Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

9 hours ago, uini said:

 

fun fact: u partizanu je igrao 13mins i 24sec, na ovoj zglajznuo-tekmi 13mins i 26sec :i

 

Tri stvari utiču na to da stvari ipak nisu ovako jednostavne:

 

1. Niko ne može da me uveri da u Partizanu ne bi imao 20+ minuta. Žoc je imao hrabrosti da krene sa Aleksom i Jaramazom na pleju, krenuo bi i sa Aleksom i Jamom.

2. Fener od početka sezone ne može da se sastavi sa povredama, već mesec dana igraju sa tipa 7 igrača, on opet ne može da dodje do nekog učinka. 

3. Ako se prvobitne prognoze ostvare, u toku ove sezone se vraća i Neto koji je projektovan za pvog pleja.

 

Sve u svemu, ima još vremena, ali početak i ova 1 partija sa dvocifrenim indeksom i to u prvom kolu EL, mu svakako ne obećavaju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

Tri stvari utiču na to da stvari ipak nisu ovako jednostavne:

 

1. Niko ne može da me uveri da u Partizanu ne bi imao 20+ minuta. Žoc je imao hrabrosti da krene sa Aleksom i Jaramazom na pleju, krenuo bi i sa Aleksom i Jamom.

2. Fener od početka sezone ne može da se sastavi sa povredama, već mesec dana igraju sa tipa 7 igrača, on opet ne može da dodje do nekog učinka. 

3. Ako se prvobitne prognoze ostvare, u toku ove sezone se vraća i Neto koji je projektovan za pvog pleja.

 

Sve u svemu, ima još vremena, ali početak i ova 1 partija sa dvocifrenim indeksom i to u prvom kolu EL, mu svakako ne obećavaju.

 

meni je samo smešno da je čovek došao da napiše kako je "mali izdajnik zglajznuo" dva minuta nakon utakmice u kojoj je imao najmanju minutažuu aktuelnih 10 utakmica, minus tekma protiv olimpijakosa, gde je opet imao problema sa faulovima.

 

inače mu je prosek skoro 18 minuta po tekmi, što je sasvim respektabilno za igranje u fenerbahčeu, bez obzira na to što imaju problema sa povređenim igračima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

meni je samo smešno da je čovek došao da napiše kako je "mali izdajnik zglajznuo" dva minuta nakon utakmice u kojoj je imao najmanju minutažuu aktuelnih 10 utakmica, minus tekma protiv olimpijakosa, gde je opet imao problema sa faulovima.

 

inače mu je prosek skoro 18 minuta po tekmi, što je sasvim respektabilno za igranje u fenerbahčeu, bez obzira na to što imaju problema sa povređenim igračima.

 

Jbg, to bi stajalo da je on pre toga igrao dobro, pa sad stao na utakmicu, dve. Ta situacije je od početka sezone, uz minimalne oscilacije tipa da li će imati indeks 3 ili 7.

Link to comment
Share on other sites

imao je nekoliko dobrih partija, kao što i u partizanu nije imao baš neki lud kontinuitet, već je u drugom delu sezone češće vezivao par dobrih tekmi nego u prvom

trenutno ga jebe užasnih 16.7% za tri, dok za dva ima izuzetnih 60%

@realno *w

 

edita sto se tice "imao bi madar u partizanu sigurno 20+mins", i to je diskutabilno, posto

 

treba naci 20+ pored pj doziera i avramovica

 

eto alan smailagic je verovatno taj nivo potencijala-talenta, slicnih godina i iskustva, na slicno popunjenoj centarskoj poziciji koja ima solidno problema (pricam pre kabokla), sutira k'o besan i za 2 i za 3, pa je opet na 17mins po tekmi.

 

to je realnost ako nisi neki opasan igrac i nosioc.

 

 

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali Jamadar mali izdajnik... Razumem da su navijači Partizana salty zbog trenutka i načina na koji je otišao, ali jebiga, c'est la vie. 

 

Lično mislim da bi bilo bolje po njega da je ostao, ali je nebitno šta ja mislim već šta on misli. Svakako će ubrati rezultate te odluke i ne vidim zašto bi to žuljalo navijače, ako je stvarno mali izdajnik bolje što je otišao dok nije postao veliki.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

edita sto se tice "imao bi madar u partizanu sigurno 20+mins", i to je diskutabilno, posto

 

treba naci 20+ pored pj doziera i avramovica

 

eto alan smailagic je verovatno taj nivo potencijala-talenta, slicnih godina i iskustva, na slicno popunjenoj centarskoj poziciji koja ima solidno problema (pricam pre kabokla), sutira k'o besan i za 2 i za 3, pa je opet na 17mins po tekmi.

