Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bolombaj je ušao polovinom četvrte četvrtine umesto Mitra i koliko god to paradoksalno zvučalo raspala nam se zaštita reketa, toliko da je morao da se vrati Luka.

Zvuči paradoksalno zato što nije tačno, jer smo poene primali preko spoljne linije, a ne iz reketa. 

Edited by TB Told
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da, baš je trebalo sinoć da forsira igrače koji su pijani došli na utakmicu...zbog uigravanja, pošto je valjda to primarni cilj završnice EL utakmice, a ne pobeda. Da je tako bilo, isto bi se ovde pisalo kako Duško nema osećaj i forsira one kojima nije dan, umesto raspoloženih igrača i da je izlapeo matori.

Mitrović je bio odličan sinoć i trebalo je da igra upravo ovoliko koliko je igrao. Na kraju je imao +5, znači pre ulaska u završnici, to je bilo preko +10 sa njim u igri. Čisto da se demistifikuje to da smo više primali pozadi s njim, nego što je on doneo napred.

Pritom, dve trojke smo primili dok je bio Bolomboj tu. Onda je on izašao, ušao Mitar i primili smo još 2.

Čekaj za 6min i 3min na terenu ti znaš ko je pijan a ko ne i da nisu došli na utakmicu? Šta je Giedraitis onda bio juče? Ne razumem logiku. Jedni su loši i pijani i oni će da sede a drugi loši i pijani će da igraju 30+ minuta. Juče su morali Toby i Simonović da imaju više minuta. Hanga je morao da bude u 5 za završnicu meča. Yago ako je bio ispred Lazarevića i u 12, kad nam nije išlo u napadu je morao da dobije priliku. Trener se oslonio na igrače za koje se iz aviona videlo da ne mogu u završnici da daju dovoljno ni u napadu ni u odbrani. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Mitrović je bio odličan sinoć i trebalo je da igra upravo ovoliko koliko je igrao.

I šta je Mitrović uradio u završnici, po zna koji put? Ništa. U napadu nestane, u odbrani i inače nema učinak.

 

Sve dok je on na terenu u završnicama ovakvih mečeva ishod će biti sličan.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da, baš je trebalo sinoć da forsira igrače koji su pijani došli na utakmicu...zbog uigravanja, pošto je valjda to primarni cilj završnice EL utakmice, a ne pobeda. Da je tako bilo, isto bi se ovde pisalo kako Duško nema osećaj i forsira one kojima nije dan, umesto raspoloženih igrača i da je izlapeo matori.

Mitrović je bio odličan sinoć i trebalo je da igra upravo ovoliko koliko je igrao. Na kraju je imao +5, znači pre ulaska u završnici, to je bilo preko +10 sa njim u igri. Čisto da se demistifikuje to da smo više primali pozadi s njim, nego što je on doneo napred.

Pritom, dve trojke smo primili dok je bio Bolomboj tu. Onda je on izašao, ušao Mitar i primili smo još 2.

A sto je igrao Rokas? Da nije i on od tih pijanih ili na Litvance ne utice alkohol? Na kraju je imao -16.

Sto je Hanga bio na klupi? Na kraju je imao +11.

Zasto Teo i Nedovic zajedno u finisu?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boaće said:

Krenulo ublažavanje čuvara vatre. Pa to je Žalgiris, imaju sistem, kući su jaki, mi nov tim... Isti taj Žalgiris je imao 18% za 3 poena za 35 minuta, oko 50% sa linije penala i dozvolili su nam 20 ofanzivnih skokova, većina njihovih najboljih igrača bez ikakvog ritma do te horor završnice, pa šta još treba da se desi da kažemo da je trebalo da pobedimo!? Teško će Žalgiris sa ovakvom partijom kakvu je pružio protiv nas juče da dobije neku ekipu iz plej ofa, ovakve loše partije se koriste za brejk. Oni kući kad igraju dobro od starta, kontrolišu meč, hoće ih šut, tek tad nemaš šanse. Juče se ispustila pobeda koja je manje-više bila izvesna, to je istina. Nije smak sveta, ali nećemo imati brdo ovakvih prilika tokom sezone.

