Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

8 hours ago, MarkoKep said:

Ako opozicija misli da će napadom na klub za koji navija 70% Srbije nešto postići grdno se varaju. Vučić će vladati doživotno ako nastave ovako.

 

Vucic i treba da vlada dozivotno ako je vecinskom stanovnistvu super da dva kluba zajedno imaju 35-40 miliona evra, a svi ostali u drzavi ni milion. Pri cemu se objasnjenja zasto jedni treba da imaju 10+ miliona, a svi drugi zajedno milion evra razlikuju toliko da kao da zivimo u paralelnim univerzumima - kada pominjemo ostale klubove onda je Srbija siromasna zemlja siromasnih ljudi, kada pominjemo KKP i KKCZ onda zivimo u sve bogatijoj drzavi kojoj nije nista da udeli i 100 miliona evra ako treba.

 

A to sto se politicari tako ponasaju, pa tako se ponasa i SK i N1 koji su isto udarili u populizam pa KKP samo sto ne pocne iz frizidera da iskace. To i jeste nasa dijagnoza, osetimo da tudje govno smrdi i to nam smeta, a pravimo se da nase govno mirise kao cvece iz vrta.

 

Mi nemamo u zemlji nijedan medij i nijednog politicara koji ce jasno da kaze da je ova bolesna trka dva projekta nesto pogresno i koji ce da osudi citavu tu atmosferu koja vlada oko tih klubova.

 

3 hours ago, John Terry said:

Generalno, rotacija koju imamo je jako dobra AKO niko ne odsustvuje, čim se neko povredi odmah seci uši, krpi dupe. Jedan igrač na 2, atleta, rešio bi nam sve muke.

 

Bravo, sve u svemu jako pozitivan utisak.

 

Pa ono, sa 16 igraca tesko da rotacija moze da bude losa. Ako niko ne odsustvuje to su ti cetvorica seniora na tribinama, svi odreda sa mnogo jakih meceva u karijeri. Pogledaj Olympiacos koji je finalista EL, sta oni imaju van 12, pa te igrace ni Igokea ne bi htela da dovede (Tsamis, Abosi, Tanoulis, Papas).

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jago je bio MVP Njemačke, igrao je na dobrom nivou Evrokup i Svjetsko prvenstvo. Nije da nije imao ozbiljnih protivnika. Riješio je redom Bajern, Albu i Bon. To su dvije EL ekipe. Sa Brazilom pobijedio Kanadu. Mislim da EL košarka neće biti toliki šok za njega. Defanzivno će sigurno patiti. Jago je treći plej u hijerarhiji. Ja čak mislim da je to i određeni luksuz. Vrijeme će pokazati. 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Cestitam kolege forumasi na prvoj pobedi u sezoni! Razmamazili smo se malo pa kukamo na nekoliko povredjenih igraca u prvoj tekmi, a zaboravljamo neka ranija otvaranja ABE pre 15tak godina kad smo gubili od Bosne a gurao nas je napred Miroslav Raicevic… Ocekujem mnogo od ove sezone, samo moramo da budemo strpljivi i mi i nasi lideri!

Link to comment
Share on other sites

Al ste neki navalili već sa ultimativnim zaključcima. 🙂 Niti će ovi koji su odigrali danas uvek biti dobri niti će ovi koji su danas bili loši uvek biti loši. Zato i imamo tu dubinu. Ono što bi se moglo reći je da se najstabilnija forma očekuje od igrača koji su dokazani EL kvalitet - Tobey, Hanga, Gidra i Bolomboy nisu za džabe igrali za sve te evroligaške klubove i još uvek su fizički u top stanju. Tobeya su ljudi nipodaštavali jer izgleda malo nezgrapno ali čovek retko kad ima potez viška. Imaće Yago i Simonović svojih utakmica, na sreću ne bi trebalo da nam sezona previše zavisi od njih dvojice. Palac gore za Ilića koji je odradio svoje na hustle ali i dalje je tu premalo košarke i ne verujem u neki njegov resurection, i dalje je bar za sekund sporiji od onoga što može da prođe u EL.

 

Kad smo kod EL, ova utakmica nam nije puno toga pokazala kako ćemo tamo izgledati. Igokea je solidna ABA ekipa ali šuterski baš grozna, tu jedino Jeremić može da veže 2 trojke, Moody, Gagi, Gorda, Atić - sve teški kamenoresci spolja.

 

Teo takve odrađuje na prelazu između prve i druge brzine.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

Ja sam toliko puta tokom meča prokomentarisao koliko su nam lepi dresovi da je moja žena u jednom trenutku rekla:
,,jaoooo...dobroe, kupiću ti ga za rodjendan".

A bilo je spontano...

Plus sam dobar stotku.
 

Ja probao više puta. Meni moja kaže,, znam šta hoćeš, ne može, dobio si dres prošle godine". 😅😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Carl Johnson said:

Nije se slozio s Duskom oko uloge i nacina povratka u formu. 

 

Ovakve stvari u KKCZ verovatno nikoga više ne mogu da iznenade, a nameće se i pitanje da li je i Davidovac zapravo povređen ili je zaključan u sali za trening do daljnjeg jer je grozan fizički.

Edited by robespierre
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, robespierre said:

Ovakve stvari u KKCZ verovatno nikoga više ne mogu da iznenade, a nameće se i pitanje da li je i Davidovac zapravo povređen ili je zaključan u sali za trening do daljnjeg jer je grozan fizički.

