Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, Redstar0356 said:

Previse se ovde hajpuje decko, Radanov je bio mnogo veci talenat  cak je imao i jednu dobru seniorsku utakmicu protiv Reala u El i nista. 

 

Radanov je bio jedan od najboljih kadeta u Evropi u svom uzrastu, nažalost nakon debi u KKCZ sa 17 godina, poslat je na kaljenje 3 sezone u FMP gde umesto da igra sa loptom u rukama kao Bodiroga svojevremeno, čoškario je čekajući da mu FČ3 prosledi loptu. Od njega se moglo stvoriti vrhunski point forward, ovako stvoren je malo iznad proseka krilo/krilni centar.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Nema direktno veze sa nama, ali pojavila se informacija o EL sudijama koje su nudile mito jednom od kolega:

 

Quote

Veliki skandal trese Evroligu kao organizaciju, pošto su se pojavile ozbiljne optužbe na račun dvojice sudija koji važe za među najboljima na starom kontinentu.
 

Naime, Ilijas Koromilas iz Grčke i Boris Rižik iz Ukrajine optuženi su da su nudili mito trećem sudiji Mikoli Ambrozovu iz Ukrajine uoči finala Evrokupa 2021. godine između Monaka i Uniksa.

 

Ako zelimo da napravimo dobar rezultat u EL jedan od uslova je da se slizemo sa ovom organizacijom i obezbedimo sebi dobro sudjenje. Ni ne mora dobro, moze neutralno. Ono sto su nam radili prosle sezone kada smo se ukljucili u borbu za top 8 je bio lopovluk. I simpaticno je kako se sudjenje naglo promenilo kada smo matematicki ostali bez sansi da prodjemo dalje pa su krenuli da nam sude odlicno i domacinski. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti a ne sa nekom namerom, prisustvovao sam prvom treningu u kadetima KKCZ Radanova, koji je prethodno bio pionir, i Simanića, koji je prethodno potpisan ali nije mogao odmah da igra jer je bilo nekih problema sa potpisom.

 

Čak sam i ušao zajedno sa Simanićem u halu, pa sam mu tom prilikom rekao da sam došao na trening samo zbog njega, to jest da bih video ko je taj mali o kome se toliko priča, iako to nije bilo istina već sam hteo da mu dodatno dam na značaju.

 

I mogu da kažem da ono što su tada pokazivali Radanov i pogotovo Simanić, verovatno nije bilo viđeno u kadetima KKCZ od početka veka. Recimo, kad bi Boriša nešto uradio, klinci bi se gledali između sebe u fazonu - s koje si ti, brate, planete.

 

Ali ostalo mi je u sećanju i jedno razočarenje, ne za njih dvojicu, već u odnosu na generalnu tehniku klinaca, budući da je jedna od prvih vežbi bila sprint dvojice igrača po aut liniji i dodavanje u punoj brzini, naravno bez kontakta lopte sa parketom. I tu su već krenuli da odvaljuju zidove, a kad je u vežbu uključen i treći igrač, sa dodavanjima uz ukrštanje, umalo se nisu poubijali...

 

Naravno, pratio sam Radanova i Simanića i kasnije, i na kraju balade mirne duše mogu da kažem da su za njihove limite u karijeri, imajući u vidu da niko od njih dvoje nije neki bezveznjak i bust već su obojica igrači koji igraju preko i da su seniorski reprezentativci, zaslužni i klub i menadžeri, a mnogo manjim delom i oni sami.

 

Jer, ako te u bitnom delu razvoja treniraju likovi poput Klipe i Gurovića, kako da dostigneš maksimum, napreduješ i budeš bolji nego što jesi...

 

Zato su ispali ovakvi kakvi su... I još su i dobri kakvi su mogli da budu kada se uzme u obzir rad "stručnjaka" sa njima.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Simon i Frenki ... http://streamgoto.lc/di_2

 

Simon igrao desetak minuta, odmah po ulasku u igru lepo napao licem Fola i lako ga resio za 2+1 i cini mi se jedine poene na mecu. Pokupio par skokova, promasio trojku, poludistancu na isteku napada i jedan tezak pokusaj iz odbojke. Nece se naigrati pored Dubljevica i Vucevica, inace je sa Dubijem/Radovicem u tandemu igrao na 5, a sa Nikolom na 4.