 

nije da je narocito vazno ali nema potrebe za etiketiranjima; likovi koji su presli u mode idi gledaj fmp/baskoniju ili pises nista su sankcionisani -> tako da nema potrebe za podelama da bi se svadjali, posto uglavnom pisu svi argumentovano i bez nekog hejta ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Meni ta petorka na koju se Dusko odlucio u finisu utakmice ima smisla jer su to igraci koji su pre svega preokrenuli rezultat na pocetku utakmice, a onda i pravili prednost i bili najzasluzniji za +9 u poslednjoj cetvrtini. Teo, Nedovic i Mitrovic su imali pozitivni ucinak u +\- koloni i sa njima na parketu nam je napad funkcionisao najbolje.

 

Sve ok, ali Hangu nije smeo da zaboravi, morao je biti na parketu umesto Gedraitisa ili Nedovica. On nas je pokrenuo, imao najveci +/- i bio najbolji defanzivac u 12. Ako se ne varam, izbacio ga je na +5 za nas i vise ga nije vracao.

 

Btw, Lazarevic van 12 ispade poprilicna besmislica, posebno u odsustvu Lazica. Yago ocekivano nije video parketa, a ovo je bila jedna od retkih utakmica na kojima bi Lazarevic bio vrlo upotrebljiv...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TB Told said:

Zvuči paradoksalno zato što nije tačno, jer smo poene primali preko spoljne linije, a ne iz reketa. 

Pa recimo kod kucanja Butkevičijusa je zakasnio , ostao je na ničijoj zemlji. U njegovu odbranu on je gledao Šmitsa na trojci , a bolje bi bilo da je pročitao reket i natera Litvanca na taj ekstra pas.

Generalno Žalgiris nas je sinoć dobio sa niskom 5 out petorkom i napadom na praznoj strani gde smo imali dve rupe u vidu Nedovića i Tea. Morao je Hanga da igra i to je kriv Ivanović 1/1.

 

Drugo Gidra nas je usrao sinoć na oba kraja terena, posebno i završnici i greška je što Lazarević nije bio u 12 i tek sad se pokazalo koliko je hendikep ne igranje Lazića. 

To je ono što ja zameram Dušku, te dve stvari.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

A sto je igrao Rokas? Da nije i on od tih pijanih ili na Litvance ne utice alkohol? Na kraju je imao -16.

Sto je Hanga bio na klupi? Na kraju je imao +11.

Zasto Teo i Nedovic zajedno u finisu?

Hanga jeste greška i to je valjda jasno i složili su se skoro svi ovde. 

Reći ću jednu šokantnu činjenicu, a to je da su i za pobede i poraze zaslužni/krivi i igrači i trener. Ne znam da li je to nekome palo na pamet do sada, ali eto, mora voda da se zagreje na forumu.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Hanga jeste greška i to je valjda jasno i složili su se skoro svi ovde. 

Reći ću jednu šokantnu činjenicu, a to je da su i za pobede i poraze zaslužni/krivi i igrači i trener. Ne znam da li je to nekome palo na pamet do sada, ali eto, mora voda da se zagreje na forumu.

A ko se pita koji igraci igraju ili sjede na klupi? Igrac sam ili ti/ja?

Link to comment
Share on other sites

Dobri ste bili sinoc. Paklen teren, njima krenuli mega useri u zadnjih 5 min (gotovo svaka trojka je bila contested ili ocajnicka iz coska i van balansa), sve uz tradicionalnu sudijsku praksu da kada je domacin davljenik/ocajnik, krenu i oni da pomazu.

 

Naravno, ima i do vas, ali ne mozete igrati savrsenu kosarku u ovoj fazi sezone. Jos se nije desilo da su svi igraci u isto vreme u formi, nijednom timu.

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

A sto je igrao Rokas? Da nije i on od tih pijanih ili na Litvance ne utice alkohol? Na kraju je imao -16.

Sto je Hanga bio na klupi? Na kraju je imao +11.

