Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

27 minutes ago, fradler said:

 

Nažalost, prenosi. Ostaje nada da će do početka svetskog makar ovladati pravilima, za sad je na nekih 60%.

Pa neverujem da ce on da prenosi bilo sto. RTS ima prava samo na nasu reprezentaciju a to ce da prenosi duo Sareni i Kuzma. Tek polufinala sva prenose ostalo nista sem nas.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Čvarkov said:

Ima negde statistika?

 

12 poena i 2 asistencije, za poluvreme. Trebalo je da ima i vise asistencija, podelio je par lucidnih pasova, ali igraci to nisu znali da iskoriste. Momak bas ima dobar pregled igre, kad je na terenu sve ide preko njega, razigrava, ima i dobar sut, kad su mu druge opcije zatvorene, ispaljuje neke trojke 2 metra iza linije preko ruke, i to ulazi kao kap. Ima i ulaz jako je brz, sto rece neko malopre, ni ja ga ne vidim kao treceg pleja, on vec sad moze da igra EL, a tu je i 3 godine.

 

Malo je ta odbrana problem, vidi se da se trudi, mada konstitucija mu ne da nesto vise, stice se utisak da trci oko blokova kao neko dete, u odnosu na ostale igrace. Mozda bi mogao drugar Kampaco da mu udeli par saveta sto se tice toga.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Dao Duško u međuvremenu dan odmora igračima između individualnih i početak timskih treninga. Biće im potrebno. A onda, Duško zaključava halu. 😄

 

Bice da smo napravili kiks posto ELPA propisuje 35 dana od pocetka timskih treninga do prvog meca a mi smo 36 dana pre objavili prvi timski trening.

 

Ako se po jutru dan poznaje bice ovo jos jedna turbulentna sezona...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Bice da smo napravili kiks posto ELPA propisuje 35 dana od pocetka timskih treninga do prvog meca a mi smo 36 dana pre objavili prvi timski trening.

 

Ako se po jutru dan poznaje bice ovo jos jedna turbulentna sezona...

Kako to liči na nas...

Link to comment
Share on other sites

Yago jeste brz sa loptom i ima zavidan uticaj na pomeranje odbrane. Imao je prošle sezone u EC i 39 rejting, bacio 11 asista protiv Burse i dao 6 trica Turk Telekomu. Može i da spreči polukontre dobrom predikcijom ali u pozicionom napadu ne može ništa da odbrani. Tu je on, na igraču, markira dok se ovaj kreće u stranu ali ballhandleru ne treba blok da ga probije, tačnije unese unutra.



Link to comment
Share on other sites

Znaci to je to. Pripreme krecu. Tu je naravno i cuveno "zamiranje" trzista za vreme mundijala. Ovo je dakle tim koji krece u sezonu. Jako neozbiljno. Da vidimo kako to izgleda po pozicijama.

 

Na pet smo puni. Tu ne racunam mutljavine sa Raduljicom i Kuzmicem. Oni terena videti nece, a pisacu samo o ovima koji bi trebalo da dobiju minute. Recimo da je centarska linija dosta izbalansirana. Ima tu i suta, ondbrane i skoka, IQa. Ima, ali nista specijalno. Bez nekog vrhunskog kvaliteta kod jednog od njih troice. Ali kakvo je stanje sa centrima generalno, recimo da nije lose, ali nije ni da cemo imati prednost na toj poziciji protiv vecine evroligaskih ekipa.

 

Pozicija 4. Tu je, sada vec ocigledno, doslo do rotacije Simonovic umesto Petruseva i Davidovac umesto Bentila. Uz Lazarevica, koji je kod Duska vec imao odredjenu ulogu na 4. Deda ne moze sigurno biti losiji od Bentila, donece odredjene stvari. Ali gubitak Petruseva svakako nije nadoknadjen Simonovicem. Ni blizu. Za EL ova rotacija na 4 je neozbiljna. Da ne kazem smesna.

 

Trojka je uslovno receno dobra. Zasto uslovno? Pa ako kazemo da ce tu minute deliti Rokas i Hanga, onda je to dobra rotacija i za EL. Recimo iznadprosecna. Ima i iskustva i energije i suta i odbrane. Ali ... kako ce izgleda Hanga biti uz Nedovica na 2, na 3 ce Rokasu parnjak biti Lazic, koji vec gubi energiju koja mu je bila adut u deceniji za nama. Osim toga, malo toga ima da ponudi.

