Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

13 hours ago, Dzep said:

Žalgiris je čista domaćinska ekipa koja će u Areni od vas izgubiti oko 10 razlike, nisu ništa specijalno, niti imaju potencijalni upside u odnosu na ono što su sinoć pokazali.

 

Veći problem ste vi sami - situacija u kojoj dovedeš dva centra a Mitrović ti je i dalje apsolutno ključni igrač ne pod košem nego u celoj ekipi je vrlo zabrinjavajuća. Takođe, ekipa izgleda kao ekipa iskusnih igrača, koji imaju i znanja i trikova da izmisle poene i da kontrolišu ritam utakmice, ali moj je utisak da nedostaje pre svega brzine (pre svega u tranziciji ali i u odbrani), a kad Nedović ne ubacuje onda nema ni šuta. Ne znam kakav je Jago tu, ali cenim da bi pomogao, mada to onda smanjuje minutažu ostalim igračima...

 

Zalgiris je prosle sezone (a ove imaju skoro iste igrace) imao 6-11 u gostima, toliko je imala i Crvena zvezda.

 

Dobili su Valenciu, Virtus, Armani, Albu, Bayern i Asvel, izgubili od Crvene zvezde 4 razlike bez dva bitna igraca, u TA samo jedan razlike, u Monacu samo dva razlike. Dakle, nisu nimalo losi u gostima, samo na domacem terenu igraju bolje jer ih podrzava puna dvorana njihovih navijaca.

 

Ljudi konstantno vec sezonama ostaju u cudu kako to da ekipa koja ima jedan od najlosijih rostera u takmicenju biva uvek plasirana toliko visoko, a razlog tome je sto oni moraju da grizu na svakom mecu ako zele da se bore za TOP8, dok vecina drugih ekipa taktizira, blamira se, predaje se cim vidi 10 razlike na semaforu za protivnika.

 

Nevezano za to ko za koga navija, mnogo radije cu da pogledam neku njihovu utakmicu od nekog tamo Monaca ili Virtusa jer znam da cu od njih dobiti realan rezultat tog dana, dok cu od Virtusa i Monaca da dobijam poraze od 20 razlike u BG. a takve meceve gasim nakon kraja 1. poluvremena. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2023 at 9:56 AM, Kontra said:

 

Računa se u almanasima. A kad zapošljavaš nekog na odgovornu poziciju zapitaš se zašto potencijalni trener ima loš CV već deset godina.

 

Iz nekog razloga Radonjić ima bolju karijeru u poslednjih deset godina od Ivanovića. To je podatak koji nam je donosio dosta sreće, ako smem da primetim.

Bez želje da ulazim u polemiku Ivanović-Radonjić (posebno ne da branim Ivanovića, ili napadam Deja), ovaj argument oko poslednjih 10 god karijere i nema neku težinu.

U poslednjih 10-ak god Obradović je osvojio EL jednom, a Ataman, Itudis i Laso po dva puta, iz nekog razloga, kao što kažeš. A taj razlog vrv nije to što su bolji treneri. Ako bi EL klubovi među njima četvoricom mogli da biraju trenera za sebe, prilično sam ubeđen da bi (skoro) svi izabrali ovog sa jednom EL.

Edited by MarioKempes
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2023 at 9:56 AM, Kontra said:

 

Računa se u almanasima. A kad zapošljavaš nekog na odgovornu poziciju zapitaš se zašto potencijalni trener ima loš CV već deset godina.

 

Iz nekog razloga Radonjić ima bolju karijeru u poslednjih deset godina od Ivanovića. To je podatak koji nam je donosio dosta sreće, ako smem da primetim.

Aj da vratimo Radonjica i da se lozimo na HARD DIFENS dok smo poslednji u evroligi?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Miki28 said:

Trebao nam je Hanga na terenu umesto Tea ili Nedovica. 

 

izvini što te sad kvoutujem ali moram da predočim primer revizionističke istorije:

kako brate da bude xy igrač umesto tea kada je on šurio većinu tekme & na kraju promašio midrange + prodao loptu (ovo drugo kada je bilo već kasno)

 

nedović kao zamena za hangu ima smisla ali isto tako ima smisla što mu je duško verovao, jer ga je jedno polaganje (valjda uz faul) delilo od gamechangera.