 

to je realnost ako nisi neki opasan igrac i nosioc.

Nije baš tako jednostavno. Minuta bi bilo jer se očigledno mučimo spolja plus smo ozbiljno ranjeni. Od njega bi zavisilo da li bi ga Željko crven u licu slao na kraj klupe ili bi iskoristio to što mu je na raspolaganju. Ako bi Jam igrao slično kraju prošle sezone verovatno bi u toj prekompoziciji Aleksa dobio više odmora a Anđuša i Jare duže bili na klupi.

 

Dalje, Smajli uglavnom ima problema sa fizičkom spremom (delom i zbog onog virusa), plus svi konceptualni problemi s njim (skok, odbrana, faulovi) kao i sa ostatkom visokih pa im minutaža često zavisi od toga da li se poklopi neka kombinacija koja kako-tako fercera, pa bude ono: "ne diraj, radi".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

meni je samo smešno da je čovek došao da napiše kako je "mali izdajnik zglajznuo" dva minuta nakon utakmice u kojoj je imao najmanju minutažuu aktuelnih 10 utakmica, minus tekma protiv olimpijakosa, gde je opet imao problema sa faulovima.

 

inače mu je prosek skoro 18 minuta po tekmi, što je sasvim respektabilno za igranje u fenerbahčeu, bez obzira na to što imaju problema sa povređenim igračima.


ja to pisem od kako je otisao zbog nacina kako je otisao, i dogovora koji je imao sa najtrofejnijim evropskim trenerom.

 

Takodje nikog od igraca koji su otisli ne bi tako nazvao jer sy ljudi dobili bolje uslove i otisli dalje, i to je potpuno legitimno. Dakle  Lesor i Exum skidam kapu i uvek su dobro dosli.

 

ali Madar kojem je predoceno sta se od njega ocekuje, gde je rekao da ostaje, i onda odjednom progledao…

 

i ne, nije misko kriv, a ni Ostoja, kriv je iskljuciv on i ko ga jebe.. licno mi zelim sve najgore u karijeri (ne mislim povrede) vrc da mu se karijera surva i to je to…

 

i da, najvise volim kad dodju navijaci zvezde da mi drze predavanja kako je nama madar bio top, kako je sad odlican igrac, a ovde se zaboravlja dobra godina i po dana trpljenja njega i njegovih gluposti, od izvodjenja lopte ispod kosa, izgubljenih lopti…

 

manite me toga… ovo je kao dete koje si podizao, hranio, sve mu dao, i onda te to isto dete odjebe na prvi mig ili malo vece pare…

 

od mene toliko… niti zelim ra se pravim da sam fin i sl.

 

u karijeri mu zelim sve najgore a neka ga zdravlje dobro sluzi…

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ScepanScekicSto said:

 

i da, najvise volim kad dodju navijaci zvezde da mi drze predavanja kako je nama madar bio top, kako je sad odlican igrac, a ovde se zaboravlja dobra godina i po dana trpljenja njega i njegovih gluposti, od izvodjenja lopte ispod kosa, izgubljenih lopti…

 

 

nisam primetio da je neko napisao da je bio top & da je sada odlican igrac. mada ja licno mislim da je odlicno odigrao zavrsnicu prosle sezone, shodno svojoj ulozi u timu.

a dobro je sto najvise volis kad dodju navijaci zvezde da ti drze predavanje, posto ne postoji licenca koja omogucava iskljucivo navijacima partizana da drze predavanja o bivsim ili sadasnjim partizanovim igracima. unapred se radujem novim, nadolazecim predavanjima koje spremam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

1. Niko ne može da me uveri da u Partizanu ne bi imao 20+ minuta. Žoc je imao hrabrosti da krene sa Aleksom i Jaramazom na pleju, krenuo bi i sa Aleksom i Jamom.

 

Ja sam vidjao i Douzera na 1, nisam siguran da je ideja bila da se krene sa Aleksom i Madarom na 1.

 

A sta radi Douzer za to vreme dok Avramovic i Madar igraju po 20min? Igra bek apa na 2 10min iza Pantera? Nisam siguran da mu je takva uloga obecana pri dolasku, a govorio je on i sam o tome. Covek je vise 1 nego 2, cak je po meni i vise 3 nego 2 a tamo imas Nanelija i Ponitku.

