Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

48 minutes ago, fradler said:

 

10 poena - 3/4 bacanja, jedna trojka, poludistanca i prikucavanje. Uhvatio 4-5 skokova, promasio par trojki i zicera. Neubedljiva kontrola def. skoka, na ofanzivnom je dobar i aktivan. Povremeno iznenadi odlicnom defanzivnom reakcijom, ali cesce mi je klimav i usporen na tom kraju parketa. Bice problema sa pokretljivim centrima koji napadaju licem, ni lasom ne moze to da brani. Fin momak i dobar saigrac, bodri posle promasaja i prvi pritrcava da baci kosku. :classic_smile:

 

Sta ga znam, nit smrdi nit mirise. Sa svojih 213cm, skolskom igrom u napadu i mekom rukom mora biti od koristi. Verujem da ce nam dati vise od Martina, ali i da se necemo bog zna kako usreciti s njim. Doduse, ne bismo ni sa Dzekirijem.

 

Videcemo sta ima Bolomboj da ponudi, ali sad vec utabani scenario sa Lukom kao inicijalno trecim, a u praksi prvim centrom mi uopste nije nezamisliv.

 

Bolomboj sve suprotno na strani parketa ispod svog kosa,mislim da nismo imali dobrog defanzivca i tip igraca kao on,fino mogu oni da se dopunjuju na papiru a videcemo na terenu

Link to comment
Share on other sites

Simonovic, Davidovac (Lazarevic)

Tobi, Bolomboj, Mitrović

 

Mi smo reket kompletirali. Bilo kako dovodjenje jos 1 igraca poslalo bi jednog od trojice (Simonovic, Davidovac, Mitrovic) van 12. Obzirom da su sva trojica na oko 600k, to bi bilo ekstrmeno nonšalantno. Definitivno je jedan od te trojice bio višak, po mom mišljenju Simonović. 

 

Tako da ja ocekujem samo jos jednog beka i to je to. A ne bih se iznenadio da niko vise ne dodje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Simonovic, Davidovac (Lazarevic)

Tobi, Bolomboj, Mitrović

 

Mi smo reket kompletirali. Bilo kako dovodjenje jos 1 igraca poslalo bi jednog od trojice (Simonovic, Davidovac, Mitrovic) van 12. Obzirom da su sva trojica na oko 600k, to bi bilo ekstrmeno nonšalantno. Definitivno je jedan od te trojice bio višak, po mom mišljenju Simonović. 

 

Tako da ja ocekujem samo jos jednog beka i to je to. A ne bih se iznenadio da niko vise ne dodje.

Nonšalantno je nase srednje ime. Crvena Nonšalantno Zvezda 😂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, drakon1 said:

A, kako bi bilo da dovedemo Mike Jamesa?

Pa da u svlačionici i tribinama napravimo sobu za,, tajm aut'' za Duška, saigrače i navijače da iskuliraju od njega i njegovih gluposti. Neka hvala. Dalje od nas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ovo malo što sam gledao Simonovića u CG repki, ok tek su počele pripreme i sve to ali ne znam kako on može da isprati EL četvorke. On i Deda na 4 mi djeluju kao beskorisnost u najavi. Ako i sa ovim budzetom ostavimo rupu na nekoj poziciji, onda ovo nije za nas. 

 

Tobey sa druge strane mi djeluje obećavajuće, iako se priključio prije par dana. Uhvatiće on brzo formu, ne vidim način da ga Morgan izbaci iz sastava, velika je razlika u kvalitetu. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

bilo bi to izuzetno pojacanje za tim chovara

 

Zaboravlja se da je Nebojša stigao i sa Džejmsom da se isposvadja na jednom obraćanju direktno iz Pionira. 

 

Na stranu što bih takvog igrača poželeo samo najvećem konkurentu. Može da razjebe sve u roku od odma. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad highlightse Slovenije. Tobi ima bas spore noge, mozda ce moci sa Bolombojom da u napadu siri a u odbrani da cuva centre jer on sa ovakvim nogama imace muka i vecinu centra da isprati a kamoli cetvorke. 
 


 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Čvarkov said:

 

Zaboravlja se da je Nebojša stigao i sa Džejmsom da se isposvadja na jednom obraćanju direktno iz Pionira. 

 

Na stranu što bih takvog igrača poželeo samo najvećem konkurentu. Može da razjebe sve u roku od odma. 

 

ma zavitlavam se, pre svega zato sto imamo napiera, tea i brazilca, pa je to otprilike jedina pozicija gde ne vazi ona "takav igrac se uzima"

7 minutes ago, Čočo said:

Lojd stvarno bio very very close. Lojd hoće da se vrati ali problem je obeštećenje od 700k.

