali ni mene. 

 

Vidjećemo kako će se dalje odvijati situacija ali bojim se da ovo sinoć nije bio samo incident.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Da taj Zeljko mozda od Puntera nije napravio top 3 napadaca EL? 

Da nije Lessort mozda top 3 C EL pod njim? 

Kod njih se vidio progres pa svi porazi iz 1 sezone su bile lekcije na kojima su itekako naucili. 

 

Sta smo mi naucili kod Duska od poraza prosle godine od Albe, Bayerna, Pao, Cibone, Zalgirisa? Kako da opet ispustimo veliku prednost u 4/4 u istoj dvorani i kako da zaboravimo najboljeg defanzivca ekipe na klupi u trenucima kada nista ne mozemo odbraniti?

To je projekat koji traje od kad je dosao Zeljko i sasvim je logicno da kvalitetni igracu izgledaju bolje kad su zajedno dve godine. To mi nemamo, a zasto je to tako vise je pitanje za Covica nego za Duska. 

 

Ja se čak slazem sa tobom za 4/4, odbrana sa Nedovićem i Teom je unapred potop, kiks trenera, nemam problem to da kazem. Ali brate rano dajes sud, pa pominjes od prosle sezone Cibonu i sl. Pa Radonja je bio redovna musterija u Laktašima pa ga nismo besili. Jel stvarno mislis da treba menjati trenera? 

Realno mi nismo favoriti u Abi niti smo za top 8 El ako cemo da priznamo sami sebi. Da mozemo da kliknemo mozemo i da napravimo nesto veliko, tu dosta faktora mora da se poklopi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kontra said:

 

Računa se u almanasima. A kad zapošljavaš nekog na odgovornu poziciju zapitaš se zašto potencijalni trener ima loš CV već deset godina.

 

Iz nekog razloga Radonjić ima bolju karijeru u poslednjih deset godina od Ivanovića. To je podatak koji nam je donosio dosta sreće, ako smem da primetim.

Za ovaj prvi deo sam već odgovorio i nema poente.

Sa poslednjom rečenicom se manje-više slažem.

 

Radonja je najbolji trener u istoriji KKCZ i tu nikakve rasprave nema.

Ali je problem kada ljudi toliko dižu nekoga u nebo, kao njega, i predstavljaju ga kao nekog ko nije napravio ni jednu grešku, što je daleko od istine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Nisam za tjeranje Duška ali nije da nema dobrih opcija na tržištu.

 

Ono sinoć jeste bilo za otkaz. Jebanje zdravog razuma sa mediokritetskom petorkom kad se lomi meč. Toliki budzet da bi mi Mitrović i Davidovac igrali završnicu. Teo i Neda u paketu ne bi sačuvali ni mene. 

 

Vidjećemo kako će se dalje odvijati situacija ali bojim se da ovo sinoć nije bio samo incident.

Upravo to. Ono što najviše brine je to što ono sinoć u 4/4 nije bio samo incident. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alija Sirotanović said:

To je projekat koji traje od kad je dosao Zeljko i sasvim je logicno da kvalitetni igracu izgledaju bolje kad su zajedno dve godine. To mi nemamo, a zasto je to tako vise je pitanje za Covica nego za Duska. 

 

Ja se čak slazem sa tobom za 4/4, odbrana sa Nedovićem i Teom je unapred potop, kiks trenera, nemam problem to da kazem. Ali brate rano dajes sud, pa pominjes od prosle sezone Cibonu i sl. Pa Radonja je bio redovna musterija u Laktašima pa ga nismo besili. Jel stvarno mislis da treba menjati trenera? 

Realno mi nismo favoriti u Abi niti smo za top 8 El ako cemo da priznamo sami sebi. Da mozemo da kliknemo mozemo i da napravimo nesto veliko, tu dosta faktora mora da se poklopi. 

Ne, nisam za otkaz sada ali ako se ovo nastavi, asolutno da. 

