Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

16 minutes ago, Miki28 said:

Kaze Schroder da je na vezi sa Rajkovicem i da se cuju redovno prije meceva, da je pala i opklada za sutra. Pozelio mu srecu i da odigra dobro ali da Srbija pobijedi😀

 

mozda rajakovic ima neke fajlove o repki na kompu sa gmaila fwd huehue

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dekifisher said:

 

 

78. u Manili pokojni ćale stavio kasetofon pored TV-a i snimio komentar Nikite ili Vladanka (nisam siguran ko je bio) zadnje minute, proglašenje i himnu. Ja balavac gledam oca kako plače, ništa mi nije jasno. Godinama smo u kući puštali tu kasetu prijateljima. Mislim da je i dan danas imam negde, znam da je nisam presnimio.

Nasledna je ta bolest. Plakao sam i juče ali plakala je i moja ćerka. Nadam se da će nas i unuka u nedelju gledati kako cmizdrimo. 

Unuk Bogdan je još mali, ali ima vremena da sazna po kome je dobio ime.

 

Meni je ćale pričao o Koraću, Kići, Praji, Mirzi, Slavniću... Sećam se jedne knjige/slikovnice o košarci. Nešto kao ilustrovana istorija košarkeza decu,čitao sam je dok se nije bukvalno raspala. 

Link to comment
Share on other sites

Do jaja mi je ova logika: menjam ono što me ne zanima (Novak, klubovi) za ono do čega mi je mnogo stalo. :lol_2:

 

Ja sam više puta gledao i kako uzimamo EP i SP, gledao sam i pobedu u Kupu šampiona (preteči EL) i Novakove slemove... ali još nisam video Bogdana kako diže trofej u reprezentaciji pa ako može nešto da se reguliše povodom toga. Ako ne, može i sledeće godine, pošto se osvajanja OI ne sećam baš.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ svi
Koji ste vi meni klinci ovde..svima roditelji branili da gledate basket u Indijanopolisu jer..škola.. Ok,ajde,i ova ekipa malo sterijih poput Stileta, uinija, Fritroua.. i naravno Arsenije,ali njega nije fer ni računati..on je kao Treebeard iz Tolkinovog univerzuma..živi kroz sva četiri doba Middle-Eartha ..:classic_tongue:

  • Like 5
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

 

Rebrača je '98 bio najbolji igrač turnira i to na oba kraja terena, koliko se sećam nije proglašen za MVP-a što je jedna od većih nepravdi.

 

 

To se sećam odlično da smo se svi čudili kad je Bodiroga dobio MVP 1998 a ne Rebrača, super je Bodiroga bio ali Rebro baš pokidao tad i u napadu i u odbrani.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

i kakvo poredjenje i zasto uopste poredjenje i zasto bi iko bilo sta menjao?

ali kad se bas insistira nole je vec 23 puta osvojao svetska prvenstva, jedan je od najvecih sportista svih vremena, covek je nedostazna legenda naseg sporta i najveci sportista koga smo ikada imali.

znaci nole pa 10 mesta prazno pa kosarkaska reprezentacija.

i kad se poredio jokic sa noletom posle titule to je bilo smesno, jer to je jedna titula i treba da osvoji jos recimo 10 titula ili mvp trofeja da bi mogli da udju u istu ligu.

da ne spominjemo da je titulu doneo nekom tamo denveru a ne srbiji. ali ok, treba postovati to sto je ucinio i 3 mvp trofeja i titulu i svakako da su to ogromni uspesi.

ali to je 23 naspram 4. 

jednostavno nole je broj 1, najveci i tako ce ostati za vjek vjekova!

svaka cast i rispekt za kosarkasku reprezentaciju ali ovo sto je nole radio i radi je nedostizno.

pa mi 20 godina nismo uzeli titulu. 

noletovi mecevi recimo kad spasi 2 mec lopte protiv federera na w i na njegovom terenu posalje dotadasnjeg goata u penziju ili kad uzme rafi rg u dirketnom duelu za goata i dobije ono kovid polufinale to je vrh sporta, nema dalje. a da su samo ta dva, ima to bar jos 5 epskih i meceva koji ulaze u istoriju sporta kao onaj mec od 5 sati sa rafom u melburnu ili brutalne serije pobeda 2011. i nevidjene dominacije i generalno oborenih svih mogucih rekorda.

kao da kosarkasi dobiju najjace amere i to vise puta i bukvalno postanu neprikosnoveni lideri sporta.

mislim, o cemu se ovde uopste raspravlja?

