Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Волден не би заузимао место странца има наш пасош, а по мени и је и солидна бек ап опција, ако би био у улози у којој је био прошли пут онда не бих волео да га видим.
Meni uopšte nije bitan pasoš. Nego kada dovodimo igrača sa strane očekujem da pravi neku razliku. A bek ap opcije računam da možemo bar iz regiona. Meni je i dalje bitno da imamo neki identitet.
Ne one Čović spinove i gluposti sa brojanjem minuta domaćih igrača.
Ali neki prepoznatljiv identitet smo izgradili.
Posle relativno uspešne sezone Partizana sada je hajp i narativ ako treba 12 "kamerunaca" kupuj i ne misli. Niti je Partizan imao 12 stranaca.
Po meni je optimalno 5,6 stranaca, 2,3 regionalna i 5,6 domaćih. Ako se to lepo posloži može da se napadne i F4 bez da postanemo Makabi.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:

Meni uopšte nije bitan pasoš. Nego kada dovodimo igrača sa strane očekujem da pravi neku razliku. A bek ap opcije računam da možemo bar iz regiona. Meni je i dalje bitno da imamo neki identitet.
Ne one Čović spinove i gluposti sa brojanjem minuta domaćih igrača.
Ali neki prepoznatljiv identitet smo izgradili.
Posle relativno uspešne sezone Partizana sada je hajp i narativ ako treba 12 "kamerunaca" kupuj i ne misli. Niti je Partizan imao 12 stranaca.
Po meni je optimalno 5,6 stranaca, 2,3 regionalna i 5,6 domaćih. Ako se to lepo posloži može da se napadne i F4 bez da postanemo Makabi.

Да слажем се у потпуности, то да има домаћи пасош се односило да ни на пример могли имати 4 странца и Волдена као петог и онда нико не би морао да извиси у такмичењима у којима нам је број странаца ограничен. 

Link to comment
Share on other sites

Volden je prilično besmislen profil igrača, ne bih ga nikada vraćao, mada ne znam ni što uopšte pišemo o njemu.

 

Bentila, a i Martina bih zadržao ako bi bili bekap opcije za 15-17 mpg, imaju neke konkretne kvalitete za tu rolu, a i nešto kontinuiteta ne bi škodilo. 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mister-no said:

Meni uopšte nije bitan pasoš. Nego kada dovodimo igrača sa strane očekujem da pravi neku razliku. A bek ap opcije računam da možemo bar iz regiona.

 

gde je "region" = crna gora, republika srpska i eventualno slovenija, jer drugari od gejt7 vade porodicno stablo da provere ko je bio na ratistu protivnik ili glasao za dps.

 

al' cak i da realnos nije briga, evo, kog bi to hrvata ili bosanca doveo kao backup za el? ja slabo pratim ali nisam cuo za takve, osim nekih mladih talenata povremeno, koji gledaju da odu na nba draft, pa ih ne zanima zvezdina logika.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:

Nego kada dovodimo igrača sa strane očekujem da pravi neku razliku

 

Pa Volden pravi razliku, ne kao najbolji bekovi u Evropi, ali u skladu sa cenom pravi.

 

Posto je nama dobar deo sezone Dobric igrao na sg, a Volden bi nas kostao kao Dobric sa novim ugovorom za ovu sezonu, Volden donosi dosta vise od njega. Jest da daju isto poena prosecno, ali je bukvalno sve na strani Voldena.

 

Iako su im slicni procenti za 3 u uzorku za 3 sezone, Volden moze sam sebi da kreira sut za 3 poena, da istrcava iz blokova bolje od Dobrica itd. Mnogo bolji bol hendler. Mnogo bolja odbrana. Moze i pleja.

 

Kazes 5, 6 stranaca. Pa i ja sam za to. Moze 4 +Volden. Pod uslovom da nam dodje bar jedan od Kalinic/Mirotic.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Video sam negde da mu je navodno ponudjeno da ostane uz smanjenje plate

 

okej, nego, posle sam dopunio - ako je dosao davidovac plus lazarevic situaciono na pf, plus u nekoj teoriji od par mins ilic dalibor (ako centar zna da metne za tri ili dalibor nauci), onda ti realno treba startni pf a ne bentil.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
gde je "region" = crna gora, republika srpska i eventualno slovenija, jer drugari od gejt7 vade porodicno stablo da provere ko je bio na ratistu protivnik ili glasao za dps.
 