Dobio je brutalnu ekipu i nemojmo se praviti kako to nije tacno.

Partizan je zadrzao vecinu igraca iz prosle sezone ali su im odlasci Lessorta i Exuma itekako znacajni i mislim da Zvezda ima bolje igrace ali prednost njihova je strucni stab.

I da itekako smo za top 8.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je poraz bas pretesko pao. Juce mi bio grozan dan, pa sam hteo da me moja Zvezda malo obraduje, kad ono.. bas smor. 13:0 serija i Dusko ne trazi odmah tajmaut, preslikana Alba Zalgiris i Bajern iz prosle sezone. Opet mu najbolji igraci na klupi sede, dok Nedovic i Davidovac i Mitrovic na parketu. Ajde da verujemo da dobijamo Monaco, al iskreno se plasim te utakmice, jer Monaco je uzasno zapoceo el sezonu samo da ne krenu da igraju protiv nas.. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bruda said:

Ali je problem kada ljudi toliko dižu nekoga u nebo, kao njega, i predstavljaju ga kao nekog ko nije napravio ni jednu grešku, što je daleko od istine.

To apsolutno ne stoji, makar na ovom forumu jos uvek nema trenera koji je vise kritikovan od Radonjica, ako izuzmemo mucenog VJa.

Stvarno, ko je ovde govorio o bilo kome kako nije napravimo nijednu gresku?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sinoć u timu 9 novih igrača, drugo kolo EL, sa timom kom odbrana uopšte ne bi trebalo da bude forte...i neko očekuje lockdown odbranu, protiv jednog od boljih i školovanijih EL trenera. 

Mislim, ako hoćete mirno spavaj nano, onda se vratite na neki raniji period, kada takođe nismo mogli da uđemo u top 8.

Timska odbrana je jebeni proces, gde na početku sezone škripi na sve strane, a izuzetno je iritantno čitati iste komentare, evo već 15 godina, u istom ovom periodu sezone. 

Kad nas je npr Kari preuzeo i prvi i drugi put, potrebno je samo videti kakva se odbrana igrala na početku, a kakva tamo u plejofu, posle prolaženja istih situacija milion puta, što na treningu, što na utakmicama. 

Sinoć Duško Davidovcu crta, pokazuje rukama, gde treba da stoji u ćošku, da ne skuplja previše. 

A i prosto, dali su nam Butkevičijus x2 i Ulanovas x2 dvojke u 4 napada, sasvim je normalno da se odbrana malo skupi u tom trenutku... Oni su se, nakon toga, prebacili na šut za 3 poena i pogodili. 

 

Kače se gifovi za odbranu gde su ovi ostajali sami. Pa okačite i gifove gde su naši napadači bili 3x otvoreniji...pa nisu dali koš. Da jesu, mi bismo pobedili. 

 

Poređenje sa porazima iz prošle sezone, koja je posebna disciplina ovde, mogu biti relevantni tek nakon nekog 10. kola, pošto samo teški nemač pojma, može da stavi u isti kontekst poraze iz februara/marta sa onim u drugom kolu, kada je sasvim očekivano da potpuno novi tim ima oscilacije...kao što ih je ima i kod drugih timova i kao što će ih uvek biti u takvim uslovima, dok je košarke. 

  • Like 18
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sinoć u timu 9 novih igrača, drugo kolo EL, sa timom kom odbrana uopšte ne bi trebalo da bude forte...i neko očekuje lockdown odbranu, protiv jednog od boljih i školovanijih EL trenera. 

Mislim, ako hoćete mirno spavaj nano, onda se vratite na neki raniji period, kada takođe nismo mogli da uđemo u top 8.

Timska odbrana je jebeni proces, gde na početku sezone škripi na sve strane, a izuzetno je iritantno čitati iste komentare, evo već 15 godina, u istom ovom periodu sezone. 