 

Jaramaz je bio dogovoren i pre Madar slucaja, ako nisi znao. Umesto Exuma je doveden Douzer. Ferel ce da igra minute Madara, a raspored i minutazu ces videti na Ferelu koliko bi minuta imao Madar, verovatno koliko i prosle sezone. Pretpostavljam da Andjusic nece igrati uopste ako su tu svi zdravi i da ce se igrati sa 4 pleja+Panter jer kapiram da Jaramaz ima prednosti u odnosu na Andjusica. Tacnije gro minutaze Douzer, Panter, Avramovic i Ferel a ova dvojica ce biti manje vazni s tim da ce 1 i ispasti iz 12.

 

Inace kad smo kod Ferela proslo leto sam ga ocekivao u kkp (umesto Mura jer sam pretpostavio da ce se slican novac izdvojiti za novo pojacanje a realno niste ni vi ocekivali Exuma) i pisao na ovoj temi:

 

IMG-20231124-105506.jpg

 

Samo sam razmisljao u pravcu kakvu kosarku gradi Zeljko. Isti je slucaj sa Kaminskim kada sam pisao da je on zamena za ono sto je Zeljko mislio ds ce dobiti u Brodzianskom a ne da je zamena za Lesora, ali ljudi imaju neke svoje zamisli i ne zele da razmisljaju u pravcu u kom razmislja Zeljko, valjda znaju bolje, a kada bi se potrudili da razumeju kakve igrace hoce i kakvu igru gradi (o cemu sam pisao vise puta) tada bi razumeli zasto je doveo Ferela i ne bi se iznenadili. Kao sto mene nije iznenadio top8 prosle sezone kada sam pisao na 4-9 da je itekako moguce doci do top8 i da tim ima potencijal i da od drveta ne vidite sumu. Samo 1 covek me je podrzao a ostali vecinom su bili u fazonu propala sezona i doso si ovde da nas lozis. Niti sam dosao ovde da vas bodrim niti ohrabrujem, jasno je da kao i svaki navijac kkcz (rekao bih svaki pravi) ne prizeljkujem dobre rezultate Partizanu, ali dovoljno volim i poznajem kosarku da mogu potpuno objektivno da sagledam situaciju u svakom klubu pa tako i Partizanu. Primarni cilj igre Partizana je napad (dakle niste mi jasni sto komentarisete odbranu), efikasnost u napadu tacnije, da se timski sutira 40% za 3 u napadu prosecno i zbog toga dolazi Ferel koji je imao 39 i 45% prethodne 2 sezone u Evrokup. Kada je Partizan pobedjivao prosle sezone niste pisali o odbrani, koja je takodje sve vreme podjednako bila u par najgorih u Evroligi ako ne i najgora. Problem Partizana nije odbrana jer ekipa nije prodefanzivni koncipirana vec je trenutni i glavni problem nedovoljno efikasan napad jer je ekipa tako koncipirana, prosto i jedostavno. I automatizmi u napadu jer se ekipa uigrava i dalje. 4 nova igraca, a evo stize i 5. Dakle trebace jos neko vreme da se to usavrsi. Do tad ce se igrati jednostavnija igra i pobede ce pre svega zavisiti od procenata za 3 poena. Kako je deo igre vec ustaljen u vidu post up situacija za Ledeja i Kaminskog, Pop za Smajlagica i Kaminskog, roll sa Kaminskim i Kaboklom, elevator i ostale akcije za Nanelija itd. u mnogome ce zavisiti pobede Partizana i od efikasnosti izolacija Pantera sa poludistance i za 3 poena kao sada i Ferela koji takodje sutira poludistance i trojke, kao sto je i Madar. Ferel, Panter, Naneli, Ledej, Smajlagic/Kaminski 5 igraca sa vrhunskim sutem za 3 poena u isto vreme, to je ono sto nema niko u Evropi i to je ono od cega se ocekuje da nadmasi najbolju odbranu u Evropi. To je jasno ideja. 

 

Ako se Zeljko vodi time da je napad najbolja odbrana, da veruje u to sto mu je donelo rezultat prosle sezone i da nece menjati taj koncept, niste mi vi bas najjasniji (maltene svi jer vidim da su svi nezadovoljni Ferelom) koji sumnjate u to. Partizan nece igrati bolju obdranu u skoruje vreme, tesko i da ce do kraja sezone ovo biti i za recimo 20% bolje, ali ce povratkom Pantera i dolaskom Ferela igrati efikasniji napad, a to je primarni cilj kako se pobedjuju utakmice i kako je Partizan pobedjivao u drugom delu sezone. Jedina je razlika sto je El jaca nego prosle sezone, pa cemo videti da li ce samo efikasan napad biti dovoljan za top8, kao i titula u Abi, jer je i Zvezda jaca.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ja sam vidjao i Douzera na 1, nisam siguran da je ideja bila da se krene sa Aleksom i Madarom na 1.

