Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts





ne smeta mu visina u napadu ali mu zato u odbrani itekako smeta, mora da poradi na telu...

Yago je atleta i nema tu mnogo prostora za neki apgrejd. Ima 85kg sa 175-176cm. Kampaco 89kg sa 178cm. Jednostavno ga veoma lako izbacuju iz balansa za razliku od Fakunda koji je fenomen po tom pitanju, plus ima najspretnije ruke u ovom sportu.
Teško ćemo u hasl tekmi gledati na terenu tandem Teo/Yago jer nam je i Teo/Šabaz tandem tanak u odbrani. A onda Tea menja Nedara...tačno da se otvoriš na rebra srajsfešlus kad nam dodje Barsa, Monako...Partizan.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od 4 (trenutno) igrača na pozicijama 1 i 2 nijedan nije dobar defanzivac. Najbliži tome je Nejpir, koji može da bude relativno korektan, ako su sa njim na 2 i (ili) 3 jaki odbrambeni.

Iz ovog razloga mi nije jasno dovođenje Jaga na postojeću bekovsku liniju, iako je inače zanimljiv igrač.

Ne verujem da ćemo u tom sastavu ući u sezonu, pa čekati doselekciju, mislim da defanzivni bek mora da stigne ranije.

Očekivao bih ovako neke kombinacije

Nejpir

Nedović

Hanga

 

Teo (Jago)

Pojačanje

Rokas

 

Sve drugo deluje defanzivno pretanko.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nini3112 said:

Inace je l stigao Shabazz,negde sam procitao da ce stici za par dana... Vecito njega nesto cekamo😂

dok će ih plemejker Šabaz Nejpir obaviti za nekoliko dana kada bude stigao u Beograd (uz dozvolu kluba i dogovor sa trenerom Nejpir stiže u Srbiju za nekoliko dana).
(Stoji u saopstenju kluba)

Link to comment
Share on other sites

Вилдоза - Недовић - Добрић није ништа боље дефанзивно, од овога што набрајате.

Ми смо најбољу кошарку играли са овом тројицом на паркету у неком моменту сезоне.

 

Или ћете говорити како су сва тројица одлични дефанзивци на лопти?

Како Вилдоза није испадао из одбрана 3х по утакмици у жељи да пресече лопту и буде на линијама додавања

Или како Добрић све што није low tag одбрана са стране помоћи може да одигра на врхунском нивоу дефанзивно, а уствари зна само ту једну ствар.

Недовић... јбг Недовић 😀

 

Мене је увек нервирала чињеница да су сви тренери стављали Добрића са својим цемент ногама које баба може да обиђе, на играча са лоптом... Али онда седнеш, размислиш, није сваки тренер луд да ради исто, ипак они знају бар 0.1% више од нас.

 

Одбрана 1на1 јесте битна ствар, али кошарка је мајку му 5на5. Има ту и неких ротација, помоћи, померања, а наши играчи нису глупи (част изузетцима)

 

Хангу иначе у великој минутажи очекујем заједно са Рокасом у петорци, јер не очекујем више појачања. 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MarioKempes said:

Od 4 (trenutno) igrača na pozicijama 1 i 2 nijedan nije dobar defanzivac. Najbliži tome je Nejpir, koji može da bude relativno korektan, ako su sa njim na 2 i (ili) 3 jaki odbrambeni.

Iz ovog razloga mi nije jasno dovođenje Jaga na postojeću bekovsku liniju, iako je inače zanimljiv igrač.

Ne verujem da ćemo u tom sastavu ući u sezonu, pa čekati doselekciju, mislim da defanzivni bek mora da stigne ranije.

Očekivao bih ovako neke kombinacije

Nejpir

Nedović

Hanga

 

Teo (Jago)

Pojačanje

Rokas

 

Sve drugo deluje defanzivno pretanko.

 

Igrace Hanga dobre minute na 2 sigurno, a na 3 cemo gledati Lazica u ozbiljnoj ulozi i ove sezone.

Svidjalo se to nama ili ne, ovako fizicki sakati na 1 i 2, ponajvise zbog dovodjenja Tea koji se koncepcijski ne uklapa u ulogu bekap-a Sapcu, a onda i omalenog Yaga, petorke sa Hangom i Gidrom su nam neminovnost, a to povlaci Lazicevu minutazu na 3.

 

Da je Segi ostao, prvi put u karijeri bi mu bila namenjena uloga koja mu najvise odgovara, rezervna trojka, da ne juri protivnicke bekove vec krila (i to uglavnom ne startere), a da u napadu bude druga/treca opcija. Otprilike ono sto sada igra u reprezentaciji i sto izgleda odlicno, da ga ne znamo pomislili bi da moze i vise od toga.

 

Ovako, imamo kapitena i Lazarevica, i oni ce sigurno morati da povuku neke minute, narocito u prvom delu godine i narocito protiv fizicki jakih ekipa koje melju mekane, kao sto je to bio Zalgiris lani.

Kako sezona bude odmicala i mi budemo uigraniji, verujem da ce Dusko teziti tome da gura talenat i petorke koje mogu da produkuju poene na sve moguce nacine.

Olaksavajuca okolnost je sto je Nejpijer mozda i najbolji defanzivac medju -napadackom- elitom u Evropi na pleju, odnosno najbolji moguci balans odbrana-napad, sa elitnim napadom i solidnom odbranom. Nije rupa kao mnogi pg kod nas pre njega i to ce se brzo videti.

 

Mada sam ja uveren da cemo dovesti beka defanzivnih karakteristika najkasnije pocetkom oktobra, ali videcemo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vlaDixXx said:

Jago i Simonovic uzasni za svoje reprezentacije

Potencijalno pojacanja Nitikilina takodje

 

Jago ce biti treci plej, realno nije ni blizu 40godisnjem Marselinji i Raulzinju Netu. 

 

3 potencijalno cesta DNP na prvenstvu 

 

Jago je pre ove bukvalno svaku odigrao dobro ili odlicno, pre pokojnog Marselinja ce svakako biti u rotaciji, ocekujem ga na bar 15min u proseku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko sto rekoh vec, Brazilac je bio problematicna odluka nekog iz kluba. Vec u prvih par kola EL zakljucak ce biti da ne moze. Brzo ce to, pa cemo videti. To je moja procena, na tom nivou ne moze. Volja ce biti njegov najveci adut, ali ne moze bas sve na volju. Jednostavno, u naj...najboljem slucaju Evrokup igrac. Plafon moze da podigne samo u sutu. Ostalo jednostavno ne moze, ili bar ne, a da to u EL izgleda makar pristojno. Konkurencija u repki mu je bas tanka. 3x3 igrac i neko ko ni u Aba ligi nije pravio razliku svojevremeno.

 

Mnogo ce spolja zavisiti od Sabazza. Morace da bude prilicno konstantan kroz sezonu.

 

Eto ih sezonske, poslednji adut da se roster "popravi" ode ...

Edited by Firga
  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Filbi said:

Ček da objave sve cene, ovo 11k je kapiram za nivo 400 i to iznad partera recimo

nadam se samo da nećemo imati 78 kategorija ulaznica kao komšije

Sve jedno. Kapiram da će 11 soma biti neka najnepovoljnija pozicija za gledanje ali svakako su džabe. Sve ispod 20.000 dinara je džabe.

Edited by StiviKivi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...