Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Retko ko od navijača Partizana razmišlja u ovom trenutku da li je sezona uspešna ili nije, jedva čekaju da se završi, iscrpila ih, žele da odmore ko ljudi. Barkli već uplatio Ibicu, voli on skupocene džepseterske destinacije. :smiley53:

Edited by Volter
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Volter said:

Retko ko od navijača Partizana razmišlja u ovom trenutku da li je sezona uspešna ili nije, jedva čekaju da se završi, iscrpila ih, žele da odmore ko ljudi. Barkli već uplatio Ibicu, voli on skupocene džepseterske destinacije. :smiley53:

 

@Dzepseterske :classic_tongue: On je čini mi se Mundobasket pratio sa neke exotique destinacije.

40 minutes ago, Crni said:

Ne znam bato ja sta ti je to.

Al zato znam za jedan grad gde si vecno mlaaaad.

 

Da nije Sombor taj grad, iykwim?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

@Dzepseterske :classic_tongue: On je čini mi se Mundobasket pratio sa neke exotique destinacije.

 

Da nije Sombor taj grad, iykwim?

Nije...mislim...nije da nije...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DameTime said:

 

@Dzepseterske :classic_tongue: On je čini mi se Mundobasket pratio sa neke exotique destinacije.

 

Da nije Sombor taj grad, iykwim?

 

Teško da je severna Afrika egzotična destinacija 😂

 

Nego, još jedna stvar, Bruno i njegov pregled igre 😆 tunnel vision u pravom smislu te reči, Ledeja preskače dva puta uzastopno a Filip Višnjić bi ga video, neverovatno. Biće mnogo rada u pauzi između sezona...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2024 at 11:20 AM, realno *w said:

Ja zbog toga ne mogu da prežalim Smitovu ulogu. 

 

Jasan mi je Žocov problem: 

Teško mu je da nađe balans u Smitovoj ulozi, potpuno isto važi za Jaramaza.  Sa jedne strane, dobro bi došao Smit, da prevede loptu, ili makar pošalje prvi pas nakon udvajanja, presinga, šta god. Sa druge strane, opet u nastavku akcije treba drugi da budu primarne opcije, a da se on skloni sa strane i eventualno čeka neki šut, cut...

Kako god, ja mislim da bi KKP bio na dobitku. Makar ovi kritični momenti, tipa početak 4. kada krene da odmori ove nosioce, ili baš pred kraj kada su u igri i Panter i Naneli, samo neko ko će da reši prevođenje ili zonski.

 

 

Pa evo juče na primer, frapantan podatak po meni:

 

6 poseda koji su usledili nakon što Naneli pogađa trojku za +12 na 3:18 do kraja, što je zaista kapitalna prednost, i u momentima kada nam treba maksimalna potrošnja vremena, su u proseku trajli 12 sekundi. To je baš užasno. 

Nama treba plej koji će na 9 metera od koša da istapka loptu do 8-9 sekundi do kraja napada, onda da se ukrsti sa Kepom ili Nanelijem, da krene nešto. 

 

Jedan samokvot posta od pre nedelju dana. Pre ovoga je 2 meča bio van ekipe, a posle su usledile 2 dobre partije, protiv Zadra i Valensije.

 

Ok, naravno da neće uvek šutirati 14-9 trojke, kao na ova dva meča, ali bilo je tu i drugih dobrih stvari kao na primer odbrana na lopti, taj neki awareness na terenu, koji mu ili donosi ukradene lopte, ili nas spašava izgubljenih. Oseća prostor, prepoznaje kada saigrač upada u problem i odmah se otvara. I to ne otvaranje u smislu da ode negde gde je sam, a da je ugao dodavanja pretežak, nego baš u deo terena gde će pas biti koliko toliko lak.

 

Sve u svemu, igrač koji bi morao da ima jaku minutažu u seriji sa Igokeom, možda čak i najveću. Pa da vidimo može li neki približan nivo da se održi i u nastavku. Puno bi nam značilo.