 

otmemo mitrovicu 700k i ciao

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svi u unutrašnjoj liniji imaju spore noge sem Bolomboja, a ni on nije npr. Kevarrius Hayes nivo agilnosti. Uopšte mi se ne sviđa taj koncept da u 2023. igraš sa tornjevima dole, već vidim da Lazarević uleće u rotaciju na 4 jer jedini može da brani protivničke četvorke... Još na to ovakva bekovska linija, deluje mi u najmanju ruku sumnjivo koncepcijski.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ma zavitlavam se, pre svega zato sto imamo napiera, tea i brazilca, pa je to otprilike jedina pozicija gde ne vazi ona "takav igrac se uzima"

 

otmemo mitrovicu 700k i ciao

Mitroviću, Davidovcu i Simonoviću i imamo za Lojda i jednu PF zver iz NBA. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

INTERVJU – Jago Mateus: Zvezdu sam gledao zbog Kampaca, nisam ni sanjao da ću igrati za nju

 

Pele, Ronaldo, karneval u Riju, kafa i folirant Nejmar… Da, to vam je Brazil.

Brazil vam je i ona trojka Bogdanovića na Mundobasketu 2014. godine, Brazil je i legendarni odbojkaš Žiba, a Brazil je nakon svih fudbalera, ovog leta u Srbiju “doneo” i Jaga.

Ne, nije ljubimac žena kao iz telenovele sa početka ovog milenijuma, već Mateus Dos Santos. Omaleni dečak sa plaža Sao Paula verovatno je važio za čudaka kada se odlučio za “smrtni greh” u rodnoj zemlju – treniranje košarke.

 

I eto, za sedam godina je stigao od brazilske košarke i Palmeirasa, preko Evrokupa i Bundeslige do Crvene zvezde Meridianbet i Evrolige. Neki bi rekli – ostao je samo NBA.

“Bilo mi je veoma teško da se probijem, košarka nije popularan sport u Brazilu u toj meri koliko je fudbal”, započeo je Jago priču za Meridian sport i dodao:

“Uvek sam tražio da nekako izazovem sebe, kad god sam to uradio, bio sam uspešan. Znam da je ponekad teško, ali sam uveren da ću nešto novo naučiti svaki dan. Želim da svaku utakmicu pokažem koliko mogu i  šta znam.”

 

Brazilac je 17. jula stavio je paraf na trogodišnju saradnju sa crveno-belima i tako pojačao već jaku konkurenciju na poziciji plejmejkera uz Šabaza Nejpira i Miloša Teodosića. Objasnio je šta navijači mogu da očekujemo od njega i istakao da su upravo Teo i Nejpir bili bitni za njegov dolazak.

“Mnogo pozitivne energije, želje za pobedom i neodustajanje, to je ono što možete da očekujete od mene. Volim da igram košarku i veoma sam uzbuđen što sam došao u Crvenu zvezdu. Jedan od razloga što sam želeo da dođem ovde jesu i Teodosić i Nejpir. Igrači su sa spektakularnom karijerom, želim da budem deo tog tima, učim i nadmećem se.”

Domaćoj javnosti ovaj 24-godišnjak nije naročito poznat, posebno onima koji u prethodnoj sezoni nisu pratili Evrokup ili Bundesligu. Brojke koje je tamo zabeležio govore za sebe. Bio ključan igrač u osvajanju prve titule u istoriji Ulma, a iza sebe je “ostavio” dve evroligaške ekipe Albu i Bajern.

“U Ulmu je bilo neverovatno, ne samo iz razloga što smo bili šampioni, već i zbog grada i navijača. Dosta sam naučio tu i napredovao kao čovek i kao igrač”, rekao je Jago.

“Zaista je bilo teško, ali nekad tako mora da bude. Počeo sam sezonu daleko ispod očekivanja, ali sam napredovao uz tim i kada smo došli do faze kada je pobeda zaista važna, mi smo pobeđivali. Tako to rade odlične ekipe i kada je teško.”

 

Pored osvojene titule Jago Mateus je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) Bundeslige, a nije ni čudo, kada je imao  14,4 poena u proseku, 5,4 asistencija i 3,6 skokova.

“Nisam preterano razmišljao o MVP priznanju, više me je činilo srećnim, što sam izmamio osmehe i radost kod ostatka tima i navijača. Bio sam zadovoljan sa onim što sam postigao, znao sam da dolazi nešto novo, pa sam se držao onih stvari, koje ću zauvek poneti sa sobom.”

Usput je uspeo da obuče i dres reprezentacije, sa kojom se i sada nalazi na pripremama za Mundobasket. Kada je nacionalni tim u pitanju, najčešće se seća utakmice sa Argentinom i poraza u finalu Ameri kupa (75:73).

“Meč smo izgubili zbog detalja, utakmica je bila veoma teška i sa velikim pritiskom. Bilo je zanimljivo doživeti tako nešto. Argentina je zasluženo došla do pobede, a mi smo mnogo naučili iz tog duela.”

