Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

19 minutes ago, Luchifer89 said:

Kaminski je najgori odbrambeni igrač među visokima u EL.
Na kraju se to izniveliše u prosečnog igrača te je nedoatatak hajpa - opravdan


pa sta znam, sinoc nije bio bas bas toliko los…

 

ima neverovatan pregled igre, cak i taj neki ulaz sto je kucao… 

 

kakav je bio na pocetku sezone, sinoc nije bio los

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Del Piero said:

I meni ovo izgleda bolje nego prosle sezone. Opet imate vrhunski napad i tragicnu odbranu. Prosle sezone kad ste odbranu doveli na neki iole pristojan nivo postali ste verovatno najbolja ekipa u Evropi. Zeljko nije budala, zna da je Kaminsky rupetina u odbrani, ali ide na to da napadom dobija utakmice, a i na duze staze moras imati dobar napad da bi napravio nesto veliko, tesko je to uraditi hrkljus kosarkom. Ipak je ovo 2023. godina.

Jbg, đavo je u detaljima. Ta prošlogodišnja pristojna odbrana je značila da ćemo umoriti protivnika tokom meča i vezati nekoliko dobrih odbrana kad se lomi, što je uz pouzdan napad donosilo prevagu u napetim mečevima. Ili, kad je napad štucao, nije davala da se napravi velika razlika. Sad je obrnuto, protivnici baš slučajno ubace trojku ili dve-tri ili naprave prodor ili tako nešto kad nam treba onaj jedan korak da utakmicu koja je na klackalici prebacimo u ono što nama odgovara. Isto tako, nama se napad baš slučajno tada ućuti. Sinoć je nakon nekih 5-6 minuta 4/4 rezultat bio tima 22-9.

 

Opustimo im ruku a i znaju da šta god da ubacimo uzvratiće za bukvalno par sekundi. Mnogo je rada potrebno da bi se to što mi vidimo da nam "malo fali" okrenulo u dovoljnoj meri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ljubitelj baklave said:

protiv Reala su igrali na 100 poena utakmicu, nesto nevidjeno do tada, klasicni samari od oba rivala, krose i direkti jednih i drugih.

 

Real nas je otrtio na samom početku, pa je Željko bacio peškir uvodeći Đušu, a onda je peškir ušao u ritam kojim je za 40 minuta mogao da da dobro preko 50 (ne preuveličavam, računao sam posle te utakmice) i učinio da budemo blizu, ali na kraju mi tu nismo stvarno zaprijetili, u smislu da smo u nekom trenutku imali prednost u završnici, ili napad za izjednačenje/pobjedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:

Kaminski je najgori odbrambeni igrač među visokima u EL.
Na kraju se to izniveliše u prosečnog igrača te je nedoatatak hajpa - opravdan

 

Možda se vama ne dopada,ali Željku je sigurno okej.

U svakom slučaju lepo je imati visoke zahteve i ambicije jer drugačije do velikog uspeha i ne može da se dođe. 

 

A postoje recimo i varijante kao Tobi,najgori napadač i odbrambeni igrač među visokima u EL🤣🤣

 

 

E da i da pitam, da li pre zeleo u Partizanu nekog od Hernangomes braće ili Kaminskog?

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

 
Možda se vama ne dopada,ali Željku je sigurno okej.
U svakom slučaju lepo je imati visoke zahteve i ambicije jer drugačije do velikog uspeha i ne može da se dođe. 
 
A postoje recimo i varijante kao Tobi,najgori napadač i odbrambeni igrač među visokima u EL[emoji1787][emoji1787]
 
 
E da i da pitam, da li pre zeleo u Partizanu nekog od Hernangomes braće ili Kaminskog?
200w (2).gif
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-Izgubljene lopte na imbecilne nacine

 

-izdrkavanje sudija u zadnjoj deonici, koje se nazrelo na kilometar nakon sto su brkovi plakali celu 3/4

 

-postava u 4/4, sto je usko vezano za prvi razlog poraza

 

Nema potrebe gledati dalje. 2 od 3 je do Zeljka. I nije problem sam skor 4-6, vec sto ce naredni rivali biti sve tezi, a kompletan Partzan se ne nazire. Nama realno trebaju najmanje 2 od 3 pobede u Areni sada, a Zeks kaze da je Kevin "daleko od toga da igra".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam bio izuzetno besan zbog rotacija i petorki u 4/4. Međutim, kada sam, onako ful mazohistički vratio da još jednom pogledam tu četvrtinu, utisak mi je bio malo drugačiji. Nije tu moglo bogznašta bolje. Anđušić je bar nešto doprineo, vezao je 4 poena kada niko ništa nije mogao da uradi i održao kakvu-takvu prednost. Ideja sa Jaramazom je bila da odigra po dva-tri minuta da bi Naneli došao do daha. Jbg to je rotacija koja je morala da postoji, jasno je da to donosi downgrade, ali ipak nije očekivano da ti Larkin krade žive lopte za kontre jedan na nula uz nesportske faulove. Da je neko imao kristalnu kuglu i da ga zameni 2 poseda ranije, jbg. Jedini ozbiljan fail je neuvođenje Kabokla, koji je zamenjen nakon njihove serije od 5:0 u prvom minutu 4/4 i više se nije vraćao.

