Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Dobro već sada mogu da napišem ovo s obzirom da sam prezadovoljan rosterom i da će gotovo sigurno da dodju još SG i PF. S obzirom da znamo ko nas vodi i kako nas je vodio do sada imao sam bojazan da će tako biti i ove godine. Ali sa druge strane ozbiljnu je šamarčinu dobio prošle sezone od KKP da mu više ništa nije bitno osim da opet bude sa najvećim u komšiluku. Svoj optimizam sam potkrepio upravo tom činjenicom s obzirom da znamo sa kakvom sujetnom osobom imamo posla. Ali opet, ne leži vraže strepio sam do očigledno Duškovog povratka sa odmora kad su krenula da se redjaju pojačanja. I to pojačanja upravo po Duškovom ukusu( izuzimam Teodosića za DeDu nisam siguran). Doveli smo sve što smo trebali da dovedemo i nigde nismo preterali. To što prošle godine smo igrali sa 6 igrača od kojih su 4 otišla bilo je za očekivati da se promeni 10 igrača. Dokaza sa kakvom kantom od ekipe smo mi prošle godine očekivali neke rezultate. 

Sada imamo tim sklopljen sa smislom, raznovrsnost i širinu. Ukoliko dodje Franky ( nisam znao ko je jer ne pratim mnogo NBA, ali sam se ovih dana dosta edukovao), koji će imati ozbiljnu ulogu u timu s obzirom na ono što može pružiti i Šengelija na krilnom centru, koji je i dalje igrač EL krema ( nadam se da je prošla sezona bila samo loša godina) a biće kod trenera koji ga je i digao u EL nebesa i koji ga najbolje zna. 

Mnogo sam odužio. Neću više. Za kraj ovo jeste najbolji prelazni rok za sada i nadajmo se da će Duško sve ovo lepo posložiti. 

A mi znamo šta nam je činiti, sve ispod 20000+ na utakmicama bi bila sramota. 💪

Edited by Čočo
P. S. Ima i loših stvari ali stvarno ne želim o njima sada. Sada treba uživati. 😊
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez velikih očekivanja i pritiska. Ovo je tek prva godina trogodišnjeg ciklusa. Mnogo novih igrača koji treba da se naviknu na Duškov rad i njegove zahteve, da se ekipa uigra. Svi naši konkurenti su zadržali jezgro i imaju kontinuitet.

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, СтелаРоса said:

Neko se ozbiljno zaigrao oko sklapanja rostera. Napravice se greska kao i u Tomicevoj drugoj sezoni gde se tim nakrcao gomilom igraca pod izgovorom kako na svakoj poziciji moramo imati po 3 dobre opcije, iako je to mac sa dve ostrice jer ces uvek nekoga zakinuti za zasluzene minute. Da ne govorimo o ogromnom broju stranaca i kockanju sa dva domac trofeja, jer eto koga briga xa trofeje, jedino je bitan top8. Ako dovedemo Ntilkinu onda je Hanga bio nepotreban. Ako dovedemo Sengeliju onda je Simonovic/Davidovac bio nepotreban. Ovaj mali Brazilac na ovakvu spolinu liniju je totalno nepotreban, ali se dobro uklapa u cirkus. Bio sam prezadovoljan do pre dva dana, ali tanka je granica od smislenog do haoticnog rostera.

U toj sezoni je problem postojao zato što Derik Braun nije mogao da igra ozbiljnu košarku, a bio je planiran za prvu opciju od visokih, i zato što je svesno ostavljena rupa na pozciji jedan. Svakako nije bio problem što su spolja bili Braun, Beron, Panter, Perperoglu, Dženkins, Lazić, Davidovac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Odlican svez video iz Armanija, podeljen u 3 dela kako napada iz p&r kada ga brane na razlicite nacine:

 

-kada ga jure iznad bloka

-kada visoki iskace u tzv. soft hedge varijati(jer bi hard bila jos pogubnija)

-kako resava preuzimanja

 

Osim sto je brz i sjajan bol hendler u sekundi sjajno cita odbranu i donosi prava resenja pride ima i sav moguci arsenal u napadu da te resi iz pika: poludistancom, sutem za 3 na vise nacina, ne libi se da ide na prodor ako se otvori prostor, pasom za rolera (i na ovom klipu se vidi nekoliko sjajnih dodavanja) ili za nekog drugog ako odbrana skupi... Doktor. 