 

 

 

20 minutes ago, Dzep said:

 

Teško da je severna Afrika egzotična destinacija 😂

 

Nego, još jedna stvar, Bruno i njegov pregled igre 😆 tunnel vision u pravom smislu te reči, Ledeja preskače dva puta uzastopno a Filip Višnjić bi ga video, neverovatno. Biće mnogo rada u pauzi između sezona...

 

A Smajli? U ona 3 minuta u igri je 2 puta imao nekog od top šutera na tri, svaki put je izabrao pogršenog. Usput i da promaši 2 zicera i ispadne u odbrani kao vo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, realno *w said:

 

 

A Smajli? U ona 3 minuta u igri je 2 puta imao nekog od top šutera na tri, svaki put je izabrao pogršenog. Usput i da promaši 2 zicera i ispadne u odbrani kao vo.

 

Od njega sam digao ruke, zato ga i ne pominjem. Bivši 1/1, šteta fizikalija, imao je i prilika, ali ne može se više, stalno u kontra ritmu 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa Smajlijem su i neke nesportske MWill navike koje redovno praktikuje. Na sve to, ove sezone je u vise navrata bivao ukoravan od Zeljka, sto zbog toga, sto zbog izlazaka, ali dzabe. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mille plateaux said:

Koji su to parametri koji odredjuju najkvalitetnijeg evropskog trenera u jednom trenutku? 

 

Nema u "jednom trenutku". Zeljko je po prametrima svojih uspeha najbolji trener Evrope i to ce ostati sve dok se ne penzionise.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jbg na njemu se baš vidi da nije najoštrija olovka u pernici. Aj što je bacio tri godine života niz vodu nego što ih je nama bacio.

Kako sam ja bio ljubomoran kad je presao kod vas...sreca pa me proslo

Link to comment
Share on other sites

Bio sam ubeđen da će Smailagic napredovati posle prilično dobre sezone ali otišlo je u potpuno suprotnom pravcu. Da li ga i dalje trpeti zato sto je domaći igrač... mislim ne.

Link to comment
Share on other sites

Jedini domaci kojeg vredi zadrzati je naravno, Aleksa. Ali za to je potreban legit plejmejker koji ce da igra 30+ mpg kada ovaj izadje na teren u stetocina modu. Ili da se Dante vrati.

 

Ovo sto PJ (ne) igra ne vodi nicemu. Izvrsio je on adaptaciju na Evropu, ali taj sve po malo a zapravo nista stil igre nije nesto sto deluje da ce se promeniti. Ne vidim njega da sledece sezone odjednom ide mnogo vise na ulaz ili koristi svoje monstruozne fizikalije na znatno produktivniji nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Smajlija je očigledno da mu glava nije posvećena, otud nekonstantnost i sve češći skandalozni periodi. Posle ovih informacija jasno je zašto izgleda kao prosečan basketaš čija igra zavisi od inspiracije, mamurluka, umora, problema na poslu i sličnih stvari.

 

4 hours ago, Volter said:

Barkli već uplatio Ibicu, voli on skupocene džepseterske destinacije. :smiley53:

malo New York, malo Pariz
malo jahte, avioni, malo London i Dubai 
:classic_biggrin:

Edited by Barkley#34
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Jedini domaci kojeg vredi zadrzati je naravno, Aleksa. Ali za to je potreban legit plejmejker koji ce da igra 30+ mpg kada ovaj izadje na teren u stetocina modu. Ili da se Dante vrati.

 

Ovo sto PJ (ne) igra ne vodi nicemu. Izvrsio je on adaptaciju na Evropu, ali taj sve po malo a zapravo nista stil igre nije nesto sto deluje da ce se promeniti. Ne vidim njega da sledece sezone odjednom ide mnogo vise na ulaz ili koristi svoje monstruozne fizikalije na znatno produktivniji nacin.


mislim da PJ ima problem sa kolenima daleko veci nego sto se ocekivalo i otud ovo konstatno odmaranje

 

nije da se on decko ne trudi i ne zeli da igra

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Problem sa Smajlijem su i neke nesportske MWill navike koje redovno praktikuje. Na sve to, ove sezone je u vise navrata bivao ukoravan od Zeljka, sto zbog toga, sto zbog izlazaka, ali dzabe. 

