Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

14 minutes ago, Barkley#34 said:

... da je Nedović, srpski sin, razbio Efesa...

 

Zvezda ne odlučuje da li će ići u bitku prema mestu na tabeli za koje se bori, već prema tome koliku svetinju brani.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 32
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovaj roster je na pocetku sezone vidjen kao pretendent na F4 sto je obzirom na kvalitet koji posjeduje bilo sasvim ok ocekivanje. Cak i da se F4 nije izborio, mislim da niko ovdje nije mislio da se PO nece izboriti. Zadrzana dva glavna igraca iz prosle dvije sezone, dovedena ozbiljna imena u vidu Kaminskog i PJa plus jos poslije Caboclo. Apsolutno po svemu roster sa itekakvim kvalitetom ali igra koja je prikazana veci dio sezone nije bila u skladu sa tim kvalitetom.
 

Kod Zvezde je jos dok su sklapali tim bilo jasno da je to roster supalj na skoro svakoj poziciji, nabacani igraci koji nikako nisu komplementarni jedan drugom i jos epski fail sa Shabazzom koji vjerujem da niko nije ocekivao. Od starta je bilo jasno da taj tim nema kvalitet za PO bez obzira na ulupane milione jer je kao sto rekoh roster bio besmisleno slozen. Partizan nije imao takav problem jer na papiru je sve manje-vise imalo smisla, ta pocetna rupa sa nedostatkom atleticne petice je pokrpana. I poraz u EL i poraz u finalu kupa od Zvezde su po mom misljenju sramotni. Pogotovo jer je dopusteno da se polupenzioner Teodosic sprda sa odbranom. Vidjet cemo kako ce ABA zavrsiti, po meni bi gubitak titule tu bio poprilicna katastrofa obzirom na sve navedeno. 

 

Ne znam samo ko ga je video osim Ostoje kome je i posao da hajpuje - ja sam dovoljno Frenk d Tenka gledao u NBA da bih znao ko je i šta može, a takođe sam dovoljno i PJa gledao da bih mogao da znam kakav mu je limit (posebno u kakvom mu se stanju nalazi telo). Nadao sam se plasmanu među 8, ali ništa više od toga, jer sam očekivao da su svi od većih klubova Real Barsa Fener Oli Pao Monako jači od nas, nisam ni morao da im gledam rostere. Očekivao sam borbu sa Armanijem Makabijem Efesom i Virtus on za preostala mesta u plej ofu i plej inu, što sam manje više i dobio. Zato i kažem da je za mene sezona u EL blagi fejl pošto sam očekivao da se umuvamo u 10 nekako, ali ništa više od toga.

 

A za ABA ćemo pričati kad se sezona završi.

Edited by Dzep
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad ne prodjemo tu su komsije da nam predoce kako je to katastrofa rezultat, a i kad prodjemo onda ce reci "aj told ju so". Klasicna komsijska posla.

Zaista nisam ispratio izjave Dozeta i da li je zadovoljan ekipom koju je sacinio za oba trenera, ali sumnjam da je na pocetku sezone cilj bio samo plejin. Ali ne bavim se toliko komsijama kao pojedinci.

To sto imamo najveci budzet ikada ne znaci nista u EL. Vec sam govorio da sigurno 8, a vrlo verovatno i 9 ekipa ima veci (budzet) od nas. Ali kad bi budzeti bili odraz rezultata i uloga trenera imala veliki impakt vrlo verovatno bi i bili u top8. Ne kazem da se nisam nadao prolasku, pogotovo posle mnogo boljeg starta nego prosle sezone. Ali to je sport. I nista nije smak sveta. Dobro je sto mi manje moramo da se "pravdamo" drzavi za slab rezultat jer smo dobar deo budzeta sami obezbedili. 

Na kraju, ne sumnjam da ce CZv iskoristiti priliku u poslednjem kolu, ako im se ukaze. Ali realno to je malo verovatno. 

Sto se tice aba meni zaista to takmicenje nista ne znaci. Vise mi znaci ta pobeda protiv vecitog rivala nego sam trofej. 

Prvi, glavni i jedini cilj je produziti trenera. Za ostalo ne brinem.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bagatelisanje neuspeha je uvod u osrednjost

 

Ako nas racio vodi u osrednjost, onda biram racio i osrednjost.

 

Takođe, videćemo na kraju sezone kako će se naši odnositi prema sezoni i ko će i kakvu odgovornost podneti (ukoliko iko to uradi)

Link to comment
Share on other sites

Nismo ni zaslužili jbg. Kako sejes, tako i zanjes. Samo je prekinuto mučenje.

I kao šlag na torti,  seirenje komšija. Ali nema veze, bitno je da im topik ne zamre. 

Link to comment
Share on other sites

Braco grobljanska nije vam lako.

Ako izgubimo sracemo vam na forumu da vam je sezona pukla sve do jeseni.