al' cak i da realnos nije briga, evo, kog bi to hrvata ili bosanca doveo kao backup za el? ja slabo pratim ali nisam cuo za takve, osim nekih mladih talenata povremeno, koji gledaju da odu na nba draft, pa ih ne zanima zvezdina logika.
Jbg ako idemo tom logikom ne možemo ni mladog Srbina jer ode preko sve što valja, a što je diskutabilno ode u Megu.
Ali evo kako je Partizan afirmisao Smajlija. Imao je i pokušaj sa Tristanom i Trifom.
Ja i dalje verujem da dobrim skautingom i radom može da se iskopa bek ap opcija a da ne idemo krivudavim putem dobro poznatih ispušenih muštikli, krava muzara i sl.
Tomić je iskopao Berona i Moa, ok nisu iz regiona ali nisu imali po 10 sezona u EL. Koliko ima Dobrić sezona kome su pojedini jedva čekali da vide leđa.
I koji je to argument za Voldena recimo uopšte ima 3 EL sezone uglavnom na dnu i ispod 10p. za beka (kad se već poteže statistika). Zar to nije definicija graničnog el igrača?!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Ja sam saglasan da ne treba uopšte da pominjemo Voldena kao bilo kakvo potencijalno pojačanje, a nikako nisam saglasan da ostane Bentil, koji je povremeno bio beskorisniji i od Lipovija. 

 

Ocito se bas i ne secas Lipovija 🙂 Sto ne menja na cinjenici da za iste pare mozemo bolje od Bentila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, John Terry said:

 

Ocito se bas i ne secas Lipovija 🙂 Sto ne menja na cinjenici da za iste pare mozemo bolje od Bentila.

 

Ma gde se ne sećam, ja sam jedan od onih koji su bili #teamSchillb i dok je oteran kao štetočina, doveden je Lipov kur... Izuzetno traumatična sezona, kada je počelo ono da zarađujemo od šut karti. Bentil uopšte nije jeftin igrač, a ubedljivo najgluplji koji je igrao kod nas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Na verovao ili ne Branka Lazica. Da, dobro si cuo. 😃

 

Znam znam, nego sam postavio zagonetno pitanje da vidim hoće li ostali pogoditi na koga je ovaj znalac koji vodi SPORTSKI sektor mislio.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne kontam kako nas predsednik kluba razmislja, mada verujem da imate istu muku kao i ja.

 

Da li se mi to pravimo da smo uboga sirotinja, a onda kad vrag odnese salu posezemo za paprenim resenjima da bismo spasili dupe, ili je u pitanju cisto nepoznavanje kosarke od strane onih koji su, zasluzeno ili ne, zaduzeni za sportski sektor.

 

Moj osecaj je da, cak i kad bi nam neko sad rekao "Imate 100 miliona evra za igrace", da bismo sastavili tim od 4 pleja, 1 beka, 4 krila, 1 krilnog centra i 5 centara.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mister-no said:

Jbg ako idemo tom logikom ne možemo ni mladog Srbina jer ode preko sve što valja, a što je diskutabilno ode u Megu.
Ali evo kako je Partizan afirmisao Smajlija. Imao je i pokušaj sa Tristanom i Trifom.
Ja i dalje verujem da dobrim skautingom i radom može da se iskopa bek ap opcija a da ne idemo krivudavim putem dobro poznatih ispušenih muštikli, krava muzara i sl.
Tomić je iskopao Berona i Moa, ok nisu iz regiona ali nisu imali po 10 sezona u EL. Koliko ima Dobrić sezona kome su pojedini jedva čekali da vide leđa.
I koji je to argument za Voldena recimo uopšte ima 3 EL sezone uglavnom na dnu i ispod 10p. za beka (kad se već poteže statistika). Zar to nije definicija graničnog el igrača?!

 

samo kazem da je region tanak i sa mladim talentima kojima nba nije prioritet [i tu je tanak btw] i sa iskusnim igracima koji mogu da odgovore nivou el takmicenja.

 

smailagic je dosao iz nba, da pokusa u evropi i uz izvrsnog trenera i strpljenje, uspeo da postane el backup (mozda ce biti i starter) u sezoni br 2.

 

tristan je stigao iz reala, kao jedan od najzvucnijih mladih talenata i za sada, nakon skoro dve sezone, nema minutazu.

 

jos je od mladih doveden madar, takodje iz nba a trifa je vec bio tu, kao sto i mi imamo neke na lageru.

 

jako je tesko naci mladog i talentovanog igraca, koji ne zeli sto pre u nba, ukoliko nije raskrstio sa tom idejom.

 

nas pandan je petrusev, samo sto je prvo probao u prvaku evrope, pa dosao kod nas [i dalje bi u nba] i topic kao nas talentovani klinjo.

