Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Dusko nece Tea, ali mislim da se ne pita puno, kao sto se nijedan trener nije pitao oko domacih igraca. U ratu za i protiv Tea, sigurno ne moze da pobedi, jer ima tu dosta stvari koje nisu usko vezane sa kosarkom. No, dolazak Tea bi mogao da nam poveca budzet. :)

 

Tako da, imamo novog plejmejkera, trebalo bi danas i zvanicno. 

 

Dusko ce imatu tu cast da izabere tih 4,5 stranaca i to je to. Koliko to njemu odgovara ili ne, videcemo.

 

Mislim, evo vam situacije od proslog leta gde je Radonjic bio decidno protiv Dalibora Ilica koji je bio dogovoren jos pocetkom juna, mimo Radonjicevog znanja. Ovaj naravno ispizdeo kad je cuo. Samo mali pokazatelj kako se to radi u Crvenoj zvezdi. 

Edited by Markoss
  • Like 9
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 24
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

Dusko nece Tea, ali mislim da se ne pita puno, kao sto se nijedan trener nije pitao oko domacih igraca. U ratu za i protiv Tea, sigurno ne moze da pobedi, jer ima tu dosta stvari koje nisu usko vezane sa kosarkom. 

 

Tako da, imamo novog plejmejkera, trebalo bi danas i zvanicno. 

 

Dusko ce imatu tu cast da izabere tih 4,5 stranaca i to je to. Koliko to njemu odgovara ili ne, videcemo.

 

Mislim, evo vam situacije od proslog leta gde je Radonjic bio decidno protiv Dalibora Ilica koji je bio dogovoren jos pocetkom juna, mimo Radonjicevog znanja. Ovaj naravno ispizdeo kad je cuo. Samo mali pokazatelj kako se to radi u Crvenoj zvezdi. 

Aj bar da ubodemo te strance kako treba. Jel ima već nekih naznaka koga hoće Duško?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

Dusko nece Tea, ali mislim da se ne pita puno, kao sto se nijedan trener nije pitao oko domacih igraca. U ratu za i protiv Tea, sigurno ne moze da pobedi, jer ima tu dosta stvari koje nisu usko vezane sa kosarkom. 

 

Tako da, imamo novog plejmejkera, trebalo bi danas i zvanicno. 

 

Dusko ce imatu tu cast da izabere tih 4,5 stranaca i to je to. Koliko to njemu odgovara ili ne, videcemo.

 

Mislim, evo vam situacije od proslog leta gde je Radonjic bio decidno protiv Dalibora Ilica koji je bio dogovoren jos pocetkom juna, mimo Radonjicevog znanja. Ovaj naravno ispizdeo kad je cuo. Samo mali pokazatelj kako se to radi u Crvenoj zvezdi. 

 

Čović napravio sprdnju od kluba i treba svi da nam se smeju... Zaslužio je odavno šut u dupe.

 

Ovo se @Markoss ne odnosi na tebe. Zar nam nije kolega koji je teatralno napustio forum objašnjavao da Dalibor trenira po Radonjinom programu pre završetka prošle sezone?

Edited by Čvarkov
  • Like 14
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čvarkov said:

 

Čović napravio sprdnju od kluba i treba svi da nam se smeju... Zaslužio je odavno šut u dupe.

 

Ovo se @Markoss ne odnosi na tebe. Zar nam nije kolega koji je teatralno napustio forum objašnjavao da Dalibor trenira po Radonjinom programu pre završetka sezone?

Izuzetno pamćenje kolega!

