Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Дошао сам до тог коефицијента из правилника Евролиге, који каже да максимум 65% буџета се сме трошити на плате играча и тренера.
Тако да да, уколико Звезда доведе још некога па то изађе на најављених 12м за плате, укупан буџет би био 12÷0.65=18.46м, а за сада још увек нисмо на тој цифри. (Око 10.5м иде на плате тренутно у Звезди. У Партизану око 12м, с тим што је макар једно појачање код вас извесно. Надам се да ће их бити у оба клуба!)
 
Нисам изразио никакву бригу, већ сам искрено био заинтригиран твојом рачуницом, али сам ипак на крају остао без одговора. Свако добро!
Onda CZv nije postovala pravilnik s obzirom da je ta cifra isla i preko 70%.
A kako sad 10,5m na plate kada je navodno na skupstini saopsteno 7m?! A i telegraf pise tako, znaci mora da je tacno.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alek The Great said:

Onda CZv nije postovala pravilnik s obzirom da je ta cifra isla i preko 70%.
A kako sad 10,5m na plate kada je navodno na skupstini saopsteno 7m?! A i telegraf pise tako, znaci mora da je tacno.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Имаш информације да је ишло на преко 70%? Стварно питам, врло могуће. Званично то мора да се поштује.

 

На Скупштини ккцз саопштено да је 7м? Можда прошле сезоне и то на почетку, пре Факуа, Душка итд, јер је са свим тим играријама отишло на преко 9м за плате.

На скупштини ккцз је сада речено да је пројектован буџет за плате 12м за ову сезону.

Није телеграф брате, ово од цифара што сам рекао је тако сигурно (приближно), а први ћу рећи да цифра телеграфа од 1.8м за Ледеја није реална и да је превисока, а као ни 800к за нашег Симона коју су лупили. Никакав телеграф нисам узимао за извор, причам озбиљно и надовезао сам се на ону твоју рачуницу која није реална.

Значајну цифру ви обезбеђује картама, али ти си то представио као већину (скоро 2/3) буџета, а када погледаш реално, то ће бити испод 40% укупног буџета.

Link to comment
Share on other sites

Meni je budzet ono sto se zaista potrosi - plate, troskovi putovanja, dug za porez. Tih 35% preko ako uopste i postoji su nebitni. Naravno da nemam tacne podatke ko koliku platu ima, kao i vecina van kluba. Ja sam projekciju pravio na osnovu vesti i plata u prethodnim klubovima. Iskreno se nadam da ce EL uskoro da objavi proslogodisnje budzete.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Meni je budzet ono sto se zaista potrosi - plate, troskovi putovanja, dug za porez. Tih 35% preko ako uopste i postoji su nebitni. Naravno da nemam tacne podatke ko koliku platu ima, kao i vecina van kluba. Ja sam projekciju pravio na osnovu vesti i plata u prethodnim klubovima. Iskreno se nadam da ce EL uskoro da objavi proslogodisnje budzete.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Битни или небитни они се троше, наравно да постоје и те паре неко обезбеђује. То су млађе категорије, сви остали запослени у клубу, закуп сала, организација утакмица, летови, хотели, храна и сви остали оперативни трошкови клуба и све то мора да буде минимум 35%. Остатак су плате првог тима.

 

Eво како је то било пре пар година, док смо још увек били у сиротињском моду:

https://m.basketnews.com/news-159564-euroleague-team-budgets-2021-22-three-dominant-clubs.html

 

Укупан буџет је једина релевантна цифра када се говори о структури финансирања и сличним стварима. Плате играча су релевантне када се упоређује јачина тимова и слично, али то није укупан буџет, већ максимално 65% истог.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2023 at 9:15 PM, goofy said:

Moj nesretni pokušaj da ovo vratim na temu košarke je da pitam neretke kritičare (@goldberg  recimo, ne zameri mi  )

da li je i posle ovoga mnogo i nerazumno sipati lovu u dva KK, ili je to ipak bolje nego davati ostalim lopovima?

 

Da, naravno da jeste.

 

To je kao da pitas da li je posle svega nerazumno sipati lovu u organizaciju Zadruge jer SNS lopovi ionako uzimaju mnogo vise. Da, uzimaju, ali to ne menja cinjenicu da se ulaze na osnovu toga sta "narod zeli da gleda", a pretpostavlja se da narod i nije mnogo pametan nego zeli samo da gleda KKCZ i KKP (i nista drugo) dok televizori ne pocrkaju.

 

Meni je taj pogled na kosarku i sport potpuno odbojan i to visegodisnje nametanje jednog rivalstva kao jedine stvari koja ima smisla u regionalnoj (a u poslednje vreme i evropskoj) kosarci od strane nasih medija pocinje da se gadi. Naravno da se nadam sto skorijem raspadu takvog modela i sto losijim rezultatima "igracaka za gledaoce u Srbiji".