Kada je stigla ponuda od Crvene zvezde, prvi koga je okrenuo jeste doskorašnji košarkaš crveno-belih  i argentinski plejmejker Fakundo Kampaco. Zanimljivo je što njih dvojica izuzetno podsećaju kao igrači, pored iste visine (178cm), imaju i veoma sličan stil igre, a prema njegovim rečima i karakter.

 

“Volim Kampaca, postao mi je veliki prijatelj i inspiracija. Što se tiče nas kao igrača, imamo mnogo sličnih, ali i različitih stvari. Ipak, jedna stvar je zajednička, a to je da nemamo straha da se takmičimo sa bilo kim ko je na drugoj strani”, rekao je Jago i dodao:

“Već sam pratio ekipu zbog Kampaca, pratio sam sve utakmice, nisam ni zamišljao da ću sledeće sezone biti deo tima. Čim sam dobio poziv da postoji mogućnost da mogu da dođem, zvao sam Fakua i razgovarali smo o svemu, nisam sumnjao i veoma rado sam prihvatio ponudu.”.

Crvena zvezda nije bila jedina koja je poslala ponudu za brazilskog plejmejkera. Jago je istakao da je imao još nekoliko ponuda, ali da se veoma lako odlučio za Beograd, jer je “slušao srce”.

“Imao sam nekoliko ponuda pre nego što sam potpisao, ali nijedna me nije oduševila koliko ova. To nema veze sa novcem, već sa onim što je srce lupalo za velikim izazovom.”

Nekoliko puta je izrazio oduševljenje preko društvenih mreža zbog dolaska u Zvezdu, a nije ga krio ni sada.

“Jedva čekam da stignem u Beograd i upoznam sve, da počnem da treniram i igram. Na internetu svaki dan vidim nešto novo o gradu i timu i zbog toga sam veoma nestrpljiv. Nadam se da ću navijačima doneti slavlje i titule.”

 

Zvezdini navijači prave odličnu atmosferu, to nije promaklo Jagu.

“Već sam pogledao sve snimke na Jutjubu, veoma sam uzbuđen, sviđa mi se atmosfera i volim da igram za navijače i kada su na mojoj strani. Biće neverovatno kada se upoznamo.”

Ovog leta si se pre dolaska u Zvezdu oprobao i u Letnjoj NBA ligi, gde si nastupao za tim Čikago Bulsa. Kakvo je iskustvo igranje na takvom nivou?

“Letnja liga je bila neverovatno iskustvo, pomogla mi je da sada budem gde jesam. Stvarno je dobro takmičiti se protiv sjajnih igrača kakvih je bilo.”

I za kraj, nismo mogli, a da se ne osvrnemo na fudbal. Jago je pasionirani ljubitelj najvažnije sporedne stvari na svetu, međutim, navija za dva kluba.

“Volim fudbal, ali volim i Palmeiras i Flamengo. Nejmar mi se najviše sviđa, međutim, ne mogu a da ne volim Ronalda i Ronaldinja. Naravno, Rambo Petković – njega obožavam. Znam da je iz Srbije, igrao je za Flamengo” završava sa osmehom Jago intervju za Meridian sport.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, božija noga said:

Jedan drugi iz Monaka 🙂

Kad bi se moglo to oɓeštećenje prepoloviti, pa da uzivamo u bravurama našeg Lojdare.

Baš on  bi legao na ovaj sastav, u napadu zver, u odbrani sasvim dobar. Nije valjda da je priča skroz zatvorena, šta nam kažu upućeniji forumaši (već je bilo priče da je very very close-znači da su bili u pravu)?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, srlepajce said:

Crvena zvezda nije bila jedina koja je poslala ponudu za brazilskog plejmejkera. Jago je istakao da je imao još nekoliko ponuda, ali da se veoma lako odlučio za Beograd, jer je “slušao srce”.

“Imao sam nekoliko ponuda pre nego što sam potpisao, ali nijedna me nije oduševila koliko ova. To nema veze sa novcem, već sa onim što je srce lupalo za velikim izazovom.”

 

Kod nas se zna da dolaze iz ljubavi i jer su slusali srce zato sto su oduvek u sebi nosili duh Zvezdastva, kao i zbog novih izazova. Sve to dolazi prirodno. Ili moze i ono sto je rekao Uini, dolaze da igraju basketa.

 

Daleko bilo da nam treba citava posada medija, portala, novinara i stranica sa drustvenih mreza da nam svakodnevno pune glavu da se kod nas dolazi zbog izazova, da se igra basketa, Duska ili navijaca jer to znamo i sami.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, srlepajce said:

Covara gostovao na prvoj 

Glavni cilj napad na F4 i EL 😁

 

 

Ali je pre toga na pitanje o pojacanjima rekao “Videcemo da li cemo da dovedemo jos neko pojacanje, odluku o tome ce doneti trener”, a ta recenica na Covicevom jeziku znaci niko nece doci do pocetka sezone, ali tako je Dusko hteo nisam ja.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...