 

Frenki ispalio 2-3 cigle za par minuta u igri, popasao klupu i nije se vise vracao. Kole vise veruje Francisku.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fradler said:

 

Simon igrao desetak minuta, odmah po ulasku u igru lepo napao licem Fola i lako ga resio za 2+1 i cini mi se jedine poene na mecu. Pokupio par skokova, promasio trojku, poludistancu na isteku napada i jedan tezak pokusaj iz odbojke. Nece se naigrati pored Dubljevica i Vucevica, inace je sa Dubijem/Radovicem u tandemu igrao na 5, a sa Nikolom na 4.

 

Frenki ispalio 2-3 cigle za par minuta u igri, popasao klupu i nije se vise vracao. Kole vise veruje Francisku.

I Simon je ispalio jednu ciglu umalo koš nisu menjali u 3,4 četvrtini. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Sticajem okolnosti a ne sa nekom namerom, prisustvovao sam prvom treningu u kadetima KKCZ Radanova, koji je prethodno bio pionir, i Simanića, koji je prethodno potpisan ali nije mogao odmah da igra jer je bilo nekih problema sa potpisom.

 

Čak sam i ušao zajedno sa Simanićem u halu, pa sam mu tom prilikom rekao da sam došao na trening samo zbog njega, to jest da bih video ko je taj mali o kome se toliko priča, iako to nije bilo istina već sam hteo da mu dodatno dam na značaju.

 

I mogu da kažem da ono što su tada pokazivali Radanov i pogotovo Simanić, verovatno nije bilo viđeno u kadetima KKCZ od početka veka. Recimo, kad bi Boriša nešto uradio, klinci bi se gledali između sebe u fazonu - s koje si ti, brate, planete.

 

Ali ostalo mi je u sećanju i jedno razočarenje, ne za njih dvojicu, već u odnosu na generalnu tehniku klinaca, budući da je jedna od prvih vežbi bila sprint dvojice igrača po aut liniji i dodavanje u punoj brzini, naravno bez kontakta lopte sa parketom. I tu su već krenuli da odvaljuju zidove, a kad je u vežbu uključen i treći igrač, sa dodavanjima uz ukrštanje, umalo se nisu poubijali...

 

Naravno, pratio sam Radanova i Simanića i kasnije, i na kraju balade mirne duše mogu da kažem da su za njihove limite u karijeri, imajući u vidu da niko od njih dvoje nije neki bezveznjak i bust već su obojica igrači koji igraju preko i da su seniorski reprezentativci, zaslužni i klub i menadžeri, a mnogo manjim delom i oni sami.

 

Jer, ako te u bitnom delu razvoja treniraju likovi poput Klipe i Gurovića, kako da dostigneš maksimum, napreduješ i budeš bolji nego što jesi...

 

Zato su ispali ovakvi kakvi su... I još su i dobri kakvi su mogli da budu kada se uzme u obzir rad "stručnjaka" sa njima.

 

 

 

 

Da su se Dražen i Kukoč oslanjali na trenere,a ne na individualni rad imali bi karijere poput pomenute dvojice.

 

 

 

To me podseća na priču gomile likova što su se nekada bavili sportom i kao razlog zašto nisu uspeli navode da ih trener nije voleo 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

 

Radanov je bio jedan od najboljih kadeta u Evropi u svom uzrastu, nažalost nakon debi u KKCZ sa 17 godina, poslat je na kaljenje 3 sezone u FMP gde umesto da igra sa loptom u rukama kao Bodiroga svojevremeno, čoškario je čekajući da mu FČ3 prosledi loptu. Od njega se moglo stvoriti vrhunski point forward, ovako stvoren je malo iznad proseka krilo/krilni centar.

 

Pa evo i sad - Topic umesto da bude ono sto je bio "back up plej u EL" u FMPu, dakle neko kome je dozvoljeno da sutne kad god zeli i da napravi koliko god pozel gresaka da bi se videlo da li je za Crvenu zvezdu, on ide u Megu i onda ce neko da se cudi kad iz tog kluba ode direktno na koledz ili se okusa u NBA.

