Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

On 9/9/2023 at 10:29 AM, Ne sam Safete said:

Nije sad od neke vaznosti, ali bukvalno jedan komentar ima koji bi opravdao bold ... ljepse bi bilo da si odradio kvot, nego sto izmisljas narativ kojeg nije bilo

 

U pravu si sve. 
 

Generalno meni ovo super za sad i za ovu fazu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ovde su mahom ukazivali na trenutne nedostatke nekih igraca i gde misle da ce im igra najvise trpeti tokom sezone. Ali bukvalno se niko nije pozdravljao sa sezonom sada.

 

Svi smo naucili proslog leta da ni stoka razlike od Huventuda nije merodavna. A sama EL je pokazala da ima sasvim dosts vremena za anuliranje odredjenih kikseva ili lose serije.

 

Naravno, svi se nadamo da ovog puta nece biti 5 vezanih poraza i te jurnjave, jer su se i timovi van PO bolesno pojacali. Prvih 5 da i ne pominjem.

Link to comment
Share on other sites

Kad je Aleksa dosao u Partizan prvih meseci sam bio u fazonu hvala ti Boze sto ovaj raspad od igraca nije dosao u Zvezdu. A onda je Željko za pola godine napravio legit EL beka. Svaka čast Aleksi na karakteru, ali pre svega svaka čast Željku.

 

PS Pritom Aleksa nije dosao kod Zeljka sa 23 godine, vec kao formiran igrac u godinama u kojima je tesko napraviti neki veliki upgrade. A upgrade je ogroman.

Edited by Profesor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Xpert said:

Jos Aleksa i startna petica i mislim da je to, to. Eventualno pass first plej, al mislim da idemo sa ovim sto imamo na bekovskim pozicijama.

Ne moze Aleksa da izgura sezonu na pleju. Nama treba tu pojacanje... 

 

Centar ako bude para i prilike...

Link to comment
Share on other sites

Par crtica:

- Danilo pokazao znake života na oba kraja terena, nadam se da je stvarno a ne samo raniji ulazak u formu.

-Smajli koncntrisaniji u odbrani, konstantno na rubu ukradene, na žalost zaštita obruča još misaona imenica.

- Dozier ima baš bolesne fizikalije, strah me na šta će to ličiti kad pohvata kretnje. Za protivnike. Čini se da neće kod nas igrati ono što je igrao Dante, bar ne u napadu, nije ga Željko koristio na kecu uopšte.

- Kaminski dosta pogubljen ali vidi se da je školovan centar, tu ćemo baš profitirati u ofanzivnim opcijama, mogućnosti su nebrojene. Kao i Smajli nešto lošiji na skoku, svi se nadamo nekoj crnoj opruzi tu da to pokrpi.

- Ponitka zahvalan all round igrač ali mu pozicija primarnog kreatora ne leži, vidjećemo koliko će Željko insistirati na tom segmentu njegove igre.

- Kep, Zeki, Nanulać i Jare u laganom leru, ali od njih već znamo šta možemo da očekujemo.

- Kopriva, Uroš, Tristan uz mnoooogo rada mogu dobaciti do solidnih Eurocup igrača s tim da za Uroša nisam siguran koliko još mjesta ima za napredak.

- Ove godine izgleda igramo bolju odbranu što pozdravljam u svakom slučaju. O napadu je još rano govoriti no čini se da neće biti ništa gori od prošlogodišnjeg.

- Old school plej i mitska zvjer na petici i ovo će biti odlično popunjen, izbalansiran tim gdje svaki igrač može da pokrije bar dvije pozicije. Ovo kad klikne biće nemoguće skautirati.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nemojte se zaebavati.

 

Aleksa je to što jeste i to je podigao na najviši nivo. Džoker koji uđe sa klupe da proba da promeni ritam utakmice, a ako krene to dobro, pa uđe i neki šut, prodor, naravno da će dobiti puno minuta, lopti...

Neko preveliko oslanjanje na njega bi bilo baš zajebano i kontraproduktivno u velikom broju slučajeva. On može kao primarni kec, može sa još jednim malim, ne brinem za njega.

 

Ali primarna organizacija ostaje kao ogroman znak pitanja kod ove ekipe. 

 

Protiv Hapoela samo videli nekoliko dobrih organizacija od Ponitke, onda odmah protiv Turk Telekoma, trener koji je verovatno gledao našu prvu tekmu, stavlja Ponitku pod jak pritisak i ovaj gubi dve lopte na prevođenju.

