Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

3 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Bukvalno je sve sasuo od a do š.

Svaka čast Kariju.

Ali Pedja Burbon,pa smejem se već pet minuta,sjajan nadimak.😃

 

Nista novo nije kazao sto nije pricao ranije ove godine kao i prilikom objavljivanja spiska.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, KockoOblo said:

Ogroman uspeh, ko zna koliko ćemo čekati da se ponovi. 

Pešićev poraz, prvo zbog straha&grča sa kojim su igrači ušli u meč, a onda i zbog svega što ga je "krasilo"  i u nekim sličnim mečevima. 

 

Aleksa Bog. 

 

Imamo premalo mooda/m® da bi smo dobijali ovakve mečeve. 

 

Nemačka solidna. 

 

Osećam se kao da imam štenećak. 

 

 

Nije Pesic nista kriv za ovaj poraz.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

 

Nista novo nije kazao sto nije pricao ranije ove godina kao i prilikom objavljivanja spiska.

Naravno,ali sada je bio potpuno emotivan i do detalja je objasnio stvarno stanje u našoj košarci.

Realno pri objavljivanju spiska,maltene nikog od tih novinarčića nisu zanimali problemi u našoj košarci,već zašto Jokić ne igra.

Odlično tvoje zapažanje što se tiče toga.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo prvenstvo bilo potpuno genijalno i podsetilo me koliko malo znam o košarci, kao pojedinac, a i koliko malo mi svi autsajderi, ma koliko pratili i pržili se, malo vidimo. Vidimo suštinski neki vrh ledenog brega, dok je nekih 70% Nevidljivo dešavanje. Pešić je napravio ekipu koja je po mom idiotskom rezonu trebalo da ispadne u grupi. Nisam ni gledao prva dva meča, a onda me slaba igra protiv Italije dodatno učvrstila u uverenju da je ekipa treš, da je selektor senilan i da je tim koji ima Aleksu Avramovića i Ristića i Kobru i Dedu najviše za neku solidnu sredinu Eurokupa.

 

Jako sam pogrešio, naravno, predstave protiv Litvanije i Kanade su pokazale toliko uigranu i disciplinovanu mašinu koja melje i ne zastaje 40 minuta, što mislim da zaista dugo nisam video na ovom nivou. Protiv Nemačke je jednostavno danas bilo nemoguće, a mi verovatno nećemo ni saznati koji je bio fazon sa Bogdanom, sa Milutinovim, sa svima zajedno kada se ima u vidu da je Boriša ostao bez fucking bubrega, što je sigurno strašan šok za sve igrače, pogotovo mlađe. I svako će reagovati drugačije u različitim trenucima. Ja apsolutno ne mogu da se ljutim kada Nikola Jović krene na ulaz na trojicu Nemaca kao Franc Vagner i promaši ili kada Petrušev pokušava da gura kao Milutinov a ima možda 50% njegove snage. Ne mogu da se nerviram ni zbog Gudurinih izgubljenih lopti i nečkanja. Po meni je ovo i apsolutno i relativno ogroman uspeh - a sad naravno da će čovek da poludi i da postavlja pitanja. Šta bi bilo da je Aleksa uboo još jednu sa osam metara, da je Bogdan dao bar 10 poena u drugom, da je suđenje bilo makar malo normalnije... To sve ne menja činjenicu da je po meni Pešić izvukao mnogo više od ekipe nego što bih ja ikada pomislio da je maksimum, razgazio mlade igrače, postavio jedan obrazac igre, odbrane, napada... 

 

Ja sam oduševljen iskreno. A Nemci su ozbiljna ekipa, da se ne lažemo, dovoljno brza, tvrda, visoka, šuterska, kompletna. Šteta, a opet... Ne znam. Super.

  • Like 26
  • Love 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Appreciation post za kapitena 💙

 

Volela bih da napišem par redaka o svima sada kada je prvenstvo završeno, ali moram da krenem od ovog čoveka. Već skoro deceniju Bogdan je simbol košarkaške reprezentacije. Kada pomislimo na nju, verovatno će nam prve pasti na pamet one suze nakon Slovenije. Mnogo velikih utakmica je Bogdan odigrao za reprezentaciju, uvek je bio tu, spreman i, bez obzira na to kakva mu je bila klupska sezona, za nacionalni tim je uvek išao extra mile. 

 

S godinama sam došla u situaciju da mu bezuslovno verujem i jednostavno znam da ćemo se boriti za medalju na turniru ako je on tu. Stariji među vama su gledali uživo Bodirogu, Saleta, PSD, Rebraču, Divca, Stojakovića i mnoge druge legende, ali za nas koji smo mlađi te legende su Teo i Bogdan. Često sam se šalila da su njih dvojica Sale Nacionale i Saša Danilović mojih tinejdžerskih godina. Sada je ostao samo on dok se Teo, mnogi bismo rekli prerano i ne na najlepši mogući način, oprostio od reprezentativnog dresa. Predosećala sam da će Bogdanović dobiti kapitensku traku, sazreo je za to i bilo je vreme da se nađe u ulozi. Na kraju krajeva, za to su ga spremali Krle, Teo, Mačvan,... 

