Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, Markoss said:

Milutinov je za sada alfica ove ekipe

Milutinov je beskonačno loš u igri 1 na 1, on može da ugura Portorikance zato što imaju po 20 kila manje od njega, ali protiv Valančijunasa i Vučevića teško da će prebaciti 6 poena, jer nema bukvalno nijedno ofanzivno oružje kojim može da da koš igraču negove veličine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

Tražeći bilo kakav update došao sam do ovoga, ne znam ništa o tome koliko je relevantno:

 

https://www.republika.rs/sport/mundobasket/461480/aleksa-avramovic-povreda-srbija-svetsko-kosarka

Ufffff, pominje se da mu je doktor namiještao zglob, ako je bilo iščašenje veliki je znak pitanja da li će moći da igra u petak. Ne znam koliko terapije to mogu da ubrzaju, ali meni je trebalo nedelju dana da počnem da treniram, a i nakon nedelju dana je bilo solidno bolno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

АА веома битан играч за ову екипу,ББ је у неком чудном фазону на овом СП,надам се неком трежњењу,МГ такође,НМ, брате и бију и лепе,надам се да неће наставити тако без реакције,Коброн је и у Цзвбг машио чисте шутеве...ЈС озбиљан противник што се физике тиче,тако да мислим да креће озбиљно такмичење за нас.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam deo drugog poluvremena opet. Dosta sam opusteniji. Ove izgubljene lopte kao pas od parket Dobrica za Milutinova ili pokusaj onog lob pasa Milutinova na Bogdanovica necemo gledati sigurno u ozbiljnim utakmicama. Ezgzibicije na granici cirkusa koje su dovele do serije Portorika i masa presecenih lopti bez ikakvog pritiska.

Link to comment
Share on other sites

Dobri smo. Držimo prosek od jedne povrede po utakmici. Do eliminacija, nadam se da ćemo imati makar jednu celu petorku. [emoji1]

Što nas dovodi pred ozbiljan paradoks da ako želimo što manje povreda u timu trebalo bi da odigrano što manji broj utakmica na WC. [emoji848]

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:


Što nas dovodi pred ozbiljan paradoks da ako želimo što manje povreda u timu trebalo bi da odigrano što manji broj utakmica na WC. emoji848.png

Sent from my phone using their app
 

 

Ili što bi Đorđević svojevremeno rekao, da bi trebalo sve da ih umota u celofan i raspakuje pred prvenstvo, nakon što mu se Mačvan povredio tokom priprema 2016. 😀

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Ufffff, pominje se da mu je doktor namiještao zglob, ako je bilo iščašenje veliki je znak pitanja da li će moći da igra u petak. Ne znam koliko terapije to mogu da ubrzaju, ali meni je trebalo nedelju dana da počnem da treniram, a i nakon nedelju dana je bilo solidno bolno.


Voleo bih na praksu kod pomenutog doktora, da mi pokaže kako se to “namešta” skočni zglob, a da povređeni odmah može da hoda, a kamoli igra. Iščašenje skočnog zgloba (kao recimo ramena, kad zglob iskoči) je ekstremno retko i veoma je ozbiljna povreda koja završava operacijom, tako da, znali bismo da je to u pitanju. Verovatno je u pitanju samo laički pokušaj objašnjenja povrede.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Eddard said:


Voleo bih na praksu kod pomenutog doktora, da mi pokaže kako se to “namešta” skočni zglob, a da povređeni odmah može da hoda, a kamoli igra. Iščašenje skočnog zgloba (kao recimo ramena, kad zglob iskoči) je ekstremno retko i veoma je ozbiljna povreda koja završava operacijom, tako da, znali bismo da je to u pitanju. Verovatno je u pitanju samo laički pokušaj objašnjenja povrede.

Ajde sad da se totalno kompromitujem 😉

 

Ja sam 1994. imao distorziju i čovjek (Nikola Berišaj se zvao, bio je učitelj iz Tuzi pored Podgorice, ali je bio poznat po tome da je namještao zglobove, cijela Podgorica je kod njega išla) mi je namjestio, nakon toga su me odvezli u školu i ja sam se nakon nekoliko časova vratio kući pješke, prepješačio otprilike 2 i po kilometra. Boljelo me, ali sam mogao da se oslonim na nogu i da hodam skoro normalno.

