Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

31 minutes ago, suptil said:

Zamislite razmisljanja u klubu ... Ne treba nam Kalina popunjeni smo na poziciji tri....

Gore je ono razmišljanje oko kluba(ova).

Tu su sve mogućnosti otvorene i u razmatranju. Ovamo ne treba trojka a tamo ne treba četvorka a uvek je bilo da ono što se ne može sa pare može sa mnogo para.

Svašta će se tu pokušati 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li mi imamo para za Kalinica? Sta kazu dobro obavesteni izvori?

12 minutes ago, Nele said:

Ako Kalinic potpise za njih ja cu grb Partizanov na celo da istetoviram

Poenta je da potpise za nas. Isto je potpisao za Partizan ili bilo koj n-ti klub. Ti njega onda gubis na par sezona i to je to. Naravno da nece u Partizan ali da je slobodan a da ga ne dovedes e to bi bio zlocin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali to sto se ovde vodi diskusija da liu je Kalinic cetvorka i da li bi mogao kod nas to da igra.... 😄

Covek je prototip modernog kosarkasa, da na 4 imamo jos 5 igraca, ako se otvori najmanja sansa da se dovede, moramo to da iskoristimo.

Nikola Kalinic ovaj klub cini kandidatom za F4 i da ne dodje bek, potpisao bih to, pesaka bih otisao po njega u Barselonu na ledjima da ga nosim do Beograda, ili Sokom do NS, ali to zvucni manje mocno.

Mislim da ne postoji kosarkas koji ovaj klub, grad i sve oseca kao Nikola i apsolutno je nebitna njegova statistika u Barsi i sta je tamo igrao. Jer Nikola Kalinic iz Zvezde i Nikola Kalinic u bilo kom drugom klubu su dva razlicita kosarkasa.

SVI DA ODU, JEDAN DA SE VRATI, CEKAMO TE.

Edited by Mirage93
  • Like 15
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni said:

Ako Kalina dodje(a docice), ne treba bek, Hanga ce poziciju nize po potrebi, inamo ekipu. Lec plej basketbol

Moje neko glupo misljenje je da nece doci,bas ne znam kako bi funkcionisali Dusko i on,nadam se da gresim.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dolazak Nikole Kalinića u našu(i njegovu)Crvenu Zvezdu bi bio najveći fit i šlag na tortu ovog prelaznog roka. Nijedan drugi igrać, na pozicijama 2.i 4.ne bi bio potreban i sa njim bi krunisali najbolji prelazni rok u novijoj istoriji.

Neozbiljno i smešno je uopšte postavljati pitanje da li bi nam takav košarkaš i takva "glava"odgovarala na ovaj roster. Nikola oseća ovaj klub, podjednako kao i svi mi koji ga volimo i živimo za njega, a košarkaški kvaliteti ga nesumnivo stavljaju u top 10 igrača EL (moje skromno mišljenje).

Po meni, postoje 2 prepreke (koje to možda i nisu) za njegov dolazak. Da li ga hoće Duško u ekipi i kako bi se složila ta dva temperamenta? I drugi razlog je njegova porodična situacija (čitaj šta će reći supruga)?

Ovde je neko pisao poluinsajderske info da bi Kalina u CZV odmah došao da je Dejo tu i da neće dolaziti ako nema njega na klupi, jer ga izuzetno ceni. 

Sto se tiče supruge, takođe je bilo pisanja ovde, da je i prošle godine bilo priče da ostanu u Bgd zbog tek rođene bebice, ali da se posle toga dotičnoj svideo život u Barseloni (gle čuda).Ne verujem da bi se opet privikavala na novi grad i sredinu (Atina, Minhen...)pa bi(voleo bi)ako već Barsa nije opcija, Beograd bio prava sredina za odrastanje dece.

Ova nagađanja oko KKP Kalina je već razvejao pre 2 god, pa bi neki takav potez bio, definitivno, ravan čudu i ako bi morao da se u sportu izjašnjavam da se nešto nikad neće desiti (iako bi ta lista bila vrlo kratka), onda bi na čelu te liste bio potpis NK na onu stranu brda.

Ukoliko postoji i promil šanse da se vrati u svoju KKCZV, ja ću mu se nadati (kao i verujem svi vi) i željno čekati taj dan, jer bi mirno i spokojno čekao oktobar i početak jedne blistave sezone, uveren sam.