Link to comment
Share on other sites

Hvala @Markoss. Odavno se zna zašto se potencira,, domaća osnova" i za koje potrebe ona služi. Svakako ne košarkaške. Ista priča kao i prošle godine. Sad je pitanje da li će Duško to prihvatiti i napraviti roster sa strancima koje on hoće ili će biti pametan, otići kao Radonja zbog iste stvari a mi svakako da se oprostimo i od ove sezone. Znači u svakom pogledu NČ ogadi nam sve a da nije ni počelo. Mislim da je konačno vreme da se opasuljimo i uzmamo glas u svoje ruke. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije sve ni 0 i 1, pa da se trener ili ne pita nista ili pita za sve. Treneri bi uvek izabrali 12 igraca u koje imaju maksimalno poverenje, koji naravno zadovoljavaju potrebe kvaliteta, ali imaju i iskustvo i jos idealno da su ranije saradjivali zajedno. Ali je realnost drugacija, klub mora da misli na duze staze, za razliku od trenera koji razmislja do jedne sezone. Eto Dalibor Ilic je primer toga da ne sme trener bas u potpunosti da ima odresene ruke. U situaciji kada je nestasica domacih dostupnih igraca mi ne smemo da propustamo mlade koji pokazu kakav takav talenat, a koji nece odmah u startu zahtevati veliku minutazu. Sa druge strane, Teodosic je negativan primer jer pricamo verovatno o igracu koji ce imati ozbiljnu ulogu u timu i ako trener nije za njega onda klub ne sme da mu namece njega kao resenje. Mada i ovde postoji taj faktor domaceg igraca, jer filozofija kluba je ocigledno takva da se dovodi sve domace sto moze, i moze to nama da se ne svidja do sutra ali trener je sigurno upoznat sa tim i na to je pristao.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Значи ми смо свих ових година имали буџет за топ 8 минимум и то се не остварује због тога што су битнији интереси и захтеви појединаца него Звезда. Направиће се тим да изгледа да се бориђо за тај топ 8 и ако се не уђе нема везе борили смо се, а да се направи тим по реалним могућностима ми би сваке године били у топ 8 минимум. Што пре то схватимо ако неко и није до сад биће нам лакше. 

 

Чист пример је Партизан где су за једну сезону са готово истим буџетом као и ми уложили све у тим дали паре КОШАРКАШИМА и остварили из прве топ 8 и свака им част на томе. Ми причамо о домаћим јер они пристају на разне уступке јер ето играју Евролигу а нигде друго не би и можда и оду негде неку Русију или негде где ће да забоду добар уговор и то је то. 

 

Па ми да желимо нешто више барем једном би продужили неког носиоца из претходних сезона које су биле трофејне и надоградили тај шампионски тим и никако не би могли да назадујемо, овако сваке године нов тим и никад напредак нећемо видети. 

Edited by СамоТи3
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srlepajce said:

bljak.gif 

Jel moguce da mu niko nista ne moze?

 

Da pozeli covek beton ligu ali dok nas ne dovede do nje on i nece otici

Jesmo mi nekad probali nešto, bar ono što je do nas? Ajde da vidimo kako će da reaguje kada mu cela hala zviždi i traži da ode. To je bar lako, zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Markoss said:

Dusko nece Tea, ali mislim da se ne pita puno, kao sto se nijedan trener nije pitao oko domacih igraca. U ratu za i protiv Tea, sigurno ne moze da pobedi, jer ima tu dosta stvari koje nisu usko vezane sa kosarkom. No, dolazak Tea bi mogao da nam poveca budzet. :)

 

Kad se upotrebi enigma mašina i dekodira ovo, faraon bi voleo da gleda Teodosića u Zvezdinom dresu. Znači ista priča kao prošlog leta, i Bjelica verovatno vreba iza ćoška. Tu su bili planirani još i Gudurić i Kalinić, odnosno trener nam neće trebati. Jebote, kao u onom Diablu od pre 20 i kusur godina, staviš amulet na oklop i dobiješ neki pasivan bonus, Radulja budžet +10%, Teodosić budžet +20%. 

Edited by robespierre
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Риба смрди од главе. Дакле, врхунска корупција и непотизам као темељ у  КК ЦЗ. Занемариш то, е онда можемо о резултатима и свему осталом. То је све посао који храмље. Огледи системске корупције у спорту. Да се разумемо није то једини појавни облик али јесте парадигма Човићеве кошаркашке филозофије. Е зато акционарска друштва гарантујем сопственом имовином па да те видим. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СамоТи3 said:

Чист пример је Партизан где су за једну сезону са готово истим буџетом као и ми уложили све у тим

 

Proslo leto nije bio ni blizu isti budzet. Bas ni blizu. Samo pogledaj njihov roster tad i nas. (i strucni stab)

 

Dolaskom Vildoze, Duska i kasnije Kampaca to se dosta priblizilo al to da smo imali od leta ne bi bacili jos par stotina hiljada na Adamsa i Dovlu  a ne bi ni zapoceli sa 1-6.