 

Dejane, ako imaš internet tamo, javi se da znamo da si dobro.

  • Like 3
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Dejane, ako imaš internet tamo, javi se da znamo da si dobro.

 

Ne, ali razmisli, kako da u Čovićevom provizorijumu naš srebrni reprezentativac, veliko pojačanje, bude odstranjen iz 12 jer fizički nezadovoljava Ivanovićeve kriterijume, da pukne bruka u Endorfinu, Pastisu i Smokvici?

Edited by robespierre
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo na ulici naleteh na Hangu, šeta se sa porodicom, žena i dve preslatke klinke. 

 

Ide i kašlje ko magarac tako da očigledno da je bila neka viruščina. Taman do četvrtka da prezdravi. 

 

Za sinoć ste sve rekli. Mi sa ovom dubinom rostera ne bi smeli da dozvolimo kikseve od prošle sezone koji su nam oduzeli atmosferu linča prednost domaćeg terena. Uvek će neko od ovih prekaljenih EL gastarbajtera da iskoči. Mi pritom još čekamo prvu violinu i ja ne mogu da dočekam iskreno.

 

Minus utisci, Jago i Simonović baš baš tanko. Jago, jbg, verovatno će aba biti plafon ali Simonoviću moramo da nađemo neku ulogu a ne da bude između 4 i 5, ni tamo ni ovamo jer deluje pogubljeno na terenu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Yago je izgledao kao kadet protiv aždaja. Još da muka bude veća, ovaj njihov plej je tu negdje sa visinom. Šta će biti kad dođe neki iole veći, biće tužno za gledanje.

Ja sad ne znam da li je to normalno ali na početku, kad se igrači pozdravljaju, Teo ispod koša, isteže se. Nije uopšte prišao. Par puta je on na klupi Yaga potapšao, ohrabrivao. Tobi i Gidra će biti baš top ubodi. Pozitivan stav, komunikacija..neku energiju imaju. Baš su šljakeri koji rade što im se kaže bez pogovora. Đaci sa kojima nikad nemaš problema. Nedović je baš bezličan nekako, radi sve i ništa, baš je nekako..ne znam ni ja šta. Daće on 50 koševa ali šta ja znam...Duško dobio aplauz cijele dvorane kad je ulazio. Teo dočekan k' Bog otac. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaki igrač koji ne dobija minute iz razloga što mu forma i fizio nisu na nivou koji se očekuje ima samo jedan način da se vrati u rotaciju...jer svaki ozbiljan klub ima samo jednog sa privilegijom i odgovornošću da o tome odlučuje.
Bar kod Duška je jasno da mu neće igrati "prsteni", "imena" i "medalje" po difoltu.

Uzgred...nadam se da će Yago imati kontak sa Tavaresom samo pogledom sa klupe i na kraju tekme kod pozdravljanja. U suprotnom...nešto je dobrano krenulo naopako,
jer mi već u sledećem ABA kolu imamo ozbiljan rebus iza koga u odbrani "da ga sakrijemo"...iza Radičevića od 196cm...Jake Blažića ili Kobsa.
Dok nam je Santos po minutaži i po očekivanjima
treći plej...da peva ova kuća.










Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drug Crni said:

Nakon banovanja Tita pa onda Lakija ostao si poslednji Mohikanac defetizma na topiku. :thumbup:

Haha, ali ja stvarno ne dzinksujem.

Samo nisam u fazonu stavljanja stvari ispod tepiha.

Umetnost je imati 16 igraca u rosteru i rupe na 2 pozicije.

Svakako takvu skarabudzevinu od rostera je vrlo tesko uigrati i napraviti adekvatne uloge. To jednostavno nije tipicno zs evropsku kosarku i ne moze da uspe. Hocemo svaki mec igrati sa 4 druga igraca koja su prethodni mec gledali pored teta Vesne?

I onda kao pa duga je sezona, treba veci fond. Pa treba kad si se nakrcao penzosima i injury prone igracima.

Pogledati pod zalgiris i part prosle sezone.

 

Rokas i hanga su definitivno najveca pojacanja. Dok nedici spasa nema, a ni nama s njim.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mendez said:

Yago je izgledao kao kadet protiv aždaja. Još da muka bude veća, ovaj njihov plej je tu negdje sa visinom. Šta će biti kad dođe neki iole veći, biće tužno za gledanje.

 

Izgledao je kao aždaja protiv kadeta prošle godine u duelima sa evroligašima Bajernom i Albom, a vrlo dobro je izgledao i na svetskom prvenstvu gde je pravio prednost protiv bekova 1 Kanade. Još je u grču i privikava se na novu sredinu i saigrače. Biće Jago dobar, on nije ni u top 26 najvećih problema ovog rostera.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Lepa utakmica ali nije realno izvući neke zaključke jer smo igrali bez 3 igrača od kojih je jedan Šabaz, koji je naš najbolji igrač i lider ove ekipe.

Mislim da je realno tek neke ozbiljnije zaključke donositi posle Monaka.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo uslovno jos uvek u pripremnom periodu . Do sredine oktobra minimalno. Do tada ce uloge da se iskristalisu. Posle toga sledi last cut i doselekcija sa minimalno jednim igracem. Pa tek posle toga dizanje forme. Kritikovati igrace posle Igokee je meni neshvatljivo. Zbog cega neko nije u formi sa video klipa 30. septembra... Pa mislim stvarno.

Edited by suptil
Slovo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...