 

--

hoću da kažem, malo manje da ulazimo u delorean iz povratka u budućnos' a malo više da razumemo kako svaka odluka trenera ima 50-50% šanse da ode na obe strane  ( :

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo to bili poslednji u EL sa Radonjicem? Nije mi jasno zasto se sve cesce omalovazava Radonjic. Stoji da u inostranstvu nije nista bitnije napravio, ali nama je bio zlata vredan, a nije imao ni blizu mogucnosti kao sto ima Ivanovic danas. Uvek na papiru jedan od losijih sastava, a rezultati daleko iznad toga.

2013/14: ispadanje iz prve faze EL, pa polufinale EC

2014/15: top 16

2015/16: top 8

2016/17: 9. mesto

2021/22: 11. mesto

 

Ne kazem da treba vratiti Radonju, ali umanjivati njegove rezultate u Zvezdi u EL je bas bezveze. Bukvalno od govana pravio pitu, vecina igraca sa kojima je pobedjivao najbolje ekipe Evrope posle toga nije uspela da igra ni blizu tog nivoa kao u Zvezdi. 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2023 at 12:08 PM, srlepajce said:

ako Gidra zaista ima problema sa Litvancima onda stvarno gde ide ovaj svet

 

to mi je mnogo bolesnije od komsijiskih odnosa ovde

Gidra je potpuno zabagovao, mentalno, jer je bio pod pritiskom i jer ga je bila sramota...Od njegovih zemljaka, iako bi trebalo da bude obrnuto. Airball ne postoji u njegovom repertoaru, taman pijan da igra.

1 minute ago, blade runner said:

Gidra je potpuno zabagovao, mentalno, jer je bio pod pritiskom i jer ga je bila sramota...Od njegovih zemljaka, iako bi trebalo da bude obrnuto. Airball ne postoji u njegovom repertoaru, taman pijan da igra.

PS gore nego mali Ivanović u Podgorici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

izvini što te sad kvoutujem ali moram da predočim primer revizionističke istorije:

kako brate da bude xy igrač umesto tea kada je on šurio većinu tekme & na kraju promašio midrange + prodao loptu (ovo drugo kada je bilo već kasno)

 

nedović kao zamena za hangu ima smisla ali isto tako ima smisla što mu je duško verovao, jer ga je jedno polaganje (valjda uz faul) delilo od gamechangera.

 

--

hoću da kažem, malo manje da ulazimo u delorean iz povratka u budućnos' a malo više da razumemo kako svaka odluka trenera ima 50-50% šanse da ode na obe strane  ( :

Vec sam ti juce odgovorio, ne bi izmislio Dusko toplu vodu da krene sa izmjenama napad-odbrana a posebno kad smo se stabilizovali i usli u neki egal kod bacanja Nede i kod bacanja Luke. Tada nam je trebala odbrana a odbranili nista nismo. 

 

Ako je igrac sa -16 nezamenjiv jer samo vas par vidjelo da igra dobro onda su Teo ili Neda logicna izmjena za naseg najboljeg defanzivca ali dobro, sve 5.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, blade runner said:

Gidra je potpuno zabagovao, mentalno, jer je bio pod pritiskom i jer ga je bila sramota...Od njegovih zemljaka, iako bi trebalo da bude obrnuto. Airball ne postoji u njegovom repertoaru, taman pijan da igra.

PS gore nego mali Ivanović u Podgorici.

sve vise verujem u pricu da nije slucajno  pokupio porodicu i pobegao od svega dve nedelje pre priprema

to prevazilazi sva nasa sranja  i prepucavanja oko klupskih boja 

 

ima vece bolestine

 

jos ona budala od trenera  pominje da je nekada i on igrao u Rusiji

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Ako je igrac sa -16 nezamenjiv jer samo vas par vidjelo da igra dobro onda su Teo ili Neda logicna izmjena za naseg najboljeg defanzivca ali dobro, sve 5.  

 

pa i napier je bio u minusu. 

uglavnom, iygleda da nam ne treba trener, samo proverava] +/- statse i vozis ekipu 😀

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Kad smo to bili poslednji u EL sa Radonjicem? Nije mi jasno zasto se sve cesce omalovazava Radonjic. Stoji da u inostranstvu nije nista bitnije napravio, ali nama je bio zlata vredan, a nije imao ni blizu mogucnosti kao sto ima Ivanovic danas. Uvek na papiru jedan od losijih sastava, a rezultati daleko iznad toga.

2013/14: ispadanje iz prve faze EL, pa polufinale EC

2014/15: top 16

2015/16: top 8

2016/17: 9. mesto

2021/22: 11. mesto

 

Ne kazem da treba vratiti Radonju, ali umanjivati njegove rezultate u Zvezdi u EL je bas bezveze. Bukvalno od govana pravio pitu, vecina igraca sa kojima je pobedjivao najbolje ekipe Evrope posle toga nije uspela da igra ni blizu tog nivoa kao u Zvezdi. 