 

presusio je region, zato chovke, zbog domaceg identiteta koji pominjes kao nesto sto ti je potrebno u sastavu, juri najpre sve dostupno i nedostupno domace, pa onda strance.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Jbg ako idemo tom logikom ne možemo ni mladog Srbina jer ode preko sve što valja, a što je diskutabilno ode u Megu.
Ali evo kako je Partizan afirmisao Smajlija. Imao je i pokušaj sa Tristanom i Trifom.
Ja i dalje verujem da dobrim skautingom i radom može da se iskopa bek ap opcija a da ne idemo krivudavim putem dobro poznatih ispušenih muštikli, krava muzara i sl.
Tomić je iskopao Berona i Moa, ok nisu iz regiona ali nisu imali po 10 sezona u EL. Koliko ima Dobrić sezona kome su pojedini jedva čekali da vide leđa.
I koji je to argument za Voldena recimo uopšte ima 3 EL sezone uglavnom na dnu i ispod 10p. za beka (kad se već poteže statistika). Zar to nije definicija graničnog el igrača?!

 

Ја се слажем, али треба рећи да је Томић имао скрипта из Грчке, што је у старту велика предност. Ми смо уболи са Билијем и Моом светски, али нам се исто тако дешавао и покоји промашај попут Лукаса који "нам је рекао да је играо" и Кино Колома. Не воле наши да ризикују, зато смо и у кошарци махом огрезли у Мита Мркела стајл, дај прво да видимо нотес од тридесетак страница, па ћемо онда даље. Мени је Волден потпуно без везе, поготово што смо га, чини ми се, и први пут довели паткометрије ради, али је далеко од најгорег што ови могу да доведу, у то сам сигуран.

Edited by Сандро Лаки Ђентиле
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Kome potrebno? Njemu i sipkasima da prodaju budalama pricu o stubu srpstva?

 

ma dobro, svako od nas ima neka svoja ubeđenja i aspiracije na temu kako treba da izgleda tim; ne bih se time bavio, samo sam pokušao da dam uvid čoveku zašto nije lako napraviti backup posadu iz regiona. zapravo je nemoguće, tj, lakše je fljosnuti lovu za par nosioca iz regiona nego naći legitimne backup opcije za euroleague

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa zna se za šta služi domaća osnova koju mi jurimo. Za pranje para. To sa strancima teško da možeš. Ovako dovedeš Raduljicu za 400 hiljada, napraviš dogovor njemu dvesta i da ne radi ništa a dvesta u dzep. Tako će sad još neko da zauzme njegovo mesto. Kao što je pre njega bio Simonović, pre Simonovića bio Kešelj.

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Volden je prilično besmislen profil igrača, ne bih ga nikada vraćao, mada ne znam ni što uopšte pišemo o njemu.

 

Bentila, a i Martina bih zadržao ako bi bili bekap opcije za 15-17 mpg, imaju neke konkretne kvalitete za tu rolu, a i nešto kontinuiteta ne bi škodilo. 

 

Prica se da Martin ima tu hronicnu povredu kolena, koje malo malo pa otekne. To navodno objasnjava i misteriozna klupiranja poslednjih par meseci, u momentima kada je bio dobar na terenu. Imao je i tu operaciju butine koju nije prijavio u Pirej pa je popio pedalu i pojavio se kod nas sa viskom kilograma. Sve u svemu, i pored njegovih kvaliteta, pre svega u odbrani pika gde nam je mnogo znacio, voleo bi da na toj poziciji imamo nekog pouzdanijeg.

Ono sto je njemu i Benu zajednicko su i momenti pada koncentracije i suplje ruke, a zbog kojih je Facu dobio novi sedi pramen.

Ako vec budemo imali kapitalca na 4, bekapa bi za mene bolje pokrili i Polonara i Deki, a tu su i nada 2 fizikalca za slucaj nuzde.

Slazem se da je steta sto na taj nacin gubimo kontinuitet, zato je vazno da bar Mitar ostane, a tek bi uboli djekpot (glasom severine) da ostane i Petrusev.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se sto pre moramo oprostiti od te ideje o gomili Srba u timu. Ako je strategija igrati na najvisem nivou. Ako nije, nama je Evrokup malte ne garantovan. Meni je puno srce kad vidim klinca, lokalca, da uspeva na najvisem nivou, ali to je danas jako tesko izvesti, NBA uzima sve sto iole vredi, skautiraju ih u najranijoj mladosti, sa 12-13 godina se vec zna o njima.

Nacionalni koncept bi, ironicno, uzimao vise sredstava nego li da svake godine dovedes 10 stranaca.

Nikome nije posebno drago ali je tako, i sto pre to shvatimo bice bolje na duze staze.

Ili da se preorjentisemo na razvojni klub. Ali to, realno, ima poente samo ako novac koji klub zaradi ostaje u klubu. Nacin na koji se finansira Zvezda joj ni najmanje kao interes ne ostavlja da domacinski posluje, jer domacinstvo se i ne zna koje je. Kako se stavlja u tu kasu, tako se i uzima. A na kraju, kad se podvuce crta, ako je nesto preteklo, drzava uzima nazad. Tako da ti i nemas interes da zaradjujes vec samo da potrosis to sto ti nude i to po mogucstvu sve.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...