Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, СтелаРоса said:

Po meni je sve preko ovoga sto trenutno imamo prenatrpavanje tima i ne vidim kako ce se minutaza raspodeliti na pravi nacin i odrzati hemija u ekipi. Ako upadnemo u zamku gde ce trener morati previse da rotira ne bi li svakog igraca ispostovao i dao mu minutazu koliku zasluzuje, to ce biti pogubno po tim.

 

Takođe mislim da je dovođenje još igrača pretrpavanje rostera, međutim, nije Duško prošle sezone rotirao da sve ispoštuje. To je više bilo kako bi pronašao petorke koje će najbolje da rade, a sad će za to imati pripremni period.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Takođe mislim da je dovođenje još igrača pretrpavanje rostera, međutim, nije Duško prošle sezone rotirao da sve ispoštuje. To je više bilo kako bi pronašao petorke koje će najbolje da rade, a sad će za to imati pripremni period.

Jasno za proslu sezonu, ali u novoj sezoni bi to morao jer ce konkurencija biti mnogo jaca. Ok, uvek se moze reci da ce igrati 12 najboljih, ali zar neko stvarno misli da ce Dusko da drzi jednog Lazica pored klupe? Ili da je ovaj mali Brazilac pristao da dodje da igra samo Aba ligu? Isto vazi i za poziciju 4 gde nam je Misko dao talentovanog Simonovica da krene putem Petruseva, a mi ako dovedemo jos jednu cetvorku on ce decko biti treca opciija. Eventualno druga, ali onda Davidovac treca koji se nakon masnog ugovora u Cska vratio kod nas da sa Lazicem sedi pored klupe u 28-oj godini zivota? 
 

Jednostavno, igraci imaju i druge zahteve osim finansijskih. Ne dogovaraju se sa klubom sigurno samo oko plate, nego i oko uloge i minutaze. To naravno nije definisano ugovorom, vise je obecanje koje ako se ne ispuni tokom sezone moze vrlo lako da se narusi atmosfera u svlacionici. Pogotovo sto nece biti jedan igrac u pitanju, nego vise njih s obzirom da vec sad imamo 16 igraca a navodno dovodimo jos dvojicu. Kao da igramo fudbal a ne kosarku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ocigledan visak i besmisleni potpisi su luka i davidovac

ostalo je smisleno

a ovo prvo verovatno ima neke veze i sa izvlacenjem para iz kluba

 

Kuzmića si zaboravio. 

 

I jedan od dvojca Lazić-Lazarević takođe čist višak. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ocigledan visak i besmisleni potpisi su luka i davidovac

ostalo je smisleno

a ovo prvo verovatno ima neke veze i sa izvlacenjem para iz kluba

Davidovac mi je ok, 4/3 igrac koji u svakom segmentu igre moze da doprinese, a dolazi da bude backup. Mitrovic je na ovakav roster nepotreban, od Lazica i Lazarevica je mogao samo jedan da ostane i to mozda. Kuzmica ne vredi ni spominjati, kao ni Ilica.

1: Shabazz, Santos

1/2: Teo

2: Nedovic, ?????

2/3: Hanga, Lazic

3: Gedraitis

3/4 Davidovac

4: ?????

4/5: Simonovic

5: Tobi, Bolomboj

 

Ovako nesto se moglo napraviti, sto je po meni i kvalitativno i kvantitativno zadovoljavajuce, ali smo silnim potpisima i produzavanjem ugovora prinudno spustili Simonovica za jednu poziciju, mozda i Davidovca, pa i Hangu i tako napravili guzvu na pozicijama 2/3 gde sad treba da uglavimo jos jednog igraca.

Link to comment
Share on other sites

O kakvom tacno pretrpavanju rostera se ovde diskutuje?Bez Kuzmica koji ce EL vrlo tesko videti mi imamo 13 igraca u rosteru, gde je uloga Lazarevica upitna.Bez da se krpimo i doselektujemo startna cetvorka je vidljivo neophodna, a o dvojci jos da prodiskutujemo treba li ili ne!Po meni obe pozicije zahtevaju vrhunska resenja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kuzmic, Ilic, Lazarevic svakako ne donose nista.