 

Na dva su tu Nedovic kao osnovna opcija, a ostale minute uzece Teodosic koji ce se cesto spustiti sa keca i Hanga koji ce se dici sa trojke. Ne znam kako bih ocenio ovu poziciju. Po imenima renomirana imena. A u praksi malo je toga ostalo tu ...

 

Kec. I dalje mislim da Brazilac nije pametan potez. Igrace od 175 mogu da svarim samo ako imaju neki ekstremni kvalitet zbog koga se toj visini moze gledati kroz prste. Na EL nivou mislim da ce Yago imati veliki problem. Ostaje nada da ce Sabaz odigrati kao u najboljim danima. Interesantno je kakvi su igraci odabrani na kecu iz perspektive defanzive. Jedan je limitiran telom, drugi niti zna niti zeli da je igra, a kod Sabaza to zavisi od motivacije. Nije rupa kad hoce da igra nazad. Ali cesto je van stava i sa manjkom zainteresovanosti. Sto se suta tice sa pozicije 1 tu bi trebalo da u teoriji budemo u vrhu EL. Nadam se da ce se bar to desiti.

 

Sa jednim bekom koji igra u oba pravca (vrhunski defanzivac i bar prosecan suter) i kapitalcem starterom na 4, ova procena gore bi sustinski izgledala mnogo drugacije. Malo bi se ublazila defanzivna rupa spoljne linije, 40 minuta na trojci bi se konacno kvalitetno pokrilo, a dobili bi i neophodan kvalitet pod kosem.

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Firga said:

Znaci to je to. Pripreme krecu. Tu je naravno i cuveno "zamiranje" trzista za vreme mundijala. Ovo je dakle tim koji krece u sezonu. Jako neozbiljno. Da vidimo kako to izgleda po pozicijama.

 

 

 

 

Sezonske Covic pusta u trenutku kad je najveci “hajp” oko dovedenih pojacanja. A jos nema reci o sezonskim. Da smo zatvorili roster, pustili bi ih blize trenutku kad smo doveli Shabazza, Gedraitisa i Tobija. U tim trenucima su navijaci drugih timova u EL kukali sto smo pokupili skoro sve sto vredi na free agency. Igraci koje sad jurimo, cekaju NBA ugovore, sto je igrac kvalitetniji, on ce duze cekati NBA ugovor, jer misli da ima sanse da ga dobije (Nan, Herison, Ros, Dejvis i ekipa). Imamo dokazano interesovanje za pojacanja iz NBA, mislim da nema razloga za brigu, bice ovo najjaci tim ikad.

Edited by Fromthecorner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Sezonske Covic pusta u trenutku kad je najveci “hajp” oko dovedenih pojacanja. A jos nema reci o sezonskim. Da smo zatvorili roster, pustili bi ih blize trenutku kad smo doveli Shabazza, Gedraitisa i Tobija. U tim trenucima su navijaci drugih timova u EL kukali sto smo pokupili skoro sve sto vredi na free agency. Igraci koje sad jurimo, cekaju NBA ugovore, sto je igrac kvalitetniji, on ce duze cekati NBA ugovor, jer misli da ima sanse da ga dobije (Nan, Herison, Ros, Dejvis i ekipa). Imamo dokazano interesovanje za pojacanja iz NBA, mislim da nema razloga za brigu, bice ovo najjaci tim ikad.

 

Voleo bih da je tako. Ali nisam siguran da je tako. Iskustvo mi govori da nece biti sve tako lepo poslozeno kao u tvom postu. Jedino ako konacno ne odlucuje Covic.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fromthecorner said:

 

Sezonske Covic pusta u trenutku kad je najveci “hajp” oko dovedenih pojacanja. A jos nema reci o sezonskim. Da smo zatvorili roster, pustili bi ih blize trenutku kad smo doveli Shabazza, Gedraitisa i Tobija. U tim trenucima su navijaci drugih timova u EL kukali sto smo pokupili skoro sve sto vredi na free agency. Igraci koje sad jurimo, cekaju NBA ugovore, sto je igrac kvalitetniji, on ce duze cekati NBA ugovor, jer misli da ima sanse da ga dobije (Nan, Herison, Ros, Dejvis i ekipa). Imamo dokazano interesovanje za pojacanja iz NBA, mislim da nema razloga za brigu, bice ovo najjaci tim ikad.