Kad nas je npr Kari preuzeo i prvi i drugi put, potrebno je samo videti kakva se odbrana igrala na početku, a kakva tamo u plejofu, posle prolaženja istih situacija milion puta, što na treningu, što na utakmicama. 

Sinoć Duško Davidovcu crta, pokazuje rukama, gde treba da stoji u ćošku, da ne skuplja previše. 

A i prosto, dali su nam Butkevičijus x2 i Ulanovas x2 dvojke u 4 napada, sasvim je normalno da se odbrana malo skupi u tom trenutku... Oni su se, nakon toga, prebacili na šut za 3 poena i pogodili. 

 

Kače se gifovi za odbranu gde su ovi ostajali sami. Pa okačite i gifove gde su naši napadači bili 3x otvoreniji...pa nisu dali koš. Da jesu, mi bismo pobedili. 

 

Poređenje sa porazima iz prošle sezone, koja je posebna disciplina ovde, mogu biti relevantni tek nakon nekog 10. kola, pošto samo teški nemač pojma, može da stavi u isti kontekst poraze iz februara/marta sa onim u drugom kolu, kada je sasvim očekivano da potpuno novi tim ima oscilacije...kao što ih je ima i kod drugih timova i kao što će ih uvek biti u takvim uslovima, dok je košarke. 

Igra, odbrana i napad su za ovaj deo sezone i ako se uzme u obzir skoro potpuna nova ekipa  na mnogo većem nivou nego prethodnih godina. Problem je trenerova selekcija i odabir odnosno ne odabir igrača u odlučujućim momentima i korišćenje određenih igrača. A to isto gledamo drugu sezonu za redom u ovakvim utakmicama. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prva činjenica. Izgubili smo od ekipe od koje nismo drastično bolji u gostima, malo bolji jesmo, ali i oni imaju prednost na nekim pozicijama. Od ekipe koja je bukvalno ista kao prošle godine i koja je dobro vođena.

Druga činjenica. Mi smo trenutno taman toliko kvalitetni da nas niko neće razbiti i da ćemo mi retko koga pogotovo u gostima pobediti ubedljivo tako da će tesne završnice biti u 90% utakmica i to nije do Duška već do kvaliteta EL i do našeg kvaliteta. Neke od tih utakmica ćemo dobiti neke izgubiti.

Treće, Duško jeste pravio greške, ali bilo je i dosta dobrih stvari. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kače se gifovi za odbranu gde su ovi ostajali sami. Pa okačite i gifove gde su naši napadači bili 3x otvoreniji...pa nisu dali koš. Da jesu, mi bismo pobedili. 

Ovde se radi o tome da su ovo uzastopne akcije, gde su maksimalno iskorišćene mane ovakvog sastava na terenu. Na suprotnoj strani možeš da nađeš pojedinačne primere otvorenih šuteva, ne uzastopnih. 

Ovo je okačeno kao odgovor na poruku da su oni trojke dali uprkos dobroj odbrani. Nisu, dali su trojke zato što su na terenu bili igrači koji ne smeju biti zajedno. 

Edited by TB Told
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kače se gifovi za odbranu gde su ovi ostajali sami. Pa okačite i gifove gde su naši napadači bili 3x otvoreniji...pa nisu dali koš. Da jesu, mi bismo pobedili. 

Niko ne spori da smo odigrali dosta dobru utakmicu do poslednjih 6 minuta.

 

Ali kada pricamo konkretno o tih 6 minuta i odlucujucim momentima utakmice, mi smo zestoko nadigrani. Nema tog gifa koji ce pokazati naseg igraca samog na sutu u tih 6 minuta jer ga nije ni bilo. Stavise, nismo imali dobar napad u tom periodu, osim Nedovicevog faul kosa. Ako cemo da pricamo o tome da bismo dobili utakmicu da je Davidovac dao trojku za +12 na 8 minuta do kraja onda jebiga.

