Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

ma da, simonovic ima neke bazicne fundamente a ima i samopouzdanje, sto je cest slucaj kada provedes u nba i okolo par sezona.

 

puno ima da radi ali se vidi prostor da bude dobar euroleague igrac.

 

zanimljiv je lik ilic ali da treba da prati put luke mitrovica, nisam siguran, prosto zato sto ti treba i kefalo za basket i igra ledjima i pregled igre, gde ovo u sredini moze da se dovede u neki prosek ali stavke 1&3 ili imas ili nemas.

 

da se razumemo, slazdm se sa @Geronimo, dobar pregled aktuelnog stanja ilica. ja sam mislio na nekom davnom i tankom uzorku da je on i brzi i skocniji nego sto jeste.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

znam kada se desilo a usput, odigrao je baš loše taj period, potpuno je bilo rezonski da se 'ladi - samo nisam video tu diskusiju, tj scenu

Ne bih se slozio da je lose odigrao taj period jer je na terenu bio malo jace od 1 minuta. Bas nedovoljno za bilo kakav sud, 2 napada.

Mi i prije njegovog ulaska nismo dali kos 2 minuta odnosno zadnji poeni su kada je Lazic dao trojku.

 

Prvi napad je kreirao za Nedovica koji promasio otvoren sut sa poludistance, zatim sebi iskreirao sut za 2 poena sa poludistance nakon cega je bio of skok kada se zavukao ispod kosa i dao pas igracima Asvela gdje Lovernj daje 3 poena i +19 nakon cega Dusko zove tajmaut i ubacuje Hangu umesto Tea i onda ono sto sam napisao, napad na Kuzmica gdje istice vrijeme za napad i onda ulazi sjajna petorka Hanga, Neda, Lazarevic, Ilic i Kuzmic.

 

Teo je otisao na kraj klupe i negodovao u sebi, nista lose. Posle usao u 4/4 i zavrsili mec lagano

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Prvo poluvreme bez izgubljene lopte.
- Kuz i dalje pravi najbolje blokove.
- Simke u prekidu smara sudiju...prilazi mu Laza sa ledja i dobacuje samo jednu reč. Simke se okreće iste sekunde.
- Šabaz ima siiiik prednju promenu.
- Hanga bez lopte je uvek na poziciji na kojoj treba da bude.
- Nedara je petnaestu trojku sa 8.5 metara dao skokom u stranu i trčanjem u odbranu dok još nije prošla kroz obruč. Stef stajl...
- Gledam i drugu reprizu jer nema ničeg interesantnijeg za gledanje a nemam ni pametnija posla.





  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ilić je izgradio reputaciju na osnovu skupljanja skokova i ubacivanja otpadaka u koš. Ima on dobru fizionomiju za tu rudarsku igru(široka ramena i dugačke ruke), ali je za EL skroman finišer, jer nije eksplozivan. Ostale neke kvalitete nema. Nema igru leđima, nema šut. Ne vjerujem ni da može slijediti Mitrovića. Luka dobro finišira sa obje ruke, umije da pivotira, bolje se otvara, bolji pregled igre - jednostavno mnogo veći IQ. Ne treba ni potcijeniti Ilićev doprinos u nekim segmentima, ali mislim da je to malo za 12. 

 

Simonović ima prilično veći napadački potencijal. Osim otvorenih trica, može da pogodi šut iz neke kretnje. Sinoć je imao jednu situaciju kad se otvorio na 5-6 metara i pogodio. Ni malo lak šut, pogotovo za igrača od 213cm. Moraš da imaš dobar balans za taj tip šuta. 