Ajde Nikola čekaju te drugari i  cela "ciganija", nemoj da nas izneveriš, pa da zajedno pevamo u junu kao na ovom klipu gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DrMV said:

Neozbiljno i smešno je uopšte postavljati pitanje da li bi nam takav košarkaš i takva "glava"odgovarala na ovaj roster. Nikola oseća ovaj klub, podjednako kao i svi mi koji ga volimo i živimo za njega, a košarkaški kvaliteti ga nesumnivo stavljaju u top 10 igrača EL (moje skromno mišljenje).

 

Ono što se na ovoj temi ispiše o Kaliniću generalno ima malo veze sa realnošću, al' ovo da je on (nesumnjivo) u top 10 igrača EL već spada u bajke... Ni u prajmu nije bio ni blizu toga, a kamoli sada.

 

  • Like 13
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne preterujemo pitanje uopste dal je i u top5 na poziciji 3 jer su tu Klajburn pre svih zatim Dek, Kolson, Dialo, Hezonja, Ojeledze, Ponitka, Ulanovas, Naneli, Bejkon, Gedraitis...

 

Neka bude da je Kalinic u top5 na poziciji 3 i to mozda.

 

Ako gledamo i cetvorke Vezenkov, Mirotic, Sikma, Jabusele, Hejs Dejvis, Ledej, Meli, Seneglija, Smits, Kostelo...

 

Tesko da je i u top10 posmatrajuci samo krilne pozicije niskog i visokog krila odnosno 3 i 4.

 

Tesko da je i u top30 cak i top40 igraca u ligi, sigurno nije ni u 30 najplacenijih...

 

Ali Kaliniceva vrednost u Zvezdi ima neku sentimetalnu vrednost te bi nam uvek trebao biti  prva prva opcija i na 3 a i na 4 ako je situacija kao sada. Aj da kazes samo Klajburn na 3 je level iznad i na 4 ovih par igraca definitivno su bolji od njega na toj poziciji.

 

Ipak uzimajuci u obzir ko su dostupne opcije (neracunajuci Mirotica koji nece doci kod nas zasigurno kao i Sengelija) ukoliko postane slobodan, Kalinic je daleko najbolja opcija sve i da samo bude igrao cetvorku.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Realno gledano ne postoji razlog da Kalina ne dodje kod nas. Izgladio je odnose sa tvrdim navijackim jezgrom, imamo dobar tim, dobre pare bi uzeo, kod kuće je...

Jedino ta pomalo luda glava. Ona ga je prosle godine dovela kod nas kada objektivno to nije imalo smisla, ona ga moze odbiti od nas sada kao dolazak u Zvezdu deluje mnogo logičnije, smislenije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, PERICA!!! said:

A mozda je razlog ne dolaska kod nas isti kao i ne igranja za reprezentaciji. Na primjer, voli da kaze sta misli i da podrzi nesto sto nije popularno medju davaocima finansija nasem klubu.

Moje misljenje, nista vise.

 

Plus je čoveku uziman reket od strane šipke i SPC prošli put. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Ono što se na ovoj temi ispiše o Kaliniću generalno ima malo veze sa realnošću, al' ovo da je on (nesumnjivo) u top 10 igrača EL već spada u bajke... Ni u prajmu nije bio ni blizu toga, a kamoli sada.

 

Naravno da si u pravu, ali je sustinski irelevantno.

Kalina je baraba, ali nasa baraba (Frenklin Ruzvelt-Somoza).

Kad se prosle godine Lesor zaleteo i udario Petruseva, prva pomisao mi je bila da Kalina ne bi pustio da se to tako zavrsi. Ekipa nam je bila previse "fina".

U tom finalu smo na jednoj strani imali najprljavijeg igraca EL - Ledeja, pa Lesor, Panter, a na drugoj najveci mangup Argentinac od 170cm.

Sa Teom i Kalinom bismo dobili taj bezobrazluk koji nam je, uz jos 100 stvari, prosle godine nedostajao.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Ono što se na ovoj temi ispiše o Kaliniću generalno ima malo veze sa realnošću, al' ovo da je on (nesumnjivo) u top 10 igrača EL već spada u bajke... Ni u prajmu nije bio ni blizu toga, a kamoli sada.

 

 

Ne sećam se da je bilo ko pisao da je top 10 igrača overall već top 10 igrača u evropi na poziciji 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...