 

Minus ukradena pobeda protiv Barse dakle sa svim tim antikosarkasima smo imali realne 2 pobede manje od njih na 34 kola. Kod njih Zeljko u drugoj sezoni nadogradio tim sa 3 vrhunska evroligaska igraca. Kod nas Dusko radio samo sa Vildozom dosao u toku sezonije, nije odradio pripreme. Pride smo imali neuporedivo vise povreda vaznijih igraca od njih koji i nisu imali nikakve povrede kod 6 najvaznijih igraca.

 

Nema sumnje da je Dusko odradio odlican posao u Evroligi. Zamisli samo kolika bi razlika u pobedama bila da je njima Obradovic dosao u toku sezone gde je saradjivao sa samo jednim igracem i da su imali povreda koliko i mi a kod nas Dusko tu dve sezone nadogradio tim sa 3 vrhunska El pojacanja i 6 kljucnih igraca nam nema povrede tokom cele sezone a oni da imaju koliko i mi da im nosioci propustaju po 5-6 utakmica. Ajmo malo realnosti.

 

Nema sumnje da je Dusko sa svojih 16-11 u Evroligi fantastican posao napravio uzimajuci sve u obzir, cak je malo reci fanstatican.

 

Ako ovo leto budemo imali slican budzet, tek na kraju sledece sezone bi mogao da se da objektivan sud Zvezda vs Partizan odnosno Obradovic vs Dusko u El. Pritom da nijedan od ta dva tima ne odudara previse povredama.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Evroliga je sve siromasnija kvalitetom, evo u poslednjom krugu odose Vezenkov, Micic, Exum, prica se o Yabuseleu i jos nekim igracima.

 

Tako da dok Nebojsa i Alex okupe domacu osnovu, Dusko i ekipa sve i da im se nadje pristojan budzet ne znam koga mogu da dovedu. 
Najbolji igraci su vezani za par najjacih klubova, i dolazis bukvalno do par istih imena: Mirotic, Kampaco, od kojih smo se ocigledno pozdravili ili nema nista, tako da Bog sam zna na sta cemo liciti.

 

Ali kao sto rekoh, nista nije zagarantovano, dok si na milostinji, tako ti je kako ti je jbg

 

moze Bolomboy ali za backupa trolololololololo

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ZiS said:

Duško treba da bude gospodin i lepo produži odmor...Nije ovo za njega.

Meni samo nije jasno nesto

Citali smo i ovde i kolaju price da Duska Covic nije ni doveo

Pa kako majkumu niko ne moze tog Covica da isutira iz kluba

I kolika je moc tog nekog ko je doveo Duska

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Stanko1997 said:

Aj bar da ubodemo te strance kako treba. Jel ima već nekih naznaka koga hoće Duško?

Znači ti gledaš i vodiš se onim u fazonu "daj šta daš" i "seci uši krpi dupe", a ovo što se apsolutno svake sezone od njegovog dolaska dešava i ovaj TEROR što radi Čović nikom ništa, nebitno/manje je bitno, i guraj pod tepih, na stranu to, stranci koje Duško izabere će da izvuku nešto/nekako priču. Epa neće ništa da izvuče ni Duško, ni ti stranci, a i da hoće ne mogu, prosto i jednostavno. Biće kao i apsolutno svake sezone do sada u EL samo presipanje iz šupljeg u prazno (ali svake sezone ovaj koncept u sve skupljem i skupljem izdanju), i klasično tavorenje u EL, zna se već sad da ćemo biti na kraju sledeće sezone u istoj lagano 15.-18. mesto, ili donji deo/dno tabele.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СтелаРоса said:

Mada i ovde postoji taj faktor domaceg igraca, jer filozofija kluba je ocigledno takva da se dovodi sve domace sto moze, i moze to nama da se ne svidja do sutra ali trener je sigurno upoznat sa tim i na to je pristao.

Nije filozofija kluba već fiks ideja predsednika kluba koji nije uračunljiv.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

Neka se vise ova saga sa Teom zavrsi danas, pa da vidimo sta cemo dalje.

Otprilike,u metu.

3 minutes ago, Dzonii said:

Ovo mi lici na Duskovu zelju

Najgori od skoro svih slobodnih centara(da ne racunamo Kuzmica)

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...