 

takodje pozivanje na fiba ranking koji je totalna budalastina, kao mi smo bili 11. favorit turnira sto uopste nije tacno. kvota je bila 3 do 3.5 da uzimamo medalju, vec smo bili vidjeni medju osam. usa su bili prvi favorit, pa kanada, pa nemacka i aus i onda je bila grupa ekipa lit fra spa slo i mi kojima su davane podjednake sanse. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gurovic je kazao da bi ovo zlato bilo vece od onog iz Indijanapolisa.

Iskreno nema veceg zlata od tog, karneval je bio na ulicama do ranih jutarnjih sati, uskocili smo u neki kamion koji je paradirao bukevarima, mislim da nas je bilo ko na indijskim vozovima.

Osvojiti zlato u kolevci kosarke, pobediti Redzi Milera, Barona Dejvisa, Pol Pirsa, Djonobilija, Skolu...

Na prvenstvima u kojima zablista Pero Kamerun, sa Kinezima u kojima je Jao Ming, Nemackoj sa Dirkom Novickim...

 

Nije ni za poredjenje, Srbija, Grcka, Spanija, Litvanija, SAD, Kanda...su bez svojih glavnih zvezda ove godine.

Svaka cast, veliki je uspeh, tj ogroman, ali ne moze biti kao onaj 2002.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Do jaja mi je ova logika: menjam ono što me ne zanima (Novak, klubovi) za ono do čega mi je mnogo stalo. :lol_2:

 

 

 

ne kapiram sta je smesno: radije bih random semis u kosarci nego titulu prvaka sveta u fuci, koju sam trenirao i lozio se ali odavno ne.

 

radije bih da svi koji ne vole basket budu siromasni nego svi koji vole.

 

radije bih da nadal bude precednik svemira a djokovic njegov adjutant, ako ce to nervirati vucica koji se pravi da voli kosarku.

 

we have to go all the way now, total transformation:

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skyglider said:

 

To se sećam odlično da smo se svi čudili kad je Bodiroga dobio MVP 1998 a ne Rebrača, super je Bodiroga bio ali Rebro baš pokidao tad i u napadu i u odbrani.

 

 

To mi je prvo prvenstvo koje sam ispratio i kojeg se dobro sećam.

 

Baš neka lepa sećanja imam za taj period. Ćale, keva, sestra, pokojni stričevi, rođaci, puna kuća ljudi i sve se gleda preko televizora kutijaša.

 

Stariji cepaju pivo i domaću šljivu uz meze, mi klinci svaki poen zalivamo sokom od jabuke pretvarajući se da je nešto jače.

 

Na poluvremenu keva nareže kulena i načinje se šunka od prošle zime. Gurabije i vanilice da se zasladimo, kako drugačije.

 

I svi su tu, niko ne gleda telefon jer ih tada nije ni bilo, nego ljudi pričaju jedni sa drugima. 

 

Kada ljudi kažu to je samo basket, reprezentacija, meni je to mnogo više. Porodica, nostalgija i toplina oko srca.

 

 

  • Like 16
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Nebitno ko koga vise voli, ja se samo iznenadim uvek kad se postave takva pitanja iz prostog razloga sto se ovo prvenstvo igra jednom u cetiri godine, a imas cetiri slema godisnje, 10+ mastersa itd. Znaci potpuno neuporedivo.

 

Vise znaci medalja sa OI u tekvondu kao najvecoj sportskoj smotri ikad nego bilo koji slem, pobeda Spanoviceve u Dijamantskoj ligi itd, iz prostog razloga sto su ovi dogadjaji veci i redji, a slemovi i atletski mitinzi su redovni.

 

To sto ja recimo ne gledam bocanje ili tako nesto ne znaci da bi hipoteticki nesto za sta se spremas cetiri godine svog zivota, pa i u tako "smesnom" sportu moglo biti beznacajnije od redovnog takmicenja koje se odigrava svake godine, ma koliko ono bilo veliko, praceno i popularno.

