Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ilićev problem nije bio samo mentalna nespremnost za ambicije KKCZ već je njemu igra na najvišem evro nivou generalno prebrza. Iako je izdrilovan da ne komplikuje mnogo ponekad mu treba previše vremena da se digne na to kucanje, skoro kao Kuzmića da gledam. 

 

Ako je samo to, onda itekako ima nade za njega. To sto si naveo se stekne rutinom.

20 minutes ago, Sector said:

Dalibor uz sve moguće strpljenje teško da može da dobaci do nekog ozbiljnijeg EL nivoa ali situacija na 4 je takva da će on vjerovatno biti u sastavu za EL mečeve. 

 

Itekako moze, samo treba da ima podrsku i veru trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguće da će Ilić igrati EL. S tim što bih ja (ako je Davidovac i dalje povređen) radije u sastavu imao Lazarevića nego Dalibora. Lazarević, uz sve nedostatke, može da brani dosta EL četvorki, a može i da preuzme bekove. U skoku je lošiji, naravno.

Ovo sve, naravno, za ovaj momenat, bez pojačanja na 4.

Konkretno,

1 Nejpir, Jago

1/2 Teo

2 Neda

2/3 Hanga, Laza

3 Rokas

4/3 Lazarević

4 Simonović

4/5 Bolomboj

5 Tobi, Mitrović

Link to comment
Share on other sites

Nije Davidovac povredjen, dobio je malo odmora nakon igre za nacionalni tim, pa dok se vrati u trening. Mislim da ce da igra u cetvrtak.

 

@MarioKempes Jel si video na sta je licio Simonovic na 4 protiv Igokee? E sad zamisli da umesto onag Tanaskovica na suprotnoj strani stoji bilo koji krilni centar evroligasa.

Edited by John Terry
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Ako je samo to, onda itekako ima nade za njega. To sto si naveo se stekne rutinom.

 

Itekako moze, samo treba da ima podrsku i veru trenera.

 

Po meni je njegov plafon upitan za EL ali bih volio da griješim.

 

Kako god, nama je za naše ambicije trebala startna 4 a trener da procijeni ko je najbolje riješenje za bek ap varijantu. Zašto je sve ispalo ovako, pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

Najjacu petorka koju mozemo da izvedemo je:

 

Hanga-Sabaz-Giedraitis-Bolomboj-Tobi

 

Ovo je petorka koja ima i defanzivu i sajz i skok i sut i 1 na 1 i p&r igru i dovoljno kreacije za druge.

 

Vec su vidjenje varijacije sa Hangom na 1 i sa Sabazom na 2, moze i obrnuto nego je ovako jos bolje da se Sabaz ne trosi pri prenosu a da mu Hanga uruci i on kreira u napadu. Obojica su potvrdili u intervjuima da im se svidelo u razgovoru sa Duskom, Hangi da igra pleja po potrebi a Nejpir da ne igra primarnog pleja. Takodje je i Tobi spomenuo da ce u neki varijacima igrati i cetvorku.

 

Mislim da je ideja da imamo sto vise kombo igraca i da ih cesto tumbamo po pozicijama sto ce otezati protivniku skauting odnosno imacemo vise prostora da cesce menjamo i samim tim imamo vise prostora da malo izenenadimo, barem na pocetku i dok se protivnik ne navikne tokom meca. Ovo su moja nagadjanja samo a vreme ce da pokaze jel ce svi da se ustale na jednoj poziciji ili cemo cesto da ih menjamo (pod uslovom kad smo kompletni i zdravi) a ako hocemo to znaci da ce i Teo i Sabaz igrati i 1 i 2, Hanga od 1 do 3, Davidovac i 3 i 4, Bolomboj i 4 i 5 itd. Na pripremama su loptu prenosili bukvalno svi i Sabaz i Jago i Teo i Nedovic i Hanga cak i Giedraitis nekoliko puta a bio je solidnu ukljucen i u sekundarnu kreaciju a ne sumnjam da ce Dusko ukljuciti i Davidovca svakako u sekundarnu kreaciju koji je u tom segmentu i bolji od Giedraitisa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Petorke u kosarci su totalno sporedna stvar, i uglavnom ih treneri izvode u zavisnosti od protivnika. Pa ces vrlo verovatno protiv Monaka videti Lazica u petorci... 

A iskreno mislim da Dusko cele sezone nece poceti sa duom Tobi-Bobi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Hanga-Sabaz-Giedraitis-Bolomboj-Tobi

 

✔️

 

Samo da primetim da su nama nominalno centri daleko bolji u šutu za 3 od četvorki 🙂 Simonović je realno centar i Tobi je centar. Tako da se kod nas može očekivati da igramo petorke sa centarskom linijom recimo Simonović/Bolomboy ili Tobi/Mitrović gde u napadu centri izlaze napolje a u odbrani čuvaju protivničke centre.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

@MarioKempes Jel si video na sta je licio Simonovic na 4 protiv Igokee? E sad zamisli da umesto onag Tanaskovica na suprotnoj strani stoji bilo koji krilni centar evroligasa.

Video. I protiv Igokee, a i na svakoj pripremnoj, protiv 2 EL tima, ne moram da zamišljam.

Kad uzmem sve to u obzir, opet bih radije stavio u tim Simonovića nego Ilića. Ne zato što je Simon dobar, nego zato što trenutno ni jedan ni drugi ne donose ništa, a mislim da Simon ima veći plafon i da (možda) može da ppstane EL igrač. Za Dalibora sam prilično ubeđen da ne može.