 

Nego, što se rotacija tiče ima tu još nekoliko fenomena. Nama je skoro po pravilu 2/4 najgora, ili tačnije finiš prve i prva polovina druge. Mislim da se to dešava zbog toga što obično startna petorka bude dosta dugo na terenu, pa onda u kratkom periodu bude skoro potpuno zamenjena i tu se svi živi pogube i od početne koncepcije igre ne ostane ništa. Čini mi se da bi pomoglo da ta rotacija bude postepenija.

 

Takođe, zanimljivo je da nam je 3/4 ubedljivo i bez konkurencije najbolja. Rekao bih iz dva razloga. Prvi je da nam tu četvrtinu igra uglavnom najbolja petorka (u odnosu na konkretnu utakmicu), a drugi je da je očigledno Željkova odluka da se u 3/4 igra ozbiljna odbrana. Jer ne znam kako bih to drugačije objasnio osim svesnom odlukom. Morao sam da sabiram da bih potvrdio, mi u 3/4 primamo 16,5 poena prosečno, što je drastično manje od svih ostalih četvrtina i to na uzorku od 10 utakmica teško može da bude slučajnost ili splet okolnosti. Ili, jebem li ga, da je u pitanju neka prirodna oscilacija da protivnik, nakon što nas natrpa u prvom poluvremenu, po prirodi stvari počne malo da promašuje. Uglavnom, mi 3/4 dobijamo u proseku 5 razlike. Treća četvrtino, širi svoje grane.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, propolis said:

 

Kaminski je top igrač i izuzetno talentovan napadač, bar za klasu bolji,upotrebljiviji od Wilija.

 

 

ne bih išao toliko daleko, meni lično je willy ipak nešto bolji igrač ali nije neka izuzetno velika razlika između njih u kvalitetu, kao što verujem da u ceni po sezoni jeste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Raduje da nas niko nije razbio u gostima, osim Tel Aviva, ali je i tesko gledati, koliko smo blizu, a ipak daleko, da nekog ozbiljnijeg od Liona dobijemo.

I tako ce i ostati, dok se oslanjamo samo na napad, a odbrane ni na vidiku. Vreme je da se finis igra sa Kaboklom. Neces imati poene Kaminskog, nek ih daje neko drugi, ali ces nadam se dobiti odbranu sa Brunom. Bukvalno nam se odbrana raspadne, kad Frenk izadje na pik. Dok se vrati, oni vec slave kos. 

Naneli ne uziva u prevelikoj minutazi, nije on vise momcic da guli po 30min. Mada se sinoc konacno malo pojavio na nekim ofanzivnim skokovima.

Pj igra tako lagano kad napada, deluje samo da mu treba vise slobode, da ucinak bude puno bolji. I maestralno krade lopte, dugim rukama...

Da je Andjusic bar jednom odlucio da se pojavi, da zameni kapitena, mozda bi imali bar pobedu vise. I jako mi smeta svaki njegov minut, pogotovo kad on kao nesto organizuje.  S druge strane od Jaramaza nista i ne ocekujem, tako da se puno i ne nerviram. Formu kod Trinkija nikad nece vratiti. 

Od Aba lige sam digao ruke, jer domaci teren...Mada i Zvezda nije nista posebno, ali tu odlucuje, Mega Igokea i slicni. Sto ne znaci, kod 2 2, da necu gledati petu utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

ne bih išao toliko daleko, meni lično je willy ipak nešto bolji igrač ali nije neka izuzetno velika razlika između njih u kvalitetu, kao što verujem da u ceni po sezoni jeste.

 

Braća su nabila cijenu onom titulom prvaka Španije. 

 

Uz to je Willy španac u Španiji, to mu diže platu bar 30%.

 

btw sorry za off

Edited by Sector
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Za klasu bolji ne može biti nikako kad u istom takmičenju imaju vrlo sličnu statistiku na gotovo identičnu minutažu.

Uzgred, Lick My Willy za sada igra ispod mojih očekivanja.

 

Willy igra ispod svih očekivanja i nešto mi ne deluje da će tu biti nekog većeg napretka.

 

U meču protiv Makabija nije bilo Veselog pa je bilo očekivano da će imati minute da pokaže klasu medjutim Naji je bio dosta efikasniji na terenu pa čak i u plus/minus kategoriji Willy -11, a Naji +10.

 

Videćemo na kraju sezone,ali meni deluje da je Kaminski mnogo talentovaniji košarkaš, centarska tehnika i šut spolja su na izuzetno visokom nivou.

Da ima približne takve kvalitete u odbrani ne bi došao u Evropu,a ne u Partizan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...