Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Mi sigurno nismo favoriti protiv Nemacke. Siguran sam da bismo Amerikance lakse pobedili, cak i ako bi oni odigrali maksimalno angazovano u finalu, sto obicno rade, ovde ce biti jako tesko. Glavni razlog je Franc Vagner, mi za njega nemamo odgovor. Moracemo nekako da ih usporimo i nateramo ih da Sruder igra ISO basket, posto je jedina mana Franca to da je cesto neaktivan i da pusta Srudera da bude glavni baja u Nemackoj iako je za klasu bolji igrac.uini rece Peja 2.0, otprilike to je vec sad. Pored njega Nemci imaju i najduzu klupu na prvenstvu i dok smo Litvance i Kanadu mogli na isti sablon da dobijemo njih necemo moci. Plus, ovo ce biti prva utakmica na prvenstvu gde necemo moci da ostvarimo prednost u reketu, Nemci imaju dosta visokih tela da bace na nas. Nije da bas nemamo sanse ali nisam optimista. Videcu da bacim neku duzu analizu sutra da ne rusimo tradiciju 😉

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Da bacim jednu lepu, ali ovlaš paralelu (zli jezici bi rekli, optimizam):

 

SP, klimavo krenuli, stigli do finala. Igramo protiv ekipe koja nema poraz i najvise je pokazala. Ekipe koja je u nekom momentu dobila SAD.  A da se fiba ne proserava, ovo SP bi se igralo 2022, na tacno 20 godina od Karijevog zlata.

 

Za kraj, nimalo lepa paralela- ostali smo i sada sa igracem manje (mada je ovaj put to bas tuzno i bolno).

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svako finale je 50-50, Nemce je mogao lako Bertans izbaciti u zadnjoj sekundi 1/4 finala, tako da ne vidim zasto bi oni bili favoriti. Opet, nisu slucajno u finalu, bice velika borba.

 

Mnogo smo srebra uzeli posle Indijanapolisa (2009, 2014, 2016, 2017), mislim da je red na nas ovaj put da dignemo pehar - zasluzili smo.

 

Da vidim Bogdana u nedelju da dize pehar i ne moram vise nikad ni da gledam basket

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Kari im je  stvorio košarku tamo u Nemačkoj ...

Da nije preuzeo njihovu reprezentaciju i Albu bukvalno bi danas bili barabar sa Belgijancima i Holandjanima (dobro,preterujem malo 😄 ) ....

Pa ako imaju obraza neka ga pobede ...:whistling:

 

 

Preteruješ svakako, ali može slobodno da se kaže da je Kari otac košarke u Nemačkoj. U momentu kad je on otišao tamo  i preuzeo im reprezentaciju oni i jesu bili tu negde u rangu Belgije i Holandije. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slušam onaj Aleksin postgame intervju po 5. put danas i ono kad kaže mi ćemo uvek biti Srbija, to je tako THIS IS SPARTAAAA momenat da nemam reči. Taj klip treba da se pušta klincima na reprezentativnom okupljanju, ono od najnižih kategorija, prvo to pa trening.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Ja sam se bejzikli pretvorio u pikslu.

 

evergrin basket cepamo, moderan a realno s'kraja 80ih

 

malo me zebnja hvata oko toga kako ce njemci na celu sa coach david byrnom to shvatiti, bas su beton-jaki, isti mi je utisak kao sa onog pripremnog turnira u spaniji

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nadam se samo da imamo svežine da budemo još jednu na istom nivou, a trebalo bi. Gledam, Milutinov danas najviše od svih - 30 min, a nije se preterano trošio do sada, čak je odmorio 2. pol. protiv Litvanije. Bogdan 28 min. Kod Nemaca Šruder i Vagner danas, 33 i 34 min.

 

Malo me strah kako će Filip protiv Mo Vagnera i plašim se malo onog Timana. Ne bi valjalo da nas napune rezervisti, a sposobni su. Theis ne verujem da može protiv Milutinova da ponovi ni 60% od današnje partije.

Link to comment
Share on other sites

U nedelju će biti prva utakmica koju ću uopšte pogledati na ovom prvenstvu, nadam se da time neću narušiti kosmički balans. Mislim da bi bilo bolje da igramo sa Amerikancima, u tom slučaju nema lošeg rezultata, ali igrački nikako ne može Nemačka da bude ozbiljniji protivnik, pa Vagner bi kod amerikanaca bio u donjoj polovini igrača po kvalitetu a ovde je ubedljivo najkvalitetniji.

Link to comment
Share on other sites

mo wagner je najmanji problem, hustler ali glup k'o jestratijevic. theis, tillman i woightman kako se vec pisu, su ozbiljni likovi

Just now, robespierre said:

U nedelju će biti prva utakmica koju ću uopšte pogledati na ovom prvenstvu, nadam se da time neću narušiti kosmički balans. Mislim da bi bilo bolje da igramo sa Amerikancima, u tom slučaju nema lošeg rezultata, ali igrački nikako ne može Nemačka da bude ozbiljniji protivnik, pa Vagner bi kod amerikanaca bio u donjoj polovini igrača po kvalitetu a ovde je ubedljivo najkvalitetniji.

 

mojne da gledas ni ovo, obecaj mi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Mi sigurno nismo favoriti protiv Nemacke. Siguran sam da bismo Amerikance lakse pobedili, cak i ako bi oni odigrali maksimalno angazovano u finalu, sto obicno rade, ovde ce biti jako tesko. Glavni razlog je Franc Vagner, mi za njega nemamo odgovor. Moracemo nekako da ih usporimo i nateramo ih da Sruder igra ISO basket, posto je jedina mana Franca to da je cesto neaktivan i da pusta Srudera da bude glavni baja u Nemackoj iako je za klasu bolji igrac.uini rece Peja 2.0, otprilike to je vec sad. Pored njega Nemci imaju i najduzu klupu na prvenstvu i dok smo Litvance i Kanadu mogli na isti sablon da dobijemo njih necemo moci. Plus, ovo ce biti prva utakmica na prvenstvu gde necemo moci da ostvarimo prednost u reketu, Nemci imaju dosta visokih tela da bace na nas. Nije da bas nemamo sanse ali nisam optimista. Videcu da bacim neku duzu analizu sutra da ne rusimo tradiciju 😉

Sve su upravu ali setimo se Letonaca kako si igrali protiv nnih odbranu

3 hours ago, fillam said:

Za nas koji smo gledali na SK, jel ima nekih snimaka po internetu reakcija Šarenca? Voleo bih i to da čujem 😄

Bolje i da ne gledas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmišljam o Bogdanovoj izjavi na pitanje koga želi u finalu.

 

Znači, na korak su od zlata na SP, više puta je bio u timu koji je stao na tom poslednjem koraku, a on ne razmišlja o tome kako bi bilo lakše da se uđe u večnost nego želi da se izmeri sa u tom trenutku nominalno najboljima i sigurno najzvučnijima. Još gleda Aleksu i dodaje "da može jednom da igra protiv Amera" ili nešto slično, da ne tražim sad.

 

Čoveče, kakav takmičar. Važnije mu je da i on i tim vide gde su u odnosu na najbolje nego da se promuva do zlata iako ga želi više nego svi mi zajedno. :Hail:

 

Sve ti dobro išlo u životu, kapitenu.

  • Like 35
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...