Apsolutno se slažem!

Mislim da se čeka neko iz NBA, ponavljam tajming za pojačanje se mora poklopiti sa tajmingom puštanja sezonskih u prodaju.

U suprotnom,ne valja.

E sad, da li mi to očekujemo zato što bi tako voleli i da li tako razmišljaju i u klubu, videćemo. Ja i dalje verujem u takav scenario, jer je ovo do sad, nedovršena selekcija. Vidim i "prekoputa" još nije završeno sa pojačanjima, pa je i to još jedan razlog zašto verujem da će i nama stići neko preko bare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja verujem da cemo dovesti jos najmanje jednog igraca i da ce se taj momenat poklopiti sa pocetkom prodaje sezonskih. S druge strane, nema na vidiku tih majcinih sinova koji ce nam drasticno povecati broj sezonaca. Aj da kazemo da bi Lojd i Sengelija privukli ekstraordinarno lozenje, ali taj brod je otplovio. Ciganija je odvec razmazena redovnim el ucescem, a smorena mediokritetstvom, da bi je razmrdali Sek Harison i Venjen Gabrijel ili neki slicni rubni nba igraci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedan će doći pre sezonskih drugi će doći najkasnije posle WC. Tim mora biti kompletan za vreme priprema ( osim ovih koji su u reprezentaciji). Bliži smo dolascima nego da nam ne dođe niko. Ukoliko na kraju ipak ispadne bez daljih pojačanja do polovine septembra onda će tek biti u doselekciji. Ali i dalje se vodim time da na skupštini je rečeno da je 12m za pojačanja i još dodatno za doselekciju. Mi smo blizu tih 12m ali i dalje nisu potrošeni. I sigurno će ta dva ostala pojačanja biti iz NBA. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ajde od onih kosarkaski ucenijih od mene, da ne imenujem sada "pola foruma" 😄 ali prvi mi na pamet pada @Guru, da nam kaze da li vidi neku opciju da Jago i Shabaz igraju zajedno u petorci, moze li Shabaz na 2 u tom slucaju, ima li to smisla? 

 

S obzirom da Jago dobro izgleda sa Brazilom, greota bi bilo da ne dobija vise od 10ak minuta.

Link to comment
Share on other sites

Bice jako zanimljivo gledati Yaga protiv nas sutra,mislim da ce da pokaze sta zna(ne zna),u ovim proslim utakmicama bas dobro izgleda protiv Australije ih je on odveo do pobede zanimljiv je bio i protiv Italije,ne smeta mu visina u napadu ali mu zato u odbrani itekako smeta,mora da poradi na telu ali ispod radara jako zanimljiv talenat

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ajde od onih kosarkaski ucenijih od mene, da ne imenujem sada "pola foruma" 😄 ali prvi mi na pamet pada @Guru, da nam kaze da li vidi neku opciju da Jago i Shabaz igraju zajedno u petorci, moze li Shabaz na 2 u tom slucaju, ima li to smisla? 

 

S obzirom da Jago dobro izgleda sa Brazilom, greota bi bilo da ne dobija vise od 10ak minuta.

 

Šabaz je bez patika 180 cm, a Jago 176 cm, izvesti petorku sa njima dvojicom bi bio defanzivni suicid, na stranu što su i ofanzivno obojica neuporedivo opasniji sa loptom u rukama... Često je prilično teško sakriti i jednog takvog igrača, sakriti dvojicu je praktično nemoguća misija i ogroman mismatch koji bi protivnik obilato koristio iz napada u napad. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Šabaz je bez patika 180 cm, a Jago 176 cm, izvesti petorku sa njima dvojicom bi bio defanzivni suicid, na stranu što su i ofanzivno obojica neuporedivo opasniji sa loptom u rukama... Često je prilično teško sakriti i jednog takvog igrača, sakriti dvojicu je praktično nemoguća misija i ogroman mismatch koji bi protivnik obilato koristio iz napada u napad. 

 

U dve recenice objasnio...

 

2597f6_18bf5a90f3164064b0c2612a955c4cf5~mv2.gif

 

 

 

Ja sam tripovao da je Shabaz znacajnije visi i jaci, te da bi mogao da pokrije dvojku. Cak sam mislio da je tu negde kao Bili Beron koji nije nesto visok ali je ipak znacajna razlika. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...