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je zbog Simonovica sto je ovako otvorio EL sezonu, znacice mu sigurno za samopouzdanje. 18 minuta 14 poena bez promasaja iz igre, poentira je i ledjima i sa poludistance i za 3 poena, ali je doduse imao defanzivnih problema i napravio 5 faulova. Ali svakako treba biti zadovoljan ovakvim njegovim izdanjem, bice on sve bolji kako vreme bude odmicalo ako bude imao samopouzdanja.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nisu ni očekivanja ista od Ilića i Simonovića. Ilić je doveden u momentu kad se očekivalo da mi imamo kvalitet neke Albe, a glavna pojačanja su bili Adams, Bentil, Holland i slični. Simonović ipak ima mnogo veći plafon, kod njega je problem što igra na poziciji koja nije njegova i što noge ne mogu da mu se ubrzaju. Ilić i Mitrović su sve suprotno jedan u odnosu na drugog, Ilić neće naučiti ovo što Mitrović zna o košarci pa da igra još 200 godina, ali ima bolji frejm i fizikalnost, može da se "pobije" i sa krupnijima od sebe, njegovo je da proba da se iskleše u ozbiljnog defanzivca, ima alata za to, sve u napadu je samo bonus, imperativ je makar da zicere bez problema realizuje i da ne filozofira mnogo + da radi na šutu za 3 tako da se ne skuplja svaki put sa njega. 

 

Mislim da su i Ilić i Lazarević i Kuzmić tu da unesu balans jer imamo dosta jednosmernih napadača, a tu je i Lazić koji uvek izgleda daleko bolje u ekipi sa što više talenta i očito je još uvek legitimni član standardnih 12.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wake in Fright said:

Ilić je izgradio reputaciju na osnovu skupljanja skokova i ubacivanja otpadaka u koš. Ima on dobru fizionomiju za tu rudarsku igru(široka ramena i dugačke ruke), ali je za EL skroman finišer, jer nije eksplozivan. Ostale neke kvalitete nema. Nema igru leđima, nema šut. Ne vjerujem ni da može slijediti Mitrovića. Luka dobro finišira sa obje ruke, umije da pivotira, bolje se otvara, bolji pregled igre - jednostavno mnogo veći IQ. Ne treba ni potcijeniti Ilićev doprinos u nekim segmentima, ali mislim da je to malo za 12. 

 

Simonović ima prilično veći napadački potencijal. Osim otvorenih trica, može da pogodi šut iz neke kretnje. Sinoć je imao jednu situaciju kad se otvorio na 5-6 metara i pogodio. Ni malo lak šut, pogotovo za igrača od 213cm. Moraš da imaš dobar balans za taj tip šuta. 

 

Sve ovo, +odraz i sut za 3 ( neke solidne procente tipa 33-40% hehe), uz žestok i metodican rad se može poboljšati i unaprediti. A nije da nema osnovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Ja mislim da ne.

 

Ne bih se slozio sa kolegama forumasima da je mekan. Cvrst je on, nisko teziste, vrlo solidno jak sa tendencijom da mu snaga uz pozicioniranje bude glavni forte. Nije ni kukavica - sta vise hrabar je i spreman da ide glavom gde i ne treba.

 

Nedostaci su mu eksplozivnost i skocnost, uz skill set. Nije mu prvi put da je skidan sa obruca kad igra protiv ljudi, a ne dece. Dobije loptu, ali dok se dogega do obruca, pa dok se odrazi... Odraz mu je spor i mali. Ide na kucanje, ali je vrlo malo iznas obruca i dosta mu vremena treba da se podigne. Nema taj potencijal za igru iznad obruca, vishe je old fashion cetvorka (ala Savic), koja ce se pozicionirati, tuci i snalaziti. Nazalost, u modernoj kosarci za poziciju 4 moras biti izuzetan atleta ili izuzetan suter/kosarkas. Dalibor se godinama pati sa sutom, a sto se skila tice jako je sirov. Ni dribliga, ni igra ledjima. Snalazljivost pod kosem i zavrsavanje... sta znam, onako... Suvise je meni tu tehnickih i fizickih nedostataka. Dobro je sto kraj sebe ima Luku Mitrovica i njegov put treba da sledi. Ili da ide u to da radi na kretnjama i profilise se kao defanzivni specijalista na poziciji 4...

Sve u svemu, meni on nikako ne moze u isti kos sa Simonovicem, koji uz ozbiljne nedostatke ima i jasne prednosti.

Da i meni je upalo u oči osim već pre spomenute grozne mehanike i tehnike šuta i ne tako dobra motorika. Baš spori i mali odraz. Iako izgleda kao stena. Ne znam koji mu je wingspan ni vertical leap Ali čini mi se da je ispod prosječan u odnosu na  igrače njegovih gabarita. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cavani said:

 

Pokazalo se da ako ljudima serviras dobar proizvod, ako ima parkinga

 

Kad smo kod parkinga...