Zasto Teo i Nedovic zajedno u finisu?

Nije niko drugi mogao na Ulanovasa, snizili su petorku i Deda je morao na 4 .

Da bi ova ekipa bila vrhunska treba nam vrhunska četvorka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Hanga jeste greška i to je valjda jasno i složili su se skoro svi ovde. 

Reći ću jednu šokantnu činjenicu, a to je da su i za pobede i poraze zaslužni/krivi i igrači i trener. Ne znam da li je to nekome palo na pamet do sada, ali eto, mora voda da se zagreje na forumu.

Ju ju. Dve sezone, 20 različitih igrača, 6,7 izgubljenih utakmica na isti način i jedan isti trener. Pronađite kariku koja je jedina konstantna i ista u ove dve sezone. 

Utakmice koje se gube u dve sezone na isti način nisu odgovornost igrača. Tačka. 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

nije da nema dobrih opcija na trzistu ali jel bi mog'o neki trener kojem nisu obavezno inicijali dr, da izgura jednu celu sezonu.

 

ovo oko otkaza za sinoc, svaka cast, kao da ne pratimo isti sport.

pogotovo sto su od 4x igraca koja si naveo, tri bila u top4 nasa najbolja performera na tekmi ( :

Potpisujem.

Jos kad vidim da ljudi kritikuju to sto je Simonovic igrao samo 6 minuta.

Decko je mekan, jos pre utakmice smo pricali da ce imati problema sa Smitsom koji ga je odvalio od batina i kosarke.

Jos gluplji potez bi bio guranje Jaga u igru koji je sve samo ne dobar fit za ovu utakmicu.

Na kraju niko da se osvrne na to da smo igrali sa rovitim Sapazom koji je bezao od kontakta i pika, te kreirao iskljucivo za sebe.

 

Umesto da nas raduje pristup Tea i Nedovica, te igre Mitra, Dekija i Ilica, ljudi ovde udaraju recke Dusku zbog jedne odluke u poslednjoj cetvrtini.

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Ju ju. Dve sezone, 20 različitih igrača, 6,7 izgubljenih utakmica na isti način i jedan isti trener. Pronađite kariku koja je jedina konstantna i ista u ove dve sezone. 

Utakmice koje se gube u dve sezone na isti način nisu odgovornost igrača. Tačka. 

Možemo i o prošloj sezoni, par činjenica.

Sa Duškom:
Gubili od Asvela 8 razlike na 4 min do kraja...pobedili.

Gubili od Albe 7 razlike na 3 i po minuta do kraja....pobedili.

Gubili od Partizana 6 razlike na 3 minuta do kraja...pobedili.

Gubili od Fenera 5 razlike na 4 min do kraja...pobedili.

 

Onda, obratno.
Vodili protiv Olimpiakosa u gostima 6 razlike na 3 i po minuta do kraja...pobedili.

Vodili protiv Valensije 7 razlike na 3 i po minuta do kraja...pobedili.

Vodili protiv Makabija 6 razlike na 3 i po minuta do kraja...pobedili.

Vodili protiv Baskonije 7 razlike na 3 i po minuta do kraja...pobedili.

Vodili protiv Olimiakosa kući 6 razlike na 4 min do kraja....pobedili.

Vodili protiv Makabija na strani 7 razlike na 3 min do kraja....pobedili.

 

Ovde i ne pišem utakmice koje smo dobili ubedljivo kad smo vodili ili dobili u neizvesnoj završnici bez neke veće razlike u poslednjih 3-5 min.

 

Došao sam do neverovatnog zaključka koji glasi - Kad gubiš, nekad izgubiš, a nekad pobediš i kad vodiš, nekad pobediš, a nekad izgubiš. Šokiran sam.

To što se ovde odomaćilo da mi ne možemo da sačuvamo vođstvo i da trener puca pod pritiskom je samo smešna stvar i nešto standardno na ovom forumu godinama unazad, gde se pamti samo ono što želi da se upamti.