 

Bilo je potrebno vreme da se privikne na novo breme koje će morati da iznese na prvenstvu, ali nikada nije bilo sumnje da će dati svojih 100%. Način na koji je naša reprezentacija izgledala i ponašala se na ovom prvenstvu je zasluga kako ostalih igrača i selektora, tako i kapitena. Vujošević je to bolje formulisao - lider postavlja primer ostalima i kako se on ponaša, tako će i onaj 12. na klupi. Postavivši se prema drugovima u reprezentaciji kao upravo to - drug, neko ko je potpuno podređen timu, postao je prvi među jednakima. Njihovo poverenje na terenu verujem da je već zaslužio. 

 

Da smo osvojili zlato, ovaj citat bi sigurno bio istorijski, ali ni ovako nije loš. Jer govori pre svega o njegovoj kompetitivnosti. 

 

-What's your goal?

-To qualify to Olympics and win gold medal... a medal.

 

Izgovarajući ovo u trenutku kada mnogi nisu verovali da njegovi saigrači i on mogu do medalje, ukazao je na to da oni sanjaju neke mnogo veće snove. Koji su se ipak okončali osvajanjem srebrnog odličja a iza Bogdana je još jedno, četvrto po redu, izgubljeno finale. Ja verujem da će to zlato jednom doći jer želim da verujem kako negde tamo postoji sportska pravda (iako je verovatnije da ne postoji). Možda to bude baš naredne godine u Parizu, možda na sledećem EP ili SP... Što bi rekao Aleksa, pustite nas da sanjamo i idemo dalje. Ali verujem da to njega i saigrače čeka u nekoj budućnosti, jer, nomen est omen. 


Za kraj, za javnost imam da izjavim kako meni ona Saletova i Danilovićeva izjava, da bi samo on mogao da igra s njima, posle ovog SP totalno ima smisla. Ne zato što je najbolji (svakako da ima boljih od njega), već zbog toga što u sebi nosi nešto od te stare dobre jugoslovenske škole košarke. Toliko. 

  • Like 8
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Mene najvise boli poslednja odbrana nad Sruderom. Svi mi i nase familije smo znali da sam resava. Aleksa je bas tada i po prvi put na SP ostao zaglavljen na 1.koraku, a Vanja ostao na Francu bocno, umesto da pomogne u zatvaranju ulaza i pusti Vagnera samog, Nemci su u ovoj fazi skroz ostali bez municije za 3 poena... bas tragicno i bolno.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je inace smesno kako su na SK pokusali da provuku kako je NBA liga bez briga i americki soubiz jer su Ameri ostali bez medalje.

A najace sto pola Nemacke repke(onaj bitniji deo) je u toj soubiz ligi. A i nas najvazniji igrac u Bogdan isto.

 

A sto je najgore oni tim komentarima umanjuju ono sto Jokic radi (mada ne znam koliko su svesni toga).

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi iskreno nismo imali šanse danas, odnosno imali smo šanse iako smo potpuno nadigrani, ali više zbog baga koji su Nemci imali u sve tri eliminacione utakmice.

Švabo je počeo i furao sa Šruderom na Bogdanu , Šruderom koji se vratio u svoju NBA ulogu defanzivnog specijalca i kompletno podredio timu čekajući svoje minute, nisam mislio da je sposoban za to.

Takođe, Franc je čuvao S . Jovića od koga je i brži i viši i jači.

Oni su nama na taj način oduzeli pik igru što nam je glavno oružje,da nije bilo onih ludačkih trojki napravili bi razliku i pre treće četvrtine. 

U poslednjih deset minuta su krenuli da čuvaju rezultat što nije njihov stil i to im se umalo bilo o glavu .

 

Sve u svemu odlično prvenstvo za nas i postavljeni dobri temelji timske hemije, igre i svega što je potrebno za medalju i naredne godine u verujem još jačoj konkurenciji 

Edited by Milos 3.14
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svo ovo prokletstvo sa neosvajanjem zlata je počelo kad je 2003. država promenila ime iz SR Jugoslavija u Srbija i Crna Gora a nakon raspada državne zajednice u Srbija. S toga predlažem da KSS uputi zahtev FIBA-i da reprezentacija Srbije u košarci na budućim međunarodnim takmičenjima učestvuje pod imenom SR Jugoslavija uz korišćenje tadašnje zastave i himne. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Браво велико за ово СП за наше момке и екипу.Већ следеће године отвара се питање плеја али и нека друга питања.Мени да је Пантер најбољи играч на својој позицији са српским пасошем играо би за репрезентацију.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...