Bilo je problema na parkingu ispod juga mislim (deo do autoputa), na onoj rampi se stvorila velika gužva oko 18h jer nisu pustili ljude da uđu iako je bilo dosta praznih parking mesta. Ranije sam tu ulazio i regularno plaćao parking, sada to nije bilo dozvoljeno jer su ljudi koji rade na rampi pominjali neke "spiskove iz kluba"?! Bilo je baš dosta nezadovoljnih u koloni vozila. Naravno okrenuo sam se i otišao na drugu stranu, preko puta severa Arene i našao parking mesto.

Što se ostalog tiče, definitivno je Arena>Pionir, pruža neuporedivo veći komfor u svakom pogledu i marketinški je svakako mogućnost za veći benefit.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nisu ni očekivanja ista od Ilića i Simonovića. Ilić je doveden u momentu kad se očekivalo da mi imamo kvalitet neke Albe, a glavna pojačanja su bili Adams, Bentil, Holland i slični. Simonović ipak ima mnogo veći plafon, kod njega je problem što igra na poziciji koja nije njegova i što noge ne mogu da mu se ubrzaju. Ilić i Mitrović su sve suprotno jedan u odnosu na drugog, Ilić neće naučiti ovo što Mitrović zna o košarci pa da igra još 200 godina, ali ima bolji frejm i fizikalnost, može da se "pobije" i sa krupnijima od sebe, njegovo je da proba da se iskleše u ozbiljnog defanzivca, ima alata za to, sve u napadu je samo bonus, imperativ je makar da zicere bez problema realizuje i da ne filozofira mnogo + da radi na šutu za 3 tako da se ne skuplja svaki put sa njega. 

 

Mislim da su i Ilić i Lazarević i Kuzmić tu da unesu balans jer imamo dosta jednosmernih napadača, a tu je i Lazić koji uvek izgleda daleko bolje u ekipi sa što više talenta i očito je još uvek legitimni član standardnih 12.

Ali koliko Ilic ima grozan izbacaj, zreo za licki viseboj. 🙂 A interesantno je da Lazarevicev ne izgleda toliko neprirodno i ruzno, barem meni ne ( na stranu ciglarenje ). 

Link to comment
Share on other sites

Na 49:31 Šabaz pogađa trojku, a Nedović se hvata za glavu na klupi za rezerve... I nije jedini, mnogi su se hvatali za glavu kad su videli kako smo upucali šut.

 

I Majk Skot se uhvatio za glavu posle jedne od trojki, iako je viđao u NBA razne kanonade i baražne palbe spolja. Inače, lika sam gledao sigurno u više od 70 NBA utakmica kad je igrao za Sikserse, što u regularnom delu sezone što u PO, i bez obzira kakav je sada i u kakvom je elementu, bilo mi je nekako drago da ga vidim sinoć uživo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naša kanonada juče, mi bila neobična, do smeha, taman kao 1:0 u Mančesteru...Bilo bi lepo da se naviknem/o na slično u nastvaku sezone.

PS u 2.poluvremnu, se vratilo u normalu, rekoh sebi, dobro je, to je ipak moja Zvezda, nisam omašio nerviranje.

Edited by blade runner
Link to comment
Share on other sites

Zadovoljstvo je uvek prisutno kad se pobedi u Evroligi, sto bi rekao Radonja, a zadovoljstina je takodje prisutna, sto bi rekao Uini. Pa bilo to i Asvel kod kuce kao jedan od par najslabijih timova u ligi. Ipak...

 

Ne vidim mesta za bilo kakvo euforiju jer:

-Asvel zaista jeste u par najslabijih timova u ligi, pritom mi vise nismo Zvezda koja trosi novca koliko i Asvel vec trosimo duplo vise tako da se takvi timovi moraju pobedjivati kod kuce ali i na strani ukoliko zelimo iskorak, a zelimo. 