 

Ma ne...

 

Ok, ima toga naravno, recimo u onom periodu kad je znao da igra dobro, pa crkne posle dobrih 5 minuta na terenu u traži izmenu. Onda da pretpostavimo da se manjak sna i ostalo.

Ali on sada udje na 2 minuta i napravi 5 sranja. I tako iz utakmice u utakmicu. Konstantno poptuno nesvestan dešavanja na terenu. 

 

Kako god, ja bih njega zadržao. Domaći i relativno mlad, možda može da se vrati u život. Osim toga, ne verujem da može nešto ni da košta, pošto ne verujem da bi imao ozbiljniju opciju od recimo Budućnosti ili nečeg sličnog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se ovo svođenje računa prije kraja sezone uopšte ne sviđa, ali kad smo već krenuli u tom ritmu...

 

Mišljenja sam da bi mi danas bili u Top8 (pa možda čak i Top6) samo da je ovo bila PJ-eva druga sezona u Evropi. 🙂 

 

Kapirate da malo banalizujem stvari, ali ono što hoću da kažem jeste da je on bio taj faktor koji je mogao da pretegne na drugu stranu, a nažalost nije. I ne mislim ja da je on loš igrač, naprotiv, ne mislim ni da je kao prototip igrača promašen ljetos, naprotiv, jednostavno samo nije uspio da se na pravi način prilagodi i doprinese onoliko koliko nam je to bilo potrebno od njega. Naravno, ima i do toga što možda neke stvari gledamo kroz ružičaste naočari koje nam je Dante nabacio prošle godine, ali ipak je bilo objektivno očekivati da će uspjeti u određenoj mjeri da popuni te iste cipele. Previše mečeva gdje je sam sebe jednostavno isključivao iz utakmice faulovima, isto toliko mečeva gdje je igrao "pored" ekipe (kako je to @mipivi lijepo primijetio), i onaj jedan kratak period gdje je djelovalo da se konačno oslobodio i da sezona kreće u pravom smjeru (Pao, Monako, Žalgiris...). Jednostavno premalo, posebno u sezoni gdje je toliko mečeva bilo na jednu loptu (ukoliko niste brojali, mi smo 7 utakmica izgubili sa 5 ili manje poena razlike).

 

Opet kažem, i dalje sam stava da je njegovo dovođenje imalo svoj rezon, školovan igrač, odlične fizikalije, odlična odbrana, mogućnost da pokrije više pozicija na obje strane, ali jednostavno nije uspio dovoljno brzo i dovoljno kvalitetno da se adaptira na skroz drugačiji sistem. Njemu je vjerovatno svaki onaj pokušaj čačkanja lopte na 10m od koša potencijalna ukradena ili nevažan faul u jednoj regular season utakmici, a nama posjed u koji može da stane cijela sezona. Suštinski, u opis njegove sezone staje i opis cijelog tima, bez ikakvog kontinuiteta, sa povremenim bljeskovima i mnogo češćim ispadima.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ovo o konkurentnosti je baš lejm, ovaj tim je bio konkurentan taman za mjesto na kom je završio.

Sone, ovaj tim je, sa svim svojim karakteristikama koje su kolege iznad opisale, bio konkurentan za prvih osam mesta u ligi, a posle je sve otvoreno. Sama činjenica da smo odigrali dosta egal mečeva govori u prilog tome, bez obzira na to šta smo od njih dobili a šta izgubili. Druga činjenica je to da smo imali 9-4 u jednom trenutku, što znači da smo u jednom periodu bili među ozbiljnijima u ligi. Niko nam to nije poklonio.

 

Druga je priča to što je više timova bilo konkurentno za te pozicije, što je naš uspeh bio kratkog daha i što smo u totalu ispali "donji". 

 

Dakle, mislim da u odnosu na ovaj tim, takav kakav je, 16 pobeda u EL jeste neuspeh, svakako neispunjen je potencijal i bilo je individualnih podbačaja, ali sve to nije razlog za skidanje glava. 

