Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

22 minutes ago, DameTime said:

Baš je nejasno šta se desilo sa Jaretom. Mnogo mi je krivo zbog njega, ali užasno izgleda na terenu i to već duže vreme.

Je li ovo šala ili trolovanje?

Drvofiks užasno izgleda na terenu otkako je stao na isti.

 

Inače što se tiče sveukupno ovoga večeras, poraz od Efesa u Turskoj nije kiks i, ako potisnemo Drvofiksove i Smajlijeve bravure (prim. aut.: riječ bravura je izvedena od imenice brav), nismo mi ni tako loše izgledali. To što smo mi pojeli nekoliko govana u Jadranki i što smo i u EL mogli da imamo bolji skor da nismo serijski brainfartovali u nekim završnicama je drugi par rukava.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jaramaz je OK momak, vidi se da je pošten. Verujem da se trudi i na treninzima.

Nemam prema njemu animozitet kao prema Trifunoviću koji mu je za petama.

Karijera mu ide silaznom putanjom već neko vreme, samopouzdanje mu je u kanalu, povrede ga ubile da fizički deluje jadno.

Kao takav trenutno je kancer ekipe toliko da su iz očaja doveli Ferela.

Link to comment
Share on other sites

Dao je neke naznake zivota i uzlazne putanje nedavno, narocito u derbijima. Ne znam sta se opet dogodilo, da vise ne sme ni da pogleda na kos, cak ni da proba na ulaz. Trenutno igra najuzasniju kosarku svog zivota, bas kada nam gori pod nogama da svaki igrac doprinese dok se panter i Aleksa ne vrate.

 

Ledej nikada nije delovao ovako bedno na terenu kao veceras, ali ako nekome ne treba mnogo zamerati....steta samo sto je doslo bas u ovom mecu. Makar prosecan Ledej bi nas  pogurao do pobede.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

meni je na primer prosle godine, a posle prvih 10 kola smo isto imali skor 4-6 (doduse posle toga su usledila 3 vezana poraza), sve izgledalo dosta tragicno

 

bez glave i repa, neorganizovano, kao da smo samo natrpali igrace i ajde, igrace oni sami

 

i onda stvarno ne znam odakle je dosao onaj preporod

 

sada mi je vidjenje svega daleko bolje, videcemo ima li to smisla

I meni ovo izgleda bolje nego prosle sezone. Opet imate vrhunski napad i tragicnu odbranu. Prosle sezone kad ste odbranu doveli na neki iole pristojan nivo postali ste verovatno najbolja ekipa u Evropi. Zeljko nije budala, zna da je Kaminsky rupetina u odbrani, ali ide na to da napadom dobija utakmice, a i na duze staze moras imati dobar napad da bi napravio nesto veliko, tesko je to uraditi hrkljus kosarkom. Ipak je ovo 2023. godina.

Tesko je reci da li cete opet kliknuti na isti nacin kao prosle sezone, ipak su 4 igraca imala brutalne sezone + uvek pouzdani Nunnaly da zaokruzi mocnu petorku. Medjutim za sada delujete puno kompetitivnije na gostovanjima, dok ste prosle sezonoe otprilike do pobede protiv Fenera na vecini gostovanja delovali kao turisti i svi su vas redom rutinirali.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Beonegro said:

Lik je u karijeri dao više trojki od tablu nego bez koske 😄

 

Ne vidim poentu ove rečenice, valjda treba da ga sumira kao igrača?

 

Ognjen ne samo da je nekad ličio na profesionalnog košarkaša, već je pokazivao da ima dobar pregled igre i osećaj za asistenciju, prilično eksplozivan na prvom koraku, uvek je bio aktivan u odbrani, dosta čvrst za jednog beka kog protivnički napadači nisu mogli tek tako da obilaze...

 

Gde su nestali svi benefiti pa umesto njih izgleda kao potpuni minus faktor je glavno pitanje, a svakako da je uvek imao svoje košarkaške limite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zorex said:

Ajde, ajde, mislite da je kornetu lako što je zategao 50 dinara na dvojku, sutra mora produženi bez mleka da pije. Brrrr.

 

Stavio sam mnogo vise od 50, nije vazno koliko, ali mnogo vise... Pritom jako retko igram kladzu a na Partizan sam odigrao tek par puta u zivotu.

