Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

5 hours ago, Del Piero said:

Ja sam posle jednog meca na pripremama pisao kako od Gudurica vise ne ocekujem nista posebno, i da moze samo pozitivno da me iznenadi. Previse puta sam ocekivao nesto od njega i uvek je ista prica. Sad mi i je u grupi igraca sa Dobricem, Vanjom i Aleksom, ne zasluzuje da bude u toj grupi nosioca. Zapravo veca ocekivanja imam od Alekse nego od Gudurica, jer ovaj ne jebe zivu silu i obozava velike utakmice, pa mi je verovatnije da u nekom cetvrtfinalu iskoci Avramovic i ubaci 15 poena nego Gudura.

To se sad ne vidi protiv ovih nedoraslih protivnika, ali mi cemo imati problem spolja jer su jedino Jovic i Bogdan sigurni na lopti, a od Avrama i Gudure mozes dobiti jednog ballhandlera. Dobrica da ne pominjem, a Vanja je verovatno i losiji od njega.

 

Tu još jednom podvući koliko nas je Pešić unakazio odstranjivanjem Teodosića. Na stranu kakav je presedan napravio i kakav je čovek ispao, to mu očigledno nije strano, ali mi i na prethodnom i na ovom prvenstvu imamo ukupno 1.5 beka koji je u stanju sa lakoćom da distribuira loptu i spusti visokom igraču, bez da mora da prođe 20 sekundi napada. Bez da imamo tako iskusnog igrača sa liderskim mentalitetom i vrhunskim dodavačkim sposobnostima, mi smo na prvenstvo poveli Simanića kao četvrtu četvorku. Međutim, razum odavno nije bitna kategorija.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Bolje ispasti na vrijeme od Italije nego kasnije od Dimše i Karineuskasa.

Bolja je Italija od ovakve Litvanije

 

EDIT: od Litvanije iole smislena ekipa može da izgubi samo ako im se naguzi kao CG danas

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Bolja je Italija od ovakve Litvanije

Meni posle ovoga danas sto sam gledao, ni blizu. 8 od 10 utakmica dobija Litvanija, 10-15 razlike, ni blizu nisu. Dovoljno je da ih prebiju i Valancijunas bi im se posro u zivot. Vrlo slicno bi izgledale te utakmice kao ova sa CG, odradjivanje. Litvanija je jedina ekipa pre polufinala koja bi trebalo da nas brine mada smo i od njih bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Meni posle ovoga danas sto sam gledao, ni blizu. 8 od 10 utakmica dobija Litvanija, 10-15 razlike, ni blizu nisu. Dovoljno je da ih prebiju i Valancijunas bi im se posro u zivot. Vrlo slicno bi izgledale te utakmice kao ova sa CG, odradjivanje. Litvanija je jedina ekipa pre polufinala koja bi trebalo da nas brine mada smo i od njih bolji.

CG se danas obrukala, odigrali su na nivou Filipina i nisu nikakav pokazatelj. Vučević i Dubljević likovi od po 130 kila nisu u stanju da zagrade skok u odbrani, da ne pominjem Ivanovićev meltdown. Ja sam prvi bio ubijeđen da na papiru CG ima sve što treba da odigra egal sa Litvanijom pa da se vide na čiju će stranu da pretegnu neke nijanse i inspiracija na dan D, ali ovo danas je bila bruka i sramota, bukvalno da su doveli random centre iz crnogorske lige pa da se ne upišu za 16 minuta kad Dubljević ili da uhvate 4 skoka za 31 minut kao Vučević to bi bio blam.

 

Valančijunas je naravno više nego što Melli može da svari, ali su Italijani nezgodniji na svim ostalim pozicijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad nesto fast forward razmisljam, otvorila nam se nestvarna sansa da se plasiramo u 1/2 finale i obezbedimo direktno OI (jer ce 90% 2 od SAD, Kanade i Australije biti u polufinalu). Okrnjeni smo dosta, ali i potencijalni rival u 1/4 tj. Grcka ili Litvanija. 