 

To je prosto tako.

 

I zato ovo hipoteticko pitanje, i da smo najjaci na svetu, mi cemo sledecu priliku (kao i drugi) dobiti tek za cetiri godine. Novak ce je dobiti za cetiri meseca.

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni said:

Gurovic je kazao da bi ovo zlato bilo vece od onog iz Indijanapolisa.

 

Ne bih da poredim, meni bi oba bila podjednako velika. Ali razumem odakle Gurović dolazi ovom izjavom... Tada su svi bili u najjačem sastavu, ali smo i mi bili ultra jaki, možda najjači. Danas su ostale ekipe možda bez najvećih zvezda, no i mi smo bez mnogih.

 

Međutim ova zlatna medalja neće biti velika zbog svih tih razloga, već zato što dolazi u trenutku kada su mnogi od nas ubeđeni da je naša košarka jako nisko. Ovih 12 momaka ima priliku da ubrizga takvu mešavinu nade i euforije srpskoj košarci, zahvaljujući kojoj će se plamen reprezentacije polako prenositi u ruke N. Jovića, Petruševa, Smailagića, Pokuševskog, Topića...

 

Jer kao što reče Aleksa, breme reprezentacije mora nekom ostati. Indijanapolis 2002. je bio nada ovom narodu uopšte, Manila 2023. će biti nada za srpsku košarku. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Navijam za Novaka, ali ako moram da biram izmedju, to je def da uzmemo zlato u Manili.

Ne toliko zbog zlata kao zlata, biće uvek prilike, nego što ne bih opet preživeo scenario Slovenija u finalu (tako blizu, a tako daleko).

Plus Boriša, ovaj tim, Bogdan..

 

Bogdan da digne taj pehar, pa to bi bila takva kosmička pravda u nekom mom malom zamišljenom univerzumu, ihh...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Americki tim iz Indijanapolisa je bio sigurno gori sastav od ovog ovde. I to osetno.

 

Od 12 igraca devet nije videlo plejof te godine.

 

Pol Pirs je igrao sa Bostonom finale konferencije, Ben Valas i Majkl Finli su prosli jedno kolo. Vodili penzosa Redzija Milera, Pirs, Finli, Andre Miler i Beron Dejvis bili glavni igraci.

 

Ako je ovo sad sto su doveli bio treci esalon, to tada je bio peti, i to kod kuce, ne samo da nisu osim ajde Pirsa imali velike zvezde (mada i on je bio vise up and coming star, i imao tek jedan all star iza sebe), nego taj tim nije bio ni funkcionalan.

 

Jeste to bila jedna od najvecih pobeda ikada ako ne i najveca za nas, ali ono, igracki nisu oni uopste bili jaci od nas tada.

 

Sad bas proveravam - Finli je imao 2 All Stara (ne te sezone), Ben Valas nije imao tada, Beron Dejvis i Dzermejn O Nil su igrali All Star te godine jedini uz Pirsa. Redzi Miler je imao pre, ostali nisu. Sorry, bio je i Elton Brend i to je to.

 

All Star 2002: Kobi, Sek, Garnet, Dankan, MekGrejdi, Ajverson, Rej Alen, Dzejson Kid, Stiv Frensis, Veber, Dzordan, Meloun, eto random 12. Mislim, bas dupe i oko, kazem opet, uz razumevanje da Amerima nikad ne igra prvi esalon na WC. Ovo je bas neki peti.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ledd said:

Ne toliko zbog zlata kao zlata, biće uvek prilike, nego što ne bih opet preživeo scenario Slovenija u finalu (tako blizu, a tako daleko).

Plus Boriša, ovaj tim, Bogdan..

 

 

posto vec drugi put pominjes finale sa slovenijom 2017e, ne vidim bas neke slicnosti sa tim duelom; mi smo ovde solidni underdog, tipa, 40:60%, navijacki. mozda i 30:70 objektivnije.

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja nisam ti, mi nismo mi, ti nisi ta...

 

 

himna finala: ko si ti x2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...