 

Srećan sam što se nismo obrukali na poslednjem meču, ni po poseti ni po igri. Sezona je daleko od gotove i tako je treba tretirati.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Iz ugla rezultata, mozda je sezona neuspesna. Iz svih ostalih uglova, sezona je sjajna. Puna dvorana tokom svih utakmica, sjajna atmosfera, nekad se pobedi, nekad ne. Dosta dobrih utakmica, punili smo dvorane i na strani. Nije kliknulo kao prosle godine, Boze moj, ide se dalje. 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

Sone, ovaj tim je, sa svim svojim karakteristikama koje su kolege iznad opisale, bio konkurentan za prvih osam mesta u ligi, a posle je sve otvoreno


Po reputaciji igrača apsolutno se slažem. Na papiru, umjesto igrača koji su otišli doveli smo igrače koji su trebali da ih bar nadomjeste i da donesu još jedan veći kvalitet. Ali papir trpi sve a ne znači ništa. 
 

Mimo papira šta smo dobili?

 

Prvog centra fine tehnike i inteligencije ali gotovo nepokretnog i vertikalno neupotrebljivog.

 

Trećeg pleja bez šuta, bez asistencije, bez ulaza, prosječne odbrane.

 

Drugog centra bez pregleda igre, bez građenja, bez bloka, netempiranog skoka, solidnog šuta.

 

Drugu trojku labilnog karaktera, fine energije i inteligencije ali ispodprosječnog šuta.

 

Prvog pleja koji to nije, odličnih fizikalija, prefinjenog ali sporog šuta, nepostojećeg ulaza, sporih kretnji u napadu, bez igre leđima i bez organizacionih sposobnosti.

 

Jednog pleja u doselekciji kog neću uzimati u obzir u ovoj analizi jer gotovo da nije ni igrao pa, u konačnici, niti je pomogao niti odmogao timu.

 

Da podvučemo crtu, ne gledajući reputaciju i karijere ovih igrača, ne uzimajući u obzir koliko je ukupno plaćen ovaj tim, nego uzimajući u obzir samo što sam svojim očima vidio da ovi ljudi mogu i igraju, a kroz 34 kola ovogodišnje Evrolige, ostajem pri tvrdnji da je ovaj tim završio tačno tamo gdje mu je bio limit, ni više ni manje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim je apsolutno po kvalitetu morao igrati plej-in. KKP nije uspeo da napravi dobar, funkcionalan finalni proizvod i za to su krivi svi, od trenera, preko igraca do tzv. uprave. Ne mislim da treba propovedati skidanje glava, ali sasvim sigurno nas nikud ne vodi ni denial i bezanje u imaginarijume u kojima su jedini krivci patriarch i Mirotic, a mi smo i pored svega odigrali fenomenalnu sezonu. 

 

Bicu iskren, za vreme ovog Zeljkovog mandata mi smo imali neki blok dobrih igara samo u onom kratkom periodu u drugoj polovini prosle sezone. Neki solidan kadrovski kontinuitet je ipak postojao, nemali broj igraca je vec 3 godine ovde. Da, izgubili smo letos Lessorta i Exuma, ali ostalo je 3/4 tima, pa nas to opet nije sprecavalo da izgledamo ove sezone na masi utakmica kao da smo se tek skupili na pripremama. Problem sa zalaganjem i pristupom o kome sam pisao dosta i dok su se pravili fini rezultati (a koji sa ovom ekipom postoji od prvog dana), ove sezone je samo doziveo kulminaciju. 

 

Na osnovu onoga sto smo odigrali, mi i jesmo 11. i to je prosta matematika. Zasto je doslo do toga, vaznije je pitanje. Mozemo mi pisati ovde koliko hocemo kako ne valjaju PJ, Ponitka, Tank, ali koliko igraca uopste ima u EL da su nesumnjivo bolja resenja (o dostupnosti da ne pricamo)... Daleko su ovi igraci od idealnog, ali su dovoljno dobri da se od njih neka pita ipak napravi. Prvi put kako postojimo mogli smo da dovedemo igrace u prajmu prema sopstvenim zeljama i preferencijama, uradili smo to i napravili rezultat prakticno u rangu onoga sto je Dule radio sa tinejdz ekipama. 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...