 

Naravno sve je ovo hipoteticki, jer uvek se moze desiti da nam neki Rici i Spisu daju po 5 trojki ili KAT strpa 35+15.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, stefan81888 said:

Ne znam za vas al sam pre par dana video trenera Italije na TVu kako se prenemaže i imao jak flashback na onu utakmicu plus napad cringe-a. Nadam se nekoj pobedi u revenge game-u. 

 

Nevidjeni smarac i pozer bez imalo stila. Evo sad cu ja da se bacakam i pracakam po terenu, ljubim sve i svakog i udaram se nogom u glavu ko Brena, kako sam samo zanimljiv. Mentol.

 

Neka me isprave ovdasnji grobari ako sam prezupcio, da li je i ovde bio zazivan za trenera kkp kad vas je jednom pobedio u Bg kao (pomocni) trener Cedevite?

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da igrači izbace iz glave taj "revenge" hajp pred susret sa Italijom jer smo po temperamentu podaleko od die hard ekipe željne krvi.
Ozbiljno su nam ušli u glavu jer su nam naneli veliku štetu kada smo im se "svetili" prethodna dva puta.
Oni se nas zasigurno ne plaše ali i teško da će nas Poceko taktički iznenaditi.
Igraće svoju igru a mi ako i treći put nemamo adekvatan odgovor, onda ipak i nismo imali toliko povoljan raspored jer: "opet-naleteli-na-talijane- koje-je-nemoguće-dobiti-kada-ih-ovako-sere".





  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Bilo bi dobro da igrači izbace iz glave taj "revenge" hajp pred susret sa Italijom. Ozbiljno su nam ušli u glavu jer su nam naneli veliku štetu.
Oni se nas zasigurno ne plaše a teško da će nas Poceko taktički iznenaditi.
Igraće svoju igru...a mi ako i treći put nemamo odgovor, onda ipak nismo imali toliko povoljan raspored.

Kako smešno kad apstrakuješ ovu reč "toliko"...

 

Ljudi šutnuli danas 41 puta za 3 protiv Filipina 😄 Očekuj 50 protiv nas. 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Najgore od svega je što su utakmice toliko rano da ne mogu preventivno da se napijem 🥲

 

Kako ne možeš, kreneš noć pred utakmicu. Budeš taman u stanju da te ne zaboli nijedna Spisuova trojka. 🥲

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni deluje da nam je ključna tekma protiv Dominikane, praktično za prvo mesto iz ove druge grupe. Italijani ako nam treći put prodaju istu foru da pređemo svi na kriket.

 

Upravo tako. Od Italije vrlo verovatno mozemo da izgubimo ako odeljemo Dominikanu prvi smo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Upravo tako. Od Italije vrlo verovatno mozemo da izgubimo ako odeljemo Dominikanu prvi smo.


Ne vrlo verovatno nego definitivno. Cista matematika ako dobijemo J. Sudan. Ako nas Italija dobije na kvarno sa nekih +3 idemo dalje sa tacno +5 protiv Dominikane (primer).
Krug 1-1: Italija -2, Srbija +2, Dominikana 0.

15 minutes ago, Wingwalker said:

Očekujem samo da Rile neće imati više od 7 minuta jer ako Meli i Polonara ponovo razvuku Milutinova...onda smo najebali i spolja i iznutra.

 


To je bio ogroman problem u Berlinu ali je Milutin i bio izuzetno rovit. Na njihov 5 out doduse zaista deluje da je Milutin najgora moguca opcija zbog svoje konstitucije.

Link to comment
Share on other sites

Problem je i što je Petruševu kao našem defacto rezervnom centru do sada branjenje šuta za tri najveći defanzivni problem. Bojim se i da nekim potencijalnim small-ball varijantama Jović-Davidovac ne posegnemo tek ako budemo u žestokom problemu i odemo u još gori kontra ritam. 

Strašno je koliko bi Smailagić podigao plafon ovoj ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...