Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Dobra stvar da se Gudura konacno malo povezao i uhvatio ritam u organizaciji napada u prvom poluvremenu. Nadamo se da ga na tom mestu vise necemo gledati ali nije zgoreg da se kaze.

Segi proigrao i u tom periodu nakon onog faula i trojke smo ih i definitivno prelomili. 

 

U dobrom raspolozenju docekujemo stare varalice i to je najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Ne znam ko se ono "žalio" kako nije u mogućnosti da konzumira alkohol rano ujutru. E, pa neka se ugleda na Šarenca i Kuzmu, oni ljudi su sramota za javni servis. 

 

@Beonegro, crnogorski Vrancuz. A i kako da se napije rano ujutru, "dobro jutro radni narode Crne Gore, stiglo podne"  :sleep_1:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nenadd said:

U dobrom raspolozenju docekujemo stare varalice

Kad smo već kod tema iz epske poezije...

 

8 minutes ago, medobrundo said:

Još nije kasno da se Jokić priključi za polufinale i finale

...za ovu ulogu nije pogodan Jokić, već Miloš Vojinović Teodosić, koga su Latini opanjkali kod Karija da voli kavgu, te ga je ovaj odstranio, ali je zapravo sve vreme sa ekipom, prerušen u ekonoma. Kada Italijani krenu da sipaju trojke i kada svi zakukaju misleći da je gotovo...

Link to comment
Share on other sites

Ogledao 3 četvrtine, ajde da sumiram utiske:

 

The Good

Napad. Inside and outside, fast breaks, lepe kombinacije, sjajan šut, pogotovo Nikole Jovića. Bogdanović takođe sjajan, a drugi Jović nam je zlata vredan. Pravi plejmejker koji ume nešto i da odbrani.  Milutinov ih urnisao unutra, dobra lekcija za onog šesnaestogodišnjaka. 

 

Nesebično, ponekad i preterano (Bogdan uzeo list iz Gudurine knjige i fintirao vazduh dva puta u prvom poluvremenu).

 

The Bad

Odbrana trojke, ovaj, odbrana generalno. Ne znam koliko puta je neki igrač ostao neometan da šutne trojku iz ćoska. To može da prođe protiv ovakvih timova, plaše me eliminacione utakmice ako protivnik počne da sipa a nama šut stane.

 

Ristić kad izlazi da brani trojku :roflmao: Ko da je pojeo kolačiće iz Amsterdama pre utakmice. Aj ajde, bar je tu i trudi se, bez njega najverovatnije i ne bi smo igrali ovo takmičenje. 

 

The Ugly

Gudurić na kecu. Mnogo nam znači zdravi Avram ovde. Pre bi Bogija na kecu a pomerio Guduru na dvojku nego ovako. I da, nikako mi nije jasno kako i dalje fintira duhove, zar mu niko ne ukazuje koliko glupo izgleda? Jel ikad gleda snimke?

 

Isto kao i za Ristića, hvala mu što je ovde i što ne ladi jaja.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče druge faze, i dalje mislim da ćemo završiti na prvom mestu - možda nas iznenade Talijani ili Dominikanci u jednoj utakmici ali ne verujem da mogu dve. Plaši me eliminaciona faza, odbrana mora da se popravi do tada. Inače, loš dan i može biti opet ćao. A bilo bi baš šteta, pošto nam se otvorio žreb do polufinala i kvalifikacija za Olimpijske Igre. 

 

Ali ipak imam poverenja u ovaj tim, mislim da ćemo pobediti sledeće dve i ući u polufinale. Bilo koja medalja je apsolutni bonus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

 

 

The Bad

Odbrana trojke, ovaj, odbrana generalno. Ne znam koliko puta je neki igrač ostao neometan da šutne trojku iz ćoska. To može da prođe protiv ovakvih timova, plaše me eliminacione utakmice ako protivnik počne da sipa a nama šut stane.

 

Ristić kad izlazi da brani trojku :roflmao: Ko da je pojeo kolačiće iz Amsterdama pre utakmice. Aj ajde, bar je tu i trudi se, bez njega najverovatnije i ne bi smo igrali ovo takmičenje. 

 

 

treba imati na umu da ti za ovu fast-paced košarku trebaju izuzetni defanzivci, ne samo spolja, nego generalno, koji su u stanju da pokriju svi opcije, pogotovo protiv 5-out ekipa, kakvih ima sve više i više. kanađani su npr uspeli tako nešto da izvedu cca dve četvrtine protiv letonije a jasno je da imaju najbolje defanzivce na turniru.

 

mislim da smo odigrali odgovorno odbranu, trudili smo se da pokrijemo koliko možemo. to je neki naš plafon.