 

Napisao sam da ako ne igra Larkin da Partizan ima vece sanse da dobije a ako bude igrao da su sanse 50-50 po meni. Tim recima. Mozes da pronadjes upis par stranica unazad.

 

Zaista je Partizao igrao egal do minut i nesto pred kraj. To je 50-50 koji sam najavio a zbog kvote koja je bila 3 u tom trenutku sam smatrao rizik vrednim da odigram na kkp jer sam smatrao da je prevelika kvota zbog svih faktora koje sam detaljno objasnio i izgleda da sam bio u pravu da su sanse bile 50-50. Rekao bih da se Partizan samoubio dosta i da je imao ozbiljnu sansu da pobedi za razliku od nas veceras.

 

S obzirom na kratku rotaciju Efesa ocekivao sam mnogo vise kontakt igre da idu na sve dvojke u pocetku po svaku cenu i da pokusaju da nabiju licne nekom zbog njihove krace rotacije te bi im ovi koji igraju bili jos umorniji na kraju meca a moguce i ostali bez nekog igraca na prirodnoj poziciji, ali su iz razloga sto su pogadjali trojke u visokom procentu odustali od tog koncepta na pocetku. Ko hoce vece izgubi iz vrece. Nisu se drzali koncepta koji je bio najlogicniji i kako se videlo da je bila ideja na pocetku zato se izgubio mec po meni. Vecina trojki se sutnula u prvom poluvremenu a tek u drugom su vise pokusavali da traze kontakt, ali kasno, a ima nesto i do Efesa i Larkina koga je islo veceras kao Loa u Areni. 

Link to comment
Share on other sites

Teško mi je da opišem trenutni osećaj, ali nekako nisam nešto neverovatno razočaran.

 

Igramo ludačku košarku, dajemo 90+ u gostima bez najboljeg napadača, odbrana je potpuna tragikomedija, ali jbg.

 

Nekako vidim neke obrise i nagoveštaje bolje igre. Suludo zvuči da imamo rezerve u napadu kada damo 94, ali stvarno je takav utisak. Neverovatnih 20 izgubljenih, da je to bilo malo normalnije, imali bi koji koš više, a oni verovatno manje, jer su strašno puno poena dali iz tih naših izgubljenih.

 

Mislim da bi 2 pobede u naredna 3 meča kući, iako to neće biti nimalo lako, bile sasvim solidna osnova za nastavak sezone. Ali nadamo se naravno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4/4 je sve što je moglo otišlo nizbrdo, 9 izgubljenih, tri-četiri epske gluposti, 6/8 za 3 Efesa, stisli odbranu, sudijski kriterijum, arena baš bučna... 

 

Ko je poslednji igrač koji je kod Željka hit the ground running? Kaboklo je ušao sa par treninga i isporučio poenterski, ali nisam gledao utakmicu pa ne znam kako je izgledao. Imam utisak da svakog igrača mesecima čekamo da se uhoda, u nekim slučajevima samo da eliminiše neke epske gluposti.

 

U svakom slučaju, svaki pošten Partizanovac je ispizdeo večeras, ima silver lininga ali i gorkog ukusa zbog načina na koji ispuštamo utakmice. Malo mi je i objektiv pomeren onom proletošnjom serijom pa imam utisak kako prošle sezone smo skoro svaku utakmicu privodili kraju, bilo uz dramu ili bez. Odbrana i koncentracija/odluke kao najveća boljka ovog Partizana, nadam se da će stvari kliknuti slično prošloj sezoni, iako se ne bih uzdao u to. 

Da se oporavimo, sazrimo, uozbiljimo i može ovo jako lepo da izgleda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Del Piero said:

I meni ovo izgleda bolje nego prosle sezone. Opet imate vrhunski napad i tragicnu odbranu. Prosle sezone kad ste odbranu doveli na neki iole pristojan nivo postali ste verovatno najbolja ekipa u Evropi. Zeljko nije budala, zna da je Kaminsky rupetina u odbrani, ali ide na to da napadom dobija utakmice, a i na duze staze moras imati dobar napad da bi napravio nesto veliko, tesko je to uraditi hrkljus kosarkom. Ipak je ovo 2023. godina.