 

Spoiler

@Guru ako imas vremena: u kojim procentima je pogodio poludistancu i koliko je imao uzetih suteva iz istih? (moze i ukupno sa italijanskom ligom ako imas tu opciju jer je mali uzorak vamo). Posto vidim da je za 2 ukupno 19/42 sto mu dodje da je imao 3.5 pokusaja za 2 po utakmici prosecno, bas me zanima koliko tu ima poludistanci i u kom procentu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nele said:

Kako meridian javlja 👀

 

B46B3431-8BF0-49DF-A60B-610A5537825B.thumb.jpeg.d625eb38f8b2e3886a5ba6f257b18ebd.jpeg

Divani Duško i francuski ako se ne varam.

 

P.S. Kalina ostaje u Barsi kao ubačeni element, kao Piksi '91.

P.S.S. Kad se samo setim kako mi se govno smrzlo kad je Pikseto ušao u šeset nekom minutu 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brat od Korneta said:

Nije gomilanje, treci plejmejker.

 

Sve ekipe u Evroligi ce imati 3 plejmjekera.

 

U trenucima kad nemaš rešene još dve pozicije, rekla bih da jeste. Naravno, razumem da kad je nešto dostupno na tržištu gledaš da uzmeš.

 

16 minutes ago, berti said:

Teoretski je tako, ali kad ga ponese atmosfera i plus napeti zivci...Daj boze da bude sve kako valja

 

Ja sam ubeđena da Teo neće biti nikakav problem u ovom rosteru. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

U trenucima kad nemaš rešene još dve pozicije, rekla bih da jeste. Naravno, razumem da kad je nešto dostupno na tržištu gledaš da uzmeš

 

Imao nemao druge pozicije 3 pleja i 3 centra su pod moranje i to ce imati sve ekipe u Evroligi kao sto su imale i prosle sezone.

 

Ovo od 2 do 4 i ne mora po 3 igraca na poziciji, moze tu i neki kombo i dovoljno je da imas 14 igraca, ne mora bas 15 odnosno na svih 5 pozicija po 3. Mada deluje da cemo imati upravo bas tako, al od viska glava ne boli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

U trenucima kad nemaš rešene još dve pozicije, rekla bih da jeste. Naravno, razumem da kad je nešto dostupno na tržištu gledaš da uzmeš.

 

Sta je gomilanje? Imacemo 5 igraca na poziciji 1/2. 

 

1. Shabaz, Yago

1/2. Teodosic

2. Nedovic, pojacanje.

 

To je potpuno normalna rotacija. Sve preko toga,mozemo da pricamo o gomilanju. Ali 5 igraca je skroz ok.

Edited by John Terry
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Sta je gomilanje? Imacemo 5 igraca na poziciji 1/2. 

 

1. Shabaz, Yago

1/2. Teodosic

2. Nedovic, pojacanje.

 

To je potpuno normalna rotacija. Sve preko toga,mozemo da pricamo o gomilanju. Ali 5 igraca je skroz ok.

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica? Isto tako, zatvoren je prostor za Davidovca na 3 koji ce onda morati iskljucivo na 4 gde u slucaju ako dovedemo novog igraca imacemo tog novog, Dedu i Simonovica. Ako Simonovica vide kao 5, gde ce igrati pored Tobija, Bolomboja i Mitrovica? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Čvarkov said:

Bez velikih očekivanja i pritiska. Ovo je tek prva godina trogodišnjeg ciklusa. Mnogo novih igrača koji treba da se naviknu na Duškov rad i njegove zahteve, da se ekipa uigra. Svi naši konkurenti su zadržali jezgro i imaju kontinuitet.

Видим да се многи смеју, али уопште није искључено да почнемо сезону као што је Партизан почео ову. Требаће нам неког времена да кликнемо, што се пре то догоди већа шанса за бољи резултат. Треба узети у обзир да ће нам и многи играчи бити на припремама и на светском првенству са репрезентацијом.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što se ljudi bune oko Brazilca, nemamo mi kintu za Kalatesa npr. 

 

Naša šansa su igrači iz EC koji imaju prostora za napredak i tu se ovaj mali uklapa. Plus ne verujem da igra za više od 300-350k. 

Edited by Holivud
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubedjen da je Simonovic vec sad bolji igrac od Mitrovica … Tako da je pre pitanje gde ce Luka.