 

gudurić je bio dobar danas, pljuje se po difoltu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas su svi bili dobri, ali ja se ne slažem za Gudurića, da je odigrao dobar meč. I mene glava zaboli od njegovih fintiranja, vraćanja unazad, pa opet finte šuta i dodavanja u prazno. Izgubio par lopti, bespotrebno dobio tehničku, iako je bio u pravu za aut, ali brate, vodimo 30 razlike, iskuliraj, to mu je i Bogi rekao. Dobar je Gudura, ali u Feneru je bolje organizovao igru sa pozicije dva, nego u reprezentaciji kao jedinica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lik fintira celu karijeru, ne znam zašto se i dalje nervirate oko toga i gajite nadu da na sledećoj tekmi neće

danas je čak jednom šutnuo tricu iz prve

 

uglavnom, ja sam gledao sveukupan nastup. bilo je tih loših aspekata koje navodite ali je bilo i vrlo autoritativnih prodora pod koš i to pod teškim faulovima

toga nemmao dovoljno, imho

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guduric je trecu vezanu utakmicu jedan od najgorih igraca u nasoj ekipi, ja bi rekao sveukupno nas najgori igrac. To je njegov standard u reprezentaciji. Kvalitet nase igre drasticno padne cim on preuzme ulogu plejmejkera.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

lik fintira celu karijeru, ne znam zašto se i dalje nervirate oko toga i gajite nadu da na sledećoj tekmi neće

danas je čak jednom šutnuo tricu iz prve

 

 

 

to sto ga "pljuju po defaultu" nema veze sa fintiranjem vazduha nego sto je za minut i po u trecoj cetvrtini uspeo da napravi bukvalno -10 na terenu, sam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki8 said:

Guduric je trecu vezanu utakmicu jedan od najgorih igraca u nasoj ekipi, ja bi rekao sveukupno nas najgori igrac. To je njegov standard u reprezentaciji. Kvalitet nase igre drasticno padne cim on preuzme ulogu plejmejkera.

 

za 17ipo minuta je imao 3/4 iz igre, 5/5 sa linije (sve ulazi koje jedini pravi iz pozicionih napada), 3 ast, 3 skoka i 3 izgubljene lopte

daklem, od svega što mu se zamera, jedino su izgubljene stavka koja je tačna. igrao i dobru odbranu ali najvažnije je da fintira pa je jedan od najgorih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

za 17ipo minuta je imao 3/4 iz igre, 5/5 sa linije (sve ulazi koje jedini pravi iz pozicionih napada), 3 ast, 3 skoka i 3 izgubljene lopte

daklem, od svega što mu se zamera, jedino su izgubljene stavka koja je tačna. igrao i dobru odbranu ali najvažnije je da fintira pa je jedan od najgorih


Mislim da je svako udvajanje na Guduri bilo izgubljena ili na ivici izgubljene. Popravice se to sa Avramom ali te izolacije na vrhu kapice mi takodje nemaju nikakvog smisla. To nece proci u KO fazi.

Link to comment
Share on other sites

Grupa nam je bila toliko čemerna da zapravo ne može da se vidi da li šta vrijedimo.

Na evropskom prošle godine ubjedljivo smo prošli laku grupu i onda pukli prvi put kad smo naišli na malo tvrđe.

Dobro da se sad opet pravi grupa, da ne kreću odmah eliminacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja na ove tri utakmice gledam isto kao i na one tri pred pocetak prvenstva, aposlutno niti sta pokazuju niti sta znace. Naredne dve ce biti u stvari prve  utakmice prvenstva. Mada su i one srecom u zrebu poprilicno lake za dobiti, ako ne budemo pravili gluposti. Nikad ni jedna nasa generacija nije imala laksi put do finala niti ce. 

Govor tela Bogdanovica sve govori, decko je rodjen za utakmice na noz, za pritisak i klanje, ove utakmice ga zanimaju kao mene triestreca repriza porodicnog blaga na rts, bacim pogled nasmejem se glupoj fori tike spica, a ostalih pola sata epizode ne obracam preterano paznje.

Edited by fedor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uini said:

 

treba imati na umu da ti za ovu fast-paced košarku trebaju izuzetni defanzivci, ne samo spolja, nego generalno, koji su u stanju da pokriju svi opcije, pogotovo protiv 5-out ekipa, kakvih ima sve više i više. kanađani su npr uspeli tako nešto da izvedu cca dve četvrtine protiv letonije a jasno je da imaju najbolje defanzivce na turniru.

 

mislim da smo odigrali odgovorno odbranu, trudili smo se da pokrijemo koliko možemo. to je neki naš plafon.

 

Sve to stoji, ali mislim da timski tu može dosta da se uradi. Kad već imaš tako dominantnog centra, da pokušaš da igraš agresivnije na liniji za tri, a da kompletan reket ostaviš njemu, pa da vidimo kako će to izgledati.

Naravno da je i to opasno, ali kad te već neko ubija sa linije za tri, onda probaš nešto drugo.

 

 

49 minutes ago, uini said:

gudurić je bio dobar danas, pljuje se po difoltu.

 

Ok, sad se već sprdaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uini ima određenu poentu zato što je Gudurić imao svetlih trenutaka i odličnih prodora. Međutim, u celini njegova partija nije bila tako dobra kako je prikazuje zato što je u situaciji kad je trebalo nešto da organizuje bio strašniji od horora. Problem je trenutno što ne može da pokrije sve što nama treba.

 

Pre prvenstva smo pisali da će on i Bogdan moći da igraju sekundarne kreatore a sad se vidi da bi bila potpuna katastrofa da nije Jović tu. Jedino da se Bogdan klonira pa da igra sve spolja.

 

Uzdržavam se koliko mogu da sudim po ovim početnim utakmicama i kad smo dobri i kad smo loši. Međutim, bojim se neravnoteže u timu jer ćemo imati samo Jovića, Aleksu i Bogdana u ulozi spoljnih kreativaca, uz sve ostale Bogdanove obaveze i Aleksinu nestabilnost. S druge strane, ako se Gudurić ne trgne imaćemo previše tih igrača uloge, uz Dobrića koji je za sada više nego korektan i Vanju koji treba da pronađe sebe.

 

Ukratko, nama je potreban bolji i raznovrsniji Gudurić.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...