 

 

Jedna stvar je da neko uzme loptu da organizuje napad, druga je da igra keca.

 

Momenti kada je Doužer igrao keca, u smislu da ima pored sebe još jednog beka i krilo, su izuzetno retki, čak bih rekao zanemarljivi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Jedna stvar je da neko uzme loptu da organizuje napad, druga je da igra keca.

 

Momenti kada je Doužer igrao keca, u smislu da ima pored sebe još jednog beka i krilo, su izuzetno retki, čak bih rekao zanemarljivi. 

 

Ali ce ih imati u tandemu sa Panterom. On i ovakav kao ne bas najjklasicniji plej je najbolji razigravac Partizana. Naneli je dobio tu ulogu u poslednje vreme zbog iskustva i jer je veca pretnja u napadu pa ga zato drzi duze na parketu i spletom okolnosti za cak 11min vise na parketu od Douzera ima svega 0,3 asistencije vise.

 

Nema smisla koristiti Douzera na sg barem ne iskljucivo jer nije neki suter, tesko da kreira sut za sebe poput Pantera a nije ni igrac koji bi istrcavao iz blokova da sutira.

 

Ako si siguran u to sto si napisao da bi Madar imao 20+ minuta u Partizanu, racunaj i da Panter igra 30min na 2, Naneli i Pontika dele minute na 3... Kako bi raspodelio minutazu Avramovicu i Douzeru onda? Da Madar igra 20+ minuta a da su mu Avramovic i Douzer bek ap varijante? Nije mi ti bas realno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ali ce ih imati u tandemu sa Panterom.

 

Pa videćemo, pričam o onome što se već desilo, ne bacam predikcije. I takođe mislim, da se ne bi tražio neko kao Ferel, da Žoc ima nameru da koristi PJa na kecu, baš nema logike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ScepanScekicSto said:


jesi ti gledao njega ove zadnje 4 utakmice?

 

juce je prodao par lopti, Itudis ga je zakucao za klupi i verovatno ga ne bi ni vracao vise da je on bio na klupi (itudis).

 

to sto pricate igrao vise/manje moze on da igra 40 min, doprinos ekipi i rezultatima mu je uzasan, a igra uopste jer se Netto povredio, plus kamenjar Kalates igra vise od njega…

 

No nebitno, ja mislim da je ostao u Partizanu, imao bi daleko vazniju ulogu nevezano od minuta, i potencijal da sledece sezone npr bude legitiman EL plej… ovako je otisao nedoradjen u sredinu koja ga sigurno nece trpeti koliko ga je Zeljko trpeo dobre dve godine…

 

 

Ja ne znam šta je sa tobom. Ostavite momka na miru. Hteo je da igra za Partizan i ove  sezone.

Čija je krivica što ne igra? Je l' ne znaš il' ti krivo što je uspeo?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Kada je Partizan pobedjivao prosle sezone niste pisali o odbrani, koja je takodje sve vreme podjednako bila u par najgorih u Evroligi ako ne i najgora.

 

Problem Partizana nije odbrana jer ekipa nije prodefanzivni koncipirana vec je trenutni i glavni problem nedovoljno efikasan napad jer je ekipa tako koncipirana, prosto i jedostavno.

Do nove godine smo bili najgora odbrana u EL, ako se posmatra od Januara do kraja sezone mi smo bili negde oko sredine tabele sto se tice odbrane, dakle vidno se taj aspekt poboljsao sto nam je omogucilo tu seriju pobeda. O ovome se pisalo vec X puta, ne znam odakle ti sad sa ovom pricom.

 

Sto se tice drugog pasusa, kako moze napad da bude problem kada je samo Real efikasniji od nas trenutno? Slazem se da nismo defanzivno koncipirani ali to ne znaci da mozes svakome da dopustis 90 poena jer ces ti da das 100.

 

Poenta je ista kao i prosle sezone, napad da bude u samom vrhu EL a odbrana da se dovede na neki pristojan nivo.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Barka73 said:

Ja ne znam šta je sa tobom. Ostavite momka na miru. Hteo je da igra za Partizan i ove  sezone.

Čija je krivica što ne igra? Je l' ne znaš il' ti krivo što je uspeo?

 


Nit sam ga dirao, nit gadjao icim, nisam ga cak ni vredjao… za mene je on izdajnik, zelim mu svu srecu u zivotu, zdravlje, ali u karijeri sve najgore

 

To da je on hteo da igra, ali jadan ga prevario misko,ostoja ili verovatno zeljko, ostavi za nekog drugog…

 

svi smo gresni, al on jadan hteo za partizan… eh te proklete pare…

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...