Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Jones, Ojeleye i Davies.

 

Po meni Valensija ima sasvim konkurentnu ekipu, ranga Virtusa ili Makabija, a svakako ispred npr Baskonije, Zvezde, Žalgirisa, Bajerna...

 

Ja bih rekao da su Virtus i Makabi rang iznad, Baskonija i Žalgiris ispod, a Zvezda i Bajern tu negde sa Valensijom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Virtus senzacija, osim Shengelije oni nemaju igrača EL visoke klase, imaju par veterana koji su odavno prošli prajm i ostalo je neki goli EL prosek.

 

Makabi možda ima jaču petorku ali oni uopšte nisu nešto duboka ekipa niti imaju neko obilje opcija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Virtus senzacija, osim Shengelije oni nemaju igrača EL visoke klase, imaju par veterana koji su odavno prošli prajm i ostalo je neki goli EL prosek.

 

Nekako 'zivotom' mogu parirati svima, mislim da im je to najveci adut

Link to comment
Share on other sites

Večerašnji derbi je baš zajebat za prognozu. Zvezda dočekuje najvećeg rivala osokoljena pobedom u Istanbulu, dok je Partizan već par tekmi u osetnom padu forme (Asvel ne računam kao ozbiljnog protivnika).

 

Ako ne igra Leday, KKCZ osetno rastu šanse pošto je on ultramegagiga bitan igrač u Želimirovoj rotaciji (i ne samo zato što nervira Zvezdine navijače). Ono što mene najviše zanima je duel Bolomboy-Caboclo, oni će u odbrani pozatvarati dosta toga, a Caboclo ume i da raširi teren trojkama. Ukoliko se Željko odluči na kocku sa većom minutažom Kaminskog, KKCZ može poprilično da napadne unutra.

 

Ipak, mislim da će ključ utakmice biti na spoljnim pozicijama. Po mom mišljenju KKP sigurno ima kvalitetniji roster glava-za-glavu, na svim pozicijama osim plejmejkerske jer je rotacija Teodosić-Topić-Yago dosta versatilna. S tim u vezi, za KKCZ je ključ u tome koliko će uspeti da zaustave Pantera i PJ-a, za KKP da li će omesti Teodosića na prenosu i koliko će limitirati Nedovića. X faktori mogu da budu Hanga i Lazić, odnosno Ponitka i Jaramaz na drugoj strani.

 

Verujem da će biti odlična utakmica, pa neka bolji pobedi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Steta sto ne igra Ledej jer bi meni sa kosarkaske strane bilo bas zanimljivo videti duel Mitrovic-Ledej pre svega kada Partizan ima napad. Ako se ne varam Mitrovic je ove sezone prvi put stavljen na 4 bas protiv Partizana u EL i mislim da se dobro snasao protiv Ledeja. Na papiru Mitrovic bi mogao uspesno da brani Ledeja, ali u realnosti je ovaj drugi bas dobar igrac i retko ko moze da ga brani. Steta sto necemo ponovo gledati taj duel sad kad se Mitrovic u potpunosti prebacio na cetvorku. 

Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Virtus senzacija, osim Shengelije oni nemaju igrača EL visoke klase, imaju par veterana koji su odavno prošli prajm i ostalo je neki goli EL prosek.

 

Makabi možda ima jaču petorku ali oni uopšte nisu nešto duboka ekipa niti imaju neko obilje opcija.

 

Virtus je senzacija u smislu skora od 13 pobeda, inače je to sasvim dobra ekipa, koja je prethodne godine malo anderačivovala. A ispostavilo se da igrači za koje očekuješ da su prošli prajm imaju sasvim pristojne sezone - Belineli, Haket, Ife, pa čak i Danston. Tako da su i oni ekipa koja ima dubinu, a pritom i igrača ekstra klase kakvog Valensija nema, zato mislim da generalno imaju bolji sastav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa to ti kažem. Pre sezone bih pre rekao za Hacketta i Dunstona da su veterančine sa kojima se ne ide nigde, a da je Belinelli zapravo štetan igrač i negativan asset za svoju ekipu, kad ono međutim. Po meni Virtus na papiru nikako nije ekipa koja odskače u bilo čemu od ovog srednjeg EL ešalona gde je svakako i Valensija. Jeste, imaju Shengeliju ali je i on specifičan igrač i popriličan ciglar pa možeš da ga braniš zonski. Lundberg je prosečan EL igrač kakvih ima dosta, mogu da ga zamislim i u Realu kao ispomoć ali i u Albi gde se ni po čemu ne bi isticao. Drugi najbolji igrač ekipe je Cordinier koji je prošle sezone bio rezerva Ojeleyeu koji je prešao baš u Valensiju. Tu je i Mickey kao dobar EL igrač ali on mi je sav nekako underperformer od kada je u Bolonji. Užu rotaciju još čine Pajola koji je maltene igrač manje u napadu i Polonara koji je u ovom stanju igrač manje na obe strane plus Dobrić koji je gotovo i ispao iz rotacije a znamo da on nije neka klasa.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Треба рећи и да је мало ко могао очекивати да ће се Шенгелија вратити на подешавања из Басконије прошла сезона му је била да кажемо лоша, готово дупло већи индекс бележи у односу на прошлу сезону.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

s'tim što mi volimo da preslikamo nečiji uspeh iz jedne sredine u hipotetičku drugu & da računamo da bi sve bilo identično

 

da se razumemo, lik je očigledno jako dobar igrač ali nikada ne znaš kako bi kliknuo sa nekim drugim sastavom i u nekoj drugoj situaciji / ulozi / timu koji ima određenih problema i/ili ga je izdala sreća / koncept / whatevs'

E jebeš ga sad, po toj logici nikad ne znaš da li bi Jokić bio dominantan u Zvezdi ili bi bolje legao Danilo Tasić koji bi možda imao MVP sezonu. 

 

Mislim da bi se Moneke uklopio u svaki tim slično kao u Baskoniji. A to je još izvesnije za Zvezdu sa početka sezone dok je Dusko jos bio trener.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Tačno bih retroaktivno delio banove svima koji su, bez zadrške, od početka sezone prosipali kofe govana po Teodosiću.

Prvo bih ja sebi udelio ban.Pa bi ste se oprostili od mene.. :))

 

Uvek je lepo kad Trinki izgubi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...