Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

On 8/27/2023 at 8:49 PM, SteveFrancis#3 said:

Jeste malecki offtopic, no medjutim, pitam se sledece - posto smo sad ovako naprasno bogati, postoji li ikakva inicijativa, ideja, koncept, stagod da se pomogne klasik klubovima koji su u banani i prakticno propadaju? Cibona, Split, Zadar, Bosna... Zesce je trulo da se nabijaju titule u ABA kada je budzet KKP ili KKCZ kao budzet svih ostalih ucesnika zajedno. Cemu to?

I meni je bliska slična ideja, samo bih radije da se pomogne klubovima koji su malo manje klasik, a malo više domaći - tipa Spartak, Vojvodina, Kraljevo, Čačak, Užice, Leskovac... pa da se uloži i u mlađe kategorije, u trenere, organizaciju - da ojača domaća liga, a možda dobijemo i neke igrače, reprezentativce za budućnost.

Edited by MarioKempes
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2023 at 1:12 PM, Fat Zadd said:

Da i Vi malo ubijete dosadu :classic_biggrin: 

 

zPN3JRI.jpg

 

Zaista se izvinjavam unapred što zagađujem topic ovim postom, ali prosto nisam mogao da odćutim.

Kad sam pogledao redni broj 9. prva reakcija mi je bila da se ispovraćam ali sam se ipak odlučio da ubacim čašicu vinjaka u kriglu piva i da eksiram.

 

Od Humanitarne Organizacije Dečije Srce nam povremeno stižu u firmu mailovi gde mole za pomoć.

Izgleda da je to molba za pomoć zaposlenima, kako drugačije da tumačim ovo njihovo deveto mesto na listi?

 

Moj nesretni pokušaj da ovo vratim na temu košarke je da pitam neretke kritičare ( @goldberg recimo, ne zameri mi 😋 )

da li je i posle ovoga mnogo i nerazumno sipati lovu u dva KK, ili je to ipak bolje nego davati ostalim lopovima?

Link to comment
Share on other sites

Neko je na Twitteru dao objašnjenje za ovo, u suštini, ako je tačno, u ovu cifru su uračunate sve isplate ne samo zaposlenima nego i prema korisnicima pomoći. Sami zaposleni rade po učinku i plate su im oko 30k dinerosa.

Ne branim, samo prenosim šta sam čuo.

Sorry za off.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa rekao bih onda da je to samo pokušaj pranja.

Prilično sam siguran da je tabela pravljena po prijavljenim i isplaćenim platama zaposlenima i da nikakva pomoć ne ulazi u to...

Ali ko sam ja da sudim...

 

Sorry za off.

Edited by goofy
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goofy said:

 

Zaista se izvinjavam unapred što zagađujem topic ovim postom, ali prosto nisam mogao da odćutim.

Kad sam pogledao redni broj 9. prva reakcija mi je bila da se ispovraćam ali sam se ipak odlučio da ubacim čašicu vinjaka u kriglu piva i da eksiram.

 

Od Humanitarne Organizacije Dečije Srce nam povremeno stižu u firmu mailovi gde mole za pomoć.

Izgleda da je to molba za pomoć zaposlenima, kako drugačije da tumačim ovo njihovo deveto mesto na listi?

 

Moj nesretni pokušaj da ovo vratim na temu košarke je da pitam neretke kritičare ( @goldberg recimo, ne zameri mi 😋 )

da li je i posle ovoga mnogo i nerazumno sipati lovu u dva KK, ili je to ipak bolje nego davati ostalim lopovima?

 

Ukratko cu, a za detaljnije mozemo mozda u Ekonomiji.

 

Prvo, ova humanitarna organizacija je prilicno poznata i da radi neke zaista dobre i znacajne stvari.

Drugo, da li u svom tom dobrom radu ima i nekih drugih interesa, nekih pojedinaca, i da li oni imaju neku debelu korist iz svega - zaista ne znam. Tako deluje kad se pogleda ova cifra jer kako moze biti normalno da neko u humanitarnoj organizaciji ima toliko veliku prosecnu bruto platu (preko 14.000eur mesecno)? 

 

Medjutim, uvek se trudim da sagledam stvari iz vise uglova i ono sto mi se javlja kao neka moguca situacija jeste da je broj zaposlenih zapravo broj onih koji su u stalnom radnom odnosu, a da u ove bruto plate idu sve naknade za ljude koje angazuju. Recimo, oni angazuju pratioce za decu sa smetnjama u razvoju. To je neko fizicko lice koje je proslo neku obuku valjda ili je neke odgovarajuce struke, i za to dobija neke pare. Ali nije stalno zaposleno, pa nije u 24. Taj trosak se valjda racuna isto tu. 

 

 

Tako i KKP ima svega 18 stalno zaposlenih. Ostali su zaposleni nekim "drugim varijantama" 🙂 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, odupri se ludilu said:

Gledah ove snimke sa prvog treninga.

Jare u fazonu "to nisam ja to je moja Shauma".

Pod Duletom smo bili pravi Topalovići na ovim eventima.

Danas sa Žocom i zlatnom čukom te čudnim likovima iz stafa u vizuelnom smislu, Ostojom sa štapom, izgledamo kao Soprano ekipa.

oh-come-on-scott-robinson.gif

 

jason-donovan-too-many-broken-hearts.gif

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ChrisJudd said:

 

Hteo sam baš da prokomentarišem kako je kretenska izjava na više nivoa. Šta ima da najavljuje ako će svakako biti za koji dan, bar smo se mi naučili strpljenju. A još gore je nipodaštavanje pojačanja koja su do sada došla.

 

Na kraju ipak novinarski idiotizam... Jbt stvarno ispadne da se ne možeš osloniti na medije da ti prenesu ni najbanalniju sportsku vest, bez dodatnog silovanog senzacionalizma.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Ne sviđa mi se dizajn sezonskih, već rekoh da me smara taj cartoon fazon. Al' dobro. 😄

 

 

Inače, da se pohvalim, imaćemo podršku i protiv Baskonije u Vitoriji. 

 

Mogli su Gerijevu sliku staviti za courtside - čovek češće u kadru od Željka

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Ostoja je rekao glavno pojačanje, što je valjda isto što i najveće? Znači, pojačanje jače, nego PJ i Kaminski. Ludo.

 

Bekovske pozicije su zabetonirane sa PJ i Panter, dok ne verujem da će neko od Ledej/Kaminski na klupu. Verujem da će to glavno pojačanje biti na SF.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...