 

Da dodam da je narativ za Radonjica kako nije mogao da udje u top8 i to je lose a sad sa ovoliko vecim budzetom, 10 mesto se predstavlja kao uspeh jer vodi i plej in.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Nije mi jasno zasto se sve cesce omalovazava Radonjic.

 

Pardon sto upadam, ali ne verujem da iko od Zvezdasa omalovazava Deju, nego vecini ide na zivce to sto (za sada) niko ne ume da se snadje na vasoj klupi i uradi overachieve poput njega. 

 

Mada realno, prebrzo sudite Dusku.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Crni said:

Dajle Dusko je vodio bez greske, igraci su krivi?

 

ili procitas sta sam pisao sinoc i danas, ili GTFO ( :

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Da trazim u moru upisa necu, ali ih je bilo sigurno prethodnih dana. Poslednji je eto dva upisa iznad tog mog.

 

Kako neko pomene Radonju, tako se neko drugi pojavi da kaze kako nam je sa njim garantovano da ne ulazimo u top8.

 

znaci neces ili nemas.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

ili procitas sta sam pisao sinoc i danas, ili GTFO ( :

To sto si otvorio temu ne znaci da imas pravo da nekoga odjebavas sa iste(iako ti se moze naravno).

Eto nemam nikakve obaveze, pa cu traziti tvoje upise od juce...🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Duško je trener koji ima mnogo vrlina ali i poprilično mnogo mana. Naravno da treba ostati do kraja sezone. Ali ako sa ekipom koju je sam selektirao krene da zaostaje u EL i ABA ligi onda treba razmisliti o nekoj alternativi. Za sada ima punu podršku jer iza sebe je pokazao da mu ekipe mogu igrati dobar basket i da ista pravi rezultate. Ono šta bih lično najviše voleo a što će se teško desiti a to je da što manje pokazuje jednu od većih svojih mana. Ne sme se više dešavati onakva spavanja na klupi kad se utakmice lome. Veliki je uzorak takvih utakmica za klub kao što je naš da ima katastrofalna vođenja ekipe. Da nije bilo toga, Žalgiris bi bio pobeđen. I tu nema opravdanja za trenera. 

Što se tiče selekcije igrača mnogo toga tu ne štima. Ili je Čović doveo sve igrače ili se i sam Duško prevario u proceni i izboru. Onakvo nepoverenje prema centrima koji su dovedeni kao pojačanja ( Toby, Simonović, Bolomboy ) i davanje mizerne minutaže je zabrinjavajuće. I ne, nije slučajnost. Identično je bilo i protiv Asvela. Dovedena su 4 visoka igrača uz ostanak još trojice iz prethodne godine i tebi od sedam visokih opet najviše igra Mitrović( okej za sada je i pokazao najviše ali i najviše igra). I Ilić koji jeste napredovao ali i on ima dobru minutažu za igrača za kojeg se pretpostavilo i na kojeg verovatno ni stručni štab nije polagao neke preterane nade. Mi ovako u ove dve utakmice i početak EL smo faktički počeli sa istom centarskom linijom, a Bogami i slabijom s obzirom da smo prošle imali Petruševa i Bentila na 4 i pored Mitrovića i Martina na 5. Sada imamo samo Mitrovića, Ilića i Davidovca. Pod hitno ili uvesti u ritam i dati priliku Bolomboju, Tobiju i Simonoviću u suprotnom ne piše nam se dobro. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

To sto si otvorio temu ne znaci da imas pravo da nekoga odjebavas sa iste(iako ti se moze naravno).

Eto nemam nikakve obaveze, pa cu traziti tvoje upise od juce...🤣

 

ajde potrazi, posto, to sto si upao kao vanzemaljac na temu ne znaci da treba postovati tvoje neznanje.

 

zasto bi tacno trebalo da prepricavam ono sto sam napisao? nije kao da si napisao post vredan tog poduhvata.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ajde potrazi, posto, to sto si upao kao vanzemaljac na temu ne znaci da treba postovati tvoje neznanje.

 

zasto bi tacno trebalo da prepricavam ono sto sam napisao? nije kao da si napisao post vredan tog 

B1.

Hocu, od sutra krecem, majke mi.

B2.

Iskreno, ne zanima me.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...