Ako ovde ima straha da će nam se ponoviti prošla sezona, samo ću reći da je skor 16-11 oko 60% i što se mene tiče, može Duško da ga ima i ove godine, pošto će taj procenat verovatno biti dovoljan za plej of.

  • Like 8
  • Love 2
  • Thanks 16
Link to comment
Share on other sites

Ljudi mi bi na Šabazovu prosek partiju ovo dobili i tu ne mislim poenterski već organizaciono. Pa on je i onaj drugi prekršaj na šutu za tri iznudio jer mu je Ivanović rekao da se odmah po prijemu lopte iz auta diže za tri jer će oni ići agresivno i praviti faul.

Trener Žalgirisa je vrhunski, on je na poluvremenu promenio način kako napadaju kad su Teo i Nedović u petorci dok je Ivanović recimo za prvo poluvreme to odlično spremio i njih dvojica zajedno su nam donela preokret.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se i tešim sebe samo da će ovakva trenerska pomračenja uma biti ove sezone na minimalnom uzorku. Juče bi dobili i to najviše boli samo da nije prespavao 4/4. Meni samo klupiranje Hange kad se lomilo je pokazatelj da je trener zaspao na kraju. Jer drugo objašnjenje nemam za takvu odluku.  Nadam se da će ove sezone što manje spavati za vreme utakmica a što više nakon utakmica i eto nama Top 8. Kvalitet je i te kako tu pa i ovako bez kvalitetnog krilnog centra za kojim plače ovaj tim. 💪

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Tobi odigrao nista. Nema kritika

Bolomboj malo vise od nista. Pokoja kritika

Luka dobar.

Znaci najveci problem tima Mitrovic. Opleti po Luci.

zvezdasrbija forever

 

Nekada se preterivalo pa su samo stranci kritikovani, sad se ide u drugu krajnost i samo/najčešće su domaći na tapetu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

A sta je Dusko spremio za specijalitet Maksvitisa u 4/4 kada je non stop njegova ekipa igrala isti ulazak u akciju? 

Petorku Reo, Neda, Rokas, DeDa i Luka. 5 specijalaca u defanzivi

Nakon Tajm auta smo mi dosta dobro sistemski branili te situacije, ali je bilo dosta individualnih grešaka koje su plod neuigranosti i dekoncentracije.

Ilić koji izlazi na Šmitsa i ostavlja Maneka.

Gidra koji pušta Ulanovasa na levo na postu, a Šmitsa na desno u klozautu što su bukvalno amaterski propusti.

Nedović maši zicer, Luka maši zicer.

 

Ponavljam, Hanga i Lazarević su greške, ali on je u ovoj tekmi nakon 5-6 minuta našao 7-8 igrača koji su okrenuli rezultat. Nije Duško krem de La krem ali je dobar trener i ovolika pljuvačina je nepotrebna.

 

Mi ,ponavljam opet , imamo takav kvalitet da ćemo se ovih tesnih završnica nagledati. Dovoljno je da dobiješ jednu pa da ti poraste samopouzdanje i da dobiješ 5-6 takvih završnica za redom i isto tako dovoljno je da izgubiše jednu dve pa da se skrati ruka i da uđeš u negativan niz. Mi imamo iskusne i dobre igrače koji mogu da te stvari okrenu u našu korist i verujem da će tako biti.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uh dobro je da procitah komentare ovde kako treba da budemo srecni zbog dobrih parftija pojedinaca sinoc, i evo kod mene vec radi, vec sam srecan i nemam ni jednu primedbu.

Kako je karma zajebana rabota, cesto smo se smejali komsijama sto su glorifikovali svoje poraze, a evo za koliko kratko vreme radimo isto.

Do pojave Duska, nisam kapirao koliko je Zeljko mocan trener.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa veliki treneri su igrali zavrsnice bez Bodiroge, Dijamantidisa, Dzordana, Dankana...logicno.

Ja sam bio taj koji mraci letos sto imamo zilion igraca , a nemamo prvu 4 i 2. Pazi ovaj ce glumiti sa krila beka, a ovaj sa petice cetvorku...da bre to je riblja corba, pa nabacaj sve sto imas na lageru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...