 

Kad pogledas igraci slicnih karakteristika, koji donose slicne stvari u teoriji + Simonovic ima i sut.

Edited by Nele
Dopuna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica? Isto tako, zatvoren je prostor za Davidovca na 3 koji ce onda morati iskljucivo na 4 gde u slucaju ako dovedemo novog igraca imacemo tog novog, Dedu i Simonovica. Ako Simonovica vide kao 5, gde ce igrati pored Tobija, Bolomboja i Mitrovica? 

 

Pa ocigledno nece svi na svakoj utakmici imati istu minutazu. Pricali smo kako je potrebno imati 15 korisnih igraca u rosteru da bi se izgurala sezona na tri ili cak cetiri fronta. Prosle sezone smo imali 15  pa cak i vise, ali od toga 5-6 potpuno neupotrebljivih igraca. Sada ce nekad Lazic na 2, nekad ce Teodosic da odmara, mislim da ce pre svega Teo da igra evroligu, a da ce de facto Yago da bude drugi plej.

Sto se Hange tice, on takodje nije dvojka, a ni Rokas nije. Najpametnije je da oni budu dvojica koja dele minutazu na 3. Mi smo, mozda, pretrpali pozicije u reketu, i tu mozda Sengelija nije ni potreban...kazem mozda. Ali bekovske pozicije svakako nismo pretrpali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

@Brat od Korneta 2/7 sa poludistance.

0/2 sa lijeve strane, centralno 1/4 i desno 1/1.

 

Blize kosu sa lijeve strane 3/6, sa desno 2/3 i na ulazu 12/26

 

Zavaralo me sto su upravo obe te pogodjene stavili na pocetak klipa, reko bilo ih je jos... A i te blize kosu sa strane mu dodju neke poludistance osim ako nije sutirao floutere.

 

Poludistanca pravi razliku. Mislim da je Partizan pogodio najvise poludistanci u Evroligi imali su cak 5 igraca koju su im sutirali poludistancu dok mi bukvalno nismo imali nijednog. Dzoni je pokusavo nesto prosle sezone kod Radonje, kapiram u losim procentima, pre toga Lengston Hol. Nikog vise ne pamtim u poslednje 3 sezone da je sutnuo jedno vise od 10 poludistanci tokom sezone, ako i toliko. Vildoza i Nedovic ako su imali ukupno 15 pokusaja...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica? Isto tako, zatvoren je prostor za Davidovca na 3 koji ce onda morati iskljucivo na 4 gde u slucaju ako dovedemo novog igraca imacemo tog novog, Dedu i Simonovica. Ako Simonovica vide kao 5, gde ce igrati pored Tobija, Bolomboja i Mitrovica? 

Ispasce onaj koji je povredjen, onaj koji se taktički ne uklapa, onaj ko nije u formi itd. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Mora se gledati na nivou celog rostera. Ako ce to biti rotacija na 1/2, onda ce Hanga na 3 gde vec imamo Gedraitisa. Ostaje pitanje gde je tu mesto za Lazica? Isto tako, zatvoren je prostor za Davidovca na 3 koji ce onda morati iskljucivo na 4 

 

sam si sebi odgovorio; hanga i treba primarno da pokriva SF sa giedraitisom a lazić izvan situacionih 10mins i ne treba da bude ultra redovan član rotacije. nije to bio ni alvertis u panatinaikosu pri kraju karijere. takođe, zašto bi davidovac imao prostor na drugim pozicijama izvan PF i to opet situaciono? s'tim što će on imati 15ak min ukupno, za razliku od lazića ili mitrovića.

 

ne možeš da praviš prvoklasni euroleague roster i da svi imaju zagarantovane minute;

@Crni me j pitao pre neki dan, kako to da nisam gledao hangu protiv partizana - pogledam sad statse, poslednje dve utakmice igrao po 5-6 min; prvu 15ak, samo one dve između, gde su bili sa puno out igrača 20lmins.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da ovom timu i ovakvoj dugoj sezoni sa velikim ciljevima više u ovom trenutku fali jedna klasična dvojka koja trpa nego četvorka , gledajući naš roster trenutno. 

Na četvorci će provoditi vreme i Simonović i Bolomboj i Davidovac i Gudraitis. Na pozicijama 1 i 2 su pokrivena dobrim igračima ali ih je malo. Naročito za sezonu ovakvih očekivanja.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...