 

Doužer danas baš pozitivan utisak, ali to nema veze sa plejom. 

 

Zamislite kako će to izgledati kada EL to prouče i izvrše maksimalni pritisak na prevođenje i organizaciju. Nama je organizacija i prole godine znala da bude problem, a na to smo Dantea zamenili Doužerom koji nema ništa plejmejkersko, a Madara Jaramazom, koji jeste čvršći u odbrani, ali na napadačkoj strani osetno slabiji.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aleksa je lud, i odigrao je ovo prvenstvo dobro, ali ja u životu ne bih zasnivao bilo šta dugoročno i ozbiljno na njemu. Kontam da ga ovi koji su na temi o repki oduševljeni njime nisu baš gledali tokom sezone kao što mi jesmo.

 

Igrač trenutka, nikad ne znaš šta da očekuješ od njega. Otprilike, ubaciš da promeniš ritam, iznenadiš protivnika - ako krene dobro, pusti ga. U suprotnom, vadi ga što pre, što smo videli x puta people sezone.

 

Sve u svemu, ne može da bude prva violina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Aleksi kako je odigrao prvenstvo, nego bih pitao posto ste sigurno gledali vise utakmica Partizana od mene da li je on prosle sezone igrao ovoliko dobru odbranu, uz kombinaciju ukradenih lopti? Uopste nisam stekao utisak da je preterano dobar defanzivac, energija je uvek tu, ali mi je cesto delovalo da lako ispada i da nije previse cvrst. Nesto slicno kao Dobric u Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Aleksi kako je odigrao prvenstvo, nego bih pitao posto ste sigurno gledali vise utakmica Partizana od mene da li je on prosle sezone igrao ovoliko dobru odbranu, uz kombinaciju ukradenih lopti? Uopste nisam stekao utisak da je preterano dobar defanzivac, energija je uvek tu, ali mi je cesto delovalo da lako ispada i da nije previse cvrst. Nesto slicno kao Dobric u Zvezdi.
Defanziva se nikada nije dovodila u pitanje.
Ofanziva,organizacija i koncetracija pak zavise od horoskopa
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Smajli koncntrisaniji u odbrani, konstantno na rubu ukradene, na žalost zaštita obruča još misaona imenica.

 

Bar danas greota ovo napisati, imao 2 vrhunske blokade 😄

 

 

 

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Kopriva, Uroš, Tristan uz mnoooogo rada mogu dobaciti do solidnih Eurocup igrača s tim da za Uroša nisam siguran koliko još mjesta ima za napredak.

 

Uroš na celom turniru izuzetno ozbiljan ball-stopper. Lopta kruži, nazire se nekad ideja, onda stigne do njega, on šatro ne može da doda, povuče se sa defanzivnim driblingom na 8 metara od koša i kreće u neku improvizaciju, u koju je eto morao.

 

Pa onda ona kontra, školska situacija kada protivnik protrči ispred ball handler-a, a isti uradi najlaganiji ukršteni korak da završi polaganjem, on se uplaši, uhvati loptu i izbaci pas napolje. 3 na 1 kontra.

 

Ozbiljno loš.

 

Edited by realno *w
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne slazem se uopste da PJ nema nista plejmejkersko. Vreme ce pokazati. Bilo je ovde dosta stvari za lajk, ali ima tu jos dosta posla da bismo izgledali kako mora 1 ekipa koja puca na f4.

 

Nisam se dobro izrazio. On ima pregled igre, ima dobar pas, ali nekako ne mogi da ga zamislim da konstanto prevodi loptu i organizuje tako. Svaka ekipa će ga napasti na prenosu sa manjim igračem, on će od polovine prevoditi okrenut leđima i tu organizacija neće biti lak posao.

 

Sa druge strane, da primi loptu na 6 metara od koša, tu napadne pa izbaci pas, ili pik, sve to može da bude jako lepo. 

Link to comment
Share on other sites

Mojih par crtica.

U prenosu smo culi da je Andjusa iskoristio dobro ljeto da se pripremi, sto je i vidljivo i sto se odrazava na njegovu brzinu na obe strane. Cak mu i voljni monenat u odbrani je na visokom nivou. Meni nije jasno sta ga je sprecavalo prosle sezone da se zategne.

Smajli smrsao i zbog kilaze tesko moze na pet.

PJ bas atleta i bice defanzivno jako upotrebljiv, uloga u napadu- nemam pojma sta ce igrati. 

Kopriva bi mogao ove godine da uskoci u te cipele treceg centra.

Treba nam plej i centar bez obzira na sve.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...