Ali, potpuno mi je ok ako ti misliš drugačije i više veruješ u Dalibora nego u Marka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarioKempes said:

Video. I protiv Igokee, a i na svakoj pripremnoj, protiv 2 EL tima, ne moram da zamišljam.

Kad uzmem sve to u obzir, opet bih radije stavio u tim Simonovića nego Ilića. Ne zato što je Simon dobar, nego zato što trenutno ni jedan ni drugi ne donose ništa, a mislim da Simon ima veći plafon i da (možda) može da ppstane EL igrač. Za Dalibora sam prilično ubeđen da ne može.

Ali, potpuno mi je ok ako ti misliš drugačije i više veruješ u Dalibora nego u Marka.

 

Ja uopšte nisam rekao da Ilić ima veći plafon već da je korisniji na 4 od Marka. To su dve različite stvari, pa rekoh da pojasnim šta sam napisao ako nije bilo jasno.

 

Simonović svakako ima veći plafon, i SAD je značajno bolji igrač, ali ono što se očekuje od moderne četvorke on ne može da ispuni. On ima ogroman potencijal na poziciji 5. Ili, da ga drugačije formulišem, da ne bude da sam rob pozicija, od Simonovića se ne može očekivati da na spoljnoj poziciji primi loptu i krene u dribling nakon finte i prosledi loptu dalje. Previše je on krupan za to. Eventualni neki napadi na low postu preko njega, možda.

 

Eto na to sam mislio. Svakako nisam pisao da je Dalibor bolji.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, čekaj, čekaj. Vi ste svesni da smo optužbu o navodnom poklanjaju karata Telekomu dobili od žene koja juče mrtva ladna na svom tviter profilu deli "akciju" MTS-a da uz box paket dobiješ sezonsku. Toga ste svesni nadam se? Jer ako jeste, a i dalje pišete o tome, to je već problem.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nam je FK mnogo blizi tom epitetu nego KK. Ne treba bezati od toga da je drzava glavni finansijer naseg KK, ali ne vidim previse toga naprednjackog u nasem klubu kao u nekim drugim klubovima u Srbiji (a opet ukljucujuci FKCZ). Uzimajuci u obzir sta se sve desavalo tokom svih ovih godin od kako je Covic u klubu i da je u jednom momentu bio nepozeljan da bude tu gde jeste, a nekim cudom se izborio da ostane, onda mislim da odnosi drzave i kkcz nisu bas do kraja ispeglani i to ne moze nikako da pokrije Kampaco, niti ovosezonska ekipa. Da, dobili smo sad verovatno vise novca nego ikada, ali to je da se ne bi previse bunili sto komsije dobijaju cak i vise. A i opet smo bili prinudjeni da promenimo skoro ceo tim. Kada smo 2015/16/17 godine bili atrakcija i belezili neverovatne rezultate s obzirom na tim i ulaganja gde je tada bila drzava da nam uleti sa makar dva dobra igraca? U sezoni 2017/18 smo bili zreli za F4 koji se igrao u Beogradu, ali nam je ceo tim+strucni stab otisao zbog neisplacenih zarada. U protekle tri godine smo drugi klub u drzavi sto se tice odnosa drzave prema njemu.

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stanko1997 said:

Čekaj, čekaj, čekaj. Vi ste svesni da smo optužbu o navodnom poklanjaju karata Telekomu dobili od žene koja juče mrtva ladna na svom tviter profilu deli "akciju" MTS-a da uz box paket dobiješ sezonsku. Toga ste svesni nadam se? Jer ako jeste, a i dalje pišete o tome, to je već problem.

 
ja sam napisao “ne bi me čudilo da jesmo”, a ne da verujem onoj Rakićki, kojoj orah iz ruke ne bi uzeo, ono je samo jeftin photoshop, na koji je ona nepismena nasela, a da i Čović i Ostoja mere patke preko napumpanih cifri prodatih sezonskih, to nije ništa novo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, John Terry said:

 

Isto tako je prilično indikativno da je i druga strana sns govno, a nekako nikad prozvani zbog toga.

 

11 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


ne bi me čudilo da i jeste istina, svakako jesmo naprednjačko govno od kluba, i to barem ne krijemo, dok su ovi iz komšiluka avangarda i opozicija sa sve Ostoyah i Kijanović na čelu

 

Ne znam što ste ubacili komšije u priču jer moj post koji ste citirali ne isključuje da su i oni isto to samo se ovde bavimo našim klubom. 

 

Ove priče o Čoviću opozicionaru mogu da progutaju samo redovni konzumenti parizera.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U evropskoj košarci su pozicije jasno definisane i postoje tačno određeni igrački profili od 1 do 5, ne znam kako se tačno zapatio taj narativ o nekakvoj modernoj positionless košarci kada je u praksi potpuno suprotno... A posebno mi nije jasno kakve to ima veze sa KKCZ čiji roster je sve samo ne moderan (što ne znači da je overall loš). 

Edited by Guru
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MarioKempes said:

Video. I protiv Igokee, a i na svakoj pripremnoj, protiv 2 EL tima, ne moram da zamišljam.

Kad uzmem sve to u obzir, opet bih radije stavio u tim Simonovića nego Ilića. Ne zato što je Simon dobar, nego zato što trenutno ni jedan ni drugi ne donose ništa, a mislim da Simon ima veći plafon i da (možda) može da ppstane EL igrač. Za Dalibora sam prilično ubeđen da ne može.

Ali, potpuno mi je ok ako ti misliš drugačije i više veruješ u Dalibora nego u Marka.

Kada bi igrali 1 na 1 verovatno bi Simonović razbio Ilića. Ipak, za ovakav roster je Dalibor za sada bolji fit. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...