Davidovac je jako koristan igrac, bar kao backup, pretprosle sezone u derbijima nam je donosio mnogo sa obe strane terena.

Pre par meseci smo se molili da ga CSKA otpusti, sad su malo udarili u glavu Kemba Walker i Kendrick Nunn pa smo zaboravili koliko su nam neki igraci znacili prethodnih sezona.

U KLS i Kupu kada budu mogla samo 4 stranca, Davidovac i Mitar ce biti medju bitnijim igracima u tih 12.

Sto se Mitra tice, slazem se da na ovaj roster nije preko potreban, ali prosle sezone sam osetio da je najvise napredovao od domacih igraca i da je dostigao taj neki EL kvalitet, sto su i potrvrdile ponude Valensije, Albe, Bajerna ili ko je jos bio u prici.

 

Edited by Fromthecorner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dex said:

O kakvom tacno pretrpavanju rostera se ovde diskutuje?Bez Kuzmica koji ce EL vrlo tesko videti mi imamo 13 igraca u rosteru, gde je uloga Lazarevica upitna.Bez da se krpimo i doselektujemo startna cetvorka je vidljivo neophodna, a o dvojci jos da prodiskutujemo treba li ili ne!Po meni obe pozicije zahtevaju vrhunska resenja.

 

Sad nema gužve ali ako uvrstiš u roster pojačanje na PF koje je neophodno i na SG koje je poželjno, imaš van 12 Lazića, Lazarevića i jednog od dvojca Mitrović/Davidovac. Čemu? 

Link to comment
Share on other sites

Od trojke Nedović, Teodosić, Jago je višak bar jedan, a moguće i dvojica. Ne naravno brojčano, nego koncepcijski, pošto smo ovako sastavili bekovsku liniju sa dva niska pleja i dve defanzivne rupe, potpuno neizbalansirano. A ako dođe još jedan bek onda će jedan od navedenih igrača imati sporednu ulogu i biti van standardne rotacije, baš me zanima ko će to da bude... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

 

Sad nema gužve ali ako uvrstiš u roster pojačanje na PF koje je neophodno i na SG koje je poželjno, imaš van 12 Lazića, Lazarevića i jednog od dvojca Mitrović/Davidovac. Čemu? 

Na dugu sezonu, broj utakmica, povrede kao neminovno mi cemo sa rosterom od 13 igraca!?Dobro ako tako mislis.Moje je misljenje da bez 15 igraca u rosteru nema sta da trazimo.Tada mozes i da kombinujes u zavisnosti od ekipe protiv koje igras.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sector said:

Ovo je bila dobra prilika da resteretimo budzet od domaćih igrača koji ne donose ništa u EL ali jbg. 

 

Čudi me da je i Duško dopustio da mu gazda natovari šleper domaće boranije. 

Boli patka Duška. Ne idu iz njegovog dzepa pare na njih. Tražio je 12 kvalitetnih igrača za EL i to će dobiti. A ostatak je ostavio Čoviću da radi sa njima šta hoće. Duško na dobitku ( ima dosta igrača za treninge i sigurnih 12 za EL), Čović na dobitku (pere pare i ima sigurnih 12 za KLS i KRK). 

Edited by Čočo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, СтелаРоса said:

Jasno za proslu sezonu, ali u novoj sezoni bi to morao jer ce konkurencija biti mnogo jaca. Ok, uvek se moze reci da ce igrati 12 najboljih, ali zar neko stvarno misli da ce Dusko da drzi jednog Lazica pored klupe?

 

Ja mislim. (pod uslovom da su svi zdravi)

 

55 minutes ago, СтелаРоса said:

Ili da je ovaj mali Brazilac pristao da dodje da igra samo Aba ligu?

 

Dobice priliku i u El sigurno. Neda i Teo ce sigurno propustiti neke utakmice kako to obicno biva (prosle su propustili po 7 i 8 ). A i Sabaz ima svoj istorijat povreda, bas bi se iznenadio kad bi odigrao 34 utakmice u regular seasonu.