Tesko je reci da li cete opet kliknuti na isti nacin kao prosle sezone, ipak su 4 igraca imala brutalne sezone + uvek pouzdani Nunnaly da zaokruzi mocnu petorku. Medjutim za sada delujete puno kompetitivnije na gostovanjima, dok ste prosle sezonoe otprilike do pobede protiv Fenera na vecini gostovanja delovali kao turisti i svi su vas redom rutinirali.

 

Potpuno netacno, lani su imali Baskoniju dobijenu u gostima maltene pa ispustili na nestavaran nacin, vec na samom pocetku Evrolige, pa onda ASVEL u gostima takodje tesan poraz, tesan poraz kuci od Armanija i onaj poraz od ALBE koje se i ne racuna jer je to bila prva utakmica u Evroligi. Tesan poraz i od KKCZa u promasenu otvorenu trojku Pantera iz ugla, pa primljena trojka u zadnjoj sekundi nekoliko sekundi kasnije.

Lani se znalo da taj tim ima upside itetakako , sa Exumom, Lesorom i Panterom, pa cak i Madar i Papapetru su mozda vise odgovarali nego trenutne zamene. 

I uopste ne znam kako moze da se nadomesti Exuma i Lessor recimo, plus faktor povreda, lani nijedan povreda , sada vec Panter mesec dana van terena. Takodje je i pitanje da li i Panter i Lajdej mogu da ponove onakve sezone, bukvalno je to od decembra bila perfect storm sve do trenutka ludila i besnila Pantera u finisu druge utakmice u Madridu. 

Uvek se postavlja pitanje da li neki stranac moze da isporucuje non stop iste brojke u KKP ili KKCZ, posebno ako je neki izvestan period ovde, Panter i Lajdej su treca sezona. Postavlja se pitanje i zasicenja, mada to je individualna stvar, ali ne i nesto sto se moze zanemarati. 

 

Nisam neki basket fanatik niti strucnjak, govorim odokativno, najjaca karika je naravno Zelimir i to je to. Sve dok on konce vodi, tim ce moci da se nada necemu solidnom/dobrom u Evroligi, pa nek to bude i play In, pa onda preko istog do play offa tj 1/4. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Potpuno netacno, lani su imali Baskoniju dobijenu u gostima maltene pa ispustili na nestavaran nacin, vec na samom pocetku Evrolige, pa onda ASVEL u gostima takodje tesan poraz, tesan poraz kuci od Armanija i onaj poraz od ALBE koje se i ne racuna jer je to bila prva utakmica u Evroligi. Tesan poraz i od KKCZa u promasenu otvorenu trojku Pantera iz ugla, pa primljena trojka u zadnjoj sekundi nekoliko sekundi kasnije.

Ne znam sto nabrajas domace utakmice, napisao sam na gostovanjima, i to na vecini. Od prvih 10 gostovanja Partizana u EL prosle sezone dobili su dva. Zapravo nije pobeda nad Fenerom bila prekretnica, nego u derbiju u Pioiniru, nakon kojeg je Partizan dobio u Kaunasu, Minhenu i Bolonji.

Pre toga lagani porazi u Berlinu, Madridu, Barseloni, Valensiji, Tel Avivu, Pireju + poraz od Asvela koji je bio krsina. Pobede nad Fenerom i u OAKI, uz dobru utakmicu u Vitoriji. I nisu u pitanju samo rezultati, vec kako su izgledali, a na vecini gostovanja su izgledali kao da ne mogu dobiti utakmicu do sutra i to sigurno nije samo moj utisak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

I uopste ne znam kako moze da se nadomesti Exuma i Lessor recimo, plus faktor povreda, lani nijedan povreda , sada vec Panter mesec dana van terena.

 

Igrali smo dosta dug period bez Smailagića i Avramovića, a i sa njima dvojicom smo imali izuzetno nategnut roster. Povreda Exuma nakon obaranja Ljabuselea isto nije zanemarljiva, ali da, imali smo sreće da su svi nosioci (izuzev Exuma tokom PO) ostajali zdravi. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Del Piero said:

Ne znam sto nabrajas domace utakmice, napisao sam na gostovanjima, i to na vecini. Od prvih 10 gostovanja Partizana u EL prosle sezone dobili su dva. Zapravo nije pobeda nad Fenerom bila prekretnica, nego u derbiju u Pioiniru, nakon kojeg je Partizan dobio u Kaunasu, Minhenu i Bolonji.