Ako pobedimo takodje cemo vam srati do jeseni da bez nas ne biste nista uradili.

Elem, za nas forumase win-win situacija.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

Braco grobljanska nije vam lako.

Ako izgubimo sracemo vam na forumu da vam je sezona pukla sve do jeseni.

Ako pobedimo takodje cemo vam srati do jeseni da bez nas ne biste nista uradili.

Elem, za nas forumase win-win situacija.

Za moderatore

headache-ba%C5%9Fa%C4%9Fr%C4%B1s%C4%B1.g

 

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Clash said:

Braco grobljanska nije vam lako.

Ako izgubimo sracemo vam na forumu da vam je sezona pukla sve do jeseni.

Ako pobedimo takodje cemo vam srati do jeseni da bez nas ne biste nista uradili.

Elem, za nas forumase win-win situacija.

2016-06-12-11-03-1099-.jpg

:classic_biggrin:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 18
Link to comment
Share on other sites

Sad gledam, mi na papiru imamo sasvim solidnu bazu i za sledecu sezonu. Ako se ne varam pod ugovorom su Jaramaz, Avram, Kevin, Poni, Zek, Balsa i Caboclo. A suskalo se da smo ponudili PJ-u i Smajliju produzenje. Ne znam sta da mislim. PJ moze ako pristane da igra 2/3, a Smajli da bude neka treca ili cetvrta opcija na centru i neki minut na cetvorci. Verujem da sa Smithom i Djusom zavrsavamo, a mozda je vreme i da se Trifa oproba negde drugde gde je pritisak manji. Nunanej me je malo razocarao ovim poslednjim igrama, pogotovo u odbrani. Frenka takodje ne bi zadrzavao. U tom slucaju mora se dovesti top plej i centar. I naravno, neka zamena za Zeka. To bi bilo 12-13 igraca. Eto mozda da se doda jos mali Drezgic i neka 2 talentovana klinca i to je to.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Smrtokapa said:

 

Zvezda ne odlučuje da li će ići u bitku prema mestu na tabeli za koje se bori, već prema tome koliku svetinju brani.

Kakvi budemo u cetvrtak, bicemo doveka..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko su igraci ulozili sebe, ne znam koliko je Zeljko ulozio sebe, ne znam koliko je bilo ko iz kluba ulozio sebe ali navijaci nikada do sada nisu a mozda i nece uloziti ovoliko svega koliko u ovih par sezona. Tim je bukvalno u raju igrao u Areni a pogotovo sirom Evrope na gostovanjima. Da crtaju, da zamisljaju, da sanjaju, ne moze tako jako i lepo da bude. Da letis druze. Da budes mamojebac i u svom i u tudjem dvoristu.

Bacili su 3 godine u djubre. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dorcol said:

 

Bacili su 3 godine u djubre. 

 

??

 

Evo ja sam jedan od tih navijača i to ne u poslednje tri - ako spojiš sve utakmice kući koje smo igrali, čak i u onim nesrećnim sezonama, nisam propustio više od tipa 3 po sezoni, u evropskim takmičenjima nijednu osim ako je padne za Božić/Badnji dan ili za Mitrovdan, kad nisam u Beogradu.

 

I ništa nije bačeno u đubre, bilo je divno prošle sezone, ove nije, nije bilo ni one u Evrokupu, ali nikakvo bacanje u đubre kao kvalifikacija ne stoji. 

 

Zdravlje Bože i sledeće godine sa istim snom u istom takmičenju, pa dokle doguramo

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alek The Great said:

Nunanej me je malo razocarao ovim poslednjim igrama, pogotovo u odbrani.

 

Kontam da je sebi već obezbedio negde ugovor za sledeću sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Eddard said:

Kontam da je sebi već obezbedio negde ugovor za sledeću sezonu. 

 

A ni slučajno se nisu njegove loše igre poklopile sa izlaskom iz povrede? Pre toga je bio bukvalno najkonstantniji bek Partizana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uzdamo se u par-nepar efekat.

 

1. i (evo) 3. Zeljkova sezona, razocarenje, pre svega jer kroz cele te sezone nije bilo napretka u igri, niti glave, niti repa.

 

2.sezona iz snova (a tek bi bila da EL nije lupila nezasluzenu kaznu kapitenu).

 

4. sezona...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dzep said:

 

Samo što današnji igraš svež kod kuće, a oba ta meča su došla u duplim kolima na gostovanju, i to ne bilo kojem, već jednom od težih u EL, što, priznaćeš, nije mala razlika. Plus si na oba išao timu u naletu a ovde dočekuješ tim u dubokoj krizi. No dobro, šta je tu je

 

Olympiacos nije gostovao u duplom kolu, a Barca je takodje gostovala i rutinski dobila taj "nikad bolji Partizan".