 

I to kazem kao neko ko je itekako podrzavao Vujosevicev KKP u EL jer je taj klub radio ono sto i treba da radi jedan ucesnik EL sa ovih prostora - davanje sansi rekovalescentima, mladim igracima i ljudima koji zele da povrate karijeru na velikoj sceni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

jer je taj klub radio ono sto i treba da radi jedan ucesnik EL sa ovih prostora - davanje sansi rekovalescentima, mladim igracima i ljudima koji zele da povrate karijeru na velikoj sceni.

 

A gde pise da to klub sa ovih prostora treba da radi? Drugi da osvajaju, a mi da sluzimo za oporavak i slanje u te klubove? Zadnji put kada sam proverio, nismo nicija filijala.

 

Da te uputim, svaki EL klub ucescem u tom takmicenju i gradjenjem takvih rostera posluje za minus, sipa u rupu bez dna. Kosarka je neprofitabilan sport za sve u Evropi, ne samo za KKP i KKCZ. Nekima samo sipa drzava, a nekima njihove "gazde" (a.k.a. pranje novca, sto je takodje slucaj i kod nas).

 

Novac ce nastaviti da se pere sa ilI bez Partizana i Zvezde. A meni je ok da gledam jak i konkurentan KKP pre nego da se taj novac pere i gura u druge delatnosti koje nisu zdravstvo, obrazovanje ili agrokultura. Jer tu se nece gurati, nazalost.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aman 2 said:

8.septembra u 20h protiv Hapoela u Laktasima prvi meč. Arena prenosi.

 

Dobra provera, ima tu finih igrača. Interesuje me i duel Kaminskog i Henkinsa, po meni vrlo upotrebljivog centra Hapoela.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, peradvind said:

Ovaj podkast je po meni i ovako sranje a da slušam Ostoju 2 sata kako kenja je čist mazohizam....

 

Koji biznis podcast na srpskom, dakle koji prica o konkretnim primerima iz Srbije i/ili regiona, ti znas a da je bolji od ovog?

Mislim, jeste da svi gosti vole da prenaduvaju svoje price, ali ima se nekada i sta pametno cuti. 

 

Doduse ne znam bas da li od Ostoje. Tako da se slazem sa drugim delom tvog posta 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Koji biznis podcast na srpskom, dakle koji prica o konkretnim primerima iz Srbije i/ili regiona, ti znas a da je bolji od ovog?

Mislim, jeste da svi gosti vole da prenaduvaju svoje price, ali ima se nekada i sta pametno cuti. 

 

Doduse ne znam bas da li od Ostoje. Tako da se slazem sa drugim delom tvog posta 😄 

Drugi deo je najbitniji svakako 🙂 

 

Ne znam za dobar potkast sa biznis tematikokm kod nas ali to što ne postoji bolji ne zanči da je ovaj po automatizmu dobar. Sve koje sam ja probao da slušam gosti su kao što i sam kažeš prenaduvali priče i bili najbolji ikad u svemu i svuda, mada istini za volju nisam slušao većinu tako da možda i ima nešto pametno da se čuje samo sam ja na osnovu lošeg uzorka rano odustao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Taj old school jugoslovenski dril je jako korisan iz više razloga, jača tijelo, duh i zajedništvo i ja jako patim što ga nema recimo u fudbalu prije svega, da napravi ljude od ovih razmaženih gmizavaca.

 

Mozda za tim gde je vecina jugoslovenskih igraca. Danas je ipak potreban kompromis, a ja nemam nista protiv da jugo dril nije jedini jacin.

 

Isto kao sto smo i mi rekordno brzo naucili da uzivamo u basketu koji nije krvava kolena, dvorani koja nije kutija sibica itd (tu vec mozemo otici i u psiholigiju uzroka povezanosti da se poistovecujemo samo kada je nesto tesko i krvavo izvojevano, ali nema potrebe).

Edited by Alex_Serbia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šae bilo, neće niko da okači dopis? :classic_biggrin:

 

Nije da nisam pokušao da pročitam, ali ne ide i pored najbolje volje. Znam, nisam fer, autor se baš potrudio, boldovao i turao navodnike k'o da mu je poslednje, ne znam kako se nije setio da zašareni slova malo.

 

Kornet u fazonu brate, konciznije to malo.

 

Čović neverue kakvi amateri, od ovoga može 11 saopštenja da se napravi, ceo mesec da se pokrije.

  • Like 3
  • Ha-ha 25
Link to comment
Share on other sites

Ja sam počeo da prelećem, da kao uhvatim poentu, ali sam i od toga odustao brzo. Kako je neko "kvalitetno" izgubio vreme slažući sve te reči, bolje da je sedeo i gledao u zid.

 

Inače, pročitao sam izvode iz razgovora sa Ostojom koje je kladionica okačila na svoj portal. Bilo mi je zanimljivo jer se donekle dobije interni uvid u dešavanja u klubu prethodnih godina. Naravno, sve treba uzeti sa rezervom jer sam se par puta nasmejao kako Ostoja zaobilazi neke delove koji se ne uklapaju u self-marketing.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...