 

Itekako ima smisla sto smo doveli kvalitetnog treceg plejmejkera.

Uostalom ako pokaze vise od Tea (u sta sumnjam) igrace i vise minuta od njega. Dusku igraju najbolji uvek. Kao sto je izbacivao iz igre Kampaca kad zaredja par kikseva, tako ce i Tea i Sabaza i svakog drugog.

 

59 minutes ago, СтелаРоса said:

Isto vazi i za poziciju 4 gde nam je Misko dao talentovanog Simonovica da krene putem Petruseva, a mi ako dovedemo jos jednu cetvorku on ce decko biti treca opciija.

 

Ja ga vidim kao drugu opciju ako dodje pojacanje a Davidovca kao trecu. (ili cak kao prvu opciju ako ne dodje cetvorka)

 

1 hour ago, СтелаРоса said:

Eventualno druga, ali onda Davidovac treca koji se nakon masnog ugovora u Cska vratio kod nas da sa Lazicem sedi pored klupe u 28-oj godini zivota? 

 

U Cska ga je cekalo jos godinu dana ugovora a kod nas je potpisao trogodisnji te ga kod nas ceka daleko vise garantovane love nego tamo.

 

Sto se tice kosarkaskog dela ja kapiram da ce vise igrati Aba ligu, a Aba je trenutno jaca liga od ruske lige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dex said:

Na dugu sezonu, broj utakmica, povrede kao neminovno mi cemo sa rosterom od 13 igraca!?Dobro ako tako mislis.Moje je misljenje da bez 15 igraca u rosteru nema sta da trazimo.Tada mozes i da kombinujes u zavisnosti od ekipe protiv koje igras.

Ispravan nacin je da napravis defanzivno i ofanzivno izbalansiran tim od 12-13 igraca, za pocetak. A onda kad krene sezona procenis da li mozes tako da izguras, i naravno u slucaju ne daj Boze povreda dovedes novog igraca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Ispravan nacin je da napravis defanzivno i ofanzivno izbalansiran tim od 12-13 igraca, za pocetak

 

Ispravan nacin je da ne sumnjamo u Duska zato sto su mu sve ekipe godinama unazad igrale odbranu, za pocetak.

 

Uglavnom cemo imati 2 dobra defanzivca u petorci, kako je oduvek Dusko i igrao gledajuci mu ekipe, cak i u Zvezdi koju nije selektirao, te 2 dobra defanzivca u petorci su balans odbrane i napada. Retko kojoj El ekipi mozes da nadjes 4 dobra defanzivca u petorci. Obicno je broj 2-3. Gde pritom ostala 3 igraca u petorci nece biti cak ni dvojica tipa Teo-Nedovic kombinacija nego uglavnom su ostali zadovoljavajuci defanzivci.

 

Mi i sad ovaj tim kad bi racunao 14 igraca imamo balans odbrane i napada:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, Hanga

Giedraitis, Lazarevic, Lazic

Simonovic, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic, Kuzmic

 

Trecina rostera su ti manje ili vise dobri defanzivci, samo dvojica u rosteru su bas minus igraci u odbrani.

 

Ako dodju jos pojacanja i istisnu iz rostera Lazica i Lazarevica doci ce dobri defanzivci kao pojacanja to je sigurno s tim da ce ta dvojka biti sigurno i znacajno bolji napadac kao i cetvorka.

 

Partizan ima Douzera, Avramovica i Ponitku kao dobre defanzivce i eto i Trifunovica koji ce imati minimalnu ulogu. Mi cemo imati vise kvalitetnijih defanzivaca, zapravo vec sad ih imamo. Kod njih niko ne pise o balansu odbrane i napada i niko ne sumnja u Zeljka cija je ekipa pritom bila krs defanzivno, ali mi cemo da sumnjamo u Duska da pravi nekoncepcijski roster gde se nece igrati odbrana...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...