 

Jednostavno, klub je organizovan po modelu Armanija iz Milana - imamo milione, daj brdo seniorskih igraca, bice dobar cirkus na mecevima. Od 17 (ej, 17!!!) igraca u sastavu sledece sezone nijedan nije prospekt, nijedan nema nikakve veze sa KK FMP, a taj isti klub redja strance na spoljnim pozicijama iako nemaju apsolutno nikakav smisao postojanja osim da budu razvojni klub za Crvenu zvezdu.

 

Pogledajte reprezentaciju, ko su najbolji bekovi - Micic (razvio se u Megi), Jovic (igrao jos kod Radonjica), Teo (FMP je bio sistem koji je forsirao talente), Markovic (dobio sansu u Hemofarmu sa 18 godina), Bogdanovic (Jovanovic ga zalepio za klupu, Vujosevic ga isforsirao), Guduric (prakticno jedini igrac u sistemu FMP - Zvezda), Marinkovic (opet Vujosevic), Andjusic (dobio sansu kao mlad u Hemofarmu).

 

I onda posle neko kaze - pa sam Milenko je trazio da mali igra u Megi. Pa, covek je samo video da izgleda nije dovoljno 4 vrhunska beka nego se dovodi i peti, da Covic umislja da FMP treba da bude uskoro treci klub u ABA ligi i sta ce onda, da se zahvali Bogu sto postoje Misko i Mega jer u srpskom Armaniju uvek igraju po 15-16-17 iskusnih i skupih igraca, odnosno to je tako cim Radonjic ode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

Danas sam baš razmišljao o tome i hteo da prokomentarišem. Ja više naginjem ka ovom prvom. A razlog je dosadašnji prelazni rok urađen sa smislom i ako je na brzinu. Čak mislim da sad kad smo imali više vremena da se fokusiramo na samo dve pozicije u timu da ćemo još bolje igrače odabrati. 

E sad nama ostaje na miru da sačekamo i vidimo na koga je pao izbor. 

I moj je rezon da se dobro promišlja i ne seče na prvu. Samo,rekao bi da nije ,ovaj deo do sad, odrađen na brzinu. To što su oni potpisani u kratkom vremenskom periodu, ne znači da nije dugo razmišljano pa onda presečeno/potpisano.

Ne mogu da verujem da Duško trenutno odmara u nekom zaseoku u CG i čeka početak priprema da zapali ka Bgd osunčan i odmoran. Naprotiv, verujem da vredno radi i skautira eventualna pojačanja i verujem da to što ne cure info predstavlja nnegov pečat.

Takođe sam siguran da se sutra ništa neće desiti po pitanju pojačanja, više sam sklon da verujem da nismo ni blizu neke sigurne opcije i da će se čekati početak priprema ili čak završetak SP za novi potpis. Nadam se da ću pogrešiti u proceni i (kao i svi vi) refrešovati forum/portale/twitere ne bi li isčačkao neko ime.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikakav insajd ili info, ali ovaj mi deluje odlično na naš roster, naravno kao alternativa Frenkiju.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Javonte_Green

 

Svingmen, primarno dvojka, sa strasnim atleticizmom i skokom, stalno hasluje na ofanzivni skok, jako dobar na liniji dodavanja. Jedino ne uzima mnogo šuteva, to jest primarno završava oko obruča, po onome što sam video, ali što se ostalog tiče baš prava kontrateža Nedoviću i Teu na dvojci.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Nikakav insajd ili info, ali ovaj mi deluje odlično na naš roster, naravno kao alternativa Frenkiju.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Javonte_Green

 

Svingmen, primarno dvojka, sa strasnim atleticizmom i skokom, stalno hasluje na ofanzivni skok, jako dobar na liniji dodavanja. Jedino ne uzima mnogo šuteva, to jest primarno završava oko obruča, po onome što sam video, ali što se ostalog tiče baš prava kontrateža Nedoviću i Teu na dvojci.

Ne sećam se da je ovakav igrao za CG?

Da li je njihov prvi naturalizovani igrač bio Cook, sećam se i Roča,Nidama i Cobsa.

Ovaj mi je totalno promakao, a vidim da pise USA-MNE?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kooineeperk said:

Alo bre, cetvrtak je vec sat i po, dokle da cekam?! 😄 

 

Kakve sam srece bice pre podne nesto, kad spavam do podne... 

 

Aaa jebem ti sljaku!

 

 

"A bio je kul tip. A onda je počeo da prati prelazni rok KK Crvena zvezda."

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...