 

Dakle, nikakav napad i nikakva odbrana. Petorka je bila potpuni promasaj i morala je da bude drugacija posle par poseda, ali je Dusko bio nemi posmatrac.

 

Nije kraj sveta, ali ako ti neko proda ista foru u 5 napada zaredom onda nema mnogo izgovora, mozes imati i 12 novih igraca. Ne znam sta je problem reci da je izgubio utakmicu.

Edited by Del Piero
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Žalgiris je čista domaćinska ekipa koja će u Areni od vas izgubiti oko 10 razlike, nisu ništa specijalno, niti imaju potencijalni upside u odnosu na ono što su sinoć pokazali.

 

Veći problem ste vi sami - situacija u kojoj dovedeš dva centra a Mitrović ti je i dalje apsolutno ključni igrač ne pod košem nego u celoj ekipi je vrlo zabrinjavajuća. Takođe, ekipa izgleda kao ekipa iskusnih igrača, koji imaju i znanja i trikova da izmisle poene i da kontrolišu ritam utakmice, ali moj je utisak da nedostaje pre svega brzine (pre svega u tranziciji ali i u odbrani), a kad Nedović ne ubacuje onda nema ni šuta. Ne znam kakav je Jago tu, ali cenim da bi pomogao, mada to onda smanjuje minutažu ostalim igračima... 

 

Ništa kritično, tek je početak, uostalom o ekipi može da se sudi tek kad odigra jedno 4 do 5 kola u kontinuitetu protiv jačih protivnika

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Kad vas covek cita rekao bi da je najveci problem skok. Zna li neko koji je odnos u skokovima bio na utakmici?

10-5 u korist Zalgirisa, od toga 3 ofanzivna. A da 4/4 je nebitna. .

 

Nek neko okaci gif-ove oromasenih nasih suteva za 3, Bolomboja na sredini 3/4, Rokasa na kraju 3/4 i Davidovca na 8 min do kraja 4/4. Mozda tako bude djelovalo da su bili uzastopni napadi i da ih izjednacimo sa serijom Zalgirisa koji jesu bili.

Link to comment
Share on other sites

Au braćo baš ga poraniste ove sezone sa opraštanjem od sezone, nismo ni do kraja oktobra dobacili.

Još kad se setim pred početak sezone svi pišu da očekuju oscilacije i igru od sjaja do očaja u prvih mesec dva dok se ekipa ne uigra i onda padne prvi poraz i desi se smak sveta na forumu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Урош19 said:

Au braćo baš ga poraniste ove sezone sa opraštanjem od sezone, nismo ni do kraja oktobra dobacili.

Još kad se setim pred početak sezone svi pišu da očekuju oscilacije i igru od sjaja do očaja u prvih mesec dva dok se ekipa ne uigra i onda padne prvi poraz i desi se smak sveta na forumu.

Niko se ne oprašta i nije poraz smak sveta. Brine način na koji je po ko zna koji put izgubljena dobijena utakmica. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Tobi odigrao nista. Nema kritika

Bolomboj malo vise od nista. Pokoja kritika

Luka dobar.

Znaci najveci problem tima Mitrovic. Opleti po Luci.

zvezdasrbija forever

Nije kritika Mitra, on je kuce odigrao na svom maksimumu.

Samo, ako nam je Mitar prvi centar nas skor ce na kraju biti 10-24 i borba za 15. mesto.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Neko je lepo vec konstatovao, pitao... Kada se eventualno pali alarm, gde je crvena linija.. Tri, pet, sedam poraza na isti ovakav način... Uvek moze da se kaze da je ovo potpuno novi tim, da treba vremena... Da smo izgubili sinoc 30 razlike, bilo bi lakše.. 

Kao sto problem nekih igraca postoji u glavi, tako kao i Duško zabaguje u ovakvim momentima uvek.

Podrska naravno, idemo dalje. Valjda ce sve da bude kako treba...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...