 

Ne znam da li bih to radio danas, ali jbg, bila je 1994., bile su sankcije, nismo ništa imali, svi su išli kod tog Nikole i čovjek je imao dobru reputaciju, ako nekome i nije pomogao ne znam nikoga kome je odmogao.

 

Takođe znam da je u Francuskoj to do skoro postojalo (francuski izraz je rebouteur ili rebouteux), posebno u Alpima, dok sam studirao momci sa kojima sam igrao rekreativno bi isto išli kod tih ljudi da im namjeste prst ili skočni zglob.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pazi sad, da se i ja kompromitujem:

Ja, drugi razred srednje, igramo utakmicu u Odžacima, ja u doskoku pod košem naskočim na nogu protivnika, klasika, i izvrnem zglob onako bas ljudski, i to drugi put u mesec dana. Moj trener me odmah spakuje i odvede kod tadašnjeg fizioterapeuta Hajduka iz Kule (tada respektabilan prvoligaš) koji je bio iz Odžaka. Drug iz ekipe mi je sedeo na nozi, trener držao na nogu, a fizioterapeut mi "nameštao" zglob, tj. masirao tako da razbije otok ili štagod... Stopalo mi je bilo modro posle toga, za nedelju dana sam ponovo igrao utakmicu i nikad više ozbiljnije nisam iskrenuo zglob.

Da ga jebem... Ali znam da bih izgubio licencu za rad kad bih nekome ovde preporučio tu terapiju [emoji23].

  • Like 5
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam doktor ali termin "namestanja zgloba" znaci da mu je bas iskocio, i da ne bi mogao da stane na stopalo da je tako bilo nego bi odskakutao do klupe uz pomoc dva saigraca... a Avramovic je ustao i nastavio da trci. 

 

Tako da mi se cini da nije to toliko strasno, da je samo istegnuce i da se samo nije zelelo rizikovati sa tim kad nema potrebe, nije bila utakmica na zivot i smrt, imao je ko da igra, pa je on otisao na klupu i presedeo tamo uz masazu. Nek odmori i protiv J.Sudana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim se nesto... Jeste Kari tezak ko crna zemlja, te da ima vise neprijatelja i 'neprijatelja', a da s prijateljima kuburi... Jesta da je stosta vezano za pripreme i spiskove uradjeno ne bas profesionalno i da je lose iskomunicirano s medijima  Jeste da nam fali cela petorka asova. Jeste sve, ali me nervira sto se implicitno pravi atmosfera cekanja na kiks. Imajuci u vidu medjusobna proslost, Djurovic i Savanovic za mikrofonima mi se cine da se samo spremaju za paljbu. Ok, Savan je u nezavisnoj produkciji, to je sve ok (pride je i beskrajno zanimljiv lik), ali rant je tu. Djurovic pak nije smeo biti konsultant na TVu ni po kom kriterijumu...

 

Mozda je ovo moje sad u fazonu 'znam da ce da puknemo, samo mi fali da mi ovi sole rane', mozda jinx, nemam pojma, ali sam siguran da se tako ne radi...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alex_Serbia said:

Grupa i ukrstanje su nam se bas namestili. Cak i sa ovim timom i ovakvim Pesicem, prvo mesto bi trebalo biti sigurica.

Nismo mi nikakvi favoriti protiv Italije i Dominikanske Republike sa ovakvim Bogdanom. On protiv Južnog Sudana mora da uđe u zonu, inače će biti muke u drugom krugu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan81888 said:

Gde vam je, gledajući čist košarkaški kvalitet igrača, ovaj današnji roster u poređenju sa sastavom reprezentacije iz 2009. ili 2017. godine?

 

Uhh, teško pitanje...

 

Roster 2009.

 

spacer.png

 

Roster 2017.

 

spacer.png

 

Mislim da je ipak maaaalo iznad rostera iz 2009, a negde u rangu sa tim rosterom iz 2017.

Edited by DameTime
neodlučna
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...