Pre toga lagani porazi u Berlinu, Madridu, Barseloni, Valensiji, Tel Avivu, Pireju + poraz od Asvela koji je bio krsina. Pobede nad Fenerom i u OAKI, uz dobru utakmicu u Vitoriji. I nisu u pitanju samo rezultati, vec kako su izgledali, a na vecini gostovanja su izgledali kao da ne mogu dobiti utakmicu do sutra i to sigurno nije samo moj utisak. 

 

A sta si ocekivao od gostovanja Realu, Barsi, Makabiju i Oliju i to na startu sezone??? U Valensiji nije bio lagan poraz, od ALBE je poraz bio u prvom kolu. Videlo se kad su kuci dobijali Zalgiris, Makabi rutinski, a Baskoniju i ASVEL ispustili u neizvesnim zavrsnicama. 

Plus poraz od Barse i Real uopste nisu bili blow out, protiv Reala su igrali na 100 poena utakmicu, nesto nevidjeno do tada, klasicni samari od oba rivala, krose i direkti jednih i drugih. Protiv Olija su igrali egal 1/2. Uopste nije bilo tako kako ti pises. 

Mozda si ti video da "nemaju potencijal" , nego drugi je video da imaju. 

 

I opet kazem, Zelimir je najjaca karika u tom timu i sve dok on vuce konce, uvek ce moci da se nadaju, bar PLAY INu, a onda je sve moguce na jednu dve utakmice ili u play offu, kosarka je play off sport, bitno je u kakvom si momentumu u tom trenutku, a trenutno je odugrano 10 kola, ima jos 24, suludo je bilo sta ocenjivati. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

A sta si ocekivao od gostovanja Realu, Barsi, Makabiju i Oliju i to na startu sezone??? U Valensiji nije bio lagan poraz, od ALBE je poraz bio u prvom kolu. Videlo se kad su kuci dobijali Zalgiris, Makabi rutinski, a Baskoniju i ASVEL ispustili u neizvesnim zavrsnicama. 

Plus poraz od Barse i Real uopste nisu bili blow out, protiv Reala su igrali na 100 poena utakmicu, nesto nevidjeno do tada, klasicni samari od oba rivala, krose i direkti jednih i drugih. Protiv Olija su igrali egal 1/2. Uopste nije bilo tako kako ti pises. 

Mozda si ti video da "nemaju potencijal" , nego drugi je video da imaju , nema sta da diskutujemo oko toga. 

Zapravo je utakmica u Valensiji najbolji primer one da ne bi dobili da se igralo jos 2 dana. Dobro se secam te utakmice, kao i razocaranja na KKP topiku posle iste. Slobodno nadji taj topik i baci pogled. I sam sam mislio da su beznadezan slucaj kad su u pitanju gostovanja.

I utakmice u Madridu se secam dobro, preklapala se sa Srbija - Brazil u Kataru. Nikakvi samari i krosei nisu bili, vec jedno cisto rutiniranje Reala i jos jedna lagana stotka koju je Partizan primio. Naravno nema nista tragicno u porazu od Reala, samo to nije bila toliko kompetitivna utakmica koliko izgleda po rezultatu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

PJ je igrac sa nevjerovatnim skilom.

 

Kaminski je najbolji napadač među visokim igračima u EL.

Ovamo se dizala prašina dok su stizali Hernangomes braća,  Kemba Walker u Monaku, Ibaka u Bajernu a najbolji igrač iz Nba, na mala vrata, došao ustvari u Partizan. 

Link to comment
Share on other sites

 
Kaminski je najbolji napadač među visokim igračima u EL.
Ovamo se dizala prašina dok su stizali Hernangomes braća,  Kemba Walker u Monaku, Ibaka u Bajernu a najbolji igrač iz Nba, na mala vrata, došao ustvari u Partizan. 
Kaminski je najgori odbrambeni igrač među visokima u EL.
Na kraju se to izniveliše u prosečnog igrača te je nedoatatak hajpa - opravdan
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...