 

Ne znam po cemu su Baskonia ili Efes u dubokoj krizi? Efes je u jako dobroj seriji, a Baskonia je medju manje kvalitetnim sastavima u EL, njima je i 10. mesto fenomenalan rezultat.

 

11 hours ago, Smrtokapa said:

 

Ovo uopšte nije toliko nerealno ali čak ni omraženim Grobarima ne mogu da poželim taj scenario. :classic_laugh:

 

Zapravo je ova sezona obrnuta od prosle kada je KKP u pitanju. Prosle sezone su naletali na timove koji su bili ili u uzasnoj formi (Efes) ili nisu zeleli mnogo da zapinju (Oly, Real, Monaco).

 

Ove sezone sve sto je trebalo da urade jeste da dobiju Bayern kod kuce i bar jednom Virtus i sada bi isli po 18. pobedu i 8. mesto i imali mec na neutralnom terenu u njihovoj praznoj hali za izbegavanje Reala u TOP8. Takodje, ne slazem se da je ovogodisnjem Partizanu realnost neko 7. - 10. mesto. Oni su samo protiv Reala i Barce dva puta ubedljivo porazeni. Protiv PAO, Fenera, Monaca su uspeli da izvuku pobede, protiv Olympiacosa dva tesna poraza, protiv Maccabija ubedljiva pobeda. Protiv Crvene zvezde pobeda i poraz, a protiv svih ostalih su dominirali i lagano mogli sve da pobede oba puta:

 

Bayern - poraz nakon velike prednosti i poraz bez Puntera tamo

Baskonia - maltene rutinska pobeda i poraz bez Puntera u poslednjim sekundama nakon dominacije skoro do kraja meca

Valencia - verovatno obe pobede

Zalgiris, Alba, ASVEL - dve ubedljive pobede

Virtus - dva poraza u poslednjim sekundama meca, u Bolonji je Partizan bio bolji

Armani - pobeda nakon preokreta i poraz u mecu u kojem je Partizan drzao konce u svojim rukama do kraja

Efes - ubedljiva pobeda i poraz nakon preokreta.

 

Zapravo, ovaj neuspeh Partizana je maltene delo zajednickog napora vecine ekipa koje su ucinile sve ne bi ih pobedili. Ako pogledamo meceve kod kuce, samo Real i Barca su se tu lagano prosetali, svi ostali su ili lagano pobedjeni ili nekako izvukli pobedu u neizvesnoj zavrsnici. Tako da tesko bilo ko mogao u Beogradu da dobije KKP u Play In ili TOP8 fazi.

 

U gostima je Partizan dobio svega 4 ekipe, ali u Milanu, Bolonji, Vitoriji i Pireju su bili bolji i maltene sami ispustili pobede u tim mecevima.

 

Sve u svemu, naravno da je ovaj sastav KKP kvalitetan i da je pokazao da je egal sa svima osim sa Realom i Barcom, pa je prica da je ispadanje nakon regularne faze i 11. mesto samo blagi neuspeh zapravo prica navijaca koji zeli da se i dalje lepo oseca i tese sebe.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Baskonija je u dve utakmice koje joj život znače pre Reala izgubila dvadesetak razlike a jednu kod kuće od direktnog protivnika, ako to nije kriza... No dobro, ne znam ni šta mi je da odgovaram na ovakve 'bućke' od postova, no dobro, šta je tu je, valjda ću se naučiti u sledećih 40 godina kad u prvih 40 nisam.

 

Dakle, da ponovim, pre početka sezone 6 timova su u startu bolji od nas bez gledanja, dva su tu negde ali opet iznad (Makabi Armani) sa svima ostalima može da se igra. Na osnovu toga ja kažem da je moje očekivanje bilo borba za 7-10 mesto. Završiti 11 (ako se tako završi) za mene jeste neuspeh, ali samo blagi, a pravo za to mi upravo daje iskustvo gledanja evropske košarke koje je višedecenijsko a i ovo malo preostalo zdravog razuma koje zaista retko pada u vatru i trudi se da zadrži kontrolu koliko god je to moguće.

 

Moje raspoloženje zaista ne zavisi od KKP (ili se isto završava jutro posle utakmice) a previše godina imam da bih sebi ulepšavao situaciju. Isto kao što sam prošle godine mislio da smo imali sezonu za pola klase iznad realnog kvaliteta ekipe, tako i ove sezone mislim da imamo sezonu u EL za pola klase ispod realnog kvaliteta ekipe. I to je to, ništa više ništa manje. Druga stvar koja je takođe bitna, ostali smo u igri do poslednjeg kola i bila je lavovska borba na većini naših utakmica. Nismo se osramotili, nadamo se da će biti bolje sledeće godine, i dalje verujemo i pratićemo KKP i kući i na gostovanjima kad god je to moguće, to se ne dovodi u pitanje i to je nešto što će samo rasti 🖤🤍

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...