-Sutirali smo 50% za 3 poena sto nece biti tako cest slucaj. S obzirom da smo sutnuli 34 puta i da vecina tih suteva jeste bila izgradjena ostaje nam da vidimo koliko u narednom kolu da li je odbrana Asvela toliko losa ili cemo i ubuduce moci da izgradimo 20-25 otvorenih pozicija za sut. Nadam se da je istina negde na sredini i da nije odbrana Asvela bas toliko losa. Vreme ce da pokaze a evo prvog odlicnog testa protiv zasigurno daleko bolje odbrane od Asvela, Zalgiris, i to na vrucem gostovanju.

-Trebace nam jos mnogo vremena da uigramo timsku odbranu i to se nece resiti za mec ili dva, tako da preporucujem svima da se naoruzaju zivcima sto se tice odbrane. Ostaje nam da se nadamo efikasnom napadu da bi pobedjivali utakmice dok ne budemo popravili odbranu.

-Trebace nam takodje jos dosta vremena i za tecniji napad, kao i da treba pronaci petorke koje najbolje funkcionisu zajedno s obzirom da imamo dosta opcija i da se jos uvek jasno isprobavaju sve varijante.

-Kao sto ne treba sada upadati u euforiju tako ne treba upadati u depresiju ako izgubimo od Zalgirisa. Prosto mnogo toga je na njihovoj strani. Uigranost (pre svega) i skoro citav tim je ostao na okupu, bolji su defanzivno od nas (ali imaju sa cim i da napadnu i Kinan Evans je rang Sabaza Nejpira prema prethodnoj sezoni a bogami i kako je sinoc izgledao, Ulanovas je igrac ranga Giedraitisa, Smits je bolji od nasih cetvorki koje imamo itd.), plus imace vruc domaci teren u rasprodatoj areni, nadam se da sudije nece dozvoliti previse kontakt igre jer ekipi poput nas to ne odgovara (kako nam je odgovaralo pod Radonjinom Zvezdom) bez obzira sto imamo iskusne igrace koji umeju da iznude faul u napadu na primer.

Postoje 2 nacina za pobedu tamo i videcemo na sta ce Dusko da se odluci. Prvi je da opet probamo da imamo gomilu izgradjenih suteva i da se nadamo da cemo imati dobre procente, sto je legitimna varijanta jer imamo potencijal da pogadjamo u viskom procentima. Druga varijanta je da probamo da odgovorimo defanzivno indivudalnom odbranom na njihovu cvrstu kontakt igru, a to bi znacilo dosta minuta za Lazica-Lazarevica-Kuzmica-Giedraitisa-Hangu-Bolomboja jer to su nam najbolji defanzivci koje imamo i da se oni maksimalno trose u odbrani a u napadu malo vise da se uzdamo u p&r sa Kuzmicem i Bolombojem i u 1 na 1 igru Sabaza i Nedovica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Čočo said:

Mene interesuje jedna stvar koju sam primetio još u hali. Zašto su redovi na istočnoj i zapadnoj strani bili uvučeni a ne pušteni do kraja kako i treba da budu? 

F7wxi-C4-XEAIFU2-X.png

 

F7wxb-BYW8-AAfbe-Q.jpg

Da, ovo sam i ja primetio.

Da li je to neka "preporuka" EL, ali baš štrči vizuelno taj prazan deo, da li su se uopšte prodavale karte za tih nekoliko redova, mada ne sumnjam da će u nekim bitnijim utakmicama i to biti u upotrebi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Na 49:31 Šabaz pogađa trojku, a Nedović se hvata za glavu na klupi za rezerve... I nije jedini, mnogi su se hvatali za glavu kad su videli kako smo upucali šut.

 

I Majk Skot se uhvatio za glavu posle jedne od trojki, iako je viđao u NBA razne kanonade i baražne palbe spolja. Inače, lika sam gledao sigurno u više od 70 NBA utakmica kad je igrao za Sikserse, što u regularnom delu sezone što u PO, i bez obzira kakav je sada i u kakvom je elementu, bilo mi je nekako drago da ga vidim sinoć uživo.

 

 

 

 

Uvek je lepo videti igrača sa imenom Majk(L) Skot :classic_cool:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...